Egyptské pohádky a bajky

Egyptské pohádky a bajky https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/307917/mid_egyptske-pohadky-a-bajky-5r2-307917.jpg 4 3 3

Egyptské bajky a pohádky jsou již čtvrtou knihou spisovatelky a novinářky Marcely Kohoutové. Debutovala knihou Malý velký komik (aneb kdo má v uzlíčku zaječí pacičku), kterou napsala společně se svým prvním manželem, hercem Járou Kohoutem. Posléze se zaměřila na tvorbu pro děti – Příhody veverky Madlenky a jejích přátel (1995) a Interview se strašidly (1998). V letech 1995-1999 žila v Egyptě. Bylo by nasnadě předpokládat, že pouze přeložila některou egyptskou knížku pohádek. Ale bylo to jinak. V úvodu děkuje svému egyptskému manželovi za pomoc, bez které by kniha nemohla vyjít.... celý text

Broukodrak
16.09.2022 3 z 5

Hodně příběhů jsem znala, protože nám maminka četla staré příběhy zachované na papyru. Půlka bajek byla tak smutná, že z nich moje mladší ségra brečela a zbytek mě nijak neuchvátil. Jsou poučné, ale podle mě nejsou pro děti.

leny.wood
06.03.2017 4 z 5

Už podle názvu je jasné, že pohádky a bajky budou jiné, než je známe z našich luhů a hájů. Z některých bajek plyne jasné ponaučení, v některých ho hledám marně. No a některé bych svým dětem prostě nepřečetla... A nesmím v žádném případě zapomenout na ilustrace - velice povedené.

Gaby13
10.01.2017 5 z 5

Velmi netradičně pojatá knížka pohádek. Jedná se o něco nového a neokoukaného. Bajky mají v sobě nádech cizího světa, ale i přesto jsou nám svoji tematikou velmi blízké. Pro děti je to ideální četba před spaním a dospělí si zase počtou jak se říká mezi řádky. Například bajka Slavice a slon je příběh o pomstě, který zaujme svým vážným tématem, napsaným tak, že se z toho děti mohou mnohému přiučit.
Myslím, že tato knížka si najde své čtenáře v jakémkoliv věku.

Marcela Kohoutová
česká, 1964