lucyvase4 lucyvase4 komentáře u knih

Zapomnění Zapomnění Kateřina Pojkarová

Hodnocení: 3,5/5

Kayla je opatrovnice dětí hradního pána Liama a jeho ženy Orny. Pro děti doslova žije a všechny je moc miluje.
Každý rok se na panství konají hry Kappa, ve kterých měří muži z různých panství svou sílu, vytrvalost a obratnost. I letos tomu není jinak. A ačkoli se všichni soustředí na trénink aby vyhrali netuší, že brzy přijde skutečný boj a to boj o vlastni pozemky a živobytí. Dokáží zvítězit i v tomto boji? A co když budou muset bojovat i proti svým přátelům? Jakou roli sehraje v souboji Kayla?

Krásný příběh. Hodně čtivé a styl psaní paní autorky mi neskutečně sedl. Škoda že příběh nebyl víc akční. I tak jsem ale musela číst dál a dál. Akce jako taková se objevila až ve 3/4 knihy. Romantická linka ale nechybí

I když akce nebylo tolik, jedná se o příběh který pohladí duši.

Bohužel za mne tohle prostě nebylo fantasy. A díky tomu strhávám hvězdičku (což mne moc mrzí).
Ačkoli se v anotaci píše doslova "klasické středověké fantasy", dle mne to byl spíše historický dobrodružný román. Z fantasy to mělo snad jen vymyšlený svět. Ale žádná magie nebo nadpřirozeno se nekonalo.

Takže pokud se těšíte vyloženě na fantasy jako já budete mírně zklamáni.

Kdyby tam nebylo psáno že se jedná o fantasy hodnocení by bylo určitě vyšší.

09.11.2023 4 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Hazel je 16 let a trpí rakovinou v posledním stádiu. Na sezení podpůrné skupiny se seznámí s Augustem. Ten ze souboje s rakovinou vyšel s amputovanou nohou. Nejprve se Házel brání zamilovat. Boji se, aby Augusta nezranila její smrt. Nakonec ale dá lásce šanci. Každý je úplně jiný a dohromady se krásně doplňují.

Kniha je o lásce, o tom, že svět není továrna na splněná přání ale o o tom, že každý den by se měl prožít naplno i když ne vždy to tak úplně jde.
Je také o nemoci. O tom, jak nemoc prožívají ti, co jí trpí ale i jejich blízcí.

Hodně emotivní kniha a musím říct že jsem většinu druhé části probrecela.

08.11.2023 5 z 5

Hotel Magnifique Hotel Magnifique Emily J. Taylor

Hodnocení: 3,5/5

Legendární hotel Magnifique je putovní hotel, opředený tajemstvím, kouzly a čaroději. Každý den se objeví někde jinde. Když se po 10 letech objeví znova v Darcu, Jani a její sestra Zosa cítí šanci vyměnit svůj obyčejný život za něco lepšího. Pobyt v hotelu je ale velice drahy. Naštěstí ale hotel hledá i nové zaměstnance. Přihlásí se tedy na konkurz. Zosa dostane práci zpěvačky, Jani ale žádnou práci nenabidnou. A tak ačkoli už Zosa podepsala smlouvu Jani odmítá pustit ji do hotelu samotnou.
Když si ale pro Zosu přijde pracovník hotelu Bel. Přemluví ho Jani aby i jí nabídl práci.
Všechny představy o krásném životě se ale rozplynou ihned po příchodu do hotelu. Děje se tu něco mnohem temnějšího než všichni tuší.
Dokáží dívky odejít než bude pozdě? A co všechno o hetelu nevědí?

Příběh se krásně četl. A obálka je naprosto bozi.
Ale je to úplně jiné fantasy, než na které jsem zvyklá. Žádné úplně propracované světy a magie také není moc vysvětlena. Vše se odehrává v hotelu, takže autorka nemá ani moc snahu nějaký svět popisovat.
Jani je hodně tvrdohlavá. Když ji někdo (většinou Bel) řekne aby něco nedělala. Ihned jde a přesně to udělá, což většinou končí katastrofou a tím mne strašně vytáčela.
Konec příběhu byl za mne strašně urychlený a myslím, že by to takhle rychle ve skutečnosti nebylo.
Také bych ocenila více prostoru pro postavy Bela, Zosi ale i Alastaira s Nicole.

