leny.wood leny.wood komentáře u knih

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Myšlenka dobrá, ale ne příliš dobře uchopená. Některá souvětí zbytečně dlouhá, až se jeden ztratí. Při vyprávění se přeskakuje mezi časovými úseky poměrně nepřehledně. Čtivost nepopírám, šlo to svižně. Postrádala jsem avizovaný humor. Nebo že bych ho přes samé nevěry, podvody a lhaní přehlédla? A konec mě bohužel zklamal.

19.06.2017 2 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Nenechte se mýlit názvem, který navozuje dojem lechtivého čtení. Není tomu tak. Čtenář sleduje osud Václava, jeho rodiny, přátel a i nepřátel, o kterých ani neví, že je má. Jako vždy vás autorka vtáhne do děje tak, že máte pocit, že vedle hrdinů sedíte. Děj zasazený převážně do období komunismu dává nahlédnout, jak to tehdy chodilo.

14.06.2017 4 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Jeden malý žloutkový věneček dokáže změnit život nejednoho člověka. Nevěříte? Pak si rozhodně přečtěte Hanu. Silné pocity zanechá vstup do minulosti do období nástupu nacismu a holocaustu. Autorka píše živě, vtáhne vás do děje, jako byste seděli na náměstí a hlavní postavy zpovzdálí pozorovali. Vlastně se ani nenadějete a jste na konci, hlavu plnou událostí, které se udály.

07.06.2017 5 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

To bylo čtení! Skvěle pojaté životní příběhy ženské linie jednoho rodu, přičemž nejsou opomíjeny vedlejší postavy. Čas nás žene do období 1. sv. války přes tu druhou do období komunistického režimu. Ani jsem se nenadála a byla jsem na konci, jak mě autorka vtáhla do děje. Doporučuji!

02.06.2017 5 z 5

Potkani a vlci Potkani a vlci Grzegorz Gortat

Příběhově slabší, konec nijaký, ale prostředí koncentračního tábora jsem vnímala velmi silně. Měl by si přečíst každý, kdo holocaust zlehčuje a nechce se mu do nějakého obšírnějšího čtení.

26.05.2017 3 z 5

Harry Potter a relikvie smrti Harry Potter a relikvie smrti J. K. Rowling (p)

Gradace příběhu, kterou jsem si užila mnohem víc, než když jsem sérii četla poprvé před devíti lety. Závěrečná bitva mi ale stále přijde taková nijaká, tu mám raději ve filmu, kde se vyžaduje pro oko diváka větší akce. Jinak se samozřejmě knížce film nevyrovná, o tom žádná.

20.05.2017 4 z 5

Už to nabírá grády, pomalu ale jistě se blíží závěrečný boj o kouzelnický svět. Trochu mi to ale kazila Harryho posedlost Malfoyem, čeho je moc, toho je příliš. Ovšem výraz "muckat se" je top :D

05.05.2017 4 z 5

Harry Potter a Fénixův řád Harry Potter a Fénixův řád J. K. Rowling (p)

Pátý díl má v sobě vtip, temno, vyvolává negativní pocity vůči Harrymu (neuvěřitelné, že se někdo může chovat tak stupidně). Což je dobře, nemusí být HP věčně ten nej v očích čtenářů... Nejvíc mě šokoval propastný rozdíl mezi knihou a filmem, to jsem nezaznamenala zatím v žádném díle. Jediné, co se mi líbilo víc ve filmovém zpracování, je boj B. s V.

26.04.2017 4 z 5

Hřbitov pátera Hansena Hřbitov pátera Hansena Ted Dekker

Hodně dlouho se mi nestalo, že by mi hlavní hrdinka lezla tak na nervy, a protože vypráví příběh převážně ona, o to se mi četlo hůř. Vše umocňoval nespočet překlepů, což hodnotu knihy ještě ponížilo. Jinak se mi příběh i líbil, četlo se svižně, objevily se i chvíle, kdy jsem musela číst dál a dál co nejrychleji, abych se dozvěděla, co bude. Dalším plusem je prolínání jednotlivých vyprávění, to se autorovi povedlo.

23.03.2017 3 z 5

Volání netvora Volání netvora Patrick Ness

Ta knížka má v sobě nevídanou hloubku, zanechala ve mně mnoho pocitů. Zavolat svého netvora pro přiznání si pravdy by potřeboval nejeden z nás. Doufám, že se film vydařil, hodnocení tomu napovídají. Než však půjdete na konci března do kina, určitě si knížku přečtěte.

p.s.: A ty ilustrace? Mnohdy jsem je prohlížela velmi dlouho a příběh ožíval...

