lihate lihate komentáře u knih

Scotland Street Scotland Street Samantha Young

"Takže jsi hrdina, Cole Walkere?"

Celá série Dublin Street mě postupně dorovnává a baví. Neustále se těším, co bude dál a pořád mě nepřestává překvapovat náhlý vývoj příběhu. Líbí se mi, provázanost mezi všemi postavami z minulých dílů. A na tenhle jsem se těšila. Shannon jsem si opravdu oblíbila, jen mi trochu vadili narážky na její velikost, často jsem si ji pak představovala opravdu až jako trpaslíčka. A Cole? No co můžu napsat... Cole Walkere je hrdina. Hrdina, který zachraňuje lidi. A ne jen Shannon mu k tomu dala šanci, zachránil víc, než ji.

"Vyrostla jsem na hudbě, knihách a filmech, které mi neustále připomínaly, jak moc považujeme čas za samozřejmý. Varování ztrácí smysl. A bohužel až když si připomeneme vlastní smrtelnost, uvědomíme si, že nám svět říká: ,Život je krátký.'"

12.02.2021 5 z 5

Krásná katastrofa Krásná katastrofa Jamie McGuire

Tak já nevím, kniha má vysoké hodnocení ale já ji nejsem schopná dočíst. Zaujala mě anotace, ale ve dvou třetinách knihy jsem to vzdala. Příběh je zamotaný a neuvěřitelně přeslazený a svým způsobem dost neuvěřitelný. Vůbec mi nepřijde zábavná ani propracovaná hlavní příběhová linka, která se točí kolem rodiny, z které Abby pochází. Říkala jsem si, že když začnu číst jinou knihu, pak se k téhle vrátím, určitě ji dočtu. Ale kdykoliv se k ní vrátím a začnu ji zase číst, neuvěřitelně mě štve a nebaví. Je to šílená horská dráha emocí, pořád nahoru a dolů ale nikdy nic z toho.

10.02.2021 1 z 5

River Wild River Wild Samantha Towle

No do háje! Myslím, že jsem začátkem epilogu zapomněla dýchat a naskočila mi husí kůže i u palců na nohou. Ale nešlo přestat číst! Je šílený, že tohle všechno se vlastně děje, a že existují lidí, kteří dokážou takhle trápit životy ostatních. Carrie musela být šíleně silná a statečná, za všechno, co dokázala, počínaje změnou totožnosti. River toho v sobě za život potlačil tolik, že mě až dojalo, jak něžný a skvělý dokáže být. Šílený jsou všechny vzpomínky a kapitoly z jeho dětství, běhá z nich mráz po zádech. Myslím, že tohle je kniha která rozhodně stojí za to. Zasloužila by si mnohem víc hvězdiček, než pět. Otevírá myšlenky k tématům, kterým se společnost vyhýbá. Nutí čtenáře přemýšlet o šílenosti světa, ve kterém žijeme, ačkoli je příběh smyšlený.

Kdosi kdysi řekl, že láska je jako řeka, nikde nekončí a časem se jen prohlubuje.

10.02.2021 5 z 5

India Place India Place Samantha Young

Krásný, smutný, emocionální a strhující příběh. Hannah mi přišla vždycky hrozně vyrovnaná a se vším hned hotová, proto jsem byla celkem překvapená, co všechno skrývá uvnitř sama sebe. Navíc miluju její smysl pro humor, ten je nekonečný. Přesto ji naprosto chápu a vím, že ani kniha se nedá soudit podle obalu. Marca mi bylo celou dobu líto, Hannah mu to dávala pořádně sežrat a celý jeho život byl poněkud smutnějšího rázu. Hodně milé překvapení byl Cole, už se těším na díl o něm, vyrostl z něho skvělý muž, a Jo na sebe může být hrdá.

09.02.2021 5 z 5

Jamaica Lane Jamaica Lane Samantha Young

Mně se ten příběh líbil, fakt! Moc. Romantický, milý, krásný, něžný, sladký... Ale přišlo mi, že narozdíl od předchozích dvou dílů mi v tom chybělo něco víc. Čekala jsem nějaký větší zádrhel, něco co se objevovalo v předchozích příbězích a pokaždé mě to nutilo u čtení zkroutit ústa do O a rychle číst dál. Byl to takovej spletenec emocí, pocitů, výčitek, nahánění a vzpomínek ale žádné větší překvapení. Bavili mě vtipné rozhovory, i Nateovi lekce a prolínající se příběhy ostatních. Jo! A úplně nejvíc krásnej je epilog.