Myslím že jednou přečíst stačilo

07.11.2023 3 z 5

Květ železného stromu Květ železného stromu Laurie Forest

(SPOILER) Elloren se s přáteli dostává do hnutí odporu. Mezitím ale moc Vogela sílí. Ve městech vznikají nepokoje a rasové nenávisti. Elloren má zjistit na jaké straně stojí Lukas Grey. Ten se s ní navíc chce stále zasvětit. Rada mágů schvaluje jeden zákon za druhým. Když chteji schválit zákon na zabití všech selkii rozhodne se Elloren a její přátelé jednat. Získávají mocné spojence a vypadá to, že by se jim obtížný úkol, osvobodit všechny selkii mohl povest. Navíc chemie mezi Elloren a Yvanem roste a roste. Co všechno se ale může stát? Nic nebude tak jednoduché. At už se jedná o lásku, přátelství nebo rodinne záležitostí .
Strhující pokračování série Kroniky Černé čarodějky. Plně akce, zvratů ale i lásky a přátelství, které překoná všechny odlišnosti. Děj je plný emocí. Místy se musíte smát a v tomto díle vážně i hodně brečet.
Autorky styl psaní mne naprosto sedl a až knížka není nejtenčí čte se skoro sama. Mrzí mne že je druhý díl za mnou a těším se na další.

SPOILER

Nesnáším Lukase, řekne jí že ji nemiluje ale vlastne ji chce za ženu jen kvůli její moci, kterou by mohl využívat to mne dostalo ....

04.11.2023 5 z 5

Černá čarodějka Černá čarodějka Laurie Forest

Elloren vnučka Černé čarodějky. Vychovávána v ústraní svým strýcem je rozhodnutá vydat se svou cestou a studovat na univerzitě. Chce se vyučit apatykarkou. Když ale dorazí do města všichni se na ni obdivne dívají. Je neskutečně podobná své babičce. Jen magické schopnosti ji oproti mocné čarodějce chybí. Zatím co její rasa ji pro její vzhled obdivuje, zjišťuje ze na univerzitě kam chodí i ostatní rasy (elfové, kelti, lupíni a dokonce i ikarove) je její vzhled spíše na obtiz. Její babička zabila mnoho lidí jiných ras při válkách. Elloren je tak vystavena šikaně. Vše se nakonec obrátí a ona začíná vidět, že není vše tak, jak je jejich národ gardnerianu učí. Začne si dělat přátelé i u jiných ras a nechápe nevraživost, která vůči nim panuje. Navíc k moci se dostane muž, který chce ostatní rasy zabít a nebo zotročit.
Elloren nezbývá nic jiného než jednat....

Odzbrojující první díl ze série Kroniky Černé čarodějky. Vše se teprve rozbíhá . Autorka nás seznamuje se světem, ve kterém se děj odehrává. Ale na to, že je to první díl je i tady neustálá akce a napětí. Z Elloren, která je na začátku naivní mladou dívkou potřebující neustálou ochranu někoho silnějšího se před našimi zraky stává žena, která si kde za svým, nemá strach a místo toho, aby slepe věřila všemu, co se jí řekne si informace ověřuje a činí velká rozhodnutí.
Kniha se mi moc líbila a teď hurá na druhý díl... Snad bude stejně dobrý jako ten první

