lost.in.books lost.in.books komentáře u knih

Schovej mě v dešti Schovej mě v dešti Jojo Moyes

Hodnocení: Jelikož se mi kniha Než jsem tě poznala od Jojo Moyes moc líbila, tak jsem se rozhodla si přečíst další autorčinu knihu, ale bohužel jsem nebyla zdaleka tak nadšená jako při přečtení první zmiňované knihy.
Už od začátku knihy jsem měla problém s plytkým a místy opravdu nezajímavým dějem,který se vůbec nebyl schopný pohnout z místa a pořád se tam odehrávaly velice podobné věci a děj se zároveň dal velice dobře předvídat. Překvapivých momentů ve knize bylo opravdu strašně málo. Hlavní hrdinky mi místy strašně lezly na nervy, ale líbilo se mi že se z nich v průběhu knihy vyvíjely silnější a rozumnější osoby.
Co se mi na knize opravdu líbilo bylo prostředí Irska, ve kterém se velká část knihy odehrávala, hned jsem dostala chuť se tam podívat a i k tomu co se v knize odehrávalo se to trošku ponuré prostředí moc hodilo.
Kniha nebyla špatná,líbilo se mi že snažila poukázat na problémy a neshody v rodině, každá postava zde byla opravdu dobře vykreslená, ale tomu příběhu prostě chyběly zvraty, nepředvídatelnost a místy bych uvítala i větší čtivost, myslím že by se z toho dalo vyždímat o dost více.

01.01.2022 3 z 5

Utrpení mladého Werthera Utrpení mladého Werthera Johann Wolfgang Goethe

Ze začátku jsem byla velice příjemně překvapená, byly zde pěkné myšlenky, příběh nebyl sice akční, ale příjemně plynul a bylo zajímavé hlavnímu hrdinovi nahlédnout do hlavy, ale po chvíli se tam neustále opakovaly stejné události, stejné myšlenky, neviděla jsem žádný moc velký posun v ději a celé to bylo takové nudné, jednotvárné a nemělo to šťávu.
Po prvních asi 30 stranách, kdy mě nápad bavil, myšlenky pro mě byly zajímavé a bavilo mě nahlížet do hlavy hlavnímu hrdinovi mě to opravdu přestavilo bavit a odpočítávala jsem stránky, kdy kniha skončí, dalším minusem pro mě byl celkem dost předvídatelný konec. Musím ocenit zajímavé myšlenky a velice povedené vykreslení hlavního hrdiny, zároveň zde byl i povedený nápad neopětované lásky, ale na zadek jsem si z toho nesedla.

14.05.2021 3 z 5

Utrpení mladého Werthera Utrpení mladého Werthera Johann Wolfgang Goethe

14.05.2021 3 z 5

Po pravdě Po pravdě Gilly Macmillan

Hodnocení: Tuto knihu jsem si vybrala úplně náhodně na webu knihovny a zaujala mě, tak jsem se rozhodla si ji půjčit a celkem příjemně mě překvapila.
Již od začátku kniha nepostrádala čtivost a četla se opravdu velice dobře a rychle, knihu jsem dočetla před druhou ranní, takže jsem opravdu potřebovala vědět, jak to vše dopadne.
Moc se mi líbilo, že byl thriller velmi neobvyklý a žádný takový jsem zatím nečetla- moc se mi líbilo spojení reality s fikcí a jelikož byla hlavní hrdinka spisovatelkou thrillerů, tak to byl opravdu thriller se vším všudy - líbilo se mi, jak se v příběhu prolínala realita s autorčiným smyšleným knižním světem, to jsem zatím v žádném thrilleru neviděla a dělalo to příběh o dost zajímavější. Děj byl plný překvapení a zvratů, které jsem nečekala, vždy mě potěší když je thriller napínavý a nedokáži odhadnout závěr- a to přesně se stalo u této knihy- vůbec jsem nečekala že to tak skončí.
Hlavní hrdinka byla velmi zvláštní a asi i kvůli své neobvyklosti a odlišnosti jsem si jí po celkem krátké době oblíbila, i když nad některými věcmi, které udělala jsem si ťukala na hlavu.
Jediné zklamání pro mě byla jedna velice podstatná a klíčová věc celého příběhu, která se v knize vůbec nedořešila a já se celou dobu těšila že se dozvím, jak to bylo a konec byl celkově dost uspěchaný,ale jinak má ode mě autorka obdiv za tak neotřelý a neobvyklý thriller, který mě svou originalitou příjemně překvapil a mohu Vám ho vřele doporučit.

