loudomar loudomar komentáře u knih

Manželky Manželky Táňa Keleová-Vasilková

Opět odpočinková četba. Ale tentokrát bych řekla, že až přeslazená. Chvílemi mi přišlo že jednotlivé povahy postav úplně splývají a jejich názory se mění jako na houpačce. Naprosto šílená mi přišla třeba Iva, které se nálada a přesvědčení měnily častěji než počasí. Mám ho ráda, nemám ho ráda, rozčiluje mě, nerozčiluje. Chvílemi mě to až nebavilo. Kniha končí hrozně idealisticky. Právě tak, jak autorka v knize prostřednictvím jedné hrdinky zmínila, jak by ženy neměli uvažovat :) Občas jsem si musela myslet, že jestli jsme my ženský fakt takový, tak chudáci chlapi. No za mě maximálně tři hvězdy. Je to tak čtení k vodě ale zaujme a jsou zde hezky vykreslené příběhy hrdinek. Možná, že od autorky ještě něco přečtu, ale rozhodně je třeba to proložit nějakou náročnější literaturou.

11.02.2018 3 z 5

Modlitba za Černobyl Modlitba za Černobyl Světlana Alexandrovna Alexijevič

Nejsem schopna zjevně tuto knihu plně docenit. Nejvíc se mi v podstatě líbil první příběh který mě naladil svou autentičností i hrůzou a pak ten poslední. Občas mi dělalo problém si z některých modliteb vůbec něco odnést. Přepis spontánních výroku a zdánlivě nesouvisejících výkřiků, či proud myšlenek vypravěčů byl pro mě často nesrozumitelný.

31.01.2018 3 z 5

Will Grayson, Will Grayson Will Grayson, Will Grayson John Green

Po pravdě...kdyby tato kniha nevznikla, mylsím, že by to snad ani nikoho neurazilo. Od začátku až do konce mi přišla jako nudné tlachání o ničem co nemělo ani moc hlavu ani moc patu. Nic moc děj, žádná hlubší myšlenka ani nápad. Ačkoli k tomu dávalo téma (homosexuality) rozhodně dostatek prostoru.

13.06.2017 1 z 5

Někdo cizí v domě Někdo cizí v domě Shari Lapena

Po dlouhé době jsem měla tendenci nějakou knihu neodložit a číst dál a dál. Nebylo to tentokrát ale kvůli tomu že by kniha byla takový tahák ale spíš proto že už jsem to chtěla mít za sebou. Opět styl psaní nebo překladu mi tedy vůbec nesedl. Postupné uvolňování informacíco hlavní hrdince vyhozené sem tam do děje mi přišly úplně vytržené z kontextu bez jakékoliv návaznosti. A o posledních pár stránkách ani nemluvě.

23.02.2019 2 z 5

Zlomení andělé Zlomení andělé Gemma Liviero

Po Vypravěčce a "Světlech.." mě prostě už jen tak kdejaký válečný román nepohltí. Kniha měla spád i zajímavý děj. Rozhodně doporučuji ale mezi top válečné romány bych jich neřadila.

30.01.2019 3 z 5

Za mě trochu přeceňovaná kniha a nebo mi prostě jen nesedl ten cestopisný žánr, protože knihy tohoto typu nevyhledávám. Při vyprávění o Nepálu jsem se absolutně nebyla schopná začíst. S Čínou už to bylo o malinko lepší. Některé pasáže jsou opravdu čtivé a vtipné, jiné zase poněkud mdlé a velmi podobné. Samozřejmě klobouk dolů před autorem, že měl tu odvahu vydat se do neznámých krajů úplně sám. Ale za co opravdu musím dát jen tři hvězdy je jednoznačně absence fotografií. Tolik by čtenáři umožnily se vžít a vcítit lépe do příběhu a okusit krásy zmiňovaných zemí. Cestopis přece přímo vybízí k tomu, aby se autor podělil o své zážitky nejen slovně ale i vizuálně.