14.03.2017 5 z 5

Napůl ztracený Napůl ztracený Sally Green

Završení fantasy trilogie přesně tak, jak má být. Napětí, láska, rychlý spád a všechno očima hlavního hrdiny. Něco předvídatelné (ale hodně malé něco), něco nečekané, co vám vezme vítr z plachet. Směle do toho a hezky pěkně od prvního dílu ;) .

10.03.2017 5 z 5

Egyptské pohádky a bajky Egyptské pohádky a bajky Marcela Kohoutová

Už podle názvu je jasné, že pohádky a bajky budou jiné, než je známe z našich luhů a hájů. Z některých bajek plyne jasné ponaučení, v některých ho hledám marně. No a některé bych svým dětem prostě nepřečetla... A nesmím v žádném případě zapomenout na ilustrace - velice povedené.

06.03.2017 4 z 5

Psí poslání Psí poslání W. Bruce Cameron

V téhle knížce je náznak všeho - toulavost, lidská nenávist, láska, množitelé... A to z pohledu psa. Odtrhnout se bylo nemožné, tak moc se mi dostal příběh pod kůži. Často jsem od čtení vzhlédla a zadívala se na našeho hafana. Donutilo mě to k zamyšlení, nejednou jsem musela sáhnout pro kapesník... Tohle čtení prostě stojí za to a po přečtení poslední věty potvrzuji, že skutečně "Žádný pes tu není jen tak."

02.03.2017 5 z 5

Pinocchiův sen Pinocchiův sen An Leysen

Pinocchio trochu jinak, krásnější a jednoznačně originální díky nádherným ilustracím.

26.02.2017 5 z 5

Baba Jaga Baba Jaga An Leysen

Nádherné ilustrace dodávají pohádce na kráse a poutavosti.

26.02.2017 5 z 5

Je nutné se na knihu dívat nikoliv jako na klasiku, tedy vyprávění, obsáhlé popisy vývoje postav, proč udělali to či ono, ale jako na scénář. To je ostatně uvedeno na obálce díla. Děj je strhující, plyne svižně, čtení je velmi příjemné a i napínavé. Za sebe čtení doporučuji a některým zase doporučuji přidat jen názor na knihu a ne uvádět spoilery!

24.02.2017 5 z 5

Hormon štěstí Hormon štěstí Bohumil Krejza

Soubor povídek, které jsou plné negace, která se v lidském životě může vyskytnout. Ze začátku můžou jednotlivé epizody působit neuspořádaně, ale časem se pospojují (ne všechny najednou). Líbilo se mi, že vás knížka nutí přemýšlet, kde se už tato postava objevila, kolik jí tehdy bylo a jaký dopad mělo na ní tehdejší chování někoho v jejím okolí. Naopak se mi nelíbilo přespříliš vulgarismů. I když k povaze knihy to sedí, na mě to bylo příliš.
Hodnotím čtyřmi hvězdami, a to i přesto, že uchvácená jsem nebyla. Důvodem je fakt, že anotace knihy přesně odpovídá jejímu obsahu, dialogy jsou přesně jakoby je autor vytrhl z běžného hovoru a nic nepůsobí uměle. Život takový prostě může být a proč pořád číst díla s dobrým koncem...

23.02.2017 4 z 5

Skleněná těla Skleněná těla Erik Axl Sund

A já jsem spokojená. Možná někdy děj působil zmatečně, ale stačilo jen víc zapřemýšlet, ponořit se do knihy a počkat si na spojení souvislostí. Téma je opravdu palčivé, každá sebevražda mladého člověka zamrazí, zvlášť pak zvolený způsob. A není to jen o tom... Jediné, co mi nejde do hlavy, tak o čem bude další díl? Každopádně ujít si jej nenechám.

07.02.2017 4 z 5

Hlavní role Hlavní role Vítězslav Jareš

Pro mě osobně tzv. oddychovka. Kniha se četla svižně, příjemně, žádná hluchá místa nejsou. Téma je zajímavé, vyprávěno z pohledu hl. postavy. Jako krkolomné jsem vnímala některé přímé řeči, protože takhle snad nikdo nemluví (rozuměje tím různé výrazy).

28.01.2017 3 z 5

Skrytá těla Skrytá těla Caroline Kepnes

Asi už jsem zapomněla, jaké pocity ve mně zanechal první díl, ale tak jako tak mi dvojka přišla silnější a vulgárnější. Užila jsem si to. Koneckonců... Který autor vás přiměje mít rád psychopata a dávat mu za pravdu? Hlavní postava děsí svým uvažováním, ale vždyť má přece pravdu.

18.01.2017 5 z 5