Lole Lole komentáře u knih

Adresát neznámý Adresát neznámý Kathrine Kressmann Taylor

Přinese nám pomsta klid? DOkážeme se bránit tlaku společnosti? Můžeme vůbec zustat dobrými v dnešním světě? Je to otázka, která část v nás vyhrazje, co zvítězí, co bude silnější?
Působivé a krátce a jednoduše popsané :) doporučuji.

17.04.2015 4 z 5

Rok kohouta Rok kohouta Tereza Boučková

Občas těžko pomůžeme někomu, kdo o naši pomoc nestojí. Minimálně toho je pro mě tato kniha důkazem. Za každou cenu snaha tomu člověku něco dát se postupně stává marným bojem. Spíš než jako kniha o romech mi to přišla kniha o tom jak může být těžké ztrati něco do čeho člověk dávala hodně energie o tom jak nás děti můžou jednou jen tak opustit..
Mohu jen doporučit..

13.04.2015 5 z 5

Tajný denník Adriana Mola Tajný denník Adriana Mola Sue Townsend

Příběh o chlapci, který své problémi vidím ve své nadbytečném intelekut aniž by ho napadlo, že se vlasžně svým způsobem chová spíš jako moula. A tím jaký jako to moula baví celou dobu, do toho se ukazují rodiné problémi, klasické spory mezi rodiči, první láska a zklamení a utrapy spojená se snahou jí dosáhnout. Pro mne asi nejlepší část byl výlet do muzue v Londýně...

03.09.2014 5 z 5

Goldstein píše dceři Goldstein píše dceři Irena Dousková

Melancholický příběh může, který se snaží navázat vztah se svojí dcerou, kterou však nebere dostatečně vážně. Muž si ani neuvědmuje, co dívce odloučením způsobil a jak je pro ní těžké ho zpět přijmout, akorát chce aby ho měl někdo rád a zaplnil, tak prázdné místo v jeho životě.

18.06.2014 4 z 5

Oněgin byl Rusák Oněgin byl Rusák Irena Dousková

Srdcovka. Možná, proto že v té době jsem já sama prožívila 4 ročník a trable s ním spojené nebo možná pro ten zájem, jak se svéhlavá Helenka propletá životem, který nechce nic než konformitu. Jmenovkyně a trochu i vzor, tím vším pro mě hlavní hrdinka je a musím říct že se mi v něčem podobá, ale stejné nejsem. A proto men knížka zasáhla.

Co však podle mě musím člověk pochválit? Neobvyklý humor, kouzlo Prahy a začínajích umělců a trable které první lásky přinášejí, trochu vzdoru, proti rodičům a systému. To vše v sobě tato kniha skrývá. Navíc Irena Dousková to podle mne napsala moc hezky a musím říct, že je to zatím moje nejoblíbenější kniha od ní.

18.06.2014

Lolita Lolita Vladimir Nabokov

Dlouho jsem po této knize toužila a chtěla si jí přečíst. Je možné, že právě proto pro mne nebyla takovým nadšením jaký jsem čekala. Chci říct tato kniha byla dobrá, rozhodně jí doporučiji přečíst a zaplnila mou nudnou 3 hodinou cestu domů a spoustu chvil doma a na koleji, ale asi jsem čekala něco víc po tom, co mi o ní lidé básnily. Zvláštní, že vás může názor jedince tak ovlivnut a dokonce změnit váš uhel pohledu na četbu.

Lolita je psychologický román a má něco do sebe. Přece jenom nikdy není neviný. Ani Lolita ani on, oba ve svém příběhu hrají roli. A je to jedna z filmovaných knížek na které se dát koukat.

18.06.2014 5 z 5

Psychologie osobnosti Psychologie osobnosti Pavel Říčan

Nemůžu si pomoct ale jeho styl, kdy vás nezahlcuje zbytečnými detaily a jednoduše a přímočaře vám vysvětlí význam pojmu mi vyhovoval

29.05.2014 5 z 5

Bouře mečů Bouře mečů George R. R. Martin

Wow, aneb právě jsem dočetla a jsem v té náladě, které mě nepřestává s četbou téhle serie opouštět. Skutečně skvělé dílo, hodně komplikované a tak si ho hold přečtou jen knihomolové, ale když začnete nemůžete přestat.

