Lukáš987 Lukáš987 komentáře u knih

Les Les Jan Hlubek

Už obálka dává najevo že se nebude jednat o pohádku pro růžové Barbie ale pěkně hutný slasher. Honza udeřil hřebíček na hlavičku mého žánru. Po kratším seznámení s postavami vás zavede do Šumavských lesů, do hájenky ale nebude to romantika... Bude to řádný Slasher, kterých je v českých krajinách málo. Ten popis brutalit mě bavil, krev,sex, krev, sex a krev a tak to má u slasheru být

31.12.2023 4 z 5

Šesté dítě Šesté dítě Jonathan Dylan Barker

Cože?... Jak?...Kdo?...Proč???..
Tohle a dalších milión otázek si budete pokládat v další části příběhu z pera J.D.Barkera . Na 509 stránkách vás bude vás bude napínat, drásat vám nervy a brnkat vám na strunu napětí příběh Porter vs Bishop. Příběh je bravurním thrillerem plným zvratů, překvapení a zápletek a to takových, že když si řeknete ve 21:30 ještě jednu kapitolu tak sami sebe přistihnete jak zavíráte knihu v 00:30 a to s pocitem, že jakmile se probudíte musíte pokračovat. Celkem 1520 stránek s nádherně zvráceným, geniálním a mistrovsky napsaným příběhem.

28.12.2023 5 z 5

Pátá oběť Pátá oběť Jonathan Dylan Barker

Pátá oběť:
Svět temnější než si dokážete představit.
Do dopr....tak tohle byla opět neskutečná jizda. Jestliže Čtvrtá opice nastavuje laťku napětí vysoko Pátá oběť ji skvěle přeskočila. Budování napětí, rychlé kapitoly, deník V40. Tohle vše je tak perfektně do sebe zapojené, že 566 stran přečtěte jedním dechem. A touto knihou, zdaleka to hutné napětí nekončí. Opravdu dokonalá kombinace Jefferyho Deavera, Stephena Kinga a Thomase Harrise. Jako fanoušek Krimi Thrillerů jsem nadmíru spokojen.

25.12.2023 5 z 5

23:55 23:55 Jan Hlubek

Dočteno
Za pět minut dvanáct neboli 23:55 soubor povídek od Honzy Hlubka. Rychlá , svižná, hororově laděná jednoH(l)ubka. Honza opět ukázal co se svým perem umí. Pěkně vás příběhem navnadí a pak s vámi mrskne o zem tak, že po vás zbyde jen takovej pytel kůže plnej rozdrcených kostí a nějakej mix vnitřností..
Opět bych si představil některé povídky jako samostatnou knihu.
1. Sněhobílá smrt
2. Eugenův bourák
3. v osidlech temnoty
4. Pandemie obskurnosti

11.12.2023

Temná epocha Temná epocha Mark E. Pocha (p)

Další tentokráte povídková kniha z pera Marka E. Pochy a opět dovedena do stavu dokonalosti. Některé povídky si dokážu představit jako samostatnou knihu - pevně doufám , že opět nějaká bude. V jedné jsem poznal i samotného autora (alespoň myslím)
Za mě super povídky:
1. Ďáblova díra
2. Ti co přicházejí
3. Necestuj tím vlakem
4. Pod povrchem
5. Z hlubin
6. Na prahu umírajícího léta.
" Pravda je jako anální otvor - každý máme ten svůj"

09.12.2023 4 z 5

Čtvrtá opice Čtvrtá opice Jonathan Dylan Barker

Wau dočteno a další super autor v mé knihovně obsazuje poličku. Parádní a úderné střídání dějových linek hlavních postav. Nakoukneme do nitra opičího vraha a uvidíme co si pro nás na 445 stránkách připravil. Jeffery Deaver má pravdu je to nádherně zvrácené... Geniální detektivka která se přečte jedním dechem.

