Luluhappy Luluhappy komentáře u knih

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Proč si to druhé dítě pořizovala, krava..
"Vy si snad myslíte, že jsme nějací násilníci?"
Přečteno na jeden zátah. Silný a velmi smutný příběh..

23.03.2024

Gazely Gazely Patrik Hartl

Nevím. Nečetlo se mi to moc dobře. Byla to chvílemi i nuda. Taky mi vadilo, jak se vracel k opruzenym prsům, jak se lékařka vzdala svého povolání, aby vyráběla parfémy, jak holčička podřezala králíka.. celé přitažené za vlasy. Všichni mají problémy, ale zároveň i dost peněz, které všechno vyřeší.. Všechny holky jsou úspěšné v podnikání.. za mě nejhorší Hartlova kniha, co jsem četla.

04.03.2024 3 z 5

Proměněné sny Proměněné sny Petra Dvořáková

Docela síla. Zajímavé rozhovory. Smýšlení některých lidí nikdy nepochopím. Někdo sáhne na mě nebo moje dítě a já v tom vztahu setrvam dalších 13 let kvůli církvi?

14.01.2024 3 z 5

Co tě nezabije Co tě nezabije Aňa Geislerová (p)

Určitě lepší než P.S...
Ale teda uvědomění, že jsem už třeba půlku povídek kdysi četla, nic moc.
Každá povídka má něco do sebe, ale nejvíc mě oslovila "Moře" a "the Eden hotel".

30.12.2023 3 z 5

Černé lekníny Černé lekníny Michel Bussi

(SPOILER) DO-KO-NA-LÉ!
Skvěle napsaná kniha, vykreslena atmosféra, pořád tapete nad tím, kdo je vrah a rozhodně nepodezirate toho, na koho to nejvíc míří. Říkáte si, co ten Bussi zas vymyslel za zápletku..
Bude to Fanette matka? Bude to samotná Stephanie? Bude to stará čarodějnice?
Do poslední chvíle tapete... A já taky.
Závěr je ve finále neskutečně smutný, protože ona s tím monstrem strávila a ztratila celý život. :/
Jaký nechutný anděl strážný.

Jo a v den, kdy jsem to dočetla, jsem byla v muzeu ve Francii a viděla jsem tam čirou náhodou Lekniny od Moneta, boží.

29.12.2023 5 z 5

Jestli vůbec někdy Jestli vůbec někdy * antologie

Všechny povídky byly skvěle napsané.
Nezažila jsem tu dobu, hodně jsem o ní ale slyšela vyprávět hlavně babičku a po přečtení těchto povídek jsem o to víc ráda, jak se dnes máme a že jsme svobodní.
Rozhodně taky vyzdvihnu povídku Magdicka od Petry dvořákove, měla jsem hodně na krajíčku a happyend mě moc mile překvapil.
Další skvělá byla od Michaely Klevisove - jestli vůbec někdy.
A zakončeno Epsteinem - kulka pro kluka, moc smutná povídka.

10.12.2023 5 z 5

Agnes a ostrov Stínů Agnes a ostrov Stínů Veronika Hájek Hurdová

(SPOILER) Musím říct, že první díl mě zaujal mnohem víc. Byl čtivější, zakázaná hora nastražila spousty zajímavých úkolů (dodnes si vzpomínám na upracovane muzicky, na Medu, co naučila Agnes o sebe pečovat nebo na požírače, který sežral vše, co měla agnes ráda..).
U ostrova stínů byly úkoly méně zajímavé, i když dávaly smysl. U jedničky mi teda vadilo, že gorm dává úkoly i čtenářům, což se tady naštěstí neopakuje.

Jsem ráda, že Agnes a její nejlepší kámoš to konečně dají dohromady, ale v knize mi chybělo nějaké ukončení s Adrianem.

Pořád mi nějak nesedí v knize ty stíny.. stínem se totiž stane někdo, kdo do svých 12 let neobjeví svůj dar. A že stínů bylo dost. Dřív to byly děti jako takové a dnes to jsou příšerné stíny, které chtějí pohltit ostatní. Asi jsem od názvu knihy čekala, že agnes pomůže stínům, kteří kdysi bývali lidmi..

Ezruv odchod byl dojemný a znovu setkání se smrtí taky. Ten konec byl moc hezký, jinak musím souhlasit s komentářem pod, že prvních 300 stran nebylo moc čtivých.