08.02.2021 5 z 5

London Road London Road Samantha Young

Už teď při druhém dílu ze série vím, že celá série bude parádní a rozhodně se nebudu u čtení nudit. Příběh plný zvratů a neočekávaných událostí se čte jedna radost, i když vždy víte, že to bude mít dobrý konec. Cam i Jo působí jako sympaťáci, a líbí se mi, že autorka v minulé knize o Jo pouze zavadila. Druhý díl byl super, ale první se mi asi líbil víc, a hrozně mě baví hlodavé rozhovory mezi Joss Bradenem, které jsou i v tomto díle. Baví mě, že je většina událostí silně emoční a to vypětí, které je mezi hlavními postavami, se přenáší i na čtenáře.

"Domnívám se, že když někoho opravdu poznáme, působí to problémy. Dozvíme se všechny jejich spouštěcí mechanismy a emocionální tlačítka a v dobách krize je bohužel stiskneme."

05.02.2021 5 z 5

Dublin Street Dublin Street Samantha Young

O autorce a jejích knihách vím dlouho, ale vůbec netuším, co mě přimělo jejich čtení oddálit.
Braden i Jocelyn byli senzační, vtipní, pohotoví. Joss jsem v dost věcech chápala a věřila jsem jí, že se nakonec rozhodne správně. Líbili se mi o rozhovory s terapeutkou, Joss díky nim přišla na dost věcí, které by si sama neuvědomila. Braden mi občas přišel až dost hrubý, ale určitě ne schválně nebo nějak protivně. Na to měl až moc velké a otevřené srdce, čímž by si získal každou ženu. Oblíbila jsem si i Ellie a Adama, oba to byli ti správní kamarádi, přátelé, kteří se hledají velmi nesnadno. Příběh byl poutavý, silný, strhující. I když jsem nechtěla mít knihu přečtenou za chvíli, pořád jsem otáčela dál a dál až jsem byla u epilogu. Těším se na další díly.

"Ztráta by neměla být děsivá stvůra, nýbrž moudré stvoření, které nás má naučit nebát se, že zítřek možná nepřijde, a žít naplno, jako by hodiny ubíhaly stejně rychle jako vteřiny."

03.02.2021 5 z 5

Barva půlnoci Barva půlnoci L. J. Shen

Myslím, že každý jsme tak trochu Alex Winslow. "Občas je potřeba zahnat některé věci do koutku mysli, abyste se uchránili před bolestí." Kniha je plná vět, frází a mouder, nad kterými se chtě nechtě prostě zastavíte a přemýšlíte o nich. "Na vzpomínkách je blbí to, že se vám dostanou do hlavy." Bavilo mě číst myšlenky, které byli někdy zbytečně dětinské a jindy až moc filozofické. Bavily mě rozhovory přes chat s Hudsonem a Jenny. Líbili se mi maily adresované Indie, když byl Alex v rauši ale pořád věděl, že ji miluje. Milovala jsem vztahy mezi nimi, byli na hraně lásky a nenávisti, na hraně upřímnosti a lži, na hraně nevinnosti a totální závislosti. Během knížky se mi do hlavy vkrádalo spoustu myšlenek, které nesouvisely s knihou ale se mnou a lidmi kolem mne. "Když neustále lžete, v jednu chvíli už úplně přestanete přemýšlet, jestli to, co říkáte, je pravda nebo lež." Indie byla víla a ne obyčejná smrtelnice, která se zamiloval do boha, jak sama tvrdila. Byla mnohem víc, než sama dokázala vidět. Silná kniha je kniha, která vás dokáže rozesmutnit, rozplakat ale i rozesmát. Šíleně. Hystericky. Nelogicky. Což se mi tady stalo. Každá kniha ale ovlivní jiný lidi, proto chápu, že já bych ji klidně dala deset hvězdiček a i přesto tady nemá zrovna vysoké hodnocení. "Umění je jako láska. Je moc subjektivní, než abyste ho viděli jasně." Moc ráda se ke knize i příběhu vrátím a přečtu si ho někdy znovu.

"Každá kniha má duši - duši toho, kdo ji psal, a duši těch, kdo ji četli a snili s ní." Carlos Ruiz Zafón

01.02.2021 5 z 5

Zůstaň Zůstaň Elle Kennedy

Zatraceně, tenhle díl mě dostal. Líbil se mi mnohem víc, než první část série. Matt je úžasná osobnost, charakteristický, úspěšný, upřímný, chytrý, rozumný a především milující muž. Dostávala mě všechna romantická gesta, kterými se snažil dostat a rozptýlit Hailey. Hailey jsem si taky zamilovala hned od začátku. Úspěšná, krásná, inteligentní, upřímná, empatická žena, která má srdce na pravém místě. Bavilo mě, jak autorka vystihla narušené sebevědomí obou postav, které se postupně zvedalo a navzájem si k tomu oba pomáhali. Moc hezký příběh. U takových příběhu mě mrzí jen jediné, že se čtou skoro samy, a přečtu je vždy hrozně rychle.