01.11.2023 5 z 5

Ten, co kráčí se Smrtí Ten, co kráčí se Smrtí Barb Rýdl

Sam je skoro 50ti lety detektiv. Zrovna řeší případ pohřešovaného 16leteho Petera. Žije sám, s rodinou nemá dobré vztahy. Jeho matka zemřela, když byl ještě malý. Jednoho dne si ho k sobě zavolá jeho babička Anna. A jelikož v rodině není žádné děvče svěří Samovi rodinné tajemství. Odkaze mu dřevěnou truhlicku, kterou má střežit jako oko v hlavě, ale nikdy ji neotevřit. Jinak by se stal tím, co kráčí se Smrtí. Viděl by Smrt a ta by s ním byla po zbytek jeho života. Sam to ale bere jako povídačku a truhlicku jak nam napovídá titulek hned otevře. Co když je ale všechno, co mu babička řekla pravda? A jaká je vlastně Smrt? Uvidíte sami, jen řeknu, že je naprosto jiná, než jak si ji většina z nás představuje. Pomůže Samovi vyřešit případ Petera? A jak se spolu naučí žít?
Musím říct, že mne kniha dostala. Originální fantasy s prvky detektivky. Fantasy svět se prolíná s tím naším reálným, vše je krásně vysvětleno, propracovano a promyšleno. Navíc co když to není úplně fantasy a věci tak opravdu fungují? Smrt mne naprosto dostala... Úplně mne okouzlila. Kdyby takova byla ve skutečnosti neměli bychom žádný důvod se jí bát. Ač detektivky nemusím tady mne zápletka vůbec nevadila. Často jsem se u knihy zasmála ale i poplakala. Autorka umí dobře hrát na city. A ty ilustrace wow. Krásné a nádherně dokreslují dej. Autorka je velice šikovná nejen spisovatelka ale i malířka. Text s odstavci mne osobně vyhovoval.

Těším se na další díly a musím říct, že jsem nezůstala pouze u čtení ale knihu jsem musela mít i ve své knihovně. Takže už je na cestě a moc se těším jak se bude vyjímat v mé knihovně.

28.10.2023 5 z 5

Opouštím ostrov Opouštím ostrov Tomáš Zástěra

Knihu jsem koupila přítelovi. Jelikož on není úplně vášnivým čtenářem potěšilo mne že kniha má málo stránek a navic je o někom koho má rád. Při čekání na štafety jsem po ní nakonec sáhla i já.
Pokud znáte Tomáše Zástěru a máte ho rádi vřele doporučuji. Jedná se o 17 příběhů z jeho života. Nad některými se zasmějete, u jiných pustíte pár slz a u některých jste rádi, že se nestaly vám.
Je to takové oddechové čtení. A jednou přečíst urcite stačí ale i tak jsem se moc bavila.

25.10.2023 3 z 5

Světla na obloze Světla na obloze Lisa Lueddecke

(SPOILER) Osa, sedmnáctileta dívka žije se svou rodinou na nehostinném chladném ostrově plném sněhu, sněhových bouří, mrazivého blizardu a také obrů (jòtů). I přes tohle všechno se jim ale daří žít celkem v poklidu. Ale jejich Bohyně jednou za čas zbarví oblohu do ruda a to je špatně znamení. Při minulém rudém zbarvení ostrov zaplavila epidemii a zemřela i Osy matka. Její otec a sestra jí celý život dávají za vinu matčinu smrt. Protože se narodila právě v době epidemii a zatím co ona přežila, matka byla po porodu oslabená a podlehla nákaze.
Nyní se rudá barva na obzor vrátila. Nikdo neví, co přijde za katastrofu ani kdy. Když jednoho dne Osa a její kamarád Ivar narazí v lese na zvědy Orů (nestvůry, kteří své nepřátele stahují z kůže a berou jim zuby, aby si z nich mohli udělat náhrdelníky), je jasné jaká zkáza se chystá.
Osa se vydává do hor hledat Bohyni a pomoc.
Nalezne ji? Nebude už pozdě? A jaká nebezpeči na ni v horách číhají?
Moc krásný příběh při kterém my byla stále zima . Je to YA fantasy takže se čte velice dobře. Není tam jedno napětí za druhým, ale i tak jsem se do knížky nutit nemusela a přečetla ji za 3 dny.

Na konci jsem se dozvěděla že se jedná o sérii. Tak doufám, že vyjdou v češtině i další díly. Ale i kdyby nevyšlo pokračování kniha je ukončena. Takže příběhu to nevadí.