24.03.2014

Lolita Lolita Vladimir Nabokov

Čekala jsem na tuhle knížku dlouho než jsem se konečně přesvědčila si na ní najít čas a stála za to. Určitě je zajímavé sledovat myšlenky člověka, který je posedlý láskou k někomu koho nikdy nemůže a zřejmě kdyby mohl ani nemohl mít. Nejvíc mě fascinovalo jak si s Lo s ním ve své podstatě pohrávala. Můžu doporučit :)

03.03.2014 5 z 5

Němcova vesnice aneb Deník bratří Schillerových Němcova vesnice aneb Deník bratří Schillerových Boualem Sansal

Co se může stát když přijmet zločiny někoho jiného, když se musíte smíříitb s tím ,že vaše rodiče nebyli bez poskvrny, hledáte místo v životě jako syn někoho, koho celý svět odsoudil. Zajímavá knížka.

16.02.2014 3 z 5

Údolí krásných žab Údolí krásných žab Stanislav Rudolf

Kdysi v mých 15 letech jsem si tuto knížku přečetla a hned několikrát. Líbílo se mi jak představa doby v které se odhrává tak i způsobe jakým byla vyprávěná. Poutavé čtení pro mladé dívky. Hlavní hrdinka prochází změnou sice idilicky, ne vždy tomu tak jak, ale zajímavé sledovat jají patalie.

Říkali mi Leni Říkali mi Leni Zdeňka Bezděková

Velice smutný příběh holčičky, která vyrůstala v rodině do které ani nepatřila a sama se vydala hledat kým doopravdy je. Konece celkem idilický, ale rozhodně dojme.

06.02.2014

Miláček Miláček Guy de Maupassant

O tam jak Hajzl za kariérou šel. Nesympatie, kterou získat hlavní hrdina mě neopustila. Nemohu si pomoci, ale člověk by zřejmě měl mít své chování v mezích. Avšak stoí za přečtení.

06.02.2014 3 z 5

Dóóóst dobrá rodinka Dóóóst dobrá rodinka Karen McCombie

´Kdysi jedna z mých nejoblíbenšjícgh dětských knížek. Alice jako člen svéhlavé podivínské rodiny do které však vyborně zapadá a trocha nadsázka, která v brtiských knihách nikdy nechybí. Pokud chcete svou mladší sestřičku či neteř dotáhnout k čtení rozhodně zkuste toto.

06.02.2014 4 z 5

Harry Potter a Fénixův řád Harry Potter a Fénixův řád J. K. Rowling (p)

Můj nejoblíbenější díl, kde se v studentech zrodí touho po rebélii a nenechat Umbridge utiskovat.

06.02.2014 5 z 5

Harry Potter a relikvie smrti Harry Potter a relikvie smrti J. K. Rowling (p)

Jediný díl u kterého jsem brečela ostatně jakou spoustu jiných z nás. Příběh prince dvojí krve prostě chytne za srdce. Zakončení uctyhodné, přečetla jsem to jedním dechem, ostatně jak ovšechny ostatní díly Harry Pottera. T

Hry o život Hry o život Suzanne Collins

Další sci-ffiction z budoucnosti, kde se celý náš systém zhroutí. Rozhodně stojí za přečtění, minumálně člověka varuje předtím, jak to může vypadat v totalitní společnosti, ale také je to o síle jedné neobyčejné dívky, která stojí čelem mnoho nebezpečenství. Můžeme v tom vidět i dost z náší současné společnosti. Je to skvělé knihy, kterou doporučují číst v angličtině. Text není tak náročný a je celkem srozumitelný...

06.02.2014 3 z 5

Tajný denník Adriana Mola Tajný denník Adriana Mola Sue Townsend

Pokud máte rádi britský černý humor a nadsázku doporučuji.

Oněgin byl Rusák Oněgin byl Rusák Irena Dousková

O tom jak je dospívat v okolí plného pitomců je těžké. Mám tuto knihu mnohem raději než Hrdého Budžese, mnohem lépe vykresluje jak bylo pro svéhlavou Helenku těžké srovnat se s dobou a místem kde žila. Mohu jenom doporučit.

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Kouzelné dílko, které v mnoha ohledech odahaluje kouzlo dětské fantazie, která je skryta před dospělou duší.