Lukeronka Lukeronka komentáře u knih

Přiveď mě zpátky Přiveď mě zpátky B. A. Paris (p)

Po přečtení další knihy od B. A. Paris mám za to, že styl autorky je takový, že nějak omýlá pořád to samé dokola - je to sice napínavé, ale až moc prodlužované a nic nového se tam neděje. Nicméně to je hned přečtené, tak to zas až tak nevadí. Celkově se mi to moc líbilo.

20.08.2020 5 z 5

V pasti lží V pasti lží B. A. Paris (p)

Kniha velmi čtivá, zajímavý námět, člověk byl až rozčilený a musel číst dál a dál aby věděl, jak to dopadne. Zezačátku čtenář tápe, jak to vlastně je, kdo je ten špatný, ale časem se to projeví a člověku je až špatně z představy, že by byl v kůži hlavní postavy. Jediná výtka je, že se tam dost věcí opakovalo a bylo to tak nějak pořád dokola.

Sběratel kostí Sběratel kostí Jeffery Deaver

Knihu jsem poslouchala jako audioknihu a nebyl mi sympatický čtenář - četl zbytečně pomalu a hlas měnil tak, že člověku přišlo, že je všem postavám 80+. Za to ale autor psané knihy nemůže a děj a námět se mi líbil. Originální je také detektiv.

20.08.2020 3 z 5

Ďábelské hry Ďábelské hry Angela Marsons

Knížka se opět dobře četla a nemám jí co vytknout. Snad je to, že tak nějak zapadne námětem mezi ty tuny knih, co teď vycházejí. Nicméně se chystám na další díly, kniha rozhodně nezklamala.

Nenávist Nenávist Chris Carter

Co na to říct, kdo miluje Cartera, musí to přečíst. Doporučuji předtím určitě přečíst díl Zloba, klidně si jej připomenout těsně před čtením tohoto dílu. Ale i bez toho autor obratně připomíná, co že se to stalo a člověk nemůže knihu odložit. Carter za mě zase TOP.

Němý křik Němý křik Angela Marsons

Série mi byla dlouho doporučována, tak jsem se do ní pustila. Bylo to čtivé, je to taková ta kniha, co máte za pár večerů přečtenou, ne-li za den. Takové knihy mi vyhovují, protože je člověk vtažen do děje a nemusí druhý den přemýšlet, o čem že to četl.

Vrazi bez tváře Vrazi bez tváře Henning Mankell

Knihu jsem poslouchala jako audioknihu a bohužel mě vůbec nezaujala. Možná to bylo přednesem, utahaný stařecký chraptivý hlas, který jsem měla tendenci stále pobízet "tak šup šup".. příběh se vlekl, nedoposlouchala jsem.

20.08.2020 2 z 5

Mrchožrout Mrchožrout Jack Heath

Originální námět, kniha má něco, co si člověk zapamatuje v té záplavě thrillerů a detektivek na trhu. Těším se na další díly, doporučuji. U hlavní postavy se člověk stále nemůže rozhodnout, zda je kladná nebo záporná, na jednu stranu je příběh morbidní, na druhou spíš takový černý humor. Hezky vymyšlené.

20.08.2020 4 z 5

Byla to tichá dívka Byla to tichá dívka Michele Campbell

Od knížky jsem moc nečekala a pak mě velmi mile překvapila.. celou dobu nevíte, která ze sester zemře a každou kapitolu si myslíte něco jiného. Měla jsem trochu problém, že se mi sestry pletly a musela jsem si ujasňovat, která je která, ale postupně jsem si zvykla a příjemně se to četlo.

20.08.2020 4 z 5

Jáma Jáma C. J. Tudor

Po Kříďákovi jsem měla obrovské očekávání od této knihy, to bylo víceméně naplněno, ale Kříďák nadchnul víc. Četlo se to ale rychle, děj byl originální a určitě přečtu i další knihy autora, až budou.

Kdo chytá v síti Kdo chytá v síti Marika Pecháčková

Přečteny jen nějaké pasáže, čekala jsem od toho více. Některé rozhovory nudné a bez přínosu, jiné jsou vedeny tak, že to zajímavé se přeskočí...

Vražedná lhůta Vražedná lhůta Andreas Gruber

Kniha mě lákala už dlouhou dobu svojí obálkou i anotací. Četla se dobře, ale už jsem četla i lepší. Něco tomu chybělo, i když nedokážu říct co - napínavé to bylo, zajímavé, čtivé...ale byla to jedna z knih, od které mě dokázalo ledacos vyrušit a nevydržela jsem u ní tak dlouho, jako u jiných...

31.07.2020 4 z 5

Fobie Fobie Wulf Dorn

Mrzelo mě, že kniha nepatří do série Lesní psychiatrické kliniky, tak jsem od ní moc neočekávala. Chyba, byla skvělá. Napínavá od začátku do konce, čtivá. Konec mě trochu zmátl, nejsem si jistá, že jsem ho dobře pochopila, uvidíme, jestli někdy bude nějaké pokračování.

Temné šílenství Temné šílenství Wulf Dorn

Opět super díl, škoda, že jich není víc. Zajímavé prostředí, velmi čtivé.

Přítelkyně smrti Přítelkyně smrti Bernhard Aichner

Bylo to prostě jiné. Četlo se to dobře, hlavní hrdinka byla originální, ale na můj vkus jí všechno až moc vycházelo... Styl psaní je zvláštní, musela jsem si na to zvykat několik kapitol. Další díly mě zatím moc nelákají, třeba jednou...

Ráj mrtvých dětí Ráj mrtvých dětí Roxann Hill

Čekala jsem od toho víc... bylo to čtivé, krátké, ale ubíhalo to až moc rychle - příběh měl celkem silný potenciál, který byl ale zahozen přílišnou stručností - a to já nemám ráda dlouhé popisy... Ještě se mi nestalo, aby v jedné větě byl někdo skoro znásilněn a v druhé už seděl na kafíčku a přemýšlel, co si dá večer k večeři. Když si na to ale člověk zvykl, tak se to přečíst dalo, nicméně další díl mě neláká.

31.07.2020 3 z 5

Dokonalá manželka Dokonalá manželka J. P. Delaney (p)

Měla jsem od knihy vysoké očekávání a tak mě trochu zaskočil námět, který byl prozrazený ze začátku knihy. Když jsem se přes to ale přenesla a četla dál, nelitovala jsem. Je to zas něco nového, jiného. Četlo se to rychle, jako všechny knihy autorky.

31.07.2020 4 z 5

Mrazivé ticho Mrazivé ticho Wulf Dorn

Další díl nezklamal, dobře se to četlo a bavilo. Po dlouhé době zase série, kterou můžu zařadit mezi své top.

Spouštěč Spouštěč Wulf Dorn

Konečně zase něco, co mě opravdu chytlo, od začátku do konce. První čtená kniha od autora a určitě ne poslední. Přečteno za chvíli, napínavé a originální.

Sanctum Sanctum Madeleine Roux

Bohužel slabší, než první díl, odklonilo se to od původní mrazivé atmosféry, která byla tím nejlepším z knihy Asylum. Čtivé, ale začalo se to bohužel ubírat směrem, který mě moc nebavil tematicky. Do třetího dílu se zatím nemám chuť pustit.