23.10.2023 4 z 5

Na lovu Na lovu Meagan Spooner

(SPOILER) Jeva a její šestý musí po otcové neúspěchu opustit město, prodat veškerý majetek a odstěhovat se do srubu v lese. Otec býval lovec před tím, než začal obchodovat. Teď se chce k lovu vrátit aby uživil rodinu a vykoupil zpět jejich dům. Jeva je lovkyně po něm. Miluje lov a vše co souvisí s lesem. Jednoho dne se ale otec nevrátí a Jeva se ho vydává hledat. Najde pouze roztrhané tělo. Patří jejich otci? A co ho mohlo zabít za zvíře? A je pro ni pomsta to nejdůležitější? Poháněná touhou najít vraha začne svůj dlouhý lov.
Krásná fantasy pohádka. Plná napětí. Pohladí po duši a pro dlouhé zimní večery úplně ideální čtení. Je to vlastně adaptace na pohadku Kráska a zvíře.

14.10.2023 5 z 5

Ukradené dítě Ukradené dítě Keith Donohue

Co se vše může stát, když nedáte pozor na 7lete dítě? A vrátí se k vám při návratu vážně ono? Nebo je to šotek, který vzal na sebe podobu vašeho dítěte?
Tohle přesně se přihodí Henrymu Dayi. Jednoho dne ho unesou šotci, aby si s ním mohl jejich vůdce vyměnit identitu. Henry se vrací domů ale není to Henry, ten se stává Anidayem a musí žít v lese s dalšími 11 sotky. Ty loví zvěř, brouky, svírají plody a bydlí v norach. Čekají na svou příležitost stát se potvrzeným dítětem. Ale nynější Henry i Aniday si pamatuji své minulé životy a chtějí zjistit co se stalo. Henry byl před 100 lety německý chlapec jménem Gustav. Byl hudební génius . A nyní se v em hudba znovu probudila, což nechápe otec Henryho a pojme podezření. ANniday se chce dozvědět jak se má jeho rodina. Dojdou k smíření? A jak se změní Henryho život když se mu narodí dítě?
Krásný příběh, zajímavý jen psaný tak, že autor hodně popisuje přírodu a pocity než samotný dej. Tam se mnohdy nic moc neděje a u knížky se sem tam nudite.
Zajímavý příběh nebýt těch dlouhých popisu.

12.10.2023 3 z 5

S láskou, Rosie S láskou, Rosie Cecelia Ahern

(SPOILER) Rosie a Alex nejlepší přátelé už od dětství. Prožívají všechno spolu, jsou nerozlučnou dvojkou. Až do večera 16tych narozenin Rosie, které si nepamatuje. Od toho okamžiku začíná Alex chodit s Bethany a nemá na Rosie tolik času. A pak k tomu přispěje ještě to, že se musí s rodiči odstěhovat do Ameriky. S Rosie si slíbí, že za ním za rok přijede a bude ve státech studovat hotelnictví. To se ale nikdy nestane. Rosie otěhotní a v 18 porodí dceru Katie. Alex studuje na doktora, jak si vždycky přál.
Sejdou se ještě někdy? Vydrží jejich přátelství? A co všechno si po 50 letech uvědomí?
Moc krásne napsané. Forma dopisu, emailu a telefonních rozhovoru. Kniha se čte velmi dobře.
Kniha o životě a úvahách o něm.
Rosie se cítí občas ztracená, občas šťastná a celý život vlastně hledá smysl života. Zjišťuje že ani ve 20 ani ve 30, 40, 50 o životě vlastně nic neví a proplouvá ji mezi prsty. A do toho Alex . Přítel kterého miluje ale v životě se jim do štěstí stále staví překážky. Ať už to je svatba, rozvod, děti ... řeknou si nakonec co k sobě cítí?