30.01.2021 5 z 5

Hodnej kluk Hodnej kluk Elle Kennedy

Asi jako všechny knihy od Elle Kennedy se mi i tahle četla naprosto sama. Příběh ubíhal a často mi nešlo knihu odložit. Mám ráda, když je příběh vyprávěný z pohledů obou postav, plus mě ještě bavili vtipné názvy kapitol. Jess jsem si oblíbila, i přes její malé sebevědomí a nedůvěru sama v sebe toho dokázala spoustu a obdivuji její odhodlání a tvrdohlavost, která je jí ale ku prospěchu. Blake mi chvílemi popisem připomínal velkého neohrabaného obra, ale věřím, že to tak autorka nemyslela, když často zmiňovala jeho výšku a velikost. Jinak byl milý, spontánní ale s obrovským srdcem na pravém místě. Moc se mi líbila i celá jeho rodina, taková trochu šílená. Což je super! Knihy On a My jsem nečetla, ale i tak příběh dával smysl a myslím, že je to jen volné navázání, než ucelená série.

28.01.2021 4 z 5

Spolubydlící Spolubydlící Christina Lauren

Nějak nechápu, proč má kniha nižší hodnocení, než jiné autorčiny knihy. Z toho důvodu, a díky poměrně nezajímavé anotace, jsem ji neustále odkládala. Sice mi přišlo, že se pořád nemůžu začíst, ale pak mi došlo, že jsem už za polovinou knihy. Příběh to byl romantický, hezký, trochu naivní ale celkem originální. Bavilo mě ho číst a nepřišlo mi, že by se vlekl. Holland i Calvin byli sympatičtí, milí, trochu ulítlí a šílení. Ale to k umělcům patří. Mám ráda když se v příběhu postavy živí uměním, přijde mi to blízký. Také mám ale radši, když je kniha psána z pohledů obou, jako jsou jiné knihy od Ch. Lauren. Příběh z knihy by podle mne měl ve čtenáři vyvolat nějakou emocionální nebo citovou stopu, nějak ho zasáhnout a ohromit. Což tady nebylo tak silné.

26.01.2021 5 z 5

Vášnivý lhář Vášnivý lhář Christina Lauren

Tenhle díl byl celkem fajn, ale bez jakékoliv hlubší zápletky. Za mě byly lepší díly s Lolou a Harlow. Příběh byl v celku takový neslaný, nemastný. I přesto se ale dobře četl, jelikož autorčin styl psaní mi sedí, nemusela jsem se do čtení nutit a bavilo mě to. London mi byla sympatická, možná i proto, že jsem v ní viděla některé své vlastnosti. Tichá, empatická, se smyslem pro humor, pohotová, přemýšlivá a navíc grafická designérka. Za to Luke mi z počátku moc neseděl, asi bych měla taky velký problém s důvěrou a odevzdáním mu svých citů. Později jsem ho ale měla celkem ráda, za to jak byl vytrvalý, hodný, loajální, upřímný a v podstatě věřil ze všeho nejvíc svému srdci. Hrozně mě bavila i Margot, docela bych si ráda přečetla i její příběh.

24.01.2021 4 z 5

Vášnivý hříšník Vášnivý hříšník Christina Lauren

Myslím, že spoustě hlavních postav dokážu porozumět a najít pro ně pochopení. S Lolou dokážu soucítí a vžít se do jejího života. Vím, jaké je to mít art block, ve chvíli, kdy je kreativita to nejdůležitější, co při práci používáte. Je to jako byste zničeho nic zapomněli mluvit jazykem, který umíte od narození nebo jako byste zapomněli chodit. Jakoby najednou bylo všechno cizí, daleko a nešlo na to dosáhnout. Tahle kniha shrnuje život umělecké duše z emočního a citového pohledu. Je to duše introvertní, tichá, zádumčivá, přemýšlivá, trochu osamocená ale hrozně moc milující a laskavá. Je složité najít rovnováhu v sám sobě se všemi těmito vlastnostmi, ale když se najde určitě to stojí za to.

Na políčku stojí dívka pod duhou a snaží se nacpat si do srdce víc takových knih. Díky nim se cítí, že jí někdo rozumí.

20.01.2021 5 z 5

Vášnivý sprosťák Vášnivý sprosťák Christina Lauren

Tenhle díl se mi líbil víc, než ten první. Harlow je parádní, rázná, vtipná, se smyslem pro humor, inteligentní i krásná. Finn je to samé v mužském provedení s tím rozdílem, že on je zatracený introvert, který se bojí dávat emoce a city na oči všem. Jak já mu v tomhle rozumím. Líbilo se mi, že je příběh reálnější, než v prvním díle a že se řeší i trochu vážná témata.

