Lil30 Lil30 komentáře u knih

Odvrácená tvář lásky Odvrácená tvář lásky Colleen Hoover

Četla jsem od Coleen více knih a musím přiznat, že "Možná jednou" se mi líbila o malinko více. Těžko říct, čím to bylo, ale nedokázala mě tak vtáhnou do děje jako předchozí zmíněná kniha. Ale ubrala jsem jen jednu hvězdu, protože byl příběh krásný a smutný zároveň a konec byl dojemný. Oba dostali novou šanci prožít šťastný život.

23.07.2019 4 z 5

Dvůr mrazu a hvězd Dvůr mrazu a hvězd Sarah J. Maas

Celou sérii zbožňuji a moc jsem se těšila na pokračování, které mě ale neskutečně zklamalo. Vlastně jsem se nic nového nedozvěděla, celá kniha se neskutečně vlekla a některé stránky jsem přeskakovala.

28.05.2019 3 z 5

Dvůr trnů a růží Dvůr trnů a růží Sarah J. Maas

Přestože jsem se na začátku nemohla začíst, zbytek knihy mi to skvěle vynahradil a nedokázala jsem se odtrhnout. Autorka měla vše dokonale promyšlené a líbilo se mi postupné odhalování pravdy. Tama jsem si oblíbila hned od začátku. Sice jsem takové sexuální scény nečekala u knihy pro dívky, ale co, nejsem puritán ;-) Jsem zvědavá, co se ještě z Rhyse vyklube. Moc se těším na další díl.

16.04.2019 5 z 5

Vzpoura andělů Vzpoura andělů Brigitte Melzer

Knihy s anděly jsou mé oblíbené a jsem ráda, že jsem náhodou narazila i na tuto. Škoda, že jsem ji neobjevila dříve.
Začátek mě trochu nudil, ale poté jsem se nemohla odtrhnout. Líbilo se mi postupné odhalování pravdy, některé věci jsem opravdu nečekala.
Také se mi líbila netradičnost a modernost, která je zmíněna v komentáři níže.
Většinu postav jsem poznala, ale na zážitku z knihy mi to neubralo. Nesmím ani zapomenut na jejího vtipného kocoura, toho jsem si moc oblíbila.
Snad si ji ještě někdy přečtu znova.

31.10.2018 4 z 5

Super oddychovka, kterou jsem potřebovala. Bavila jsem se, smála, občas koukala s otevřenou pusou, sama jsem nečekala, že z toho bude trochu "detektivka". Rozuzlení bylo nečekané. Kdyby Helena nezdědila domek po tetě, nic z toho by se nestalo. Život je prostě o náhodách.

13.10.2018 4 z 5

Krutá krása Krutá krása Rosamund Hodge

Dost zamotaný příběh, kde jsem se chvílemi přestávala orientovat. Autorka to hodně překombinovala, protože smíchat Rampelníka, bohy, Pandořinu skříňku, démony, znaky, zakletí, živly a já nevím co ještě, bylo prostě moc. Ale líbilo se mi jejich škádlení, hledání v domě, postupné objevování pravdy a nakonec i happyend, bez něj by to nebylo ono. Takže ano, ale příště si ji nejspíše nepřečtu.

09.08.2018 3 z 5

Papírová princezna Papírová princezna Erin Watt

Nechápu, proč jsem tuto knihu takovou dobu odkládala. Brzy jsem se začetla, stránky jen utíkaly a najednou jsem byla na konci. Navíc byl děj jiný, než u dalších knih podobného ražení. Ella mi byla hned sympatická, líbilo se mi, že si jen tak nenechala nic líbit a nedala se zastrašit. Krásně jsem si u toho odpočinula a jsem zvědavá na další díl.

09.03.2018 5 z 5

Vážka v jantaru Vážka v jantaru Diana Gabaldon

Kniha se mi líbila méně, než první díl. Dost jsem se ztrácela v množství osob ve Francii, jejich vztazích a tím, k jaké straně se přiklání, proto jsem ji četla déle a prokládala i epizodami seriálu ( který se mi mimochodem moc líbí, i když jsou některé situace vykresleny jinak). Už jsem se obávala, že jí budu muset odložit, ale druhá polovina knihy se mi líbila, jsem ráda, že jsem to nevzdala a jsem po tomhle konci zvědavá na další pokračování.

24.01.2018 3 z 5

Čtyři vteřiny rozhodnou Čtyři vteřiny rozhodnou K. A. Tucker

Krásná knížka, která se velmi dobře četla, jen mě mrzí velmi uspěchaný konec bez pořádného vysvětlení. Příběh byl o něco slabší, než předchozí díly. Těším se na vtipálka Bena ;-)

26.12.2017 4 z 5

Jedna malá lež Jedna malá lež K. A. Tucker

Skvělá knížka, která se četla sama a s poutavým příběhem, jež se mi líbil víc, než první díl. A k tomu jsem se i zasmála, co víc dodat, než že se k ní ráda někdy vrátím.