30.11.2023 3 z 5

Neviditelný Neviditelný C. D. Payne

2,5*.. první půlka knihy mi přišla skvělá, dej měl spád a byla to dost i napínavé. Celkem mě bavila i erotika a vulgarismy mi nevadily.. ale v druhé půlce to šlo s kvalitou dolů, celý příběh byl hrozně překombinovaný, hlavní hrdina se zamiloval vždy hned do každé ženské, která se naskytla... Buď to mohlo být kratší nebo se ubírat jiným směrem a nemontovat do příběhu další a další postavy..

27.11.2023 2 z 5

Kanadské bloudění Kanadské bloudění Václav Jim Šťastný

Je to bratranec mojí babičky a tak jsme knihu četli celá rodina. Rozhodně Vaclav neměl jednoduchou cestu. Vše hezky popsal. Rádi bychom ho nekdy navštívili

23.09.2023 5 z 5

Esej o štěstí Esej o štěstí Karel Houba

Budoucí důchodce plánuje napsat esej o štěstí. Místo toho se ale jen toulá po městě a nakonec si najde práci novou..
Za mě to bylo takové milé, trochu nudné, ale některé pasáže neuzavřené a chtěla bych, aby to pokračovalo dál a já se mohla dozvědět, jak to bylo s tou obálkou? Co Emi, mohla zase chodit na procházky, pokud se přestěhovali do většího bytu i s Ninou?

15.09.2023 3 z 5

Všechny za jednu Všechny za jednu * antologie

Tyhle antologie jsou jako bonboniera, nikdy nevíš, jakou povídku "ochutnáš"...
Nejlepší: křidýlka, o Davidovi, černá karavela
Nejslabší: loučení se šabachem
Zbytek průměr, ale nevzpomenu si na ně.

30.08.2023 3 z 5

Houbařka Houbařka Viktorie Hanišová

Velmi citlivě popsané trauma jedné mladé dívky, která žije jako poustevnice na Šumavě v chajdě, kam jezdila jako malá s rodinou.
Její problémy z dětství pomalu vyplouvají na povrch a vysvětlení pro to, jak žije, se dozvíme někdy v polovině knihy.
Její rodina jsou jen odporní lidé. Otec, kterého milovala a který jí naučil lásku k houbaření, ji ve finále ublíží nejvíc, poznamená ji na celý život. Matka, která je neustále zasněná a nepřítomná, naší hlavní hrdinku nechá na holičkách. Nezastane se jí, upřednostni své pohodlí a vyloženě dovolí otci, ať malou dál zneužívá. Nechutný.
Bratr Evžen, nejstarší, je odporný narcista, který chce mít vždy navrch a Milan, prostřední dítě, by měl Sisi rád, ale jakmile je s Evženem, tak malou šikanují.
Sisi ubližuje celá rodina nikdo ji nechrání. Dítě, které v rodině oporu nenachází.
Chvílemi mi bylo i do breku, fyzicky nevolno a nemohla jsem uvěřit chování postav.
Bylo mi hlavní hrdinky neskutečně líto.
Měla jsem radost, když se sblížila s Vojtou, trochu mě mrzelo, že se na něj takhle vykašlala... Ale s jejími psychickými problémy se vlastně nedivím.

No a takové 3 záhady z knihy.
1. Několikrát zmiňovaný dopis od matky.. recept.
2. Poslední věta s Milanem- brácha, já na houby už nikdy nepůjdu. (Nejspíš měla popsat to, že se vzchopi a vrátí se do normálního života?)
3. Boty po otci, které jí byly velké a každé ráno v nich chodila 20 km? Zvláštní.

30.08.2023 5 z 5

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

Námět knihy rozhodně zajímavý. Kdo ze čtenářů nezačal přemýšlet nad tím, jak by jeho život vypadal, kdyby tenkrát místo gymplu nešel na tu uměleckou školu, kam chtěl? Nebo proč se vlastně nesešel s tím fajn spolužákem, se kterým si tenkrát tolik rozuměli.. mohlo z toho být něco víc? Nebo proč jsem sekla s atletikou, když jsem vyhrávala všechny závody? Mohla jsem být dnes někde úplně jinde?
Ty paralelní životy, které půlnoční knihovna nabízela k vyzkoušení, to bylo něco skvelyho! Ale jak už hodně komentářů zmiňuje, po desítkách těch životů už to začala být trochu nuda.
Tahle kniha vás možná donutí se zamyslet nad vlastním životem a rozhodnutími, mozna nás má namotivovat a nakopnout. Ale jako příběh to mohlo být zpracováno o něco lépe.