03.12.2023 5 z 5

Operace Petragun Operace Petragun František Kotleta (p)

Operace Pentagrun přečtená
„Hovna? Proč zrovna na mě zbyla hovna?" „V manželství musí být rovnováha. Ty jsi jí zničil život, ona tě posílá plavat do hoven," Cesta za svobodou pro Kapitána Bouchače a Lorda Mr*dáka dokáže být opravdu trnitá. Nejen, že jim stojí v cestě Drak a Kapybara ale dost hnusně zapáchající potrubí, Zuuritové, sukrové, nebo kulšešové... zapálí divak, hodí pár panáků sirasky a jdou do toho na plný koule. I když jim zrovna Gertruda moc nevěří.
Dalších a opět super skvělých 300 stránek za mnou a následující, zatím poslední část Legie s názvem Na konci vesmíru předemnou. Je třeba vyměnit žárovku, nastavit pytlíky do pohotovostního režimu a vyrážíme do akce..

20.11.2023 5 z 5

Na konci vesmíru Na konci vesmíru Kristýna Sněgoňová

Zabránit Lordu Mr*dákovi a kapitánu Bouchačovi tomu po čem touží jejich největší nepřítel se navzdory tomu co zažili nezdá býti úplně jednoduchou akcií. I když pro tenhle tým nebude ani jednoduchá akce objednat si větrník...
Na vlastní kůži ve vesmíru zažili hrozné věci a byli svědkem ještě horších, ale tohle... Tohle bylo...
Nic než pentagrun bratři a sestry

20.11.2023 5 z 5

Mrtvá schránka Mrtvá schránka Kristýna Sněgoňová

Ale do Prahy je to kus cesty."
„Kolik světelných let?"
„S Českými dráhami tak deset. Když budeme mít štěstí, zvládneme to za tři a půl hodiny."
„Fifinka bude mít aspoň zážitek," zaradovala se Amanda.
,,Ona sama je zážitek"
Tyhle luxusní hlášky, opět palseky v pohotovostním režimu a Lord Mr*dák a Kapitán Bouchač opět v akci protože sliz se vrací domů . Prostě tahle partička nevydrží ani 3hodiny bez problémů . Další z příběhů téhle sebranky na 300 stránkách za mnou a Mrtvou schránku střídá Operace Pentagrun .
Smažák je fajn,
Nic než pentagrun

13.11.2023 5 z 5

Pán hor Pán hor Kristýna Sněgoňová

Jak jste se sem dostali? Vodovodem. Svlíkněte se. Proč? Protože nás.
Další dobrodružství ze série Legie. Tentokráte v podání super technika Vodičky a kuchaře Guiseppeho, od kterého nechcete připravit ani vodu na čaj. Svou misi plní na % do roztrhání těla. Humor napětí a akce opět nechybí. Stránky utíkají rychle a potřebujete vědět, co a jak se zase téhle misi může posr a že se toho ve vesmíru může posrdost .

07.11.2023 5 z 5

Aga Aga František Kotleta (p)

Aga ze série Legie přečtená.
Vytáhnu ti páteř z těla a z tvých kostí udělám xylofon, na který donutím hrát Gerasima jednou rukou, zatímco tu druhou mu budu trhat. - To je celá Aga, teda než dojde k bor-fa. Další příběh Kapitána Bouchače, který se pouští do záchranné akce nejobávanější členky "Kraksny" pardon "Malé vzdorující" . Zachrání ji? Až splní Aga kor-fu utrhne mu hlavu a nacpe mu ji tam kam ani slunce nesvítí? Zlikviduje opět půl planety?.... To se dozvíte až těch dalších úžasných a opět deníkem Danky Krasinsky doplněných 309 stran dočtete

02.11.2023 5 z 5

Rudý vrabčák Rudý vrabčák František Kotleta (p)

"Neměla to být jednoduchá práce?" Ne, jakmile se do akce pustí Lord Mrdák a Kapitán Bouchač nic není jednoduché.Všechno se komplikuje, hrozí uříznutí vašeho . Palseky, svářečky do pohotovosti, protože posádka z Kraksny pardon "Malé vzdorující" vám připraví takovej nášup, že vám bude nevolno, pokud nepočítám Guiseppeho kuchyni.
Na téhle lodi vážně nemůže jít nic hladce.
Opět jsem se pobavil a Rudého vrabčáka střídá Aga.
Nic než pentagrun

