Lorej Lorej komentáře u knih

Caraval Caraval Stephanie Garber

Čekala jsem něco úplně, ale úplně jiného. Myslela jsem, že příběh bude více fantasy. Děj je spíš založen na romantické zápletce. Ale i přes to se mi kniha líbila, byla to taková oddychovka.

26.12.2017 4 z 5

Dvůr trnů a růží Dvůr trnů a růží Sarah J. Maas

Páni, páni, prostě páni!
Naprosto skvělý příběh, který vás přinutí číst a číst a číst. Čekala jsem, že se to bude více podobat původní pohádce, ale zklamaná nejsem, spíš naopak. Úžasný fantazijní svět plný kouzel a podivuhodných bytostí. Hlavní hrdinku jsem si moc oblíbila, je odvážná, upřímná, zvídavá a snaží se ze všech sil pomáhat.
Určitě si přečtu i pokračování.

22.12.2017 5 z 5

Stínová královna Stínová královna C. J. Redwine

Zdálo se mi, že se některé motivy často opakují, jinou výtku ke knize nemám.
Jako retelling se mi příběh moc líbil. Bylo tam pár velmi překvapivých momentů, které dost zaskočily a o to více se mi kniha líbila.
Rozhodně doporučuji milovníkům fantasy a pohádek.

11.12.2017 4 z 5

Všichni jsme hleděli vzhůru Všichni jsme hleděli vzhůru Tommy Wallach

Děj byl občas vleklý, občas hodně napínavý a poutavý. Nejvíc se mi na celém příběhu líbily vnitřní monology a úvahy postav. Některé byly tak hezké, že jsem si je musela zapsat.
Tohle čtení asi není pro všechny. Musíte si v něm najít to krásné a porozumět tomu.

06.12.2017 4 z 5

21. den 21. den Kass Morgan

Příběh se odvíjel docela rcgle, ale přišlo mi, že se toho moc nestalo. Jen pár příhod, které ukazovali, jak těžký život kolonisti na Zemi mají. V tomto díle se mi více líbila dějová linka s Glass.

28.11.2017 4 z 5

Třináctkrát proto Třináctkrát proto Jay Asher

Tato knížka mi otevřela srdce. Oslovila mě. Nedokážu slovy popsat, jak se po přečtení cítím.
Příběh rychle utíkal, byl srozumitelný a šel ihned k věci. Nic se neokecávalo, prostě se to řeklo. Hannah mi byla velmi sympatická, občas mi přišlo, že některé věci moc zveličovala, že nestály za spáchání sebevraždy, ale když jste se na všechny příhody podívali dohromady, pochopili jste, proč to udělala.
Je to moc pěkný příběh k zamyšlení.

24.11.2017 5 z 5

Tisící patro Tisící patro Katharine McGee

Moc se mi líbila spletitost vztahů všech postav. Nápad mi přišel taky jako velmi originální, že jedné budově je obsaženo téměř celé město. S dějem jsem problémy neměla, ale pár slabých chvilek jsem našla. Sci-fi tam bylo pomálu, vlastně kromě skvělých vychytávek a vynálezů se skoro neprojevovalo.
Celkově si myslím, že by si tato kniha zasloužila býti více populární. Protože mezilidské vztahy jsou stálými tématy.

21.11.2017 5 z 5

Já legenda Já legenda Richard Matheson

Občas jsem se musela příběhem dost prokousávat, ale stálo to za to a příběh jsem si vcelku užila.

11.11.2017 4 z 5

Ledová krev Ledová krev Elly Blake

Ze začátku mi přišlo, že se příběh vleče. Ale pak se tam začali dít věci, a já knížku nemohla odložit. Nejvíce mě překvapil konec. Moc se těším na pokračování, které si rozhodně přečtu.

03.11.2017 5 z 5

Světlo a stíny Světlo a stíny Leigh Bardugo

Já doufala, že tohle bude dobré, ale že až tak? Celý den jsem o příběhu přemýšlela a těšila se, až si s ní doma sednu a pořádně se začtu.. Až tak moc, se mi líbila. Nový tajuplný svět a zvyky, to mám ráda. Takže jakmile se mi do rukou dostane další díl, tak asi nebudu ani spát, jen abych se dozvěděla, co bude dál.