09.04.2021 4 z 5

Ikabog Ikabog J. K. Rowling (p)

Hodnocení: Jako veliký milovník celé série Harry Potter jsem nemohla vynechat ani Ikabog, který mě velice příjemně překvapil, autorka psát prostě umí.
První věc, která se mi na knize moc líbila byly krásné ilustrace od dětí,které knihu krásně obohacovaly a dělaly jí zajímavější a na pohled moc hezkou, protože ilustrace byly opravdu moc pěkné. Příběh mě vtáhl do děje ihned od začátku a čtivost příběhu nechyběla od začátku do konce. Kniha byla napsána skvělým stylem , který mi sedl a neměla jsem problém se do knihy začíst. Nebyla to jen obyčejná pohádka , byla to pohádka s velikým poselstvím a ukazovala nám jak to někdy chodí i v reálném světě poukazovala například na podvody, intriky, úplatky, lhaní a mnoho dalšího co si dokážete představit, pohádka byla vykombinována i světlými místy, takže to bylo vybalancované. Kniha nás nutí se zamyslet jak neupřímný a krutý někdy svět doopravdy je - měl by si jí přečíst opravdu každý, protože se nejedná o klasickou již ohnanou pohádku s předvídatelným koncem- je zde zápletka, zvraty a mnoho různorodých postav s odlišnými charaktery. Svět v knize se autorce opravdu povedla a ten nápad jakbysmet , vždy obdivuji když někdo dokáže vymyslet nápaditý a originální fantasy svět. Knihu vřele doporučuji jak dětem , tak dospělým i když se jedná o pohádku.

14.03.2021 5 z 5

Dám ti slunce Dám ti slunce Jandy Nelson

Jako první velice oceňuji obrovskou originalitu a velice nevšední a originální provedení celé knihy. Líbilo se mi že byla kniha až po okraj naplněná uměním, jelikož umění zbožňuji a ráda se v tomto oboru vzdělávám. Kniha přinášela mnoho krásných a nevšedních myšlenek , nad kterými jsem mnohdy delší dobu přemýšlela a mrzelo mě že mám knihu půjčenou z knihovny, jinak bych určitě i lepíkovala a lepíků by v této knize určitě nebylo málo, protože myšlenky měla kniha doopravdy úžasné a velice často jsem nad nimi přemýšlela.
___
Kniha byla psána ze dvou úhlů pohledu, tím pádem jsem měla možnost poznat obě postavy lépe . Též mi přišlo zajímavé že byl příběh psán ve více časových rovinách, chvilku jsem si na to zvykala, ale později mi to žádný problém nedělalo. Hlavní postavy jsem měla moc ráda, ale přece jen jsem si více oblíbila Noaha, který mi neskutečně přirostl k srdci a neskutečně jsem mu ve všech jeho snech podporovala i když se ne vždy zachoval úplně správně. Jude jsem měla ráda také, ale ne vždy a ne tolik jako Noaha, který mi byl více sympatický, též jsem si poté neskutečně oblíbila Briana, takže o skvělé a sympatické postavy nebyla nouze. Chvílemi mi asi všechny postavy lezly na nervy díky svým rozhodnutím, ale to patří asi ke každé knize.
__
Styl psaní mi ze začátku přišel takový zvláštní , ale v průběhu příběhu jsem si na něj zvykla a i mi vyhovoval. Hlavně mě nadchly ty skvělé myšlenky , ale o tom jsem se již zmiňovala. Kniha byla naplněna mnoha pocity a čtenář prožíval vše spolu s postavami.
__
Co se zvratů a překvapivých momentů týče , tak jich zde bylo celkem dost, což také oceňuji, protože si bez nich nemohu představit dobrou knihu. Hlavně se mi líbilo jak do sobe ty 2 časové linie zapadaly a na konci knihy se vše propojilo a vše do sebe perfektně zapadalo.
__
Kniha má velikou šanci se zařadit mezi mých top 10 knih tohoto roku, tak jsem zvědavá, zda si tu top 10 obhájí.