30.01.2019 3 z 5

Dalajlamova kočka Dalajlamova kočka David Michie

Milá kniha. Takové příjemné odpočinkové čtení. Dalajlamovy kočky jsem četla v opačném pořadí a přijde mi že tato první je nejméně propracovaná. Přeci jen mi následující dvě knihy přišly nabitejsi životními mantrami a i příběh byl tak nějak spádovější a zajímavější. Ale každopádně doporučuji.

06.11.2018 3 z 5

Čas odejít Čas odejít Jodi Picoult

Tak nevím nevím. Od autorky jsem četla již Vypravěčku a Velké maličkosti a dost možná jsem se trefila do jejich nejlepších děl. V tomto případě však hodnotím ještě hodně slabými třemi hvězdami. Ačkoliv jsem milovník přírody vyprávění o chování slonů mi přišlo chvílemi opravdu zdlouhavé. První polovina knihy se hrozivě táhla a děj se nikam neposouval. Dále se už četlo lépe, ale ten konec? No být příznivcem esoteriky, okultismu a podobných "oborů", určitě bych byla schopná závěr docenit, takhle mi nezbylo ale nic jiného než posledních 40 stran jen kroutit hlavou.

04.10.2018 3 z 5

Jarní vody Jarní vody Ivan Sergejevič Turgeněv

Knihu jsem vybrala do čtenářské výzvy a určitě nelituji. Bála jsem se, že mi bude vadit vyprávění v jazyce, na který už dnes není kdekdo zvyklý, ale vyprávění mě pohltilo a nakonec mi ani nevadilo pár knižních výrazů nebo nezvyklé pořadí slov ve větách. V poslední třetině, kdy kniha graduje jsem byla dokonce opravdu napjatá a doufala jsem, že Sanin odolá všem svodům. Závěr byl překvapivě až velmi smířlivý.

17.09.2018 4 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Kniha je psaná velmi čtivě. Závěr trochu nahnal na kvalitě. Ten se mi líbil, ale celkově taková obyčejná kniha. Trochu mi neseděl ten začátek v tom, že si nedokážu představit jak někdo dokáže být půl roku tak milý, obětavý a citlivý a pak se změní v bezcitného věznitele.

25.06.2018 3 z 5

Nemesis Nemesis Jo Nesbø

Ano, myslím, že Nesbo umí psát opravdu čtivě a poutavě. Nevím, jak to dělá, že ani na pěti stech stranách nemáte čas se nudit. Další pěkný detektivní příběh HH. Čtu popořadě a pro mě je to po Července rozhodně druhá nejlepší kniha. Na autora je v knize až podezřele málo brutálních a krvavých scén, což je za mě plus. Trochu mě mrzí, že v Nesbeho detektivkách si těžko tipujete, jak to mohlo být. A ty super překombinované konce? No to s Annou mě tedy skoro rozesmálo. A navíc Tom Waaler, tak ten už mě tam tedy opravdu pije krev. Tak snad příště Harry zase na shledanou.

13.05.2018 3 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

!!SPOILER!!

Tolik mě mrzí, že tady na databázi nejdou dávat půlhvězdy... Přeci jen je rozdíl mezi 60% a 80% ale což. 3,5 hvězdy, více asi nejsem schopná knize přiznat. Zápletka je super, kniha má spád a povětšinu času udržuje čtenáře v napětí. Zajímavé je celkové rozuzlení a spletenec toho, kdo všechno je do únosu zapleten. Ze začátku jsem si nemohla zvyknout na styl, jakým je kniha psaná. Myslím ten přítomný čas. Až do poslední kapitoly, byla kniha super ale ty poslední řádky mi ten dojem tedy bohužel zkazily. Ačkoli již vše bylo rozluštěno naprosto zbytečně (dle mého názoru) přidala autorka POZOR SPOILER závěrečný mord, který mi tam prostě neseděl a celkově ubral na dojmu knihy. Jako kdyby si na konci řekla, že jedna vražda na 300 stránek je málo, a za to půl hvězdy dolů.

