LuciíŠvarc LuciíŠvarc komentáře u knih

Krasojezdkyně Krasojezdkyně Jojo Moyes

Jojo patří k mým nejoblíbenějším autorkám. Krasojezdkyně patřila k posledním pár knihám, které od ní nemám přečtené. Přiznám se, že za to mohlo i to, že se děj bude točit kolem koní, jak už plyne z názvu i přebalu knihy. Nepatřím zrovna k milovnicím koní a koňského světa. Ovšem musím říct ...waaaau. Šlo o to se začíst, což znamenalo prvních pár stránek. Příběh Sarah a Papyho jsem obrečela. Natasha mi občas připadala moc nafoukaná a sebestředná, ale i to mělo své opodstatnění. Celkově kniha je nádherná, hezké splynutí dětského a dospělého světa, i když Sarah je dítě snad pouze věkem. Jediné co bych vytkla, jsou francouzská slova v knize, kterým jsem nerozuměla. Celkové hodnocení však perfektní.

05.05.2019 5 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Tahle kniha nepotřebuje žádný extra komentář. Jedním slovem úžasná! Doporučuji přečíst všem.

11.10.2018 5 z 5

Jeden plus jedna Jeden plus jedna Jojo Moyes

Páááni! Nevím co říct, jedním slovem boží! Dlouho jsme se nesetkala s takovými sympatickými postavami. Příběh uklízečky jsme hltala, úplně jsem chápala její situaci. Moc se mi líbili pohledy všech postav, nebylo to jednostranné. Četla jsem dost knih od Jojo a vždycky tu co přečtu, o ní tvrdím že je ta NEJ, nevím kam až to může vést, ale její knihy jsou skvělé. Doporučuji všem, její knihy se líbí všem 3 generacím v naší rodině.

Jiná Gabriela Koukalová Jiná Gabriela Koukalová Martin Moravec

Přidám se k těm, co v knize vadilo přeskakování v ději a zároveň opakování některých vět. Jinak doporučuji přečíst každému, ať si názor udělá na biatlonovou královnu sám. Od dětství to v rodině neměla lehké, musím říct, že ta "nakládačka" kterou rodině v úvodu knihy naložila, mě celkem překvapila, ale zároveň by to bez toho nikdy nedotáhla tam, kam to dotáhla. Všechno zlé, je k něčemu dobré. Neodsuzuji to, že šla s pravdou, hlavně tou negativní na povrch. Kdyby takovou zpověď napsala ruská gymnastka, nikdo by se nedivil, ale téměř každý v Čechách si myslí, že být vrcholovým sportovcem je ta nejlepší práce, za hodně peněz, spousta cestování, sponzoři a že takový sportovec nemá právo si stěžovat... já si myslím naprostý opak a proto doporučuji všem si knihu přečíst.

03.04.2019 3 z 5

Darker Darker E. L. James (p)

Mám ráda všechny odstíny, knihy více, filmy méně, ale z pohledu Christiana to pro mě má úplně nový rozměr a lepší. Ty myšlenkový pochody jsou úplně jinak nastavený, než u nás žen, tak možná proto. Přečetla jsem jedním dechem, ubíhalo to rychle, kdo viděl film, nebo četl první díly, asi se trochu dá předpokládat, co v knize bude, ale od čtení by mě to rozhodně neodradilo. Je tam i spoustu nových informací. Určitě doporučuji přečíst a těším se na třetí díl.

20.02.2019 5 z 5

Těžká noc Těžká noc Lenka Lanczová

Ježíšek donesl spousta knih a po Těžké noci jsem sáhla jako první. Knihy od L. Lanczové moc dobře znám, dalo by se říct, že rostu spolu s ní. Těšila jsem se po dlouhé době na českou knihu, protože jsem měla tušení, že děj bude hezky plynout, tak jak je u Lenky zvykem a okolí Bakova už mi vyloženě chybělo.

Po pár prvních stránkách jsem měla jasno, tohle nebyl špatný výběr pro první čtenou knihu v roce 2020. Děj velice poutavý, párkrát jsem si byla jistá tím, že vím, jak se děj bude vyvíjet dál, ale vždy jsem byla překvapena, protože moje očekávání se nenaplnilo. Napnutá jsem byla až do konce a byla bych ráda i za pokračování, kterého se ale asi nedočkám.

Doporučuji všem, kteří si rády přečtou pohodovou knížku, kde děj hezky plyne, postavy jsou sympatické, příběh je poutavý a napínavý.

13.01.2020 5 z 5

Sama sebou Sama sebou Jojo Moyes

Krásné zpracování. Baví mě celý vývoj postavy Lou a celého jejího života, jak se hledá a objevuje. Připadá mi neskutečně sympatická, stejně jako záchranář Sam. Doufám v další pokračování.

16.04.2019 5 z 5

Dívka, již jsi tu zanechal Dívka, již jsi tu zanechal Jojo Moyes

V pořadí třetí kniha od J. Moyes kterou jsem četla a byla jsem nadšená! Fantastický čtení. Nejdřív jsem byla trochu v šoku, že děj se odehrává ha války, až pak jsem zjistila, že kniha má dvě části. Ačkoliv válečné příběhy nevyhledávám, postava Sophie mě bavila více a byla jsem napnutá jak struna, jak to s jejím příběhem skončí. Na konci jsem se neubránila slzám, kdybych mohla, hvězd dám deset. Té knize nic nechybí.