26.02.2021 5 z 5

Milé dítě Milé dítě Romy Hausmann

Hodnocení: Na tuto knihu jsem se již delší dobu chystala a konečně jsem se k ní dostala,když jí koupili k nám do knihovny. Kniha mě velice příjemně překvapila a zařadí se zajisté k nejlepším thrillerům, které jsem kdy četla, protože jich nebylo zas tolik- v tomto žánru teprve pozvolna začínám a musím říci, že jsem si thrillery opravdu oblíbila.
__
Kniha mě již od začátku dokázala pohltit svou originalitou a temnou atmosférou. Atmosféra v knize byla velice povedená a přesvědčivá, kniha dokázala velice dobře přenést svou mrazivou atmosféru na čtenáře. Byla jsem upřímně v šoku, příběh byl doopravdy drsný a nemohu ho doporučit citlivějším čtenářům, protože by pro ně mohly být nějaké části nepříjemné. Atmosféra byla za mě excelentní. A samotný nápad příběhu velice originální, ještě jsem ho v žádné knize neviděla, ale možná je to tím, že nemám moc přečtených thrillerů.
__
Příběh byl psán z několika uhlů pohledu, což mám na knihách moc ráda, protože mohu zároveň do hlavy nahlédnout několika postavám. Autorku musím pochválit za excelentně vykreslené charaktery postav , skvěle je na postavách vidět, jak se po traumatickém zážitku změnily a jak vše poté prožívají trochu jinak. Bylo velice zajímavé sledovat postupnou proměnu postav, hlavně těch 2 dětí, které v příběhu hrály celkem zásadní roli.
__
Příběh byl plný zvratů a nečekaných překvapení, až do konce knihy jsem vůbec neměla tušení kdo v únosu ženy má prsty a z výsledku jsem byla celkem překvapená a nečekala jsem ho. Příběh byl doopravdy zvraty naplněný a nemohla jsem se od příběhu odlepit, protože zde byl použit i dobrý styl psaní, který mi sedl. Byla i přes to že se jednalo o příběh zaskočená čeho jsou lidé schopni.
_
Knihu mohu všemi deseti doporučit, pokud jste milovníky thrillerů a nezaleknete se i neotřelého a neobvyklého příběhu jako je tento.

09.02.2021 5 z 5

Siréna Siréna Kiera Cass

Hodnocení: Siréna byla mou druhou přečtenou knihou od Kiery Cass a tentokrát mě velice příjemně překvapila. Od autorky jsem zatím četla Zaslíbenou , která nebyla špatná, ale na druhou stranu se jednalo o průměrnou knihu s neuvěřitelně naivní hlavní hrdinkou.
Kniha Siréna byla úplně skvělá a hned po prvních stránkách jsem byla schopna se do knihy plně začíst. Oblíbila jsem si oba hlavní hrdiny knihy a neskutečně mi přirostli k srdci a každičký moment jsem prožívala spolu s nimi. Kniha byla neskutečně nadupaná emocemi- smutkem, láskou,zoufalstvím a mnoha dalších pocitů se vešlo do jedné knihy a za to má ode mě autorka velký obdiv. Celkově se mi nápad knihy spojený se Sirénami a Oceánem moc líbil , svět byl takový osobitý a neokoukaný a to mám na knihách ráda a samozřejmě obdivuji autorku za to že dokázala něco takového vymyslet. Kniha byla i díky stylu psaní, který mi sedl velice čtivá od první do poslední stránky a čtení jsem si neskutečně užila , celý příběh mi neskutečně přirostl k srdci. Kniha byla neskutečně emotivní a pokud čekáte nenáročnou romantiku, tak musíte počítat i s nelehkými momenty a překvapeními, které se v knize vyskytují. V příběhu se vyskytuje dost nečekaných zvratů, které jsem někdy nečekala a byla jsem z nich někdy celkem v šoku .
Pokud chcete vcelku odpočinkovou četbu ze skvělého smyšleného světa, tak mohu vřele doporučit. Moc se těším, až si od autorky přečtu Selekci, na kterou mě touto knihou celkem nalákala.