31.07.2023 3 z 5

A v srdci láska A v srdci láska Favel Parrett

Kniha mě dostala obálkou, pak jsem přečetla anotaci - Praha, Melbourne a dvě sestry.
Musela jsem si ji pořídit.
Taky jsem rok žila v Melbourne a neskutečně se mi stýskalo po domovině a hlavně mé sestře.
Tolik o mně.
Četlo se to samo, příběh vypráví několik členů jedné rodiny, převážně Luděk, malý kluk z Prahy, který úplně nerozumí tomu, co se děje a jen chce svou maminku zpatky. Ta ale jezdí s divadlem po celém světě.
Je to moc dojemný příběh osudu jedné rodiny, dvou sester, které nešťastná náhoda během těžkého období navždy rozdělila na tisíce kilometrů.
Snad jen škoda, že nevíme víc o malé lišce..

01.07.2023 4 z 5

Ve škole i za školou Ve škole i za školou * antologie

Milá kniha na jízdu vlakem. Opět každá povídka jiná se stejným motivem.
Kuchyně slečny Irmy 3 *
Můžeš všechno 4 *

07.06.2023 4 z 5

Agnes a Zakázaná hora Agnes a Zakázaná hora Veronika Hájek Hurdová

Moc hezká kniha.
Trochu mi vadily ty úkoly. Ne se všemi myšlenkami se ztotožňuji. Prostě ne každý v životě dělá práci, která nás musí bavit a naplňovat, práce nás nedefinuje jako lidi, tudíž mi trochu vadilo, že každý musí objevit dar v tak brzkém věku nebo se promění ve stín...
Některé pasáže byly velmi čtivé, moc se mi část o pracujících zvláštních osubkach nebo chvíle s krásnou paní, která Agnes naučila mít se ráda.
Naopak mě třeba trochu štvala koala a její řeči.
Těším se na druhý díl, co přinese :)

06.06.2023 4 z 5

Špína za nehty Špína za nehty Miloš Čermák

(SPOILER) Bylo to čtivý, to jo.
Ale taky mám několik vyhrad. Několik rádoby vtipných přirovnání na jedné stránce působí strašně šroubovane.
Ti hlavní hrdinové jsou oba nesympaticti, on je neskutečný prasák, co pojede vše, co se hýbe a ona si začne s manželem své nejlepší kámošky, co jí ještě dá práci.. a pak se do sebe šílene zamilují, i když moc nechápu na základě čeho...
Na mě to působí tak, že se snazili napsat něco hrozně světovýho - drsný krimi, hodně hodně sexu a vulgarit, drogy, gangsteři, drogy, new York, prostituce, korupce... Všechno dohromady.
A konec jsem tedy čekala o něco lepší, ale nebylo to nejhorší.

24.04.2023 3 z 5

Mnich, který prodal své ferrari Mnich, který prodal své ferrari Robin S. Sharma

Nechápu, jak tahle kniha může být bestseller. Nic moc nového se v ní nedozvíme, dialog je jak výstřižek z teleshoppingu.. já vám nevím, ani dočíst to nemůžu, to se prostě nedá. Samotne myšlenky seberozvoje nejsou spatne, ale ta forma, jakou je to psané... Bla, bla, bla... Hrůza

17.04.2023 odpad!

Hedvábnou stezkou Hedvábnou stezkou Lucie Drbohlavová

Bylo to velmi poučné, ale místy trochu zdlouhavé popisy a musím uznat, že jsem knížku četla dlouho.
Jak už tu někdo psal, taky se mi zdá, že Lucie popisuje jejich způsob cestování jako ten nejlepší a kritizuje ty ostatní.

17.04.2023 4 z 5

Ostře sledované vlaky Ostře sledované vlaky Bohumil Hrabal

(SPOILER) Psychicky naruseny jedinec, hlavni hrdina Milos. Kniha se spatne cte, i pres nizky počet stran jsem mela problem docist. Nechutne sceny umucenych zvirat a sexisticke narazky a komentare na zeny. Podle vseho se z chlapce stane muz, az kdyz smoci. A o to hlavnimu hrdinovi jde. Pak jeste chce vyhodit vlak do povetri a nakonec umira..
Nenasla jsem v tom tu poetiku, o které se tady mluvi. A ne, nejsem maturantka. Je mi 30 a nelibilo se mi to.

25.01.2023 2 z 5