Návrat do budoucnosti II

Návrat do budoucnosti II https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/28587/navrat-dobudoucnosti-28587.jpg 4 57 10

Návrat do budoucnosti série

Marty McFly na nové cestě časem. Skoky z roku 1985 do let 2015 a 1955 trochu zamíchají chodem historie městečka, známého z filmové komedie s Michaelem J. Foxem v hlavní roli.

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Cinema

Back to the Future 2 , 1986

n.ezn.amy
04.01.2024 5 z 5

Druhý díl této skvělé série čtenáře zavede do budoucnosti roku 2015, kdy Marty musí zachránit svého syna před zatčením. Jenže nic nejde jednoduše a opět se vše zvrtne .... Já mám tuhle trilogii moc rád ať je to filmová nebo knižní, která je v tomhle případně naprosto shodná.

Lukáš987
06.08.2023 5 z 5

Druhý díl s Docem a Martym a opět pecka. Perfektně přepsaný film do jeho knižní podoby. Za jeden večer se těch pár stránek dá přečíst. Teď není na co čekat, jen otevřít dveře Deloreanu namačkat správné datum a.... už nebudu prozrazovat... Mohlo by to způsobit paradox v čase a to nechceme....

Shashlick
21.11.2022 3 z 5

Vzhledem k první části se změnil autor i překladatel a je to trochu znát. Navíc už to není ten klasický příběh, i když je celá trilogie (srovnání s filmovou předlohou se nejde ubránit) kvalitní.

hippiesak
08.06.2018 5 z 5

Přepis filmu, doslovný, ale i tak super :) Ale mám raději první a třetí díl.

Bella1
15.11.2017 5 z 5

Tento díl jsem četla už asi počtvrté, je naprosto perfektní! Asi lepší než jednička a trojka. Mám ráda i film.

amaenium
03.10.2017 5 z 5

První díl je klasika, ale druhý díl mám o něco raději, jelikož se mi líbí, jak si představují rok 2015. Jak ho také vyobrazují na filmovém plátně. Skvěle čtivé - hned přečtené!

Aniga
20.11.2015 5 z 5

Tak už konečně máme budoucnost - 21.října 2015 již bylo :o)
Jedná se o úspěšné pokračování trilogie.
Ač pro mne také nejslabší díl, je však nutný, aby vše krásně zapadlo dál do třetího dílu.
Je až neuvěřitelné, kolik novinek se v roce 2015 vyplnilo (např. čtečka prstů, plochá televize, videokonference,...) a zase je tam něco i k pousmání, co se za tu dobu tak dopředu nevyvinulo (létající auto jako běžný dopravní prostředek, samo-vysoušecí bunda, která upravuje i velikosti a boty se samo-zavazováním, létající hoverboard, na kterém se sice co vím pracovalo, ale nemělo to zatím takové účinky, které čekali)
Pro mne jako fanouška nemohu hodnotit jinak než za pět, kniha se mi četla velmi dobře a dá se říct, že kopíruje téměř přesně film.

Terva
15.11.2015 4 z 5

Nejslabší článek trilogie. Tohle cestování časem je moc futuristické. Ano, jako celek to jistojistě funguje a je to dobré, ale až moc překombinované. Vlastně i film je takový - a proč ne, když je tato kniha jen adaptací scénáře a ne samostatný knižní počin. Je to prostě jen pocta perfektních filmů od Roberta Zemeckise.

Marthas
09.10.2015 3 z 5

Mnohem lepší styl napsání nebo překladu, ale nadále by se hodila lepší korektorská práce. Splést si několikrát v textu roky 2015 s 2025 apod, je do nebe volající, přesto to, že dávám tři hvězdy, je úspěch, protože tento díl zrovna nepatří k mým nejoblíbenějším..

doktorking
21.03.2013 5 z 5

druhý díl a opět latka nastavená vysoko,určitě ještě víc fantasy a sci-fi než první díl..

cestování časem podle filmu/seriálu

Craig Shaw Gardner