linda_pauer

NaslouchačNaslouchačP. Stehlíková

Knížka mě bavila víc, než jsem čekala. Ze začátku jsem se trochu lekla, když jsem zjistila, že hlavní hrdinka je dítě, ale nakonec mi to vůbec nevadilo. Hodně jsem se do toho ponořila, za což mohl hlavně dokonale vytvořený svět - to je za mě největší plus. Všechno, co v knize bylo, jsem si dokázala perfektně představit.

Harry Potter a prokleté dítěHarry Potter a prokleté dítěJ. K. Rowling

Tohle nemělo, za mě, s Harry Potterem nic společného...

FajaFajaP. Stehlíková

Kdokoli, kdo má rád YA fantasy a nevadí mu mladší hlavní hrdinka, by si tuhle sérii měl určitě přečíst. Druhý díl mě bavil stejně jako první, nikde nepokulhává. Děj je rozvržený tak, že jakmile dočtete jednu část, chcete se pustit do další.
Nejvíc mě asi bavila poslední třetina. Tam jsem opravdu četla a četla, bez pauzy.
Konec mě vytočil :D

Harry Potter a Relikvie smrtiHarry Potter a Relikvie smrtiJ. K. Rowling

Myslím, že k této sérii se není třeba vyjadřovat. :-) Miluju jí a vždycky budu.

Zrádné srdceZrádné srdceM. E. Pearson

Líbilo se mi to více než jednička. Ta mě začala bavit až ke konci. A v takovém duchu, v kterým jednička končí, dvojka ihned začíná. Četlo se mi to samo. A příběh byl určitě poutavější než v prvním díle.

Dědička ohněDědička ohněS. J. Maas

Třetí díl pro mě nebyl žádná sláva. Prostředí mě nezaujalo, skoro nudilo, akce mi tam přišlo mnohem méně anebo už byla prostě ,,okoukaná,,. Všechno co se týkalo čarodějnic mě ze začátku hodně zajímalo, ale nakonec to byla bída. Kniha jako celkově byla dobrá, ale číst to pro mě byl teror. Ideální by bylo, kdyby to někdo vzal a půlku vyškrtal, aby to všechno lépe odsýpalo.

Říše bouříŘíše bouříS. J. Maas

Já tedy nevím... S touhle sérií je to nahoru a dolů. Jeden díl mě baví, další zase ne. Příběh pátého dílu se vydal nějakou cestou a já vždycky přemýšlela, proč. A vlastně jsem na to ani nepřišla. Proč se stalo, to co se stalo? Vždyť se to dalo úplně vynechat.. Kdyby měla kniha méně stránek, nevadilo by mi to, ale po dočtení jsem byla fakt naštvaná, že jsem se s tím crcala tak dlouho. Jak jsem psala u trojky, celkový dojem nebyl špatný, ale číst to byl děs..

Vlčí krevVlčí krevM. Burdová

Tohle byla má první česká fantasy kniha a mile mě překvapila. Hlavně se mi líbila úžasná slovní zásoba a i celkově to, jaký stylem to bylo napsané. Hrozně hezky se to čelo a téma vlkodlaci bylo vzato docela originálně. Co mi trochu vadilo, tak bylo to, jak se chovali nebo jak reagovaly jednotlivé postavy.

ProbuzeníProbuzeníL. J. Smith

Knížky upířích deníků se mi hrozně líbí. Je to trošku naivní, někdy neuvěřitelné, ale pro mě je to taková oddechovka. Nepřečetla jsem je všechny, protože po 10.knize už mě příběh unavil, ale prvních šest dílů jsem žrala docela dost.

Temná krásaTemná krásaM. E. Pearson

Tohle se fakt četlo samo. Určitě nejlepší díl ze série. Nevím, čím konkrétně to bylo, ale hltala jsem to!

EragonEragonC. Paolini

Jedna z mých nejoblíbenějších knih. S Harry Potterem je tohle prostě srdcová záležitost.

EldestEldestC. Paolini

Příběh Eragona naprostá paráda, příběh Rorana děsná nuda. I tak byl ale druhý díl parádní. :-)

InheritanceInheritanceC. Paolini

Vyvrcholení série byla prostě pecka. Ovšem způsob poražení Galbatorixe mi přišel odfláknutý.

Skleněný trůnSkleněný trůnS. J. Maas

Trošku souhlasím s předešlým komentářem. Nejdrsnější zabiják je dospívající dívka. Ovšem ne myslím si, že profesionální zabiják by se choval tak jako ona. Moc mi to tam nedávalo smysl, hlavní hrdinku nemám ráda. Každopádně děj jako takový byl opravdu čtivý a hodně mě bavilo dozvídat se věci o magii, která se zde používala.