26.01.2021 5 z 5

Její třešničky Její třešničky Penelope Bloom

Hodnocení: Jelikož jsem od autorky již četla Jeho banán, tak jakmile koupili k nám do knihovny Její třešničky , tak jsem si je půjčila a jednalo se také o fajn oddechovku na pár dní.
V příběhu se neřešilo moc těžších témat, taková ta ze života tam byla, ale opravdu se jednalo o odpočinkovou záležitost, nad kterou se nemuselo tolik přemýšlet a zároveň stránky ubíhaly rychle pod rukama i když jsem odhadla správně jak příběh dopadne, tak jsem si čtení moc užila a často jsem se i zasmála díky vtipným pasážím o které také nebylo v knize nouze. Nějaké větší zvraty zde nebyly, ale to jsem ani od knihy takového typu nečekala. Kniha byla napsána vtipným jazykem se sklony k sarkasmu, na který nedám nikdy dopustit a vždy si ho v knihách neuvěřitelně užívám, je to můj nejoblíbenější typ humoru vůbec.
Co se postav týče, tak Hailey mi byla mnohem více sympatická než Natasha z knihy Jeho banán, která mi občas pěkně lezla na nervy. Hailey byla skvělá postava , nezalekla se žádné překážky, ke každému problému a výzvě se postavila čelem. A co se týče Willama, tak ten mi byl také sympatické, ale z nějakého důvodu mi více sedl Bruce z knihy jeho banán, William mi jednou za čas lezl na nervy, ale na druhou stranu byl někdy vážně vtipný.
Co se týče samotného konceptu příběhu, tak mi oba příběhy přišly tak nějak podobně vtipné, u obou jsem se zasmála a obě knihy měly super nápad.
Pokud chcete nějakou vtipnou záležitost na pár dní, tak mohu doporučit.

18.01.2021 4 z 5

Dvojníci Dvojníci Rebecca Hanover

Hodnocení: Po dlouhé době jsem se opět vrhla do nějaké té fantasy knihy a kniha Dvojníci byla skvělou volbou.
Již po přečtení pár stránek, kdy jsem se seznamovala s celým knižním světem a systémem, jak to v něm funguje jsem byla schopná se do knihy začíst. K tomu,že jsem se byla do knihy schopna začíst přispěl velice originálně a dobře promyšlený svět, který mi hlavně díky otázce identity, na kterou zde byl kladen důraz připomínal takovou vizi alternativní budoucnosti. Ne že by mi byla úplně na 100% sympatická hlavní hrdinka, která podle mě někdy měla až přehnané a moc impulzivní reakce, jinak se hlavní hrdinka celkem dala, líbilo se mi že byla statečná a do všeho se vrhala po hlavě a nezalekla se žádné výzvy.
Kniha byla plná zvratů a napětí, právě i to jí přidávalo na čtivosti, někdy jsem myslela že už je vše vyřešené, ale poté přišel další zvrat a vše se úplně převrátilo- o zvraty a překvapivé momenty nebyla v knize nouze a jeden den jsem díky tomu byla schopna přečíst kolem 200 stran,což je asi můj rekord co se přečtených stran za den týče. Též se mi celkem líbila taková menší romantická vsuvka, která knihu ještě ozvláštnila. Kniha začala se zvraty velice rychle, což na knihách vždy ocením, čím více akce a nevyřešených záhad a otazníků, tím lépe. Konec zůstal celkem otevřený a moc se těším na další díl, protože jsem zvědavá na další posun v příběhu. U mě zatím jedna z nejlepších fantasy knih, kde není nouze ani o prvky romantiky a thrilleru. Mohu vřele doporučit.

