Lukeronka Lukeronka komentáře u knih

Život, na který metr nestačí Život, na který metr nestačí Karolina Mikšíková

Vtipné, přečtené na jeden zátah, jedna hvězda dolů za nepravděpodobnost některých historek, jakoby byly trošku přimyšlené.

20.08.2020 4 z 5

Lazar Lazar Lars Kepler

Série, která je na nejvyšších příčkách mého seznamu oblíbených knih. Nikdy nezklame, na rozdíl od jiných sérií je každý další díl stejně dobrý, jako ten předchozí. Doporučuji číst od prvního dílu, zde je příběh už více orientovaný na osobní život hlavního detektiva.

Lovec králíků Lovec králíků Lars Kepler

Další díl, další skvělé čtení a další knížka, pro kterou člověk běží hned v den, kdy vyjde a ještě se doma hádá s rodinou, kdo si ji přečte první. Super!

Stalker Stalker Lars Kepler

Díl o něco slabší, ale u Keplera to znamená stále 5 * z 5, protože prostě nasadil laťku strašně vysoko. Dílům předtím bych klidně dala hvězd víc.

Písečný muž Písečný muž Lars Kepler

TOP díl série, doporučuji přečíst i pokud se nechcete pustit do celé řady. Kepler byl první autor, kterého jsem zkusila ze žánru detektivek. A naprosto změnil můj pohled na tento žánr a od té doby nečtu nic jiného (kromě thrillerů).

Svědkyně ohně Svědkyně ohně Lars Kepler

Kepler byl první autor, kterého jsem zkusila ze žánru detektivek. A naprosto změnil můj pohled na tento žánr a od té doby nečtu nic jiného (kromě thrillerů). Byla to ta knížka, která mě po dlouhé době donutila vrátit se ke čtení a na každý večer jsem se těšila jen proto, že můžu zase číst. Líbila se i mé mamce, takže je vhodná pro všechny generace.

Paganiniho smlouva Paganiniho smlouva Lars Kepler

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Galerie mrtvých Galerie mrtvých Chris Carter

Drastické ale velmi čtivé, střídání kapitol - každá z jiného úhlu pohledu a každou jsem dočítala s tím, že už chci pokračovat dál... Taková ta série, kterou jsem četla v kuse (v té době asi 6 vydaných knih) a neměla jsem potřebu měnit autora. Rozhodně jsem se nenudila. Pachatel vždycky naprosto překvapí ale mile (ne jako u jiných knih, kde je to sice někdo nepředvídaný, ale totálně nezajímavý).

Hovor se smrtí Hovor se smrtí Chris Carter

Já jsem smrt Já jsem smrt Chris Carter

Zloba Zloba Chris Carter

Kniha je jiná než přechozí díly, zezačátku jsem byla trochu zklamaná, těšila jsem se na typického Cartera. Nicméně čím jsem četla dále, tím lepší to bylo a tím víc jsem si říkala - tak tohle je opět bomba.

Jeden za druhým Jeden za druhým Chris Carter

Sochař smrti Sochař smrti Chris Carter

Noční lovec Noční lovec Chris Carter

20.08.2020

Popravčí Popravčí Chris Carter

20.08.2020

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

Pátá oběť Pátá oběť Jonathan Dylan Barker

Tak tohle byla pecka, nemám slov, do teď jsem myslela, že nic nepředčí autory jako Carter nebo Kepler, ale po přečtení série Sama Portera mám novou nejoblíbenější sérii... Zajímavé, propletené, napínavé, originální, dobře napsané... Chtělo se mi brečet, když jsem dočetla a další díl nebyl ještě ani napsaný...

Šesté dítě Šesté dítě Jonathan Dylan Barker

Konečně, konečně, konečně..jakmile kniha vyšla, šlo vše stranou a to i přes to, že jsem předchozí díl četla kdysi dávno...

Čtvrtá opice Čtvrtá opice Jonathan Dylan Barker