Strašidla a krásné panny

Pověsti v podání autora vpravdě humorně.

https://www.databazeknih.cz/images_books/76_/76159/strasidla-a-krasne-panny-76159.jpg 4.361
Pro děti a mládež, Pověsti
Vydáno:, Západočeské nakladatelství

Kniha Strašidla a krásné panny

pingu1

Moc pěkná knížka, mám ráda tenhle styl :-)

Luvák
14.11.2017

Ze Šmídových sbírek pověstí jednoznačně nejlepší.

pjenkys
12.07.2017

Těžko se hodnotí, zas tak mě to nebavilo, některé pověsti byly dost slabé a povídání mezi pověstmi bych nejraději přeskakoval. Na druhou stranu tohle není kniha, kterou jsem vyhledal kvůli tomu, abych se bavil, ale abych se něco dozvěděl o okolí, ze kterého pocházím, a to se splnilo. Další minus je za to, že některé německé věty a slova autor překládal a některé ne. Buď a nebo, tohle nemám rád. Jestli jsem to ale pochopil správně, tak autor vybral ty nejlepší pověsti z kraje, zkompletoval je a upravil do čitelnější podoby. Takže kdyby to neudělal, tak bych neznal ani jednu a nebo bych musel hledat kdo ví kde... Takže jo, pro krajany rozhodně doporučená četba.

nikikostadinova
21.12.2016

Pověsti z mého kraje :-) co víc dodat ?

druzickaster
10.11.2016

Staré pověsti přeložené do moderní češtiny. Příjemné oddechové čtení.

kika 13
19.06.2014

Poklidné čtení plné pohody.

Modrina
19.05.2014

Něco trochu jiného než putování Sumce&spol. A opět milé a velmi čtivé dílko.

Nesečtělý
23.07.2012

Krásné dílko, které mne vícestranně potěšilo. Zajímavým způsobem velmi srozumitelného vyjadřování s vhodnou měrou archaismů… Žádné hraní si na Palackého ani žádná soudobá rádobymoderní nespisovnost. Jednotlivé povídky se vyznačují pozoruhodnou vyvážeností mezi moudrým a zároveň humorným vyzněním point. Příjemná, z autorovy strany mimořádně inteligentní ukázka toho, že moudrost nemusí vždycky nudit či za každou cenu dojímat k slzám, ale může i bavit. Zdeněk Šmíd zaslouží obdiv za mravenčí studium historických pramenů, znalost vesnických povídaček a skvělý přehled o německé minulosti Karlovarska. Nejlepší povídka má název O ovčákovi a krásné panně, začíná na str. 85.