18.01.2021 5 z 5

Čáry života Čáry života Veronica Roth

Hodnocení:
Jako první zde chci zmínit hlavní postavy knihy-tedy Akose a Cyru. Cyra-do té jsem se na 1. pohled zamilovala -přestože měla dar bolesti ,který jí obrovským způsobem ztěžoval život ,tak jednala skvěle a nebyla by situace, se kterou by si nevěděla rady .A též jsem si velice oblíbila její syrový a skvělý humor,který se velice podobal mému . Jednalo se o silnou mladou ženu,která svou bolest překonávala skvěle. Akose jsem si oblíbila méně ,ale i přesto to byla skvělá postava se svým příběhem a osudem . Líbila se mi jeho starostlivost , péče o blízké .. Musím dodat že autorka postavy umí opravdu úžasně vykreslit . .... Co se týče smyšleného světa a děje,tak jsem se od knihy nemohla odtrhnout,pořád se tam něco dělo a jediné co mě od knihy separovalo byl spánek a školní povinnosti,jinak bych ji přečetla rychleji. Svět byl krásně promyšlený - všechny ty detaily o jednotlivých zemích -mlčenky ,ledokvítí ,orákula výborně vymyšlené .
... Co se děje týče, tak byl příběh poutavý ,plný akce ,napětí a vyplněn skvělým humorem, s překvapivým koncem. Akorát mě mrzelo,že konec zůstal otevřený a budu si muset pořídit 2 . díl . Autorka píše čtivě,používá zajímavé smyšlené termíny a hlavně ty postavy jsou famózní! .... Komu doporučuji? Všem co jsou milovníky fantasy a Sci-fi literatury a nevadí mu smyšlené příběhy .

05.01.2021 5 z 5

Tajemství Abigale Hall Tajemství Abigale Hall Lauren A. Forry

Hodnocení: .
__
Kniha mě úplně nevystřelila na Mars,ale nebyla špatná. Co se mi hodně líbilo bylo prostředí a čas,kdy se příběh odehrával,tedy po 2. světové válce. Kniha nebyla úplně hororová ,ale atmosféra byla skvělá,pochmurná a hrozně mi zapadala do té staré Anglie . __
Co se týče jazyka ,kterým byla kniha napsaná tak ten mě ani nenadchl,ani nezklamal -klasický vyprávěcí,ničím zajímavý jazyk.
__
Co se týče samotného průběhu děje,tak děj se odvíjel celkem napínavě, knihu jsem dočetla asi v půl druhé ráno,protože jsem potřebovala vědět, jak kniha skončí. A závěr mě docela dostal,nečekala jsem ho a docela mě zaskočil.
Co mi na knize vadilo byly Eliziny noční můry a duchové,kterých v knize bylo na můj vkus až moc.
__
Co se týče postav ,tak jsem si celkem oblíbila Elizu ,ale jinak mě postavy moc nenadchly a některé mi mi lezly na nervy . Příběh byl velice silný a celkově se postavy ocitly ve velice složité situaci a bylo mi jich líto. Velké plus dávám též krásné obálce.
__
Komu doporučuji? Všem ,kteří se nebojí sáhnout po horroru/thrilleru a nevadí jim hororová a ponurá atmosféra+ se zajímají o historii

Zaslíbená Zaslíbená Kiera Cass

Hodnocení: od knihy mě trochu odradily negativní recenze ,které se hrnuly ze všech stran ,ale přece jen jsem si řekla,že si knihu přečtu .
Musím říci,že jsem si knihu představovala horší podle recenzí,ale že by to byla nějaká přelomová kniha,tak to doopravdy ne.
Začala bych asi hlavní postavou Holiis. Byla to postava,která mi nebyla moc sympatická co se týče jejího jednání v příběhu . Přišla mi celkem naivní,nějak moc inteligentní také ne a když zjistila,že život královny vyžaduje jisté povinnosti,tak se jednoduše od této funkce odpoutala a to mě též docela štvalo. Také mě celkem zaskočilo,že se zamilovala do cizince ,kterého za celou knihu potkala doopravdy párkrát a celkově to bylo takové uspěchané. Co se týče samotného příběhu a děje, tak se zde nevyskytovala žádná výraznější zápletka ,což mě docela mrzelo a těšila jsem se na větší akci a napětí, akorát ten konec se hodně zvrtl a nečekala jsem ho ,za to dávám plus . Jinak se dal příběh docela dobře předvídat .
Co se týče stylu psaní,tak byl příběh psán celkem hezkým jazykem a děj díky tomu rychleji ubíhal . Ze začátku jsem si říkala ,že to bude doopravdy pecka,ale co stránky ubývaly ,tak jsem začala být celkem zklamaná . Ale obálka byla doopravdy nádherná!

