Lole Lole komentáře u knih

Angelika v Quebeku 2 Angelika v Quebeku 2 Anne Golon (p)

No a to už tu máme jiné kafe, všechno vrcholí a díky pomalému úvodu v prvním dílu, tak druhý přečtu skoro přes noc. Líbí se mi i jak se obě postavy koukají na své stíny z minulosti až se sami sobě vzájemně ztratí. I to jak nad tím vlastně oba mávnou je pro mě sic nepochopitelné, ale i díky tomu to na mě celé působí realisticky akorát mě to utvrzuje v tom, že i kdyby Joffreye nezatkli také by k něčemu takovému došlo. Spád jednotlivých události mě velmi baví. :)

Angelika v Quebeku 1 Angelika v Quebeku 1 Simone Changeux

Tento díl není tolik zajímavý na děj, ale na atmosféru a pomalé směřování k tomu co se bude dít v dalším díle. Pomalu se vynořují různí osoby z minulosti. Samozřejmě Polačka je jedním z milých příkladů. Myslím, že díky tomuhle dílu jsme se zamilovala do města Quebec :)

27.03.2023 5 z 5

Angelika a ďáblice 1 Angelika a ďáblice 1 Anne Golon (p)

Knihy o Ďáblici mě v minulosti velmi bavili, po druhé čtení sice nebylo tak záživné nicméně mě tato kniha stále baví. Především ten popis malé osady a atmosféry v ní a náznaky toho co se děje ve Francii. :)

27.03.2023 5 z 5

Angelika a Nový svět Angelika a Nový svět Anne Golon (p)

Život v severní Americe mě obecně baví. Možná je to díky celkovému zájmu o kolonizaci a soužití indiánu s evropany. Ale taky si přiznejme, že mě celkem baví to jak je po milostné stránce příběh ustálený. Při čtení skoro jako bych se ocitla přímo v té krásně Kanadě. Baví mě jak společně postavy bojují především s přírodou. Nejedná se tolik i když také o mocenské hry. Vztah mi postupně začíná připadat dospělejší. Líbí se mi i náznaky propadů a konfilktů, které jej tvoří realističtější. Také se mi líbí, jak je cítit, že si každý nechává sám něco pro sebe. V tom příběh taktéž vnímám realistický.

19.03.2023 5 z 5

Nezkrotná Angelika Nezkrotná Angelika Anne Golon (p)

Dění se stává čím dál dobrodružnější a tím i pro mě lákavější. Je zajímavé jakým způsobem je v knize popsáno Středozemní moře a orient. Za mě velká jednička :) Je zajímavé pozorovat jak kultury setkávali v daných místech. Střet filozofie různých skupin. Svým způsobem celou sérii vnímám jako takové seznámení s odlišnými světy jednotlivých skupin.

18.03.2023 4 z 5

Angelika a její láska Angelika a její láska Anne Golon (p)

(SPOILER) Jako jasně, je to limonadá, někdy přitažená za vlasy, zároveň i hodně realistická. Zároveň v kulisách nebezpečné plavby na moři a podstatě vyhnanství vše zapadá. Já vlastně nevím jaký mám pocity, ale nicméně si říkám že vím, kde jsme získala sympatie k intelektuálům. Asi je pro mě zajímavě popsaný vnitřní boj obou hrdinů. Ani jeden nejsou bezchybní a jsou k sobě vlastně krutí. Ani jeden mi nikdy z nich nepřipadal dokonalý. Vlastně ani nedokážu proč mě po tolika letech tento příběh dostal. Je to převoněné historicko romantické drama, ale který se velmi ráda pustí k srdci a znovu se na chvilku zasním.

18.03.2023 5 z 5

Angelika se bouří Angelika se bouří Anne Golon (p)

Když jsem poprvé četla tuto série, tak byl tento díl můj nejoblíbenější. Nevím čím si mě získal, ale možná mi hrdinka konečně nepřipadá jako jenom pozlátko. Vím, že taková nebyla ale vždy se kolem ní vše tak nějak točilo samo od sebe. Možná až teda ve mě vyvolává představu silné nezávislé ženy, která se nevzdává. Konec je samozřejmě taková třešnička na dortu, která může naznačit co čeká čtenáře v dalším díle. Je to možná i tím že než dvůr Krále slunce a orient mě více zajímal venkov, ale i cesty do nového světa. Popravdě část knih, které nebyli zfilmované mám mnohem raději. :)

18.03.2023 5 z 5

Angelika - Cesta do Versailles 1. Angelika - Cesta do Versailles 1. Anne Golon (p)

Dřív jsem tento díl měla najraději. Fascinovala mě pařížská chudina a ty drobnosti. Ted se na něj koukám z jiného úhlu pohledu. Je vidět jak postava se mění a padá na dno. Začíná pomalu být krutá a mstí se. Zároveň je pryč ta naivita prvního dílu.

16.03.2023 4 z 5

Děvčata z Firefly Lane Děvčata z Firefly Lane Kristin Hannah

No nevím proč seriál měl pro mě lepší úspěch než kniha, ale nakonec mě to přišlo ve výsledku slabé a neoriginální.

