luca321 luca321 komentáře u knih

Asi jsem čekala trochu něco jiného. Myslela jsem, že se dozvím víc o Cardanově minulosti, ale vesměs tam nic moc nového nebylo. Velké plus je krásné grafické zpracování.

10.09.2022 3 z 5

Říše upíra Říše upíra Jay Kristoff

Achh, typický Kristoff... skákání z konce na začátek, ze začátku do prostředka, surové vyprávění s mnohými vulgarismy.. ale víte co? Já to naprosto miluju!! Příběh Gabriela budete hltat a nebudete chtít, aby knížka skončila. Není to klasická kniha o upírech, je to něco úplně nového a jiného. Moc se mi líbí, že jsou v knížce obrázky, krásně to dokresluje příběh. Jediné, co mě zarazilo je, že tam nebylo moc erotických scén, ale to nevadilo, protože těch pár které tam byly, dávaly v příběhu smysl. Doufám, že další díl vyjde, co nejdřív :)

07.09.2022 5 z 5

Královna ničeho Královna ničeho Holly Black

Za mě, mě tenhle díl asi bavil nejmíň, ale i tak jsem si ho užila a moc se mi líbil. Už od začátku je to plný děje a zvratů. Dopadlo to hezky, tak trochu pohádkově.

31.07.2022 5 z 5

Podlý král Podlý král Holly Black

Tenhle díl se mi líbil úplně stejně jako díl první. Nejvíce zvratů se událo v posledních dvou kapitolách, ale i tak to byl nářez. Strašně jsem si v tomhle díle oblíbila Cardana, naopak nemám moc ráda Jude. Jsem zvědavá na pokračování a hlavně na vývoj jejich vztahu.

25.07.2022 5 z 5

Krutý princ Krutý princ Holly Black

Ze začátku mi kniha připadala spíše pro děti, ale potom? Potom se to rozjelo a já se do knížky úplně zamilovala. Moc se mi líbí jak je propojený svět víl a svět lidí. Svět víl je úplně podle mých dětských představ plný skřítků a víl, ale zároveň se tam odehrává temný příběh plný vražd a násilí. Jsem zvědavá, co přinese druhý díl.

10.07.2022 5 z 5

Maryša Maryša Vilém Mrštík

Docela jsem se knížky bála, kvůli moravskému nářečí, ale nakonec to vůbec nebylo špatné. Po chvíli si člověk na nářečí zvykne a má knížku za hodinu přečtenou. Knížka se dá i dobře rozebrat, takže k maturitě určitě dobrá volba.

09.06.2022 4 z 5

Království těla a ohně Království těla a ohně Jennifer L. Armentrout

Dala bych jí tak 4,5 * protože se mi líbila mnohem víc než první díl. Jediné, co mě už přestávalo bavit, bylo, jak si Poppy neustále něco nalhávala, i když věděla, že to není pravda. Jinak je knížka moc čtivá a dobře napsaná. Jsem zvědavá na 3.díl, jak to autorka zvládne, protože konec tohoto dílu....

09.06.2022 4 z 5

Z krve a popela Z krve a popela Jennifer L. Armentrout

Určitě bych tuhle knihu nepřirovnala k Maasové, ano autorka využívá stejných prvků, ale jinak mi to přijde dost jiné. Ze začátku jsem byla lehce zklamaná. Rozjíždělo se to pomalu, slovíčko Panna bylo na každé stránce desetkrát, i když jsme pořádně nevěděli, co to znamená. Pak se to ale začlo rozjíždět a ve výsledku to je fakt zdařená kniha, jejíž konec je fakt parádní. To, že je Poppy naivní a věci ji docházejí později, mi vůbec nijak nevadilo, protože zamilovaní lidé, to tak prostě mají :). Zítra se vrhnu na druhý díl a doufám, že bude ještě lepší než tento.

27.05.2022 4 z 5

Obraz Doriana Graye Obraz Doriana Graye Oscar Wilde

Tohle byla jedna z mála knih z povinné četby na kterou jsem se těšila a upřímně mě to zklamalo. Pořádně mne to začlo bavit až na posledních 80 stranách, jinak to pro mě bylo docela utrpení. Příběh se strašně táhne a je tam plno nudných popisů ( hlavně popisování Doryanových sbírek, to jsem musela dokonce přeskočit, protože se to nedalo). Jinak se mi styl autora líbil, je tam plno zajímavých mouder nad kterými se lidi musejí zamyslet. Taky jsem tak nějak od začatku veděla, jak to skončí.

14.05.2022 3 z 5

Věž úsvitu Věž úsvitu Sarah J. Maas

Knížku jsem četla úplně jako poslední (což byla trochu chyba, ale nevadí), protože jsem se bála, že to bude nudné a Chaol se úplně neřadil k mým oblíbeným postavám. Ale byla to totální pecka, o nudě se vůbec nedá mluvit, i Nesrynin příběh, který mě ze začatku nebavil, jsem ke konci hltala. Bylo to plné zvratů a napětí a do postav se úplně zamilujete.

07.05.2022

Krvavé ostří Krvavé ostří Sarah J. Maas

Jsem hrozně ráda, že takováhle kniha vznikla, protože v sérii se o Celaenině minulosti často mluví, ale není tam přesně napsáno co a jak se to stalo a tak. Sam je asi jedna z nejsympatičtějších postav a mrzí mě, jak to s ním dopadlo :( . Knížku jsem si moc užila, i když jsem ji četla jako poslední.