07.04.2018 3 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Opět super kniha. Zařadila bych ji svou kvalitou někam mezi Hanu a Slepou mapu, tedy na druhé místo. Musím přiznat, že v případě tohoto díla se mi zdálo, že styl autorčina vyprávění se poněkud lišil. Celkově mi příběhy postav přišly velmi tragikomické a to mě na tom asi také bavilo. Ovšem stejně jako v případě Slepé mapy bych zde trochu vytkla to, že se paní Mornštajnová zabývala hlouběji i osudy postav, které byly v příběhu trochu navíc. Celkově ale velmi zajímavý příběh. Trochu mě mrzelo, že životní příběh Jindry nebyl úplně dotažen do konce ale je zase hezké, že každý čtenář si může sám dokončit příběh a přemýšlet nad pocity Jindry po otevření modré obálky.

28.03.2018 4 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Vydařená kniha od paní Mornštajnové, ale přeci jen o něco slabší, než její poslední dílo Hana. Nějak mi v knize vadilo, že se tam autorka zmiňovala a osudu velkého množství postav a někdy jsem si říkala kdo je vlastně kdo. Občas to na mě působilo příliš stroze a osekaně. Některé scény mohly být prostě lépe vykresleny a popsány. Viz osud Ludvovy ženy ve vězení. Ale jinak velmi kvalitní počtení.

16.03.2018 4 z 5

Doteky přírody Doteky přírody Václav Chaloupek

Naprosto úžasná kniha. Nejen že je plná překrásných fotografií, které mají často plně výmluvnou hodnotu, ale navíc je vše doplněno nádhernými texty. Poutavé vyprávění a příběhy od Václava Chaloupka nesou i prvky autobiografie a občas zamíří i mezi zážitky, které se mu přihodili s jeho večerníčkovými kamarády. Navíc má celá publikace populárně-naučný charakter a i pro mě jako pro milovníka přírody, který si dovolí tvrdit, že o fauně a floře něco málo ví, se zde našlo nespočet zajímavostí a faktů, na které jsem doposud nikde nenarazila, vzhledem k mému věku převážně těch z dob již dávných :). Knihu mohu doporučit od školních dětí až po seniory. Opravdu jsem dlouho neviděla tak zdařilou publikaci.

07.03.2018 5 z 5

Červenka Červenka Jo Nesbø

Dala jsem Holeovi poslední šanci. Začala jsem od jedničky a musím říci, že jeho třetí příběh se mi konečně líbil. Hlavně ten kontrast s minulostí. Celkově měl příběh spád a čtenářovi nedovolil příliš odhalit kdo za vším stojí. Nicméně závěr mi přišel malinko překombinovaný ale alespoň mě to donutilo trochu zapřemýšlet. Dala bych tři a půl ale půlky nemáme :( Celkově stojí za přečtení.

18.02.2018 3 z 5

Temná hmota Temná hmota Blake Crouch

Scifi nepatří do mého oblíbeného žánru, ale byla jsem zvědavá jak bude tak dobře hodnocená kniha vypadat. Pro mě zajímavé počtení, kniha měla spád a jednotlivé situace byly někdy dechberoucí. Na můj vkus v závěru knihy zbytečně mnoho krvavých scén ale asi to bylo nutné.

27.01.2018 3 z 5

Tichý dech Tichý dech Jan Trachta

Naprosto skvělá kniha. Čtivě a autenticky napsaná. Občas mě až mrazilo. Tuhle knížku by měli povinně nechávat v čekárně na chirurgické ambulanci v ČR. Možná by pak lidi přestali nadávat a uvědomili si, jaké máme štěstí, že máme kvalitní a dostupnou zdravotní péči a navíc zdarma.

02.01.2018 5 z 5

Vlak v 6:41 Vlak v 6:41 Jean-Philippe Blondel

Společenský románek který rozhodně neurazí. Je to taková odpočinková četba. Řekla bych že velmi trefně vystihuje tok myšlenek cestujících ve vlaku. Kniha se netáhne a čte se velmi lehce a rychle, ale zároveň vás dějem úplně neuchvátí.

12.12.2017 3 z 5

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Moc pěkná odpočinková kniha. Jak sám píše autor na obálce: Je to knížka, která Vás rozesměje i dojme. Ze všech třech autorových knih jednoznačně ta nejvydařenější. Každá postava měla vlemi zajímavý příběh a zárověň důsledně vykreslenou povahu.

29.05.2017 5 z 5