loolee loolee komentáře u knih

Dětské zoubky Dětské zoubky Zoje Stage

Podivný příběh. Nestandardní mi přijdou všechny jeho postavy, včetně Beatrice, ale zejména v případě Suzette, Alexe a Hanny to může být příčina/důsledek. Nečetlo se to úplně špatně, definici thrilleru to asi splňuje, ale pokud bude druhý díl, tak slovy klasika přečtu si ho, abych zjistila, jestli bude stejně nejapný, jako první.

11.08.2022 1 z 5

Strašidla a krásné panny Strašidla a krásné panny Zdeněk Šmíd

Pěkná knížka, pár hlášek si z ní stále pamatuju ("nechápu, proč jsem si sama dosud nekoupila červenou špičatou čepici") a mám s ní spojené pěkné vzpomínky - četli jsme si ji při táboření ve Svatošských skalách kdysi v pravěku.

28.07.2022

Nalož to: Kujme pi©kle v kuchyni Nalož to: Kujme pi©kle v kuchyni Daniela Turecká

musím říct, že mě knížka zklamala. Recepty jsou možná dobré, ale ocenila bych, kdyby místo fancy názvů autorka zvolila takové, že už právě podle názvu poznám, co budu nakládat. Další věc je, že autorka je asi fanynkou produktů ze Sedlčan a v knize se na ně soustředí. Nechme stranou, že už se tam nevyrábí, horší je, že pracuje se sýry, které samy o sobě už se nevyrábí. Jakože ne, že by to nešlo nahradit, ale je to škoda, ani není uvedena alternativa, která bude chuťově taky ladit s použitými surovinami. A to je poslední věc - bylo by fajn používat především dostupné suroviny, nikoliv muset navštěvovat speciální obchody (např. UK omáčka a podobně).

18.07.2022 2 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

(SPOILER) Neměla jsem velká očekávání a proto mě překvapilo, jak se mi nakonec knížka líbila. Děj předvídatelný, konec ne (film neznám), a když už romantika, mohl být taky romantický. I tak docela fajn čtivo.

13.07.2022

Eleanor se má vážně skvěle Eleanor se má vážně skvěle Gail Honeyman

Strašně zvláštní dílo. Několikrát jsem měla chuť knihu odložit, ale přemohla mě zvědavost, co se bude dít dál. Eleanor je hodně svá, ve skutečnosti asi nevím, jestli bych její přítomnost rozdýchala. K téhle knížce se vrátím, tohle musím přečíst a vstřebat ještě jednou.

13.07.2022 3 z 5

Této tiché noci Této tiché noci Mari Jungstedt

Oddechová detektivka na čtení u vody, párkrát jsem u toho usnula, což se mi u detektivek lepších nestává :-)

13.07.2022 2 z 5

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

(SPOILER) Přečtení druhého dílu mi trvalo trochu déle, ale nikoliv kvůli vlastnostem knihy (obsah, rozsah), ale protože nemůžu číst tak často, jak bych ráda (skoro pořád).

Druhý díl je trochu jiný. Pochopitelně. Postavy už znám, neztrácím se v nich, taky období, je mi už bližší - nikoliv věkem, ale z něj už mám načteno podstatně víc, i když pořád platí, že o vztazích mezi Poláky a Čechoslováky z nové republiky z toho období toho moc nevím.
Těší mě radosti, které postavy mohly prožít a je mi líto strastí. Sympatická mi zůstává Julka, to je můj člověk. A Barka se naštěstí zcela nepomamila...ale jak jde čas...kde je ta holčička z prvního dílu se svojí milou náturou...chjo. Běh času je nelítostný. Líbily se mi i přízemnější pasáže o fyzických vztazích postav; uvádějí je tak nějak do normálnější roviny. Závěrečná část po osvobození už je bohužel neradostná, i když by tomu mělo být naopak. Už jen znalost toho, co nastalo po konci války (naznačované správou Larischovského majetku), chování osvoboditelů (Halka)...

