Lofda Lofda komentáře u knih

Na psí uši Na psí uši Petra Nachtmanová

Potřebovala jsem si zase přečíst něco z českého prostředí, tak jsem sáhla po autorce, kterou zatím neznám. Hodnotím půl na půl, pár situací bylo opravdu přitažených za vlasy, ale jinak odpočinkové příjemné čtení.

22.08.2021 3 z 5

Nightingale Way Nightingale Way Samantha Young

Poslední díl série a já si vážně spravila chuť. Zase jsem se dobře bavila, autorka vytáhla snad všechny postavy z předchozích dílů a vše do sebe tak hezky zapadlo.. A Maio, ta ústřední dvojku moc hezky doplnila. Děkuji za prima sérii, až mi je trochu líto, že vyprávění neběží dál..

17.08.2021 4 z 5

Scotland Street Scotland Street Samantha Young

Celá série mě baví, ale tentokrát mi něco chybělo. Cole je skvělý, na jeho příběh jsem byla zvědavá už z předchozích dílů, ale Shannon mi bohužel nesedla.. No, budu doufat, že poslední knihou série si spravím chuť ;-)

14.08.2021 3 z 5

India Place India Place Samantha Young

Už při prvním čtení série mě tento díl bavil nejméně a ani po druhém přečtení se můj názor nemění. Chápu, že Hannah semlelo to, co by neunesla dospělá, natož sedmnáctiletá holka.. Ale jak se pak trápili, protože prostě neuměla "zavřít dveře" a jít dál, toho smutku a trápení bylo moc.. Několikrát jsem si říkala, že by jim opravdu bylo lépe, kdyby začal každý sám úplně nový vztah?! Poslední dva díly série snad přinesou víc optimismu. Jsem zvědavá, jestli ještě někdo překoná Nata a Olivii ;-)

06.08.2021

Iskrenie Iskrenie Samantha Young

Po letech jsem se vrátila k mé oblíbené sérii, protože jsem ji kdysi opustila před vydáním posledních dvou knížek a teď nějak uzrál čas ji dočíst. Zopakovala jsem si příběh Nata a Liv a tato novela se nabízela sama. Příjemné pokračování, obzvlášť když se hrdinové přiblížili do mé věkové kategorie a jejich starosti mi najednou přišly bližší. Krátký příběh, ale bylo to moc hezké zakončení.

05.08.2021 4 z 5

Struny lásky Struny lásky Samantha Young

Páni.. Po dlouhé době kdy mi knížka opravdu sedla, úplně se vším všudy. No, malinko klišé momenty nechyběly, ale to autorce odpustím, protože tohle vyprávění mělo pro mě všechno, co od dobře napsané romantické knížky čekám. Příběh, nečekané momenty, důvody k zamyšlení, romantiku, trochu erotiky, lásku, zajímavou dvojici.. Všeho tak akorát. Dalo by se říct, že je to jeden příběh z mnoha, ale bylo to krásné vyprávění a tuším, že se k němu ještě někdy vrátím. Ne náhodou si řadím autorku mezi oblíbené. Děkuji za takové čtení ️ ️

28.07.2021 5 z 5

Království hříchu Království hříchu Meghan March

Takže, jak to celé shrnout?? Ano, je to pohádka, klišé, nereálné.. Ale co, četlo se to docela samo, tentokrát ubylo erotiky a přibyla akce a já oproti minulému dílu přidávám bod. A jestli se od této autorky objeví další knihy, ráda po nich sáhnu ;-)

21.07.2021 4 z 5

Vzdorující královna Vzdorující královna Meghan March

Pořád prima čtení, ale nějak se mi zdá, že.. já nevím, začíná to ztrácet šťávu?? No, neházím flintu do žita, jdu rovnou na další díl. Přeci jen to skončilo tak, že musím ;-)

14.07.2021 3 z 5

Nemilosrdný král Nemilosrdný král Meghan March

Další nereálná pohádka..?!? Ale když ono se to čte vlastně samo ;-) Šokující závěr? No, tak nějak mě to napadlo hned na samém začátku.. To nic nemění na tom, že jdu hned na další díl. Mmch. jsem ráda, že jsem si počkala na celou sérii. Tyhle useknuté konce opravdu nemám ráda!

09.07.2021 4 z 5

Nelíbánky Nelíbánky Christina Lauren

Upřímně? Autorky umí líp, mnohem líp. Pro mě bylo všeho nějak moc (nebo málo?), mělo to být vtipné, ale mě ten humor tentokrát nějak nesedl. Chtěla jsem dát trochu vyšší hodnocení, ale v porovnání se sérií Božských a Vášnivých by to nebylo spravedlivé. Škoda..

07.07.2021 2 z 5

Opravdově, šíleně, řecky Opravdově, šíleně, řecky Mandy Baggot

Já jsem si čtení užila, vážně. Pro mě ideální oddychovka na léto, vrátila jsem se do mého oblíbeného Řecka. Nehodnotím reálnost zápletky, co také pořád vymýšlet nového..? Za mě hezké čtení, rozhodně ne předvídatelné - "podle šablony", což se mi u některých autorek stává.. Ráda si od Mandy Baggot časem přečtu další příběh.