Půlnoční korunaPůlnoční korunaS. J. Maas

Hlavní hrdinku bytostně nesnáším, ale děj byl opět velmi čtivý a odsýpalo to samo.

Královna stínůKrálovna stínůS. J. Maas

Po trojce, kdy jsem chtěla sérii skoro přestat číst, mě čtvrtý díl zase zaujal. Dá to sice práci se tím prokousat, ale po dočtení jsem musela uznat, že to byla prostě pecka. Nic nechybělo - akce, zajímavosti, romantika...

Věž úsvituVěž úsvituS. J. Maas

Tenhle díl úplně vybočil. A myslím, že to sérii jen pomohlo. Předešlý díl mě moc nebavil a tak jsem byla ráda, že jsme jinde a s jinými postavami.

Království popelaKrálovství popelaS. J. Maas

A máme tu konec. Velký konec, abych tak řekla. Ale dalo to zabrat. Všechno v knize bylo hodně rozepsané, plus jsme měli mnoho dějových linek... Od začátku jsem si řekla, že se nebudu překonávat a hltat sto stran děje, šla jsem pomalu a tím si i rozvleklejší části užila. Na několik nudných míst jsem narazila, ale zvládla jsem to překonat a těšila se na něco zajímavého. Co mě trochu zklamalo, byla finální bitva. Ta totiž byla opravdu zbytečně ale zbytečně dlouhá. Byla dobrá, ale ne a ne skončit. :D
Celou sérii každopádně hodnotím kladně a určitě doporučuju přečíst. Ovšem pokud nemáte rádi bichle a nemáte při čtení moc trpělivost, nepouštějte se do toho.

25.11.2019

V moci démonůV moci démonůM. Burdová

Řekla bych, že to bylo krvavější, než první díl, což mi vůbec nevadilo. Každopádně druhá kniha se mi líbila stejně jako první.

Příběh drakůPříběh drakůR. Hartman

Nápad byl úžasný. Hrozně se mi líbilo, na jakém základu příběh začínal. Pak to šlo ale z kopce. Nebylo to špatné, bylo to i hezky napsané, ale pro mě dost nudné.

Dračí poselDračí poselR. Hartman

Druhý díl byl lepší, než první. Děj lépe odsýpal a během čtení mě zajímalo, co bude dál a jak to dopadne. Opět hrozně hezky napsané. Co mi to zkazilo, byl konec. Prostě jsem ho autorce nevěřila.

PokušeníPokušeníL. J. Smith

Celá série mě hrozně bavila. Je to psané stejným stylem jako Upíří deníky, takže se to čte moc hezky. Příběh upoutá hned na prvních pár stránkách prvního dílu a stále se vyvíjí až na úplný konec. Asi bych ocenila trochu detailnější popis toho, jak funguje magie. Ale jinak supr!

18.12.2019

Falešný polibekFalešný polibekM. E. Pearson

Na začátku se mi knížka nečetla moc snadno, nějak se autorce nedařilo mě zaujmout. Postavy mi nepřišly zajímavé, děj na první pohled taky nic moc... Zlomilo se to až ke konci, až tam jsem se do příběhu více ponořila a opravdu mě zajímalo, jak se to celé vyvine.

Démon stínůDémon stínůL. Dostálová

Myslím, že kniha se povedla. Nějaké části mi přišly sice uspěchané, nějaké naopak zdlouhavé, ale to máme v každé knize. Výsledný dojem je dobrý, příběh odsýpal, zajímalo mě, jak to dopadne. Jediné, co mi tam trochu vadilo, byla postava Ley. Přišla mi hrozně nerealistická. To její chování, poznámky... Mám ráda sarkastické postavy, ale tahle mi přišla hrozně uměle vytvořená.
Atmosféra příběhu mi přišla podobná jako u knihy Tajný kruh, což je rozhodně velké PLUS!

včera

Labyrint osuduLabyrint osuduL. Dostálová

Když jsem četla jedničku, bavilo mě to, ale přišlo mi, že čtu jednu z tuctových knih (jak už u prvních dílů bývá) . Až tady mi přišlo, že si příběh našel nějakou svou originálnější cestu. Určitě mě to bavilo více než první díl. Bohužel mi zase vadila postava Ley. Ne charakterem, ale jak je vytvořená.
Poslední třetinu knihy bych ohodnotila pěti hvězdičkami, tam jsem se od toho nemohla odtrhnout! ....jo a obálka je boží!

včera