Lucynell Lucynell komentáře u knih

J. K. Rowling vymyslela skvělý příběh z kouzelnického světa, který je čtivý a lidi baví, ať už knižní či filmové zpracování se mi líbí.

15.03.2021 5 z 5

Černobílý svět Černobílý svět Kathryn Stockett

Knihu jsem četla jen díky seminární práci do Multikulturní výchovy, ale musím říct, že rozhodně nelituji. Příběh z Jacksonu v Mississippi mě chytil. Je to velmi čtivé a podává nám to obraz o době rasismu a diskriminace na americkém Jihu.

11.03.2023 5 z 5

Alfa samec Alfa samec Vi Keeland

Skvělý, vtipný, oddechový příběh. Tato autorka mě opět nezklamala. Moc se mi líbily dialogy mezi Drewem a Emerií nabité humorem i vášní.

02.02.2021 4 z 5

Rytmus, já & Malychin Rytmus, já & Malychin Mariana Zapata

V této knize se opět ukázal autorčin skvělý smysl pro humor, příběh od začátku přímo srší vtipem a vy nemůžete jinak než se nahlas rozesmát. Na léto je to ideální čtení, které rozhodně všem doporučuji. Už se moc těším na další knihy od této autorky.

30.07.2020 5 z 5

Cítit znovu Cítit znovu Mona Kasten

Myslela jsem si, že předešlé dva příběhy už nic překonat nemůže. To jsem se ovšem mýlila. Kniha je velmi čtivá, zábavná, dojemná a dokáže vás zcela vtáhnout do dějě. Příběh Sawyer a Isaaca jsem přečetla doslova jedním dechem. V této knize nám autorka ukazuje, že bychom neměli dávat na názory ostatních, ale poznat dotyčného člověka sami, odhalit, co se skrývá pod jeho maskou, protože ne vždy je pravda to, co o člověku roznáší jiní. Už jen proto bych tuto knihu doporučila úplně každému, aby si uvědomil, že věci, které slyší od jiných, nemusí být zcela pravda a že často je šíří ten, kdo druhým závidí nebo je zkrátka jenom nemá rád a vneposlední řadě, že každý má nějaký důvod, proč je takový, jaký je.

12.07.2020 5 z 5

Šéf Šéf Vi Keeland

Kniha mě velice bavila, byla čtivá a obě hlavní postavy jsem si okamžitě zamilovala.

09.08.2020 5 z 5

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Ačkoli jsem po této romantické klasice sáhla hlavně z důvodu maturity, mile mě překvapila, že jsem si ji nakonec i sama do knihovny pořídila. Příběh Elisabeth a pana Darcyho je zkrátka úžasný a vždyť vás vtáhne do staré Anglie.

08.02.2023 4 z 5

Božský bastard Božský bastard Christina Lauren

Skvělá knížka, příběh má spád, líbí se mi dialogy mezi hlavními postavami, když na sebe štěkají. Odpočinkové čtení na dlouhé večery.

22.02.2021 5 z 5

Láska online Láska online Penelope Ward

Za mě fajn čtení na léto, postavy byly super a díky postavě Ollieho jsem si leccos uvědomila.

13.08.2020 4 z 5

Bennett Mafia: Zakázaná láska Bennett Mafia: Zakázaná láska Tijan (p)

Úžasný příběh plný akce, nabitý emocemi od začátku do konce. Kniha mě ihned chytila a zhltla jsem ji pomalu na jeden nádech. Moc se mi líbí postava Kai, ve kterém se mísí zlo s dobrem.

20.04.2023 5 z 5

Profesor Sympaťák Profesor Sympaťák Leisa Rayven

Krásný příběh o osudové lásce, která dokáže překonat cokoli. Dlouho vzdálení dávní přátelé, jež k sobě opět najdou cestu. Zkrátka krásný oddechový příběh plný citů.

14.03.2023 5 z 5

Lakomec Lakomec Molière (p)

Knížku jsem četla v rámci povinné četby k maturitě a musím říct, že mě chytla. Motiv lakomce, který nehledí na štěstí ostatních, ani když jde o jeho děti, nakonec vše dopadne dobře a možná až zbytečně pohádkově.

16.10.2021 4 z 5

Zlaté časy Zlaté časy Anne Jacobs

Kniha se mi moc líbila, je oddechová, dobře se čte, děj se moc pěkně rozvíjí i s návraty do minulosti, je zde hodně emocí, ale osobně se mi více líbil spíš Panský dům.

13.04.2021 4 z 5

Dvůr mlhy a hněvu Dvůr mlhy a hněvu Sarah J. Maas

Tato kniha se mi líbila více než ta první, nejvíc mě chytla od části, kdy se zde objevil Rhysand, kterého zkrátka zbožňuji již od začátku.

03.01.2021 5 z 5

London Road London Road Samantha Young

Kniha byla úžasná, donutí vás zcela změnit váš názor na Jo, která se prvním díle jevila jako zlatokopka, ale jak už to tak bývá, nic není takové, jaké se to na první pohled zdá být. Každá kniha z této série má nějaký hlubší smysl a v této nacházím něco, co dělá každý z nás a to, že bychom neměli dávat na první dojem, že bychom neměli odsuzovat lidi, které neznáme a u kterých nevíme, čím si právě prochází. Na závěr už zbývá jen říct: Buď Kaledonie!

01.11.2020 5 z 5

Polib mě Polib mě Stella Tack

Kniha mě zaujala tématem zakázané lásky mezi bodyguardem a jeho klientkou a vůbec mě nezklamala. Autorka píše velmi čtivě, dialogy jsou hravé a vtipné, příběh odsypa. Už se moc těším na další díl z této série.

23.11.2022 5 z 5

Zachraň nás Zachraň nás Mona Kasten

Poslední díl byl stejně dobrý jako celá série, autorka píše čtivě a poutavě a už se moc těším na její další díla.

27.06.2022 5 z 5

Zachraň mě Zachraň mě Mona Kasten

Mona Kasten opět nezklamala, kniha je krásná, skvěle se čte a nedá se od ní odtrhnout. Příběh Ruby a Jamese je jednoznačně poutavý.

27.06.2022 5 z 5

Pouto Pouto Anna Todd

Tento poslední díl byl rozhodně lepší než předchozí. Od začátku do konce je kniha nabitá emocemi a člověk ji nedokáže odložit z ruky dokud ji nedočte. Příběh Hessa je prostě od začátku čtivý a tento díl to opět dokazuje, dokonce víc než ty předchozí.

01.04.2022 5 z 5

Romeo a Julie Romeo a Julie William Shakespeare

Četla jsem ji nedávno v rámci povinné četby k maturitě a líbila se mi. Místy jsem se trochu ztrácela kvůli staršímu jazyku a musela tak některé pasáže číst dvakrát, i přes to se mi ale celkověčetla dobře a doporučila bych ji všem, který se chystají maturovat.

11.11.2021 4 z 5