28.04.2022 5 z 5

Rudá tygřice Rudá tygřice Amélie Wen Zhao

Druhý díl jsem četla asi s ročním odstupem, takže ze začátku bylo trošku těžší si vzpomenout kdo je kdo a tak. Řekla bych, že tenhle díl byl o trošičku lepší, ale ne nějak o moc. Chvilkama mě kniha přestávala bavit a nedokázala jsem se na ní soustředit, ale nakonec jako celek je dobrá. Moc se mi líbí atmosféra ruského prostředí, které je takové temné a studené. Knížka nebo celá série je spíše zaměřena na děj než na romantickou linku, což mi na jednu stranu nevadí, ale na druhou stranu už by to nějaký pohnutí chtělo. Dějově je knížka dobrá, stalo se tam toho docela hodně. Těším se na třetí díl, jak to všechno dopadne.

24.04.2022 4 z 5

Dvůr stříbrných plamenů Dvůr stříbrných plamenů Sarah J. Maas

(SPOILER) Zprvu jsem se knížky trochu bála, protože jsem nevěřila, že si Nestu oblíbím. Ale Maasová tohle prostě umí, když chce abyste měli postavu rádi, tak ji rádi mít budete. Knížka se spíš zaměřuje na Nestin život, než na nějaký složitější děj ( na Klenoty), ale mně to vůbec nevadilo, protože jsem mohla takhle Nestě více porozumět. Knížka je plná zvratů a je to docela emocionální bomba. Taky je nadupaná erotikou, která mi už občas do děje nesedla, ale to nevadí. Z Nesty a Cassiana se stal asi můj nejoblíbenější pár ( i když jsem pochopitelně nadšená z Rhysova a Feyřina dítěte), ale uvidíme, co nám další díl přinese :) (už aby byl napsaný!)

03.04.2022 5 z 5

Dvůr mrazu a hvězd Dvůr mrazu a hvězd Sarah J. Maas

Vůbec nechápu, proč má tato kniha tolik špatných ohlasů. Hrozně moc se mi líbila, protože po třech dějově náročných dílech, to nějakou oddechovou novelu chtělo. Ano, děj byl vpodstatě o ničem, ale vždyť to také není ani čtvrtý díl tak proč by měl být. Autorka zde pěkně dokreslila atmosféru Veralisu a popsala tu jeden z jejich nejdůležitějších svátků. Taky se mi líbilo, že to bylo z pohledu více postav. Jak už jsem psala, moc jsem si to užila, bylo to takové milé po díle plném válek a teď se jdu vrhnout na Dvůr stříbrných plamenů, protože po téhle knížce jsem z Nesty zmatená ještě víc, než jsem byla.

20.03.2022 5 z 5

Dvůr křídel a zmaru Dvůr křídel a zmaru Sarah J. Maas

No, co si budem tahle série je docela jízda. Totálně jsem si ji zamilovala. Třetí díl byl podle mého skvělým vyvrcholení série, protože lépe to asi dopadnout nemohlo. I když je celý díl v podstatě o válce a přípravách na ni, je docela záživný a pořád se tam něco děje. V tohle díle jsem si také oblíbila Nestu a Luciena, kteří mě v předchozích dílech štvali. Jsem zvědavá na dějovou linii Nesty a Cassiana, i když Rhys s Feyre mi budou trochu chybět.

13.03.2022 5 z 5

Dvůr trnů a růží Dvůr trnů a růží Sarah J. Maas

Je pravda, že nějaký pořádný děj začíná až na posledních 150 stranách, ale mně to vůbec nevadilo, protože to bylo tak čtivé, že mi to ani nepřišlo. Tento fantasy svět jsem si úplně zamilovala a hlavní postavy jsem si taky oblíbila. Mega moc se těším na druhý díl.

19.02.2022 5 z 5

Prázdné sliby Prázdné sliby Lexi Ryan

Z téhle knížky mám hodně smíšené emoce. Příběh dobrý, i když to nebylo něco nejoriginálnějšího. Celá kniha je psána v ich formě, na což jsem si musela chvíli zvykat. I v půlce knihy jsem měla pocit, že je to teprve začátek, ale pak to začlo být lepší. Už od začátku mezi Brie a Sebastianem necítím žádnou chemii, je to takové suché. Nevím, jak víc to zhodnotit, další díl si nejspíš přečtu, protože mě zajímá, jak to bude pokračovat.

05.02.2022 4 z 5

Království popela Království popela Sarah J. Maas

Tak a je konec. Konec jedné z nejlepších (a nejdelších) sérií, co se mi dostala do rukou. Už od prvního dílo, tuto sérii děsně prožívám, takže jsem celý díl probrečela (kdo četl chápe), moc mě bavil děj, i když byl natáhlý, no prostě byl to nářez. Aelin a Jeřáb jsou spolu neskuteční, ale mně se přece jenom asi víc v tohle díle zalíbil pár Elide a Lorcan. Děsně mi trhá srdce, že to už končí, nemůžu tomu ani uvěřit. Ještě mám naštěstí k přečtení historky, takže sérii úplně neopouštím, ale i tak se mi bude po našich hrdinech moc stýskat.

13.12.2021 5 z 5

Kulička Kulička Guy de Maupassant

Povídku jsem četla do povinné četby a na to jak nemám povinnou četbu ráda, gahle povídka se mi moc líbila. Má skvělou pointu a není to nijak složité dílo, takže na rozbor je jednoduchá.

10.12.2021 4 z 5

Tuhle knížku jsem četla jako povinnou četbu, takže nevím, jak ji mám hodnotit. Knihy z povinné četby mě nebaví, ale řekla bych, že tahle je docela dobrá. Není moc dlouhá a jak je psaná jako poezie, čte se dobře. Když si k tomu pustíte film, krásně vám to děj doplní a více tomu porozumíte. Rozhodně tohle dílo patří k lepším knihám z povinné četby.

08.12.2021 4 z 5