Odvrácená tvář lásky Odvrácená tvář lásky Colleen Hoover

Autorka si mě získala knihou Námi to končí. Ani tato kniha mě nezklamala , byla neskutečně čtivá-autorka doopravdy umí čtenáře vtáhnout do děje . Opět se zde vyskytuje velice důležité téma a tím je minulost a budoucnost . Moc se mi líbilo ,že se příběh prolíná s přítomností jedné postavy s minulostí druhé z postav , zatím v žádné z knih jsem se s tímto systémem nesetkala ale doopravdy jsem si ho oblíbila,příběh byl o to zajímavější . Jediné co bych knize vytkla bylo na můj vkus až moc milostných scén,které mi tam někdy už vadily .
Co se jazyku týče,tak ten autorka nepoužívá nějaký speciální ,ale i přesto mi vyhovuje a kniha se čte jedna báseň.
Co se postav týče,tak jsem si oblíbila oba hlavní hrdiny a postupem příběhu jsme se do nich dokázala vcítit a někdy mi jich bylo i líto. A zakončení bylo nádherné! Obdivuji autorku,že dokázala skvělým způsobem zkombinovat radost ,smutek , beznaděj a mnoho dalších pocitů do 1 díla .
Neskutečně čtivá záležitost ,kterou Vám všem doporučuji a těším se na další knihu od autorky.

05.01.2021 4 z 5

Pět kroků od sebe Pět kroků od sebe Rachael Lippincott

Hodnocení: tuto knihu jsem si chtěla již delší dobu přečíst a shodou okolností jí měli u nás v knihovně.
Kniha mě zaujala již svou vizuální stránkou-obálka je úplně nádherná a moc se k hlavnímu tématu knihy hodí.
Jedná se o 1. knihu,kterou jsem přečetla, kde se děj odehrával v nemocničním prostředí- byla to zajímavá změna co se normálně prostředí v knihách týče a tím více mě zajímaly podrobnosti. A též velice oceňuji že jsem se mohla něco nového přiučit o cystické fibróze ,o které jsem dříve věděla celkem málo informací a jsem ráda,že jsem si o ní díky knize rozšířila obzory.
Co se postav týče,tak jsem si déle zvykala na Willa, hlavně mi vadila jeho neochota se léčit , v průběhu knihy jsem si ho již oblíbila a takto to zůstalo až do konce knihy . Líbilo se mi ,jak se osobnost postav postupně vyvíjela a ubírala se trochu jiným směrem. Ale na můj vkus se docela razantně změnila Stella ,kterou jsem si též oblíbila,ale její proměna v polovině knihy byla veliká,pro mě celkem šokující. Ale to neubíralo nic na tom,že jsem měla ráda obě hlavní postavy a autorce se velice povedly.
Samotný děj pro mě byl zajímavý,sice se tam někdy odehrávaly podobné scény stále dokola,ale později byl děj již svižnější s rychlejším spádem a většími zvraty . Vyskytovalo se zde několik momentů,kdy mi doopravdy zatrnulo.
Jazyk byl skvěle odlehčený,ne zbytečně složitý a čtení mi odsýpalo velice rychle. Příběh byl plný emocí,smutku a složitých životních situací,knihu by si měl přečíst doopravdy každý.

05.01.2021 5 z 5

Hodnocení: tuto knihu jsem si již delší dobu chtěla přečíst , přiznám se že hlavně kvůli tomu názvu knihy,který se mi zalíbil už kvůli tomu,že se nebude jednat o jen tak ledajakou knihu. A měli jí u nás v knihovně,tak jsem knihu nemohla za žádných okolností vynechat.
Co chci vyzdvihnout a co jsem na knize velice oceňovala je to,že byla jiná, originální, upřímná, odlišující se a takové věci a osoby mám velice ráda-jednoduše nechtějí za každou cenu zapadnout. Autorovy myšlenky byly vážně skvělé- byl v knize upřímný a myšlenka, kterou jsem oceňovala bylo to,že vše špatné v životě se nedá zamaskovat optimismem a pozitivitou - prostě musíme brát život takový jaký je a život doopravdy někdy sluníčkový není. Kniha byla též skvěle rozčleněná jednotlivé kapitoly,které se zaobíraly jednotlivými myšlenkami-bylo to takové přehledné. Líbilo se mi,jak jeho myšlenky spojoval se svým osobním životem a uváděl příklady na jednotlivých životních situacích. V knize se někdy vyskytovaly i sprostě výrazy,ale ty hold k upřímnosti někdy patří a v některých situacích se bez nich neobejdeme -znám z vlastních zkušeností . Kniha mi pomohla se nad nějakými věcmi zamyslet a uvědomila jsem si díky ní mnoho věcí ,některé pasáže byly zdlouhavější ale to knize nijak neubíralo na kvalitě a pokud chcete knihu,která Vám nabídne pohled na svět z trochu odlišné perspektivy,tak směle do ní, dala mi toho doopravdy dost a jsem za to vděčná.