18.01.2021 4 z 5

Vášnivý svůdník Vášnivý svůdník Christina Lauren

Tohle je praštěná, bláznivá, podivná, spontánní, potrhlá, šílená, naivní a svým způsobem dost úchylná knížka. Ale i přesto mi ji nešlo přestat číst. Ten příběh je těžko uvěřitelný ale to je vlastně úplně jedno, při čtení jsem se dost bavila, smála, nic víc, jsem od ní ani nechtěla.

17.01.2021 4 z 5

Alfa samec Alfa samec Vi Keeland

Na knížkách od Vi se mi moc líbí, že je v příběhu vždy zakomponované nějaké hlubší téma. Stejně i v této knize. Postavy byli všechny velice sympatické, zvláště jsem si užívala rýpavé rozhovory mezi Drewem a Emerií.

14.01.2021 5 z 5

Nesnáším tě Nesnáším tě Vi Keeland

To bylo tak hezký. Nejprve mě tenhle příběh moc nebral, čekala jsem to, co už jsem předtím četla v několika knihách. Zhruba od půlky je to příběh jiný. Bohužel pro mě, ne o neznámých věcech. Je to příběh o naději, o lásce, podpoře a oddanosti, která je potřebná, aby se mohl život stát plnohodnotným a aby všechny kousky našich srdcí našli cestu k tomu správnému člověku. Nad Reedovými úvahami se mi občas chtělo až brečet, a často jsem se zamýšlela nad svým životem. Jak křehké jsou myšlenky, sny, touhy. Kolikrát skutečně žijeme v přítomném okamžiku a užíváme si. Jen tady a teď. Proč necháváme zavřené v našich srdcích věci, které nám chybí, po kterých se nám stýská. A přitom je to jednoduché, stačí otevřít srdce, aby mohlo něco odejít a udělat tak místo pro to, co přichází. Všechno je jen a jen o našem úhlu pohledu...

Je lepší v sobě roky nést vzpomínku, která možná jednoho dne zabolí, než nikdy žádnou nemít.

11.01.2021 5 z 5

Sexy profesor Sexy profesor Vi Keeland

Když jsem hledala co číst, sáhla jsem po téhle knize úplně náhodou. U autorky se mi líbí, že ačkoliv píše erotické romány, není to jen o erotice, ale vždy má kniha propracovaný a emotivní příběh. A tahle kniha není výjimka. Rachel mi přišla sympatická, chytrá, milá, trochu trhlá ale tím správným směrem. Caine mi ze začátku moc neseděl... V celku arogantní, egoistický, pohledný týpek, kterému není nikdo dobrý a jde mu jen o to jedno. A o disciplinovanost! Každopádně, ať se zdá jaký je, platí tady pravidlo, že nemáš soudit knihu podle obalu, a tak i z něho se vyklubal silný, ochranitelský a správný muž s obrovským srdcem, který svou přehnaností jen chrání sám sebe. No, mohl by ho kde kdo závidět.

09.01.2021 5 z 5

Bez naděje Bez naděje Colleen Hoover

Tuhle knížku jsem přečetla za jeden jediný den. Vůbec nechápu, jak se to mohlo stát, ale úplně mě pohltila. Byla to moje první kniha od této autorky a rozhodně mě překvapila hloubkou příběhu. Dobrá kniha se podle mě pozná podle toho, kolik emocí a pocitů vám během čtení zvládne předat. Kolikrát se cítím osaměle, smutně nebo vesele, kolikrát se mi chce plakat, křičet, utíkat, zavřít rychle knihu, jen abych ji zase musela otevřít a čelit tomu, čemu čelí hlavní postavy. Nebo kolikrát mě přivedou otázky v knize k myšlenkám, ke kterým bych jinak nedošla. A že tahle kniha je sakra dobrá.

Život se nedá rozdělit do kapitol... Jen do minut.

07.01.2021 5 z 5

Šéf Šéf Vi Keeland

No páni! Čekala jsem nějakou knihu ala Božský bastard, aneb jsem ji zasunula do škatulky naivní erotický román, ještě dřív, než jsem jí dala šanci. Teď už vím, že jsem se mýlila. V příběhu se mísí erotika s vtipem, inteligentním humorem a dávkou nadhledu. V knize se některé kapitoly vrací k událostem, které se stali před sedmi lety, a které obrovsky ovlivnili všechno, co dosud člověk může mít. Některé věci bolí hodně dlouho,.může to být složitá cesta, a i potom, se s některými věcmi, prostě nedokážeme vyrovnat samy. Na hodně věcí jsou potřeba minimálně dva, a o tomhle příběhu to platí taky. A mít po ruce pár přátel, taky není k zahození, někdy vás mohou jen nenápadně postrčit, tím správným směrem, který momentálně nevidíte.
"Strach smrt nezastaví. Zastaví život."

06.01.2021 5 z 5