08.10.2023 5 z 5

Tajemství černé dámy Tajemství černé dámy Kateřina Loučková

Bergar správce Vlčiště se vrací ze svatby svého přítele Orlana domu. Nevrací se ale sám. Orlan ho požádal o laskavost. Má vzít sebou jeho sestřenici Malwínu, kterou chce jeho otec provdat za mladšího bratra. Bergarovi se to nelíbí, ale nakonec kvůli příteli svolí. Když se ale dostanou do Skalburku, zjistí, že ne vše je tak, jak by mělo být. Baron Dietmar, pán Bergara, leží na smrtelné posteli, měl nehodu spadl pod schody věže a místo něj si titul barona nárokuje jeho syn Junebok. Ten nemá Bergara příliš v lásce. Navíc Bergar chce vidět svého pána a přítele. Junebok mu v tom ale brání. Bergar do něho strčí a prodere se k Dietmarovi. Zjistí, že u něj není žádný felcar, v krbu nehoří a v místnosti je zima. Junebok ho ale nechá vyvést a za napadení mu zabere Vlčiště a vyhostí ho z kraje. Bergar se ale nehodlá jen tak vzdát. Chce svému pánovi přivést pomoct. Zjistí že Málka (Malwína) pomocí magie dokáže léčit a chce ji k Dietmarovi přivést než bude pozdě. I Bergar ale skrývá velké tajemství. Podaří se jim Dietmara zachránit? A byl pád ze schodů pouhou nehodou nebo plánovanou vraždou? Jaké tajemství skrývá šachová černá dáma?

Napínavý příběh detektivního rázu. Středověk, rytířské souboje, bitvy ale i romantika a vtip. To vše v knize najdete. Kniha je velice čtivá, nádherně vykreslena příroda, prostředí. Musím říct, že autorka má vážně cit pro detail. Jediné co mne trochu rozčilovalo bylo, že se postavy neustále podceňovaly, co se týče lásky. Pořád jsem četla proč by on ji nemohl milovat a proč by ona jeho nemohla milovat a přitom do sebe byli oba zamilovaní
Kniha je navíc doplněna nádhernými kresbami.

Všem vřele doporučuji a já mám další knihu kterou musím mít v knihovně. A to jsem se do štafet přihlásila kvůli tomu, abych knihy přečetla a nemusela kupovat. No tak to asi nevyjde. Protože některé skvosty chce člověk mít v knihovně i tak, aby se k nim mohl vracet.
Moc děkuji autorce za pořádanou štafetu. Kniha mne dostala. I když jsem si celou domu myslela, že znám viníka nakonec jim byl někdo jiný.

06.10.2023 5 z 5

Počátek Počátek Jessica Khoury

Příběh vypráví o dívce Pie. Je dokonalá. Nesmrtelná. Žije uprostřed džungle ve vesnici, kterou založili vědci, a dali ji jméno Malá Cambridge. Pia žije pouze ve vesnici ven nemůže. Ani o světě ji vědci nemůžou nic říct. Svět podle nich není na Piu s nezranitelnou kůži ještě připraven. Pia nezná nic jiného než vědecké studie a testy které jí dává strýček Paolo (všichni ve vesnici jsou pro ni strýčkové a tetičky). Má vidinu toho, že jednoho dne bude patřit jako její matka do týmu Amortis a stvoří dalšího nesmrtelného. Jejího pana Dokonalého, se kterým založí novou lidskou rasu. V den jejich 17 narozenin ale do vesnice přijede nová vědkyně Herriet a všichni muži jsou z ní na větvi. Pia začne malinko žárlit a když během večírku, který se pořádá na její narozeniny vidí jak strýčku Anthoniovi hoří oči, když vidí Herriet, chce to samé také zažít. A právě během téhle noci si všimne díry v elektrickem plotu a vydá se do džungle. Říká si, že se jen porozhledne kolem CAM ale nakonec se zatoulá dál a narazí na chlapce s modrýma očima. Na chlapce, se kterým prožije příjemný večer a ke kterému se bude tajně vracet, kdy jen to půjde.
Je láska nad věčnost? Je Eio (tak se chlapec jmenuje) připraven na život s nesmrtelnou? Je pro Piu důležitější láska a svoboda nebo věda a stvoření pana Dokonalého s novou rasou lidí, tak jak ji to celý život učili? A jaké strašně tajemstvi se skrývá za vznikem jedné nesmrtelné dívky?
Za mne naprosto strhující příběh. Moc se mi kniha líbila a zanechala ve mně úžasný dojem. To jak se Pia vyvíjela z malé holčičky, která věří všemu co jí řeknou v ženu se svym vlastním názorem.
Ani jsem nechtěla, aby kniha skončila. TAK MOC MNE DOSTALA.

