Luluhappy Luluhappy komentáře u knih

Lidé Lidé Matt Haig

Krásná kniha. Je to oddychovka, zároveň se u ní ale musí člověk zamyslet, děj je velmi zajímavý - sci-fi, filozofie, láska... Ten příběh se mi moc líbil. Kapitoly jsou krátké a čte se to opravdu dobře. Víc takovýchto :)

05.06.2021 5 z 5

Obraz Doriana Graye Obraz Doriana Graye Oscar Wilde

Tato kniha neomrzí. Námět, který zná snad každý. Je to příběh k zamyšlení, ve kterém se skrývá tolik pravdy...

17.05.2021 5 z 5

Láskou ji nespoutáš Láskou ji nespoutáš Atticus (p)

Skvělé, nadčasové, romantické... Zamilovala jsem se :) ne, opravdu. Taková poezie pro každého.

Bez filtru Bez filtru Kristýna Dolejšová

To je krásná kniha! Kristýna se zcela otevře divákům a mluví o svém životě. Myslím, že by si to měla přečíst každá dospívající dívka, aby předcházela problémům se sebevědomím. Opravdu velký palec nahoru!

Pět jazyků lásky Pět jazyků lásky Gary Chapman

No... Jak už hodně lidí zmiňovalo, je to psané takovým tím otravným americkým stylem. Kniha je fajn - jestli chcete ušetřit čas, doporucim přečíst kapitolu o každém jazyce a kapitolu jazyk lásky a děti. Dvě věci, co mě dost naštvali - když radí ženě, ať spí se svým mužem, který je očividně děsný pedant a abuser, co jí nadává a ona s ním spát nechce, ale jeho jazykem lásky je přece fyzicky kontakt. Haló! A další věc, v kapitole láska je volba, že se člověk lásky cítí méněcenný a zbytečný... Mám kolem sebe lidi, co naopak v single letech rozkvetli a zjistili, co chtějí. Takze s tímhle nesouhlasím. Jo a popisování každého případu, jak jim pomohl a ukázal, jak milovat správně, trochu jsem z toho vycítila honění ega. Ale jinak fajn :)

05.05.2021 3 z 5

Gump - pes, ktorý naučil ľudí žiť Gump - pes, ktorý naučil ľudí žiť Filip Rožek

To je tak krásná knížka. Plná emocí... Lásky, ale i zklamání z lidí. Určitě doporučuju všem, co mají rádi psy a vlastně i těm, co je rádi nemají, protože by jim to třeba otevřelo oči :)

10.04.2021 5 z 5

Muž a žena Muž a žena Michal Viewegh

Kniha mě pobavila. Obě povídky mi přišly zajímavé, scifi a vtipné. Dost jsem se zasmála. Ano, bylo tam hodně vulgarit a ano, bylo tam hodně sexu. Přijde mi, že to k autorovým knihám tak nějak už patří. Bylo to čtivé, už jsem od něj četla opravdu hodně knih a tahle je podle mě z jeho novějších děl dobrá. Vložená povídka skvělá. Jen co mě trochu mrzelo byl návrat k Oskarovi na konci druhého příběhu.

26.02.2021 5 z 5

Charlie a tajuplná truhlička Charlie a tajuplná truhlička Jenny Nimmo

Asi v jedenácti letech jsem dostala tuto knihu. Příběh mě nadchnul. Krásné čtení, dodnes mám schovanou celou sérii tohoto příběhu.

17.02.2021 5 z 5

Krakatit Krakatit Karel Čapek

Geniální. Scifi, které neomrzí.

17.02.2021 5 z 5

Moje milá smrti Moje milá smrti Veronika Hájek Hurdová

Jako někdo, kdo se se ztrátou někoho nejbližšího setkal, můžu říct, že mi tato kniha pomohla vše vidět i v jiném světle. Už nepohlížim na smrt jako na něco zlého, už si neříkám, "proč se to stalo zrovna nám?".. a za to vděčím Veronice a téhle knize. Veronika je silná žena, která to všechno zvládla s přehledem. To bez pochyb. Její kniha nemusí sednout každému. Mně občas vadilo, jaký je to vycuc, je to takové neplynouci. Zato je to vtipné, milé a nejen o smrti. Děkuju!