07.03.2023 2 z 5

Angelika – Markýza andělů Angelika – Markýza andělů Anne Golon (p)

Začátek knižní série, který mě kdysi v minulosti a na střední škole naučil lásku k historii a zájem o dění v minulosti. Hlavní hrdinka na mě v tomto díle podstatě působila poněkud namyšleně, ale moc se mi líbí ten další osobnostní vývoj. Celkově to tady působí hrozně idylicky na to, co dílo člověku ve výsledku přinese.

05.03.2023 5 z 5

Paní jezera Paní jezera Andrzej Sapkowski

Za mě velmi pěkné dokončení celé seriie. Nevím, které části pro mne byli nezajímavější, ale celkově jsem tutu knihu zvládla přečíst za den a půl. Příběh má spád a jak se blíží do finále, tak je člověk čím dál napnutý. Musím moc ocenit, jak se o příběhu ustředních postav člověk po celou dobu dozvídá od jiných postav, než pohledem Ciri a Geralta. Tyto části jsou pro mne osobně velmi cené. Konec zabolel, i když nebylo nic explicitně řečeno.

28.02.2023 5 z 5

Vzpomínky na úhoře Vzpomínky na úhoře Anna Cima

Za mě skvělé, trochu mi v druhém příběhu od autorky chyběla konfrontace s jinou kulturou tedy to naší. Nicméně náznaky tam byli. Jako milovnice japonské mytologie a kultury jsem byla nadšená s jakou lehkostí popisuje a nechává děj postupně gradovat. Jsme ráda, že zrovna ona byla moje první kniha. :)

02.02.2023 5 z 5

Skoncovat s Eddym B. Skoncovat s Eddym B. Édouard Louis (p)

Milá jednohubka, která popisuje jak může omezený svět rodičů zapůsobit na vyrůstající chlapce. Velmi intenzivně je popisovaný i vnitřní boj chlapce nebýt sám sebou, ale i naznačeno jak se snaží dostat ze stínu své rodiny v "lepší" společnosti.

02.01.2023 5 z 5

Na cestě Na cestě Jack Kerouac

Za mě jedna z nejlepších knih, kterou jsem letos četla. Nechci hodnotit, jak žili postavy, ale jakým způsobe autor předal zážitek z cest. Občas je těžké se v tom orientovat, ale jakmile čtenář opustí představu klasického děje, tak se dá snadno jen nechat nést popisem nezávazných cest zážitků a absurdních situací.

31.12.2022 5 z 5

Nemůžu opominout obdiv k autorce skrze to co dokázala. Jistě jít PCT byl pro ní osobně velkou výzvou. Když jsem poprvé slyšela její popis téhle celé cesty, tak jsem byla upřímně pobavena. Líbí se mi i rozhovory s ní, kde popisuje její životní filozofii, ale knižně to nefunguje. Není v tom reflexe a možná mi i chybí hloubka. Neříkám, že mě její příběh nemotivoval samotnou se vydat na podobné cesty. Teď sama mám na svém seznamu snů Svatojakubskou cestu a svým způsobem se dovedu představit jít i tenhle trail či aspoň jeho část. Nevidím v tom nic nereálného. Ale kniha samo o sobě je jen plochým popisem. Možná byla chyba po této knize sáhnout po přečtení knihy Divočina, která je úplně jiný level. Osobně bych doporučila spíše poslouchat s autorkou rozhovory než číst její knihy. Kniha je na můj vkus až moc pubertální..

19.12.2022 1 z 5

Boje a proměny jedné ženy Boje a proměny jedné ženy Édouard Louis (p)

Literární jednohubka, kterou všem s radostí musím doporučit. Zajímavě podaný příběh.

17.08.2022 5 z 5

Poslední přání Poslední přání Andrzej Sapkowski

Přiznám se že povídky pro mě byli dost zamtečné. Začala jsme je původně číst bez znalosti okolo světa Zaklínače. Hry jsem nikdy nehrála, věděla jsem jen že výjde seriál. Bohužel to neklaplo na poprvé. Až Angína v létě mě k tomu vrátila s větší znalostí světa okolo a druhé setkání bylo o mnoho lepší. Knihu jsme přečetla na druhý pokus na jeden zátah.

16.07.2022 5 z 5

Selský baroko Selský baroko Jiří Hájíček

Na jednu stranu zajímavý příběh s pěkně vykreslenými kulisami Jižních čech, na straně druhé se čte těžko a nějak se mi nepodařilo mít zájem o příběh co se tam odehrává. Co mi přišlo zajímavý je způsob jak lidí na venkově přijali hl. ženu autora asi bych v tom minimálně pro sebe viděla zajímavější linii.

24.06.2022 2 z 5

Aluminiová královna Aluminiová královna Petra Procházková

Občas mě udivuje jak moc je živý odkaz 2 sv. války, zatím co se od té doby dělo tolik tragédii, kterých se nikdo nedotkl. Za mne neuvěřitelně zajímavá svědectví utrpení lidí, který žijí ale podle úplně jiných pravidel než my.

18.06.2022 5 z 5

Svolení Svolení Vanessa Springora

Je to zpověd subjektivně zabarvená. Je to obvinění všech který jen přihlíželi. Líbí se mi že kniha se snaží sundat pryč mýt vztahu mladé dívky a postaršího muže, nicméně nejedná se o velký umělecký počin. Každopádně k tomu, aby člověk vyslovil otázku a více se zajímal tímto směrem je ideální. Rozhodně doporučuji

15.04.2022 3 z 5