29.09.2023 5 z 5

Druhá šance Druhá šance Adam Pýcha

Příběh je zajímavý a dost propracovaný je hlavně pasáž Pětky a Jenny. Co mi ale chybělo tak trochu víc vysvětlit dějovou linku Daniela. Proč byl takový jaký byl? Jak se potkal s temnotou? Proč si vybrala právě jeho? A jak druhá šance vlastně vznikla? Přišlo mi kolikrát, že autor nás tahá ke krátkým příběhům, které nemají v knize zase až takový význam a nevysvětluje to hlavní. Třeba příběh Rose tam být vůbec nemusel nebo příběh Alfréda.
Nebo je to na mne až moc velké scifi. Hlavní zápletka z Domy se mi naopak moc líbila. Myslím že bohaté by stačilo i to. Nemusela se to příběhu tahat ještě Druhá šance, ale je to jen můj názor.
Kniha se četla rychle a možná i díky tomu jak z toho člověk nebyl moudrý chtěl číst dál a dál aby to dávalo smysl. Nakonec to ale stejně smysl moc nedávalo, bohužel...za mne je to kniha kterou si přečtu jednou ale víckrát ne.

25.09.2023 3 z 5

Vzdor Vzdor Sarah Crossan

(SPOILER) Krásné pokračování.
Po té co se Bea a Quinn dostanou z kapsule vydají se hledat Alinu a Silase do Sekvoje. Ve zničeném Lese naleznou Jazz, kterou vezmou sebou. K vytouženému cíli musí překonat mnoho překážek a je Sekvoj vážně to nejlepší řešení?
Kniha plná zvratů, zrad, překvapení a i úmrtí. V knize je mnohem více akce a bojů než v prvním díle. Stojí to všechno za to? A přinesou obeti to, co lidé dávno chtějí? Svobodu?
Musím říct že mne na konci kanuly slzy jako hrachy.

22.09.2023 4 z 5

Dech Dech Sarah Crossan

Nic není pro člověka tak přirozene jako dýchat. Co ale dělat, když na planetě dojde kyslík a lidé umírají? Dech přišel s možností vytvořit kapslí, ve které se ti nejbohatší mohli úkryt. Kapsule měla sloužit jako přechodné řešení a lidé se pak měli vrátit opět do přírody. Ale již 5 generace žije pořád uvnitř. Kapsule je rozdělaná na zóny. Prémiové mají moc. Pak máme stevardy, který jsou ozbrojenou složkou kapsule. Dále pomocné pracující - který se nemohou nic z toho co první dvě skupiny. Nemohou dokonce ani tancit, běhat a za každý kyslík který spotřebují platí daň. A nakonec tu jsou lidé žijící na okraji společnosti a POTkani, kteří sympatizují a pomáhají odboji
Příběh je vyprávěn z pohledu tří osob. Aliny, Bee a Quinna. Každý z našich hrdinů je z jiné společenské vrstvy. Je tedy zajímavé sledovat, jak odlišne mají názory.
Bee a Quinn se rozhodnou jednoho dne stanovat mimo kapsuli. Cestou potkají Alinu, která je na útěku k odboji a tím začnou všechny problémy. Co je vlastně odboj zač? Jak mohou mimo kapsuli žít, když venku není kyslík? A říká Dech pravdu? Nebo si jen snaží udržet svou moc nad lidmi?
Příjemná YA distopie plná napětí, romantiky ale i smutku

20.09.2023 4 z 5

Kaziměsti Kaziměsti Martin Bečan

Čtveřice kamarádů najde jednoho dne město, ve městě, o kterém většina lidí nema ani páru. Navíc se v něm dějí neobyčejně veci. Parma, cesmín, Lazar a Zima se tam rozhodnou nastěhovat. Zažívají zde spoustu podivnosti a lásek. Ale vše není tak růžové jak se nejprve zda. Lidé se tu mění. A už nikdy nebudou stejní jako dřív. Navíc městem se šíří nemoc, nákaza, která město požírá. Podaří se jim nemoc zkrotit?
Krásné vykresleny svět fantasy. Jen jsem nepochopila, proč neutekli dokud to šlo. Já se začít měnit, už bych tam nebyla a konec mi přišel také divný. Proto 3/5.