17.02.2021 4 z 5

Ze začátku se autorka opravdu hodně opakuje. A jak už někdo zmínil, vadil mi až příliš západní styl psaní, ale možná se s tím u knih tohoto typu počítá.
Myslím, že by kniha mohla být o hodně zkrácená. Je tam hodně dobrých myšlenek a jsem přesvědčená, že to sedí, ale například ten kalendář cyklicky a co dělat každý den.. nevím, jestli se tím někdo řídil, ale na mě je to opravdu už moc.

24.01.2021 3 z 5

Tajemství spřízněných duší Tajemství spřízněných duší Arielle Ford

Já nevím. Kniha na mě byla místy až moc ezo a některá cvičení mi přišla taky trochu zvláštní... Určitě doporučuju těm, kteří rádi Tajemství, protože je to hodně podobný styl. Taky to na mě bylo až moc americké klišé.

03.01.2021 3 z 5

Den, kdy jsem se naučil žít Den, kdy jsem se naučil žít Laurent Gounelle

Premyslim, jestli dát 3 nebo 4 hvězdy. Strhavam za (podle mě) úplně zbytečné prolínající se příběhy, které bych vynechala. Méně je někdy více.
Příběh hlavní postavy byl poutavý, dobře se četl a člověk si z toho odnese i hezký pocit a jakési nutkání být lepši verzi sebe samotného. Takže účel kniha asi splnila :)

17.12.2020 4 z 5

Modrá Modrá Maja Lunde

Mně se kniha líbila víc než Včely (narozdíl tady od většiny). Vyhovovalo mi, že příběhy jsou jen dva a ne tři. Hodně mě pohltil příběh Davida, to bylo úžasné, hodně dojemné a napínavé. Naproti tomu příběh Signe mě natolik nezaujal, ale pochopila jsem, jaký smysl její příběh měl. Pro nás- uvědomit si, že ekologičtí aktivisti nejsou zlo. Že myslí na budoucnost všech a nejen svou. Ano, Signe byla hodně extrémní, ale možná, kdyby se lidem jako je ona víc naslouchalo, nedošlo by ke katastrofam jako v příběhu Davida...
Já knihu přečetla jedním dechem.

10.12.2020 5 z 5

Dívka se žirafím krkem Dívka se žirafím krkem Corinne Hofmann

Kniha působí, že je napsaná jednodušším jazykem. Ale dojem z ní mám skvělý, protože taková upřímnost, dobrodružství, nadšení a vůle, to se nevidí... stojí to za přečtení. Zvlášť, pokud znáte autorku, neboli bílou Masajku, tak vám tato kniha o jejím dětství a dospívání, bude dávat smysl.

02.12.2020 5 z 5

Hipík Hipík Paulo Coelho

Dobrodružný příběh cesty. Paulova vlastní zkušenost z mládí. Krásné.

27.11.2020 5 z 5

Ďábel a slečna Chantal Ďábel a slečna Chantal Paulo Coelho

Tak tato kniha mě nadchla. Poutavý příběh a drsné dilema. Hodně filozofické, ale takové jeho knihy už jsou. Najdete v nich odpovědi na nezodpovězené otázky.

27.11.2020 5 z 5

Brida Brida Paulo Coelho

Kouzelná kniha, kouzelný příběh o mladé slečně, která se chce stát čarodějkou. Moc mě nebavily pasáže z minulosti, ale jinak super.

27.11.2020 4 z 5

Alef Alef Paulo Coelho

Kniha mě až tolik neoslovila. Četla jsem ji dlouho. Nepříliš poutavý příběh.

27.11.2020 3 z 5

Alchymista Alchymista Paulo Coelho

Podle většiny je tato kniha Paulovo nejlepší, ta, co ho proslavila. Za mě osobně má spoustu lepších knih. Ano, v Alchymistovi je hodně pravdy, ale příběh ne až tak zajímavý.

27.11.2020 3 z 5