05.01.2021 4 z 5

Praskliny Praskliny Klára Vlasáková

Hodnocení: po této knize jsem v knihovně sáhla , tak nějak náhodně, nacházela se mezi novinkami,tak jsem si říkala,proč to nezkusit.
Za poslední dobu to pro mě byla asi nejhorší kniha.
Začátek knihy vypadal slibně,četl se mi docela dobře vypadalo to na celkem originální a zajímavý knižní námět ,ale asi po 20 stranách mě kniha začala neuvěřitelně nudit,nebyla jsem schopná se začíst, raději jsem si prohlížela Instagram a do knihy jsem se musela nutit. Ztrácela jsem se v tom příběhu,nevěděla jsem jaká postava je jaká a ke komu patří, někdy jsem nevěděla co se v knize právě teď děje,působilo to na mě celkově takovým chaotickým dojmem.
Nejdříve se mluvilo o někom, pak hned autorka nesmyslně odbočila k někomu úplně jinému,to vše bylo proloženo nějakou vsuvkou.. Šla mi z toho hlava kolem abych byla upřímná .. Na postavy jsem si žádný názor neutvořila, protože jsem ani pořádně nevěděla kdo je kdo..Ani nevím podle čeho autorka rozdělovala ty kapitoly, těmi kapitolami mi v knize nadělala ještě větší chaos. Chaos bude asi nejvýstižnější pojem pro tuto knihu.
A za co knize vůbec dávám ty 2 hvězdy? Za to,že se mi ten hlavní nápad knihy líbil -poukázat na problémy populace, které autorka vystihla doopravdy dobře a jaké může mít dopady na lidstvo to záhadné těleso,které je tématem celé knihy,ale to je asi tak celé,co bych na knize vychválila, jinak mi to prostě nepadlo do vkusu.. Věřím,že si někdo může knihu oblíbit,ale já Vám jí doporučit nemohu .

05.01.2021 1 z 5

Jáma Jáma C. J. Tudor

Hodnocení: Od tohoto thrilleru jsem měla velká očekávání ale bohužel se mi nenaplnila a kniha mě celkem zklamala. Obálka se mi líbila více než samotný příběh uvnitř knihy.
__
Ze začátku mě příběh zaujal a přišel mi zajímavý, ale to byla jen iluze, protože po přečtení více stran se začal příběh strašně táhnout a buď se tam odehrávalo neustále něco podobného,nebo příběh delší dobu stál na jednom místě a to nemám v detektivkách nebo thrillerech ráda,tam potřebuji mít vždy napětí po celou knihu, ale to se bohužel v této knize nedostavilo. Ne že by byla kniha neustále nudná a bez akce,vyskytovaly se zde části ,které byly napínavé a nutily mě číst dále, ale bohužel byly bez finálního rozuzlení a konec mi přišel takový odfláknutý . Konec byl moc uspěchaný a zároveň jsem se nedozvěděla dost neuzavřených věcí u kterých bych čekala,že se nějak uzavřou a vyšetří. Autorka se do knihy též snažila zakomponovat prvky nadpřirozena,které se mi upřímně do knihy vůbec nehodily. Postavy mi byly všechny nesympatické, ale to si myslím že byl záměr, protože se příběh odehrával v takové pro mě velice zvláštní společnosti. Přišlo mi že se v knize stalo strašně věcí, které bylo potřeba vyřešit a nějakým způsobem rozuzlit, ale přišlo mi že se tam více věcí stalo než vyřešilo,což nemám ráda. Mám ráda pokud se na konci vše vyřeší a všechny otázky jsou zodpovězeny a už mě nenutí si nějaké otázky klást. Autorka používala v knize pro mě takový zmatený styl, ve kterém jsem se byla schopna velice často ztratit a nechápala jsem co se v knize právě děje, což by se nemělo v dobré knize stávat. Oceňuji samotný nápad knihy, který mě na počátku zaujala, ale nadšení po více stránkách opadlo. Knihu Vám tentokrát bohužel nedoporučím.