17.09.2023 3 z 5

O dracích a lidech O dracích a lidech Tereza Kadečková

Starý svět kde vládli draci a chiméry už dávno není. Teď vládne Řád a kněží. Ti se snaží ovládat bestie a ty, které se vzbouří čeká smrt. Draci a chiméry již vyhynuli. Bestie jsou bez vůdců. Přesto se nejdou skupinky, které stále vzdorují.
Kněží věří bohyni. A ta jim přikazuje všechny bestie buď ochočit nebo zabit. Jen jeden kněz se ale nespokojí jen s rozkazy a chce znát pravdu.

Nádherný příběh ze světa fantasy. Fakt mne dostal. Akce, dobrodružství a přátelství, jaké bychom nečekali. Může mezi nepřáteli vzniknout pouto? A je hledání pravdy důležitější než vlastní život. Co vše je člověk ale i bestie schopný pro pravdu udělat a obětovat?
V knize se stále něco děje a nutí nás to číst dál a dál a nejednou tu máme konec. Musím říct že já se na konci neubránila slz. Rodericka a vlastně ani Jaine jsem na začátku knihy neměla moc ráda no na konci už jsem je oba milovala. Postavy zkratka měly vývoj a díky tomu, co v minulosti prožily a co nám autorka odhalila jsem je oba pochopila

15.09.2023 5 z 5

Stínová královna Stínová královna C. J. Redwine

Mne se kniha líbila. Jedná se vlastně o pribeh Sněhurky. Tedy spíše filmu Sněhurka a lovec. Jen tady se objevují ještě obri, draci a velká magie. Lorelei má na místo Sněhurky ještě bratra Lea a svou věrnou pomocníci Sašu. A za zády draka, který ji chce zabít.
Moc se mi líbili obě hlavní postavy. Hnedka jsem si je oblíbila a od pasáže, kdy se dorozumívali beze slov jen myšlenkami to bylo fakt dokonale. Tolik síly a odhodlání v tak malé zene. Ale jak řekl jeden moudrý muž v knize: "Do bitvy se nechodí protože jsi si jistá vítězstvím ale bojuješ, protože víš, že je to správné!"

12.09.2023 4 z 5

Potrhané duše Potrhané duše Jana Jordanová

Tak dneska se chci s vámi poděl
Ellie se stala smrtkou a dostala za úkol převádět duše nadbytosti (vlkodlaci, upiri...). Někdo ale tyto duše záměrně ničí. A Ellie a její tým chce přijít na to kdo. Všichni si myslí, že za to může nepřátelství mezi vlkodlaky a upíry. Útoky se ale odehrávají v obou táborech ale nejen tam. Oběťmi se stávají i lidské duše. Stopy vedou k čarodějnici. Ale tohle vše je jen začátek... zvládne Black a Ellie zachránit i samotné podsvětí před útokem? A co vše budou muset obětovat? Vydrží to jejich láska?
Tak tentokrát to byla fakt jízda a to od začátku až do konce. Čtivé a plně zvratů. Úžasná YA fantasy. Nechybí vlkodlaci, upíři ani démoni. Příběh je děsivější než první díl. A mně dostal hnedka od prvních stránek.
Moc se mi líbí jak autorka z padoucha udělá najednou sympaťáka a naopak z kladne postavy padoucha, za to má můj obdiv. Člověk nikdy neví na čem je. Kdo je přítel, kdo nepřítel, kdo koho miluje? Také se mi líbí jak smrtky řeší běžné věci jako smrtelníci. Třeba, zda jít za svým snem nebo poslouchat rodiče. Příběh je plný lásky, romantiky, temnoty a zrady. Bude příběh končit happyendem nebo vám na konci ukapne slza? Nechte se překvapit.

09.09.2023 4 z 5