Těším se na třetí díl.

21.06.2022 5 z 5

Prázdniny v Česku Prázdniny v Česku Ladislav Zibura

Báječná kniha, moc se mi líbila - řadu míst znám, ale nemenší řadu nikoliv, takže jsem si v průběhu čtení googlila a psala poznámky, kam se podívat :). Ačkoliv o něm vím už z dřívějška, tentokrát důkladně jsem prohledala informace o Nissánkovi :). Nevšední vůz, jen co je pravda. A líbily se mi i faktografické pasáže.

08.06.2022 5 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

(SPOILER) Knížku jsem začala číst včera a nemohla jsem přestat, tudíž jsem se skoro nevyspala ...úžasné dílo, jsem nadšená. A moc jsem si přála návrat Fanky na scénu, potěšilo mě, že se tak stalo. Barbora a její síla mi byla sympatická v počátcích, ale čím byla starší, tím víc mi lezla na nervy. Hrozně jsem se o rodinu bála při skrývání polského dezertéra. O sporech v polsko-českém pohraničí po rozpadu monarchie jsem nevěděla, úplně ne překvapivý byl vliv těžby na okolí, ale také na lidi...

Do oblasti se musím podívat, ovšem z literárních výletů je tu ještě Žítková. A vrhám se na druhý díl, takže žádné spaní nebude :-).

08.06.2022 5 z 5

Králíčkovy sebevraždy Králíčkovy sebevraždy Andy Riley

Králíček je skvělý vynálezce! I moji junioři ho milujou :)

Prolitá krev Prolitá krev Åsa Larsson

Autorku jsem objevila náhodou a možnost přečíst si novou (pro mě) severskou krimi si nenechám ujít :). Jak málo stačí, aby jeden druhému sáhl na život. Postava zavražděné farářky mi byla sympatická svojí umanutostí, téma "krytí" nelegálních skutků členů určitého společenství či profese nepřestane být aktuální.

Temná stezka Temná stezka Åsa Larsson

Fajn severská krimi s podnikatelskou tematikou. V půlce jsem si troufla odhadnout vraha, ale to jsem se nechala svést na scestí. Četlo se to dobře.

26.01.2022

Druhá knížka tohoto autora a i ta se mi moc líbila. Do Gruzie plánuji vyrazit, do Číny ne, tato oblast mě neláká, ale četlo se to parádně. Mrzí mne jen absence více fotek.

07.01.2022

Teda mě se cestopis moc líbil, průběžně jsem si při čtení googlila o Gruzii více a myslím, že se do té země musím podívat. Líbí se mi autorova slovní zásoba a vyjadřování.

Žárlivost a jiné povídky Žárlivost a jiné povídky Jo Nesbø

Povídky osvědčeného autora vysloveně nezklamaly, ale už jsem od něj četla lepší věci. Ovšem jako oddechová četba postačuje.

07.01.2022 3 z 5

Netrpělivost srdce Netrpělivost srdce Stefan Zweig

Zajímavá kniha, líbila se mi, i když hrdinka mi lezla na nervy a hlavní hrdina vlastně pro svoji netrpělivost srdce časem také.

07.01.2022 4 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Hezký holčičí román, odpočinkové čtení.

Klíč k minulosti Klíč k minulosti Tatiana de Rosnay

Nezáleží na tom, že to je fikce. Tragédie je samotná skutečná historická událost, na které je knížka založena. Už dlouho se mi nestalo, že by mne nějaký příběh tak pohltil a sebral. Obrečela jsem to. Kniha se čte pěkně, louskla jsem jí za dva večery. Našla jsem jen jediný logický nesoulad - tatínek dívky nejdříve nebyl (měl se schovávat), ale pak už na Velodromu ano, nevím, jak se tam dostal.

16.08.2021 5 z 5