Lucy1905 Lucy1905 komentáře u knih

Maminka Maminka Jaroslav Seifert

Pohlazení po duši...právě to je dle mého nejvýstižnější popis dojmů z této knihy. Na člověka působí atmosféra tehdejší doby až nostalgicky. Zdánlivě jednoduché a prosté verše, nad kterými člověk nemusí dumat, co jimi vlastně chtěl básník říci, v sobě ukrývají nesmírnou krásu a kouzlo přitažlivosti. Rozhodně ideální začátek čtení tvorby Pana Seiferta, už teď se těším na další díla.

05.08.2021 5 z 5

Cesta Cesta Cormac McCarthy

Jak rychle se stane z člověka zvíře? Co dělá člověka člověkem? Jak rychle se mění cíle člověka? Tyto a další otázky ve vás vyvolá Cesta a zároveň vás donutí přemýšlet o věcech, které vás dosud nenapadly.

06.11.2021 4 z 5

Introvertka v hlučném světě Introvertka v hlučném světě Deborah Tung

Může se u knihy stát něco lepšího než to, že ve vás vyvolá pocit jako byste právě vy byli předlohou knihy? Myslím, že ne :) jde o krásný pocit, že takto smýšlí i další lidé a vidí svět podobně nebo dokonce stejně. Bonusem je krásná úprava a vzhled celého komiksu.

05.08.2021 5 z 5

Memento Memento Radek John

Chvilku trvá si zvyknout na autorův styl psaní, avšak pokud vás osloví, tak nezbývá nic jiného než žasnout nad šíleností a zároveň realističností příběhu. Osobně ve mně místy kniha vyvolala i zhnusení.

27.07.2019 5 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Jako většina čtenářů jsem se s Malým princem poprvé setkala na základní škole v podobě povinné četby. Knížka se mi líbila, avšak nebyla pro mě nějak dechberoucí. Teď jsem se k ní vrátila a mám na ní naprosto jiný pohled než před lety. Získala si u mě pozici v žebříčku nejlepších knížek.

27.12.2017 5 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

K této knížce jsem se dostala díky povinné četbě, takže díky Bohu za povinnou četbu. Geniální a pravdivá ukázka, jak byli lidé zaslepeni krásnými, avšak lživými sliby. Po tomto úžasném literárním díle budu určitě pokračovat knihou 1984. Výborně napsaná kniha, která se mi velice líbila a určitě se k ní někdy vrátím.

12.12.2017 5 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Ze všech stran jsem slyšela jenom samou chválu, avšak po přečtení knížky mi nepřišla oprávněná. Myslím si, že to bude mít na svědomí fakt, že ne tolik lidí je knihomolsky založeno. Tím pádem jim může připadat naprosto skvěla a dokonalá kniha, která je pro pravidelnější čtenáře průměrná a to je případ právě Dívky ve vlaku.

11.01.2018 3 z 5

Psí poslání Psí poslání W. Bruce Cameron

Úžasná kniha, která ve mně vyvolala radost ze štěstí, které pes může přinést člověku, ale také smutek z psího utrpení, jenž někteří psi prožívali. Doporučuji všem pejskařům, kteří milují svého psa a také těm, kterým psi prostě nejsou lhostejní. Díky své poutavosti je to má nejrychleji přečtená kniha.

01.12.2017 4 z 5

Smrt je mým řemeslem Smrt je mým řemeslem Robert Merle

Celá kniha je podle kruté historie a stejně, tak její hlavní postava Rudolf Lang, jenž jenom poslouchá rozkazy a nedbá na to, jaké mohou mít následky. Protože musí věrně sloužit Říši. Koho zajímá 2. světová válka a je silnější povahy, ten přečte knihu jedním dechem. Troufám si říct, že je to nejsilnější kniha, jakou jsem četla.

02.11.2017 5 z 5

Vtipná a tak trochu historická kniha. Připomíná mi Forresta Gumpa až na to, že Alan má vyšší IQ. Uvidím, jestli budou i další knihy od Jonase Jonassona stejně tak dobré.

08.10.2017 4 z 5

Prázdné místo Prázdné místo J. K. Rowling (p)

Čtivá a zajímavá pro svou realističnost. Vykreslení maloměsta a jak se k sobě lidé dokážou chovat. Měla jsem obavy, aby kniha nebyla příliš zdlouhavá, ty se však nenaplnily. Nádhera, co dokáže autorka knih pro "mládež".

09.02.2019 4 z 5

Králova řeč Králova řeč Peter Conradi

Kniha se četla velice dobře a zhltla jsem ji během pár dní. Na jednu stranu je kniha vždy více propagovaná, pokud se jedná o předlohu filmu (ale musí tomu tak opravdu být) , což je plus pro proslavení knihy. V tomto případě ovšem spoustu lidí může zklamat, že kniha je mnohem více rozvinutější než film a možná pro někoho méně zajímavá. Já osobně jsem za to spíše ráda, nikdy není na škodu dozvědět se něco nového. Ať už život britské královské rodiny především Jiřího VI. či cestu jeho spásy logopeda Lionela Logua z Austrálie až do Buckinghamského paláce. Celkově dojem z knihy je pozitivní a možná, pokud si v budoucnu budu chtít přečíst o skutečném lidském příběhu, sáhnu právě po Králově řeči.

07.12.2018 4 z 5

Báječná léta pod psa Báječná léta pod psa Michal Viewegh

Nebýt toho, že kniha patří do povinné četby, pravděpodobně bych se k ní nedostala. To by byla škoda, jelikož kniha je místy vtipná a také dobře zobrazuje historii Československa.

23.11.2017 4 z 5

Štěstí - Nejkrásnější citáty Štěstí - Nejkrásnější citáty Antoine de Saint-Exupéry

Knížečka plná pozitivní energie, která se na vás dokáže přenést. Některé citáty se vám dokáží vrýt do paměti svým poselstvím, avšak člověk si nemůže pamatovat všechno, takže některé časem pozapomenete.

27.12.2017 4 z 5

2001: Vesmírná odysea 2001: Vesmírná odysea Arthur Charles Clarke

Sci-fi úplně neholduju, avšak ze zvědavosti kvůli porovnání s filmem jsem se rozhodla to zkusit. Dočkala jsem se velice příjemného překvapení, které se dobře četlo, jenom jsem se musela prokousat pravěkou částí.

27.10.2018 4 z 5

Posledná kvapka Posledná kvapka Jeffrey Patrick Kinney

Prostě vtipná kniha nic jiného není potřeba dodávat.

07.10.2017

Psí život Psí život Jeff Kinney (p)

Stejné jako předchozí díly.

01.10.2017 4 z 5

Deník malého poseroutky Deník malého poseroutky Jeff Kinney (p)

Vtipná a jednoduchá knížka, kterou jsem přečetla za pár hodin. Spíše pro děti, které jsou ve věku maximálně dvanácti let.

01.10.2017 4 z 5

Jeptiška Jeptiška Denis Diderot

A ať si někdo po téhle knize zkusí tvrdit, že maturitní četba není záživná...

06.02.2020 4 z 5

Zloděj blesku Zloděj blesku Rick Riordan

Jak já miluju řeckou mytologii. Již před přečtením tohoto fantasy pokladu jsem měla trochu znalosti řecké mytologie, myšleno jaký Bůh vládne čemu a nějaké ty hrdiny. Četbou této až neuvěřitelně čtivé knihy, do které se hodně rychle vžijete, jsem si rozšířila znalosti, což nikdy nemůže být na škodu. Už se nemůžu dočkat, až se pustím do dalšího dílu.

12.10.2018 5 z 5