London Road London Road Samantha Young

Dublin Street jsem přečetla za dva dny, nadšeně jsem čekala, až další pokračování dostanu k narozeninám. Do knihy London road jsem se nemohla ze začátku začíst, neboť jsem pozapomněla jak se vyvíjela kniha Dublin street ovšem po pár stránkách mě kniha dostala. Hlavní hrdinka Jo, mi občas přišla protivná, ale po tom, co všechno musela obstarat, především výchovu bratra, jsem se tomu přestala divit a přišlo mi to v její situaci normální, ten strach a malé sebevědomí po tom, jak se k ní choval otec i matka. Cam mi přišel sympatický už od začátku, tak nějak jsem si myslela, že by Jo mohl vytáhnout z toho všeho a to se taky povedlo.
Knihy mi vůbec nepřipadají tak "primitivní" na to, že jde o erotickou romanci. Naopak si myslím, že to není tak sluníčkové a autorka umí velice dobře popsat i závažné situace, s kterými se spousta z nás setkala v realitě.

03.04.2019 5 z 5

Nejlepší víkend Nejlepší víkend Patrik Hartl

Hartlovský styl nezklamal. Hodně postav, hodně příběhů, hodně věcí z reálného života. Knize nic nechybí, romantika, zasmání, i trochu smutku a na konci i prostor pro představivost. Za mě maximální spokojenost. Je to pro všechny, kdo si chce po práci odfrknout a hezky se odreagovat.

06.01.2019 5 z 5

Poslední dopis od tvé lásky Poslední dopis od tvé lásky Jojo Moyes

Další krásná kniha od Jojo. Po její knize Dívka již jsi tu zanechal jsem si oblíbila dvě časové linky. Mám radost z toho, že v půlce knihy nebylo jasné, jak to celé dopadne. Napnutá jsem byla až do konce a i slzy ukáply. Doporučuji všem,kniha je to nádherná.

18.09.2018 5 z 5

Dublin Street Dublin Street Samantha Young

Perfektní kniha. Kupovala jsem na doporučení paní prodavačky v knihkupectví. Měla jsem přečteno za jeden den, nemohla jsem se odtrhnout. Moc hezky psaná kniha. Rozhodně nezůstanu pouze u tohoto díla od autorky Samanthy Youngové.

Dánská dívka Dánská dívka David Ebershoff

Kniha moc pěkná, dobře čtivá, knižní zpracování se mi líbilo více než filmové. I když v obou případech na konci ukápla slza. :)

Polibek v New Yorku Polibek v New Yorku Catherine Rider

Měla jsem potřebu číst v období Vánoc něco vánočního. Pohodová knížka přečtená během dvou večerů s kakaem. Mělo to své kouzlo, v srpnu by se mi asi tak nelíbila. :)

14.03.2018 4 z 5

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Ze začátku mi chvilku trvalo se zorientovat, kdo ke komu patří, po ujasnění to ale byla pohodová knížka. Přišlo mi to dost ze života, v některých pasážích jsem v tom dost viděla reálný svět. Kniha ve mě projevila všechny emoce, což si myslím, že byl účel.

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Kniha perfektní, zase trochu něco jiného. Začala jsem Jáchymem a jeho příběh se mi líbil víc. Kniha prošla celou rodinou včetně kamarádek a všude měla úspěch, pěkné odpočinkové čtení. Zajímavé mi připadá, že všem se více líbil příběh té postavy, kterou knihu začali číst. Určitě doporučuji. :)

14.03.2018 5 z 5

Knížku jsem dostala jako dárek, nevěděla jsem tedy, co přesně očekávat. Příběh se mi vryl pod kůži a dost otevřel oči, dokonce mě to vedlo i k tomu, pár věcí v životě přehodnotit. Knížka tedy splnila svůj účel a nikdy bych neřekla... že tento styl může mít tak krásný příběh. :)

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Mě kniha vůbec neoslnila tak, jak celý národ a svět. Nemohla jsem se přenést přes začátek, pak až mě kniha začala docela bavit a zajímalo mne, jak to skončí. Musím ale říct, že závěrem jsem byla překvapená. Kde kniha sebrala tolik ocenění ale netuším...

04.11.2017 3 z 5

Jamaica Lane Jamaica Lane Samantha Young

Krásný příběh, se kterým se opět můžeme potkat v životě. To maximálně oceňuji, spousta lidí se v některých částech může vidět. Postavy sympatické, celá parta sympatická, byť každá postava je jiná a stmelil je dohromady sám život. Doufám v další pokračování Scotland Street, kam se má stěhovat Ellie a Adam.

07.04.2019 5 z 5

Osm Osm Radka Třeštíková

Měla jsem trochu zmatené pocity, začala jsem na začátku, byl prostředek, konec a pak znovu začátek...ovšem nic to nemění na tom, že celkovou knihu hodnotím pozitivně. Detektivní zápletka tam je, o tom žádná, napětí u knihy bylo, postavy mi nepřipadaly protivné hned od začátku, ale tak od poloviny. Na Bábovky to stejně nemá, ty hodnotím jako TOP, ovšem zase lepší než To prší moře.

18.09.2018