luca321 luca321 komentáře u knih

Říše bouří Říše bouří Sarah J. Maas

Právě jsem knihu dočetla a jako cože!? Ten konec!? Vůbec jsem to nečekala a brečela jsem. Totálně jsem se zamilovala do Aelin a Jeřába. Taky mě tu mnohem víc bavily dějové linky Manon, Elide a Lorchana. Na to, že je to už pátá kniha této série a byla poměrně tlustá, je děj furt boží a autorka tam nedává zbytečné nepodtatné výplně. Úplně teď mám strach, jak to skončí, ale na poslední díl se mega moc těším, ale myslím si, že si pobrečim ještě víc než tady :)

27.10.2021 5 z 5

Královna stínů Královna stínů Sarah J. Maas

Tak tenhle díl...... totální pecka! Za mě zatím nejlepší díl ze série. Děj, romantická linka a postavy mě moc bavily. Nemám k tomu co víc dodat, jenom to, že utíkám koupit další díl.

10.10.2021 5 z 5

Dědička ohně Dědička ohně Sarah J. Maas

Wow wow wow, třetím dílem začíná parádní fantasy jízda. Sérii jsem si totálně zamilovala a čtení si moc užívám.

26.09.2021 5 z 5

Půlnoční koruna Půlnoční koruna Sarah J. Maas

Nemám, co vytknout. Po skvělé jedničce přišla ještě lepší dvojka. Bylo to hrozně čtivé, celou knihu jsem přečetla za dva dny, protože se od knihy nešlo odtrhnout. Knížka je plná nepředvídatelných zvratů. Hlavní postavy jsem si zamilovala i potemělou atmosféru. Hnedka vlítnu na třetí díl, doufám, že to bude stejná jízda jako tenhle skvost.

20.09.2021 5 z 5

Skleněný trůn Skleněný trůn Sarah J. Maas

Knihu jsem si zakoupila po dočtení Půlměsíčního města, které mě nadchlo. Skleněný trůn sice nebyla taková bomba, ale vůbec zakoupení nelituju. Zajímavý příběh i romantická linka. Čtení mě moc bavilo a hned si jdu objednat další díly.

18.08.2021 5 z 5

Rod země a krve Rod země a krve Sarah J. Maas

Tahle kniha byla naprostá pecka, bomba bomb. Moc jsem si ji zamilovala. Úžasný byl příběh, romantická linka i postavy. Moc se těším na další díly, už aby byly a rozhodně se pustím i do nějaké jiné série od autorky. Nevím, co víc říct, prostě masterpiece

29.04.2021 5 z 5

Dědictví krve Dědictví krve Amélie Wen Zhao

(SPOILER) Dala bych tomu tak 4,5 hvězdičky. Nebyla to nejoriginálnější fantasy kniha, ale i tak byla dost dobrá. Hlavní hrdina Ramson se opravdu podobá Kazu Brekerovi z Šesti vran, ale to mi nevadilo. Trochu mě zklamala romantická linka, ale tak třeba v dalších dílech to bude lepší. Knížka je hrozně čtivá, je napsána opravdu dobře.

30.03.2021 4 z 5

Tesáky Tesáky Sarah Andersen

Knížka byla fajn. Bylo to vtipné a fakt moc pěkné ilustrace. Ale upřímně jsem čekala trošku víc, je to hodně krátké za tu cenu.

03.03.2021 4 z 5

Prohnilé město Prohnilé město Leigh Bardugo

Právě jsem dočetla a nevím, co napsat.... Kniha byla skvělá, prostě nedokážete absolutně nic předvídat, když už si myslíte, že víte jak to bude, tak mi věřte, že nevíte. Chvílemi mi přišlo, že už to autorka natahuje, ale když jsem četla dál, docházelo mi, že to takhle přesně má být. No a konec..... všechno by bylo úplně super, každý vlastně dostal tak nějak co chtěl, teda až na jednoho ( ti co četli, tak vědí, kdo zemřel) a z toho jsem tak nějak smutná a naštvaná zároveň, protože to byla moje nejoblíbenější postava. Ale i tak kniha byla boží a nemůžu jí dát nic jiného než pět hvězdiček.

21.02.2021 5 z 5

Šest vran Šest vran Leigh Bardugo

Tuhle knihu jsem četla na doporučení kamarádky a jsem fakt ráda, že mě k ní přivedla. Ze začátku vás to vyplivne do děje a chvilku trvá než se zorijentujete, ale pak je to bomba!! Četlo se to skoro samo. Bylo to plné nečekaných zvratů. Moc se těším na druhý díl, jak to všechno dopadne.