27.06.2021 4 z 5

Nebezpečné vyhlídky Nebezpečné vyhlídky Linda S. Howington

Příjemná oddychovka, správná "detektivka pro holky".. No, ale upřímně, už jsem od paní Lindy četla lepší..

16.06.2021 3 z 5

S pozdravem Carter S pozdravem Carter Whitney G. (p)

Nedá mi to, zase jsem srovnávala s Turbulencí, tam prostě autorka nasadila laťku vysoko.. Ale zklamaná určitě nejsem, knížka má vyvolat emoce, a to se opět povedlo. Bavila jsem se, chvíli mi bylo i do pláče, no a překvapení na konec - dobře to všechno dopadlo ;-) Carter měl spoustu nej, Ari se možná až trochu moc červenala, ale ty jejich dopisy.. Už od samého začátku stály za to! Nejvíc se mi líbily ty z dětství, ale ten s označením Urgentní.. ️♥️.. Přečtěte si sami, ráda doporučuji.

04.06.2021 4 z 5

Rule Rule Jay Crownover

Asi jsem četla jinou knížku než většina tady..? Moc jsem se na ní těšila, ale za mě jedno velké zklamání. Nebudu vypisovat co všechno bylo špatně, každopádně v rámci žánru najdete určitě lepší (lépe odvyprávěné) příběhy. Dočetla jsem až do konce, takže aspoň jedna hvězdička. A tu druhou dávám za obálku, ta se mi líbila možná ze všeho nejvíc ;-)

29.05.2021 2 z 5

Výzva Výzva Elle Kennedy

Maafa už napsala všechno za mě..
Další hoodně milá oddychovka od Elle, rozhodně nezklamala. Škoda toho natahovaného drama na samém konci, ale ráda to autorce odpustím a budu se těšit na další "shledání" u jejích příběhů ;-)

18.05.2021 4 z 5

Vězňova žena Vězňova žena Maggie Brookes

Po přečtení prologu bylo jasné, kam vše směřuje.. A pak začíná příběh, který je v úvodu spíš naivní růžové vyprávění. Přiznám se, že jsem si několikrát říkala, že jsem asi sáhla vedle a knížku odložím a nedočtu. Ale zhruba po 100 stranách se před vámi otevře úplně jiný příběh a pak už se kniha jen těžko odkládá, třeba jen na chvilku. Příběh opravdu neuvěřitelný, zajímavý, smutný, ale často i plný naděje. Příběh napsaný podle skutečných událostí a vzpomínek skutečných lidí. Škoda toho rychlého konce. Tolik bych se chtěla dozvědět víc..

06.05.2021 4 z 5

Modré nebe Modré nebe Catherine Anderson

Jedna z těch romantických knih, kdy vlastně od začátku víte, jak to dopadne, ale tady bylo i něco navíc. Vím, že je tento příběh součástí série a časem si možná přečtu i některý z předchozích dílů. Tady jsem vybírala podle anotace, zajímal mě pohled (v tomto případě by se asi hodily uvozovky) člověka, který se narodil slepý a lékaři mu vrátí zrak. V tomhle ohledu byl příběh opravdu zajímavý, je zvláštní se nad tím jen zamyslet, kolik věcí považujeme za samozřejmost a on to tak nemá zdaleka každý.. Hank byl klaďas na Ntou, ale co, je to romantický příběh ;-) Mnohem víc mi vadila spousta chyb, ty autokorektury opravdu nemám ráda, někdy pak vypadnou úplné nesmysly, a to je také důvod mého sníženého hodnocení. Jako romantickou oddychovku můžu doporučit.

19.04.2021 3 z 5

Splněný sen Splněný sen Susan Elizabeth Phillips

Možná pro někoho přehnaný, ale tentokrát dávám plný počet. Autorku mám ráda a je velká škoda, že už mám od ní přečteno téměř vše, co bylo v češtině vydané. Nechápu, že její knížky u nás už dál nevychází?? Toto je další z příběhů s romantickým podtextem, který umí pobavit (nejvíc, když se sejdou všichni bratři), donutit k zamyšlení, rozesmutnit.. Ale nejvíc si cením stylu, kterým píše, u jejích příběhů totiž nemám pocit, že jsem něco podobného četla již mnohokrát předtím, pořád umí překvapit :-)

14.04.2021 5 z 5

V síti lásky V síti lásky Linda S. Howington

Ale ano! Další povedená romantika s detektivní zápletkou. Nečekala jsem nic víc než čtivý odpočinkový příběh a přesně tohle autorka umí.. A navíc mi udělalo radost, že mi správně vyšel "tip na padoucha"..

08.04.2021 4 z 5

Západ slunce nad Edenem Západ slunce nad Edenem Elizabeth Haran

Nad hodnocením váhám. Vrátila jsem se do mé oblíbené Austrálie a dozvěděla jsem se něco nového o životě na začátku minulého století na tamních farmách s cukrovou třtinou. Ale příběh jako takový se vlekl, postavy byly příliš černobílé, takže upřímně jsem ráda, že mám dočteno. Po předchozí knížce od této autorky to bylo trochu zklamání.

05.04.2021 3 z 5