26.10.2017 5 z 5

Zkouška Zkouška Joelle Charbonneau

Bála jsem se, že to bude téměř stejné, jako ostatní knihy tohohle typu. Sice jsem měla pravdu, ale i tak mě příběh mile překvapil. Tolik akce a napětí jsem opravdu nečekala. Taky se mi líbilo, že někdy by děj velmi předvídatelný a někdy jste si říkali: „To co se to tam teďka stalo?“
Pokud jste skeptičtí a nevíte, jestli po knížce sáhnou, tak sáhněte. Nebudete litovat.

23.10.2017 5 z 5

Prvních 100 Prvních 100 Kass Morgan

Naprosto úchvatný příběh. Líbili se mi zamotané vztahy postav i překvapivý děj. Autor se s ničím nemazlil a šel rovnou k věci, ale i tak byl příběh propracovaný. Rozhodně si přečtu pokračování.

14.10.2017 5 z 5

Smolná sezóna Smolná sezóna Moïra Fowley-Doyle

Grandiózní! Dokonalé! Příběh se mi neskutečně moc líbil, zápletka byla velmi zajímavá a postavy sympatické. Rozhodně doporučuji!

07.10.2017 5 z 5

Přípravka Přípravka Curtis Sittenfeld

Myslím, že by se dal příběh hodně zkrátit, na mě tam bylo moc "okecávání"... Ale jinak jsem si knihu užila.

03.10.2017 3 z 5

Půlminutové horory Půlminutové horory * antologie

Knížku jsem četla, když jsem byla mladší a příběhy mě dost děsily. Ale s odstupem času mi ty příběhy přijdou spíše úsměvné.

28.09.2017 4 z 5

Pátá vlna Pátá vlna Rick Yancey

Na knížku jsem se moc těšila a mé očekávání naplnila. Akce, romantika a zase akce. Příběh byl velmi napínavý, nutil vás číst a číst až do konce. Rozhodně doporučuji - hlavně milovníkům sci-fi.

26.09.2017 5 z 5

Nejtemnější část lesa Nejtemnější část lesa Holly Black

Příběh jsem si sice představovala jiný, ale i tak jsem se do něj zamilovala. Všechny postavy mi byly sympatické, vykreslení Lidi větru bylo působivé a zápletka velmi zajímavá. Chvílemi jsem měla dokonce pocit, že čtu detektivku. Čtení bych doporučila mladým, starým, dívkám i klukům.

03.09.2017 5 z 5

Bez šance Bez šance Neal Shusterman

Od knížky jsem čekala něco mnohem jiného. Příběh je velmi zajímavý, ale některé části mi připadali nudné, nebo nelogické. Je to dobrý nápad - vytvořit svět rozpojenců - , ale k čtení jsem se musela někdy nutit.

23.08.2017 4 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Dech beroucí příběh. V současnosti si ani neumíme představit, co všechno tito lidé vytrpěli, aby získali zpět svou neprávem vzatou svobodu. Příběh Liny je sice fikce, ale takové věci se opravdu děli, a to pomyšlení mě plní lítostí nad ztracenými životy.
Knížka mě pořádně chytla asi tak v půlce. Četla jsem i Sůl moře a to mi přišlo čtivější než V šedých tónech. Ale obě knížky jsem si užila a doporučila bych je všem, protože je dobré mít přehled o tom, co vše si lidé vytrpěli, abychom se my mohli mít tak dobře.

06.08.2017 5 z 5

Šepotání Šepotání A.G. Howard (p)

Naprosto úžasně popsaný děj a skvěle vymyšlená zápletka. Detailně vylíčený příběh o trochu temnější a morbidnější Říši divů, jehož kouzlo vás chytí a drží vás do posledních stránek knihy. Zelené písmo tomu všemu dodává šmrnc. Tato knížka nemůže chybět v mé knihovně už jen kvůli krásnému obalu.

23.07.2017 5 z 5