limruska limruska komentáře u knih

(M)Učednice (M)Učednice Ali Land

Tak v tomto případě to byli nejrychleji pročtené peníze, co kdy pamatuji a nelituji.
Opravdu skvělá kniha!
Mimo jiné je zde výstižně ukázáno, jak prostředí, ve kterém vyrůstáme, nás ovlivní.
Možnost volby není a v některých případech "bohužel".

09.10.2017 5 z 5

Unesená Unesená Mo Hayder

Napínavé čtení, chvílemi mě sice některé představy děsily. Každý, kdo má děti ví, o čem mluvím, ale musím říct, že tato kniha se skvělé Mo fakt povedla. I přes tu děsivost dokázala do knihy vnést i prostor pro naději a ten strhující konec... další +.

25.11.2016 5 z 5

Stalker Stalker Lars Kepler

První kniha přečtená od LK. Skvělá!!! Mrzí mě, že jsem nezačala od první.

11.11.2016 5 z 5

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

Knihu jsem přečetla, nudná určitě není, ale nijak zvlášť nadšená jsem z ní nebyla. Ale doporučuji přečíst, pro posloupnost dalších ze série. Harry za to prostě stojí.

04.11.2016 3 z 5

Dítě zvané „To“ Dítě zvané „To“ Dave Pelzer

Příšerné, otřesné, co musel zažít jako dítě !
A ta lhostejnost okolí po několik let!
Uklidněná jsem byla až po přečtení profilu autora (pro mě opravdu důležité, že tam ten profil byl), co všechno z toho prohnilého základu dokázal ve svém dalším životě vykonat a ještě je schopen žít plnohodnotný život, být přínosem pro společnost a hlavně umět mít rád. Klobouk dolů Davide a dala bych ti nespočet hvězd.

03.05.2021 5 z 5

Lovec králíků Lovec králíků Lars Kepler

Tak po Playground jsem byla opět nadšena! Dobrá kniha, chvílemi trochu děsivé, ale díky tomu, tak čtivé, že se nechce knihu odložit.

06.04.2018 5 z 5

Ranhojič Ranhojič Noah Gordon

Jeden z nejlepších historických románů, které jsem četla. Prostě who...

11.11.2016 5 z 5

Pokud si chcete oddechnout od thrillerů a drasťáren jako já, tak dobrá volba.

04.11.2016 3 z 5

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Skvělé čtení. Tento díl se opravdu povedl. Sněhuláky, ale už asi stavět nebudu!

04.11.2016 5 z 5

Porodní sestra z Osvětimi Porodní sestra z Osvětimi Magda Knedler

Srovnáním s ostatními knihami z této doby a z tohoto místa byla stylem psaní těžko čtivá. Spíše se zaobírala vnitřními pocity a úvahami. Skákání z časových os tomu nepřidalo. Kdybych z jiných knih neznala soukolí Osvětimského pekla, tak bych se asi hodně ztrácela.

04.04.2024 3 z 5

Šesté dítě Šesté dítě Jonathan Dylan Barker

... a zase... stáhlý žaludek a rychle obrátit na další stranu. ...To je Barker, nenechat člověka odejít od knihy a když, tak stejně s myšlenkami mezi řádky. I když předchozí díly hodnotím za více zdařilé.
V každém případě musíte číst postupně : Čtvrtá opice - Pátá oběť a pak Šesté dítě. Jinak jste dějově ztraceni.

26.07.2020 5 z 5

Playground Playground Lars Kepler

Co to bylo? Tento styl pojmutí pro mě prostě není ...ale po všech přečtených Keplerovkách mě to neodradilo a jdu na Králíky.

04.03.2018 1 z 5

Zpovědník vrahů Zpovědník vrahů Slavomil Hubálek

Pan Hubálek byl pan s velkým P.
Nejen, že mě kniha obohatila, ale zahřálo mě, že se "ještě " i v této době, dají najít lidé s charakterem a lidskostí i na takových postech, které pan Hubálek zastával.
Povinná četba pro ně ostatní ?

03.09.2017 5 z 5

U této knihy jsem přesvědčena, že kdo má aspoň trochu zájem o historické romány, nebude určitě zklamán. Tak poutavý příběh, ... no prostě krásné čtení. Samochvála smrdí, ale Taita je prostě vyjímka.

16.11.2016 5 z 5

Kůže Kůže Mo Hayder

Po Ptáčníkovi, Pečovateli a Rituálu tento 4.díl by pro mě nejslabší. Nakládání s tělem Kitsonové mi přišlo dost zvláštní a ten Blechy brácha .... . Jack trochu v pozadí. Některé pasáže by se dali přeskočit. Přesto mě to neodradilo a jdu na další díl. I když to bylo průměrné, věřím, že Unesená bude zase super.

13.11.2016 3 z 5

Zpověď Zpověď Arnošt Lustig

Pan Lustig měl rád život a život ho měl tak nějak rád, protože díky tomu mohl tohle všechno přežít.

24.04.2024 5 z 5

Deník 1938–1945 Deník 1938–1945 Helga Hošková-Weissová

Opravdu emotivní, deník, který byl zazděn v Terezíně, aby pak mohl být doplněn o další prožitá muka a pak se dostal do našich rukou. Děkuji za tu možnost. Číst něčí minulost z této doby je pro mě větším přínosem než otevřít knihu historie. I když se snažím si to vždycky představit, tak to prostě v tom popisovaném měřítku nejde. Je to za hranicí toho, v čem žijeme teď. Něco tak příšerného se nedá.... S úctou jim všem, kteří to v té době museli prožít ...

19.06.2021 5 z 5

Spasitel Spasitel Jo Nesbø

Nesbo se zdokonaluje a tento díl je toho důkazem.

04.11.2016 5 z 5

Dívka, která si říkala Tuesday Dívka, která si říkala Tuesday Stephen Williams

Kniha se mi líbila. Napínavý děj, žádné dlouhé pauzy "o ničem".
Doporučuji, jen fakt nezkoumat, nepřemýšlet o reálnosti.
Pak se bude Tuesday líbit.

02.11.2016 4 z 5

Byly tady, a už nejsou Byly tady, a už nejsou Haylen Beck (p)

Psychologický thriller, který se dobře četl, proto všech pět.

20.07.2023 5 z 5