13.02.2021 5 z 5

Třináctkrát proto Třináctkrát proto Jay Asher

Na začátek - seriál byl prostě lepší. Ale... Knihu jsem začla číst zhruba před rokem po dokoukání seriálu, ale moc mě to nebavilo. Dost mě rušilo to, že do povídání Hannah, Clay popisoval, co právě dělá, vůbec mi to tam nesedělo a nedokázala jsem se na text soustředit, a tak jsem knihu odložila. Teď po roce jsem se k ní vrátila a nechápu, co se stalo, ale začalo mě to fakt bavit. Možná jsem ji začla více chápat nebo nevím. Mělo by být víc knih o tomto tématu. K čemu se prostě musím také vyjádřit je obálka - horší jsem snad neviděla.

31.01.2021 3 z 5

Daisy Jones & The Six Daisy Jones & The Six Taylor Jenkins Reid

Tahle kniha byla pro mě velkým zklamáním. Hrozně jsem se na ni těšila. Žádnou postavu jsem si neoblíbila, nebyl tam žádný jejich vývoj. Romantická linka mě taky nijak nenadchla. Čtení pro mě bylo docela utrpení, málem jsem ji ani nedočetla. Jediné, co musím pochválit je forma psaní, jakoby rozhovorů, to se mi fakt líbilo.

24.01.2021 1 z 5

Deník pražského studenta Deník pražského studenta Pavel Kos

Knížka byla moc fajn. Mohly jste náhlednout do opravdového života studenta. Bylo to moc vtipné a takové odreagující.

13.01.2021 4 z 5

Rozetmění Rozetmění Jay Kristoff

Napřed jsem se trochu bála, četla jsem tu dost recenzí s kritikou. Upřímně moc nechápu, co je na závěru série tak zklamalo. Byla to pecka jako díly před tím. Lepší konec snad být nemohl. Hrozně moc jsem si celou sérii užila. Moc se mi líbil styl autora ( ano i poznámky pod čarou, které jsou za mě naprosto bombastické, sprostá slova a i erotické scény). Prostě jsem si tuhle sérii naprosto zamilovala.

07.01.2021 5 z 5

Boží hrob Boží hrob Jay Kristoff

Pane Bože, to byla jízda, musela jsem to hodně dlouho rozdýchávat... Bylo to prostě dokonalý, ale ten konec?! Všechno je v podstatě lež, přečtete jednu stranu, kde se něco píše a o 20 stran se dozvíte, že to je úplně jinak ( to není kritika, to je dobře). Kdyby nebyl třetí díl asi bych se na tu knihu nemohla ani podívat. Už se těším na Rozetmění, doufám, že to bude stejná jízda jako toto.

25.12.2020 5 z 5

Nikdynoc Nikdynoc Jay Kristoff

Kniha má pomalý rozjezd, skáče se tam z přítomnosti do minulosti a je to takové celé zmatené. Ale potom? Nářez! Je to naprosto úžasnýa originální svět a příběh. Poznámky pod čarou jsou prostě geniální, ne že jenom vysvětlují různé pojmy, ale jsou to i dodatky autora a jsou občas opravdu dost vtipné. Neumím si to představit bez sprostých slov i kvůli nim je to tak boží. Erotické scény tam podle mě krásně zapadaly a trošku přikořenily příběh. Mrzí mě jak to dopadlo s Tricem, ale jinak naprosto boží dílo! A hned se jdu vrhnout na Boží hrob.

24.11.2020 5 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Miluju tuhle knihu, je to velice silný příběh i se špetkou humoru. Je to jedna z mála knih, co mě dohnala k slzám.

06.07.2020 5 z 5

Prokletý rok Prokletý rok Kim Liggett

Začátek byl trošku slabší, ale potom to byl teda nářez. Úžasný příběh s nečekaným koncem.

06.07.2020 4 z 5

Kmotr Mrázek Kmotr Mrázek Jaroslav Kmenta

Hrozně mě zajímá toto téma a kniha je napsána opravdu dobře, ale kvůli mému věku, byla na mě zatím moc složitá. Je tam spoustu jmen a v půlce jsem se začala ztrácet. Plánuji ji přečíst ještě jednou, až tomu budu více rozumět.

09.06.2020

Krvavý lístek Krvavý lístek Crystal Smith

Pořád jsem měla pocit, že jsem na začátku knihy, i když jsem byla už za polovinou. Některé pasáže mě moc nebavily, ale jinak musím říct, že to je opravdu vydařená kniha. Zajímavý příběh s naprosto úžasným koncem.

09.06.2020 4 z 5