Hedvábnou stezkou

Mozaika barev, vůní a osudů. Pohodlně se usaďte, let na kouzelném koberci právě začíná. Budeme sledovat stopy dávných karavan až do Střední Asie, do samého srdce Hedvábné stezky. Tady stávala velkolepá města, na jejichž vyhlášených bazarech se prodávalo a překládalo zboží putující z nejrůznějších koutů Asie do Arábie a Evropy. I v současné době je Střední Asie úžasným koutem světa, o němž se toho ovšem ve zprávách mnoho nedozvíte a v nabídkách cestovních agentur ho většinou nenajdete. Zajímalo nás, jestli lze z dob jeho dřívější slávy ještě dnes něco vidět, cítit a zažít. To, co jsme při našem putování po středoasijských končinách objevili, předčilo všechna naše očekávání. Nalejte si šálek dobrého čaje a začtěte se do vyprávění o pohnutých osudech tamních lidí, nechejte se okouzlit barvitostí a rozmanitostí místních kultur, seznamte se s paradoxy středoasijských dějin i politiky v příbězích psaných s humorem a nadhledem. Pobavte se veselými i napínavými příhodami, které jsme během dvou let strávených ve Střední Asii nasbírali. Nahlédněte s námi do míst, kam se kvůli zhoršující se bezpečnostní situaci nejspíš v blízké budoucnosti jen tak nepodíváte, a inspirujte se našimi zkušenostmi, jak si lze užít cestování s batohem na zádech a s poloprázdnou kapsou....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/27_/279809/hedvabnou-stezkou-VIJ-279809.jpg 4.88
Literatura naučná, Cestopisy a místopisy
Vydáno:, Jota

pajaroh
20.05.2018

Takhle má vypadat dobrý cestopis - obsahuje zajímavé postřehy, historii míst i info o politické situaci (komentované většinou s jízlivou ironií), je obohacený osobními příběhy a pocity a zaujme i čtenáře, pro které není Hedvábná stezka a země jako Afghanistán, Kazachstán apod. až tak atraktivní. Lucie Drbohlavová umí cest užívat se všemi krásami i nepříjemnostmi (ke kterým přistupuje s obdivuhodným nadhledem nezbytným pro pobyt v těchto zemích) a především je dobrá vypravěčka a její styl psaní mi sedí. A dobře napsaný a zpracovaný cestopis je v tomto žánru zaměřujícím se na informační stránku spíše výjimkou.

Ifanka
30.09.2017

"Nemáme žádný cíl. Naším cílem je cesta."
Knihu jsem četla před letošní cestou do Tádžikistánu a pomáhala mi vydržet ten dlouhý čas do odletu. Většinu zemí jsem procestovala stejným způsobem jako autorka a ve všem sdílím její názor nejen na střední Asii, ale také na cestování. Cestovat bychom měli s otevřenýma očima a srdcem, pokorou a úctou, neboť všude v zahraničí jsme hosty.

fnoudek
24.06.2017

"je omyl, že peníze kazí lidi. Ony pouze prověřují lidský charakter"...Paštské přísloví :-)
krásné zážitky ze zajímavých zemí a ke všemu tomu ještě hezky napsané.

jarrmilla
19.07.2016

Super čtení na léto, když vaše bagáž musí zůstat stát v koutě :)

Dandy1
19.05.2016

Čekala jsem více příběhů, které by mi přiblížily životy zdejších lidí. Politické pozadí států je snadné si zjistit a v knize mě tyto pasáže vůbec nezajímaly. Fotografie v knize jsou krásné a obdivuji jak dvojice cestovatelů zvládá pouť touto drsnou, nehostinnou krajinou.

Lucieee91
22.02.2016

Pro mě (jako někoho, kdo se do těchto zemí jen tak nepodívá) velmi zajímavé a vtipné čtení. Zase jsem se dozvěděla něco nového o střední Asii a občas se i pobavila nad některými příběhy. A nechybí ani fotografie. Doporučuji.

Asie

Lucie Drbohlavová