25.10.2023 5 z 5

Sudetenland Sudetenland Leoš Kyša

Sametová revoluce ve světě, kde neproběhl odsun Němců. Po třech knihách ze série Legie, kterou jsem si hned oblíbil ( zítra doputuje zbytek série) se ke mě dostala tato kniha. Sudetenland je příběh novináře který se zaplete do vraždy bývalého inspektora gestapa a jeho smrt otevírá staré křivdy i dávná tajemství.
Vítejte v Československu na počátku devadesátých let, které je jiné než si pamatujete.
První co zaujme je a to jsem ještě neviděl oddělení kapitol. Za mě perfektní nápad.
Příběh super, akce fajne a postavy si oblíbíte. Pevně doufám, že v tomto stylu bude autor pokračovat, protože krimi/Thriller je moje oblíbená četba. Co překvapilo je zmíňka o skupině Telex ( z mého města) v novinovém článku.

18.10.2023 5 z 5

Skutečné zločiny na Plzeňsku Skutečné zločiny na Plzeňsku František Müller

Plzeňský Kpt. Mgr. Bc. František Müller odhaluje zákulisí 4 případů z Plzeňska. Projděte se za policejní pásku tam, kde je normálně vstup zakázán. Poznejte skutečné případy přímo očima detektiva!

11.10.2023 5 z 5

Šprti & frajeři Šprti & frajeři Kristýna Sněgoňová

Nemohu jinak než 6*.
Vesmírní chameleoni, ne děkuji..
Co se má pos*at to se prostě posádce "Kraksny", pardon "Malé vzdorující " po*ere.Tohle je luxusní jízda vesmírem nabitá akcí, hláškami, super humorem a perfektním pokračováním předchozích dvou dílů doplněné super kresbami. Smekám klobouk .

07.10.2023 5 z 5

Operace Thümmel Operace Thümmel František Kotleta (p)

Super čtení, ač na sci-fi moc nejsem tohle mě pohltilo. Taková drsnější, krvavější verze červeného trpaslíka. Barva a hláškami, přestřelkami a budujícím příběhem. První Kotletovina a já jsem spokojen.

24.09.2023 4 z 5

Poslední lov Poslední lov Jean Christophe Grangé

Doufal jsem v druhý díl a těšil se na něj. Další příběh Niemanse a další případ. Pierrova postava se rozvíjí, příběh nedá odpočinout. Super popsaný děj, který dodává příběhu tu správnou šťávu. Další z autorů který bude v mě oblibě.

27.08.2023 5 z 5

Návrat do budoucnosti III Návrat do budoucnosti III Craig Shaw Gardner

Opět super jízda budoucností, minulostí, přítomností. Na tyhle časový posuny a paradoxy si nezvyknu. Opět jsem se bavil, tenhle přepis filmu se povedl u všech dílů.

08.08.2023 5 z 5

Návrat do budoucnosti II Návrat do budoucnosti II Craig Shaw Gardner

Druhý díl s Docem a Martym a opět pecka. Perfektně přepsaný film do jeho knižní podoby. Za jeden večer se těch pár stránek dá přečíst. Teď není na co čekat, jen otevřít dveře Deloreanu namačkat správné datum a.... už nebudu prozrazovat... Mohlo by to způsobit paradox v čase a to nechceme....

06.08.2023 5 z 5

Návrat do budoucnosti I Návrat do budoucnosti I George Gipe

Tohle bylo super překvapení, nejen že tahle trilogie je super ve filmovém zpracování, ale i její knižní podoba prvního dílu nemá chybu. Semtam něco navíc jako bonus. Jako bych ve filmu byl. Jsem rád, že jsem si tuto trilogii pořídil. Teď nezbývá nic jiného než sáhnout po dalším dílu. A setkat se s doktorem a Martym v budoucnosti.

01.08.2023 5 z 5