Rodina především Rodina především Karen M. McManus

Hodnocení: Od této knihy jsem měla celkem vysoká očekávání, protože mě autorčina kniha Jeden z nás lže velice příjemně překvapila, ale byla jsem vcelku zklamaná, tato kniha byla velice průměrná.
__
Co musím ocenit bylo to, že kniha byla napsána z více pohledů, ale postavy mě už bohužel zklamaly- byly nezajímavé, nijak více propracované a vykreslené, prostě neurazí a ani nenadchnou. Žádná mi neutkvěla v paměti, tak moc, že bych si jí pamatovala dlouho po přečtení knihy.
__
Kapitoly mi přišly někdy moc zdlouhavé, nezabavené, plné dlouhých okecávacích částí, které knihu zbytečně prodlužovaly.
__
Děj knihy a zvraty byly sice zajímavé a neokoukané, ale to nic neměnilo na tom, že mi děj připadal moc zamotaný, chaotický a neuspořádaný- někdy jsem se v knize upřímně ztrácela. Oceňuji originalitu děje a neokoukané prostředí, ale prostě za mě to byl jeden velký průměr a čekala jsem mnohem víc .
_
Pokud chcete nějaký skvělý young adult thriller, tak raději sáhněte po knize Jeden z nás lže, tato kniha bohužel má očekávání nenaplnila.

01.01.2022 3 z 5

Zrazená Zrazená Kiera Cass

Hodnocení: Jelikož jsem četla Zaslíbenou, ze které jsem zas tak unešená nebyla, ale byla jsem zvědavá na pokračovaní, tak jsem si půjčila i Zrazenou- 2.díl Zaslíbené. A tento díl se mi líbil o něco více, jsem ráda že jsem to po přečtení Zaslíbené nevzdala a dala jsem šanci i pokračování.
__
Jako první co se o dost zlepšilo oproti 1. dílu je chování hlavní hrdinky knihy- Hollis, která byla v prvním díle strašně naivní i hloupoučká, ale naštěstí v tomto díle dospěla a chovala se přijatelně,nebyla to sice nějaká top postava, do které bych se zamilovala nebo s k ní vytvořila nějaký hlubší vztah, ale posun byl u této postavy velký. Zamilovala jsem se do Etana, ihned po pár stránkách jsem hned věděla kdo bude v této knize mým favoritem, oproti němu byla Hollis takovým průměrem co se postav týče. Jinak byly postavy v celku dobře napsány, každá byla jiná a něčím charakteristická.
___
Co se stylu psaní a celkově děje týče, tak styl psaní mi sedl, byl přirozený, ne zbytečně komplikovaný a přeplácený. Ze začátku jsem měla akorát problém se zorientovat v příbuzenských a rodinných vazbách a vztazích a celkově v celém světě, který celou knihu provázel, ale po přečtení pár dalších kapitol jsem vše pochopila a neměla jsem s tím problém. Co se mi na knize strašně líbilo byla ta atmosféra, úplně do člověka přeneslo do toho kouzelného královského místa a po přečtení knihy jsem měla hned chuť se tam na chvíli přenést. Také se mi moc líbila romantická linka zakomponovaná v příběhu, lepší než kdyby to bylo jen čisté fantasy. Děj byl místy předvídatelný, některé zásadnější momenty jsem odhadla, ale to mi na knize zas tak nevadilo.
__
Zaslíbenou Vám zas tolik nedoporučím, ale pokud se přece jen rozhodnete přečíst si tuto sérii, tak po přečtení tohoto dílu nebudete litovat, že jste se do série pustili.

01.01.2022 4 z 5