Lukeronka Lukeronka komentáře u knih

Poslední paní Parrishová Poslední paní Parrishová Liv Constantine

Jsem zaskočená tím vysokým hodnocením...
První polovina knihy byla naprostá katastrofa, nic se nedělo, povrchní, naivní, závistivé a nesympatické postavy, člověk pořád čekal, co se tam vyvrbí... Pak se to zlomí a v druhé části začnou na povrch vylézat konečně věci, na které člověk čeká celou dobu... Nicméně bylo jen štěstí, že jsem knížku neodložila už v té první polovině. Díky druhé polovině dávám 2 hvězdy, třetí by si zasloužily autorky mluveného slova, konečně hezky načtená kniha - asi i díky nim jsem se dostala přes tu katastrofální první půlku.
Kdyby první část knihy netrvala 1/2 ale třeba jen 1/4, tak by knížka hned dostala hvězd víc, ale takhle bohužel...

18.09.2020 2 z 5

Devátý hrob Devátý hrob Stefan Ahnhem

Tak já nevím, co si o tom mám myslet. Asi bych to shrnula, že je to knížka vhodná na čtení "na jeden zátah" - kdo má čas číst několik hodin denně, pro toho věřím, že je to opravdu dobrá detektivka. Ale když jsem mohla číst (v mém případě poslouchat) 3x týdně max hodinu, tak jsem se dost ztrácela. Možná to bylo i tou audio formou... Špatné to nebylo ale taky z toho nejsem nijak odvařená, že bych nutně musela číst další díly (jinak tento je prý dějově první, i když je v sérii až druhý, tak jsem s ním začla). Ale zase neříkám, že se k sérii nikdy nevrátím, jen tentokrát asi ne audio.

09.09.2020 3 z 5

Kdy? Kdy? Victoria Laurie

Co všechno ta holka ještě snese? Jednu hvězdu strhávám za předvídatelný děj, něco, co mě napadlo hned na začátku, tam vymyslí s velkou slávou až ke konci knihy... Ale námět zajímavý, originální, děj občas až moc přitažený za vlasy, ale četlo se to snadno a rychle a bavilo to...

01.09.2020 4 z 5

Poslední dívka Poslední dívka Riley Sager (p)

Skvělé, zajímavý námět, něco takového jsem ještě nečetla, začátek chytne a člověk je zvědavý, co se z toho vyklube. Čte se to rychle a lehce. Zhruba v 1/3 jsem se lekla, že to začne být "o ničem", nic zvláštního se neděje, ale od poloviny se to zase rozjede a konec je perfektní.

28.08.2020 5 z 5

Oběť Oběť James Carol

Na to, že jsem sérii kupovala za pár kaček v levných knihách jsem byla naprosto překvapená tím, jak je výborná! Skvělý hlavní hrdina se zajímavou minulostí, kterou využívá pro řešení případů a zajímavé informace z oblasti psychiatrie. Za mě pecka za pár kaček, kterou mohu všem jen doporučit.

Dobře se dívej Dobře se dívej James Carol

Polámané panenky Polámané panenky James Carol

Kříďák Kříďák C. J. Tudor

Taková oddechovka, během které jsem pořád přemýšlela, co za tím vším vězí - a to se mi líbilo. Líbil se mi příběh dětí a střídání minulosti a současnosti. A líbilo se mi, že nešlo o klasické vyšetřování případu - za mě rozhodně spíše pohodový thriller než detektivka.

Není úniku Není úniku Taylor Adams

Začátek slibný ale pak se to táhlo, bylo to pořád to samé dokola. Hlavní hrdinka má až neskutečné štěstí a popisy některých akcí jsou až moc zdlouhavé, ale i tak se to rychle četlo. Nečekaný konec přidal jednu hvězdu.

21.08.2020 4 z 5

Zajímavý příběh, během kterého jsem si nedovedla představit, že bych měla takto cestovat já. Neuvěřitelné, kolik smůly člověka potká - vždyť to, co se stalo Dominice během její cesty, se běžnému smrtelníkovi nestane snad za celý život. Občas bych si být autorkou odpustila snahu za každou cenu pobavit (sexuální podtext apod.), to věřím že zacílí max na náctileté.. ale i přes to skvělá kniha. Pochvala také za přidané fotografie!

Nevítaný host Nevítaný host Shari Lapena

Tak tahle byla od autorky zatím nejlepší, včetně novější knihy "Jeden z nás". Každou kapitolu jsem podezírala někoho jiného a fandila někomu jinému, viník mě napadl až těsně před prozrazením. Skvělé!

Mrtvý muž přichází Mrtvý muž přichází Paul Finch

Zajímavé prostředí, člověku je z toho prostředí až zima - neustále špatné počasí a plíživý strach... Líbilo se mi zapojení vedlejších postav a napínavé střídání vyprávění z různých úhlů - člověk jen čekal, kdy se to spojí a proplete. Rychlé a příjemné čtení.

Hračkář Hračkář Andrew Mayne

Velké plus za to, že hlavní hrdinou není žádný policajt nebo detektiv. Příběh je zajímavý, doplněný o "odborné" vysvětlování některých detailů, které, i když nemusí být pravdivé, těžko říct, zaujmou.

Šelma Šelma Andrew Mayne

21.08.2020 5 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Skvělé, něco jiného, nového, moc mě to bavilo. Možná jen jedna drobnost - někdy jsem si říkala, že to přeci není možné, aby se Grace nemohla nijak vzepřít... já tam viděla takových příležitostí... ale nevadí, i tak to bylo zajímavé a byla jsem zvědavá, jak to dopadne. Kniha přečtená během chvilky.

Hon na mrtvého Hon na mrtvého Tim Weaver

Za mě takové obyčejné, nebylo tam nic, co by mě nalákalo číst zbytek série, i když ho mám v knihovně nachystaný. Navíc to občas bylo tak překombinované, že jsem měla tendenci se vracet, jestli mi něco neuniklo.

21.08.2020 3 z 5

Clona Clona Samuel Bjørk (p)

Zajímavý případ, sympatičtí vyšetřovatelé, četlo se to svižně, ale konec za mě trochu odfláklý... stejně ale dávám plný počet, protože kvalita tohoto žánru poslední dobou upadá, ale toto je kniha, kterou bych se nestyděla doporučit.

21.08.2020 5 z 5

Sova Sova Samuel Bjørk (p)

Sympatická dvojice, Mia si trochu napravila reputaci, v prvním díle mi byla zezačátku trochu nesympatická. Četlo se to rychle, zápletka promyšlená, občas trošku vyumělkované rozhovory, ale jinak super čtení.

21.08.2020 5 z 5

V lese visí anděl V lese visí anděl Samuel Bjørk (p)

Skvělá četba, taková ta kniha, kterou přečtete a víte, že si koupíte i ty další. Mělo to něco navíc, což je občas v té záplavě severské krimi vytvořit.

Dívka v pavoučí síti Dívka v pavoučí síti David Lagercrantz

Každý kritizuje, že už to není Milénium a že to Lagercrantz nezvládl. Já si to nemyslím, knížka se mi líbila stejně, jako ty předchozí a klobouk dolů, že někdo zkusil pokračovat v tak vysoko nastavené laťce.