14.12.2017 5 z 5

Moc pěkná a čtivá kniha, a i když nejsem věková kategorie, pro kterou je určena, byla jsem po každé kapitole zvědavá, co bude dál. Čekala jsem trochu více propracovaný konec, ale ani tak nejsem ve výsledku příliš zklamaná.

22.08.2017 4 z 5

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Příběh byl krásný, ale čekala jsem, že se budu moci více vžít do postav, navíc když se vše odehrává za války, která je zasáhla a poznamenala všechny. Ale líbilo se mi, jak postupně příběh nabýval na celistvosti i tím, když jsem předcházela mezi různými časovými rovinami. Mezi své nejoblíbenější ji nezařadím, ale rozhodně nelituji času, který jsem s ní strávila.

15.08.2017 3 z 5

Osm Osm Radka Třeštíková

Chvíli mi po dokončení knihy trvalo, než jsem si sesumírovala, co si o ní mám vůbec myslet...kniha byla poutavá, ale od bestselleru bych čekala trošku něco víc. Konec mě rozhodně zklamal, představovala bych si jej obsáhlejší. A musím se přiznat, že se mi nestává často, aby mi byla hlavní hrdinka nesympatická...autorčin styl psaní je mi ale příjemný a do poslední chvíle jsem netušila, že se vše mohlo odehrát takhle...

23.07.2017 4 z 5

Formulista Formulista Michaela Schmiedlová

O sportovcích jsem četla více knih a musím přiznat, že tahle mě až tak moc nezasáhla, jako třeba knihy od Zapaty. Samozřejmě má plus za přiblížení jiných věcí, o které se člověk příliš nezajímá, pokud se jej přímo netýkají.

14.06.2024 3 z 5

Dům v blankytně modrém moři Dům v blankytně modrém moři TJ Klune (p)

Ani náhodou jsem v knize pro mládež nečekala tolik životních mouder, nevadilo mi to a k příběhu se to hodilo. Konec byl hezký, až na jednu věc, u které jsem převracela oči, přišlo mi to přehnané,ale to bych vyzradila děj, takže si ji nechám pro sebe :⁠-⁠) Co ale musím vytknout, chtělo to více akce, chvílemi jsem se musela do čtení nutit...

09.09.2022 3 z 5

Jeden rok Jeden rok Eleanor Corvin (p)

Zaujala mě krásná obálka a zajímavá anotace. Svět Smrtek byl zajímavý a já bych se o něm ráda dozvěděla víc, protože mi připadá, že se tomu autorka mohla dostat víc do hloubky. Nečekala jsem nějaké velké drama, ale moc se toho nedělo. A když se pak něco událo, ptala jsem se, proč se to vyřešilo jenom takhle... A pak se zase nic nedělo. Přemlouvala jsem se, abych ji dočetla. Na další díl čekat nebudu.

30.07.2022 3 z 5

Dvůr křídel a zmaru Dvůr křídel a zmaru Sarah J. Maas

Skvělé pokračování, moc jsem si čtení užila. Vůbec mi nevadil tak velký počet stran, protože se pořád něco dělo a děj gradoval k úžasnému konci a bitvě, kterou jsem prožívala s nimi. Jen mě mrzí nevyřešené vztahy, jak to s nimi dopadne? A co Tamlin, najde svou spřízněnou duši? Na začátku dílu mi byl tak protivný, ale poté dokázal, že měl srdce na správném místě. Snad bude i její druhá série stejně skvělá a bude se mi také líbit.

24.05.2019 5 z 5

Kafe @ cigárko Kafe @ cigárko Marie Doležalová

Docela dobrá oddychovka, u které jsem se chvilkami bavila. Ale na více přečtení to není. Objevila jsem ji díky minulé Čtenářské výzvě, jinak bych si ji nejspíš nepřečetla.

09.01.2019 3 z 5

Zapomnění Zapomnění Cat Patrick

Raději jsem neměla žádná očekávání, ale kniha mě velice mile překvapila. Dokonce se v ní objevila nečekaná zápletka. Ale trochu mě zklamal konec, který byl hodně useknutý.

09.12.2018 4 z 5

Pustina Pustina Moira Young

U prostředních dílů se často říká, že jen vyplňují prostor před vygradováním na konci, ale tady to tak rozhodně nebylo. Pořád se něco dělo, kniha měla spád a nedokázala jsem se odtrhnout. Libilo se mi, že měla Saba svědomí a litovala tolika zmařených životů. Nějak jsem ale nechápala, jak mohla mít Saba raději Lugha, samozřejmě byli dvojčata a atd, ale v tomto dílu mě dost štval a Emmi byla naopak skvělá od začátku série. A Jack, na toho jsem se moc těšila, tusila jsem, že to bude právě takhle. Ale Seth? Co to mělo jako být? Určitě to děj hodně ještě ovlivní.

07.12.2018 5 z 5