Moje milá smrti

Rok jsem sbírala odvahu. Rok jsem sbírala prožitky. Rok života po smrti mého milovaného manžela mi přinesl tolik krásných věcí, kolik jsem si nikdy nedokázala představit. Skrz svůj osobní příběh chci zprostředkovat, že smrt se dá vnímat i jinak než ztráta. Že vedle hlubokého zármutku lze zažívat i hluboké, dechberoucí štěstí. Chci vrátit smrt zpátky do našich životů, protože věřím, že díky ní může každý z nás žít mnohem naplněnější a naplňující život plný lásky, vědomé přítomnosti a pochopení sebe samých....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/354982/moje-mila-smrti-KjN-354982.png 4.2170

Kniha Moje milá smrti

marcha

Kniha se mi těžko hodnotí. Vadilo mi mnohonásobné opakování už řečeného, jako by autorka chtěla za každou cenu uplatnit všechny úspěšné články, FB příspěvky a úryvky rozhovorů. Místo plnohodnotné knihy vznikl pouze obsáhlý kompilát, kde jsou dokola omílány tytéž myšlenky... Možná, že kdybych neznala blog, byla bych tak ohromená popisovaným životním příběhem a nadšená prezentovanými myšlenkami, že by mi to nevadilo... těžko říct...

maja2712

Četla jsem Veroniko s láskou, zaujetím, vědomě. Ke spoustě AHA jsem v životě také došla, ještě nikdy jsem je nemusela konfrontovat s odchodem někoho blízkého.

uzivatel3585

Kniha je moc krasna, takova cista. I přesto, ze se tam pasaze opakovaly, mi to prislo jako spravne, jelikoz pokazde to bylo napsano trosku jinak. Jsem moc rada za tuto knizku, za to tajuplne tema, ktere otevira. Veta - svet neni dobry ani spatny. Svet proste je...mi dala úplně jiny pohled na zivot jako takovy.. A mnoho dalsich prozreni se v knize ukryva.

Kvítek84
02.11.2021

Paní, na to že Vám zemřel manžel, jste nějak podezřele vtipná! Miluju ten humor, s kterým Veronika servíruje tak náročné téma. Nikdy bych nečekala, že se u knihy o smrti milovaného muže budu tolik usmívat. Děkuji za nevšední zážitek!

lidunka1
20.09.2021

Kniha může být velkou pomocí pro ty, kdo ztratili někoho blízkého, hlavně pro mámy s malými dětmi. Obdivuhodná je Veroničiny otevřenost. Některé věci se zbytečně opakují.

S1M0NE
14.08.2021

Silný příběh. Jediné, co mě na knize mrzelo, že se tam spoustu věcí opakuje a někdy se točí v kruzích. Trošku tomu chybí pořádný editorský zásah. Každopádně je skvělé, že taková kniha je, může to spoustě lidem pomoct.

ziriant
29.07.2021

Většina lidí potřebuje hodně velkou šlupku do hlavy (doslova či obrazně), aby jim to otevřelo oči. Nechci se rouhat, ale skoro bychom druhým mohli takové "šlupky" závidět... Přičemž v této větě dávám opravdu velký důraz na slovo "skoro". Protože tak by se to mohlo zdát povrchnímu čtenáři, který to chce mít snadné a chce to mít hned a neuvědomuje si, ani za cenu jakékoli osudové rány to nebude snadné a nebude to hned. Alespoň ne dokud nepootevřeme ty oči vědomě a s oddaností okamžiku. Přeju nám všem, abychom ty rány nepotřebovali a abychom dokázali naplnit ono "carpe diem" nikoli honbou za štěstím, ale pocitem štěstí za to, že je vše, jak má být. Autorka mě zaujala z několika rozhovorů, proto jsem se dostala i k této knize a rozhodně nelituju, jelikož je to parádní kousek pro potěchu čtenářské duše - pokud se to tak o knize tohoto typu dá napsat.

Varvara
19.07.2021

Na tuhle knihu jsem slyšela velkou chválu na kurzu Doprovázení pozůstalých, což mě přimělo si ji konečně přečíst. A... U mě se žádné velké wow nekonalo. Souhlasím, že příběh autorky je inspirující a hodně oceňuju, co udělala/dělá pro "popularizaci" nepopulárního tématu, kterým smrt je. Nicméně její náhledy na smrt a její přístup k ní pro mě nejsou nové, mám to v lecčems podobné jako ona. Např. pro mě není zas tak zvláštní, že po smrti manžela zažívá vlastně velmi šťastné období (navzdory smutku, který tam pořád je, jak jsem pochopila). Takové rozpory mi taky nejsou cizí. Co už obdivuju, je, že neřeší, že by manžel umřel "příliš brzy", "příliš mladý" apod. Jinak mě kniha obohatila spíš mimo téma smrti v oblasti cestování s dětmi, minimalismu a práce na volné noze. Ze začátku jsem se od knihy hůř odtrhávala, tempo však postupně sláblo a musím přiznat, že úvahy v cca poslední třetině mě někdy vyloženě nebavily (a to zřejmě právě proto, že tam s postoji a pohledy Veroniky souzním a texty mi nepřinášely nic nového). Myslím, že by kniha snesla přísnější editorské oko. Některé informace se v knize opakují. Podotýkám, že jsem blog V. H. nečetla. Takže za mě tři hvězdy povýšené na čtyři kvůli tomu, co Veronika svou knihou přináší širší veřejnosti.