Lenkys Lenkys komentáře u knih

Černá díra Černá díra Yrsa Sigurðardóttir

Tento druhý díl mě bavil o dost víc než první. Nenapadá mě nic co bych mohla vytknout. Dávám tedy s klidným svědomím 5 hvězdiček.

08.02.2024 5 z 5

Sestřičky Sestřičky Donna Douglas

Čekala jsem trochu méně červené knihovny, ale zklamaná nejsem. Stránky ubíhaly jedna za druhou a v knihovně už jsem si půjčila další dva díly. Tahle změna žánru mi přišla vhod.

29.06.2022 5 z 5

Rytíři z Vřesova Rytíři z Vřesova František Niedl

Tohle se čte úplně samo a moc mě kniha baví. Pan autor je skvělý vypravěč a umí mimo jiné zatraceně dobře vytvořit neohroženého a sympatického hlavního hrdinu, kterého bych, aspoň já osobně, chtěla znát .
Hned se chystám na další díl v řadě!

03.07.2021 5 z 5

Královna ohně Královna ohně Anthony Ryan

Když jsem četla druhý díl, doufala jsem, že třetí bude lepší. To jsem se spletla. Neskutečná nuda a nuda, samé popisy bitev. U knihy jsem neustále usínala. Autor klidně mohl vynechat takových 500 stránek a nic by se nestalo. Naprostá ztráta času a zklamání.

03.08.2020 1 z 5

Zimní oheň Zimní oheň Anders de la Motte

Toto je opravdu skvěle napsaná kniha. Neskutečně mě bavil příběh, postavy, prostředí. A konec mě nezklamal, což mohu říci u málokteré knihy. Každou volnou chvíli (a že takových chvil mám teď opravdu málo) jsem četla a četla. Doporučuji všemi deseti.

23.04.2020 5 z 5

Pan Mercedes Pan Mercedes Stephen King

Moje úplně první přečtená kniha od S. Kinga a ano je mi z toho stydno :-D. Za mě naprostá spokojenost, nenudila jsem se ani chvilku. S chutí se vrhnu na další díla od pana autora.

02.01.2021 5 z 5

Rituál Rituál Adam Nevill

Za sebe mohu knihu doporučit. Líbila se mi ta tíživá atmosféra a bezvýchodnost situace. Fantazie mi jela na plné obrátky po celou dobu. Pravdou je, že čím více jsem se blížila ke konci, tím mě děj bavil o něco méně. Rozhodně ale nemůžu říct, že by mě závěr knihy zklamal. Dávám bez ostychu plný počet hvězd.

27.11.2020 5 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Na knihu jsem se velmi těšila a proto jsem byla zprvu zklamaná stylem vyprávění a pro mě zdlouhavým začátkem. ALE zklamání nakonec vystřídalo nadšení. Byla jsem vtažena do děje a těžko se mi kniha odkládala, byť jen na pár minut. Pro mě byl příběh velmi originální a tajemný, žádné klišé. Doporučuji všemi deseti, pokud se rádi bojíte.

22.12.2019 5 z 5

Jarní oběť Jarní oběť Anders de la Motte

Obávala jsem se, že budu z knihy zklamaná jako z Konce léta, ale opak je pravdou. Doufám, že autor zase brzy něco vydá, protože mě moc baví a bohužel, roční období jsou holt jen čtyři.

16.04.2021 5 z 5

Čas vlků Čas vlků František Niedl

Za mě ano. Bohužel jsem nečetla předchozí díl, ale mám to v plánu. Mě kniha ani trochu nenudila, ba naopak! Hlavní postava Tas? To je hodně sympatický bourák. Moc si přeju, aby i další knihy od pana autora byly takto čtivé.

06.09.2020 5 z 5

Rodičovština -  Jak mluvíme s dětmi a jak s nimi mluvit lépe Rodičovština - Jak mluvíme s dětmi a jak s nimi mluvit lépe Jennifer Lehr

Z této knihy jsem rozpolcená. Na jednu stranu mi docela otevřela oči a vnímám ji jako přínos, na stranu druhou mi u některých pasáží a názorů tepala žíla na spánku a říkala jsem si, jestli autorka neni trochu padlá na hlavu.
Knihu doporučuji i skeptikům jako jsem já. Každý si z toho může něco odnést, ať už nový pohled na věc, nebo utvrzení v tom, že takhle by to nešlo.

29.02.2020 3 z 5

Sedmikrásky Sedmikrásky Kristina Ohlsson

Docela se divím, že jsem knihu dočetla a neodložila. Asi jsem pořád čekala, že se děj rozběhne a začne mě víc bavit, ale nestalo se tak. Poslední třetinu jsem četla hodně rychle, abych už už byla na konci. Bohužel tuto knihu bych nedoporučila dál.

17.06.2022 2 z 5

Rez & záře hvězd Rez & záře hvězd Tammy Greenwood

Tak hrozné téma a osud Sally a přesto se mi kniha četla tak dobře, až je mi to blbý.
Za mě to autorka nemohla napsat lépe a příběh se mi vepsal pod kůži. Když jsem se po přečtení dívala na skutečné fotky děvčátka v bílých šatech na houpačce, slzám jsem se neubránila.
Nemohu než doporučit.

19.01.2021 5 z 5

Konec léta Konec léta Anders de la Motte

Pro mě zatím nejslabší díl ze série Roční období. Jsem zvědavá jaká bude kniha Jarní oběť, až někdy vyjde.

09.10.2020 4 z 5

Podzimní případ Podzimní případ Anders de la Motte

Po Zimním ohni opět velmi čtivě psaná kniha, moc se mi líbila.

11.08.2020 4 z 5

Strach Strach Jozef Karika

Je to dobrá knížka, která mě bavila a nutila mě číst dála dál. Je to již druhá kniha od tohoto autora, kterou jsem četla a rozhodne nejsem zklamaná, ale Trhlina ve mně dokázala vzbudit větší strach.
Nedávám plný počet hvězdiček, protože jsem od knihy čekala malinko víc a hlavní postava mi byla docela nesympatická.

13.01.2020 4 z 5

Dům tajemných stínů Dům tajemných stínů Darcy Coates

U této knihy jsem se tolik nebála, ale rozhodně mě nenudila. Dokonce bych řekla, že je to pro mě zatím nejlepší díl od autorky.
Zprvu mě trochu zaskočilo, že se děj neodehrává v současnosti, ale po pár stránkách moje zklamání vystřídalo nadšení. Sophii i pana Argentona jsem si oblíbila a příběh se četl sám.
Druhý díl byl za mě trochu zbytečný, ale ztráta času to rozhodně nebyla.

22.04.2024 4 z 5

Když Anna zmizela Když Anna zmizela Alex Lake

Než si příště půjčím nějakou knihu, asi se předem podívám na hodnocení zde na Databázi.
Do první třetiny mě kniha celkem bavila, ale pak? Nuda. Děj se začal v určitém okamžiku stáčet jiným směrem, než bych očekávala. Pro hrstku lidí to možná bude zajímavý zvrat, ale dovolím si říct, že většina čtenářů, která sáhne po této knize (hlavně pro zaujetí názvem a obálkou), bude spíš zaskočena.
Měla jsem tendenci přeskakovat stránky, kde se postavy zabývaly svými pocity a celkově se děj hrozně vlekl. Ke konci už jsem opravdu i nějaké odstavce vypustila a na příběh to nemělo vliv.

06.07.2022 3 z 5

Falknovská huť Falknovská huť Vlastimil Vondruška

Moc nevím co napsat. Kniha se četla dobře, nenutila jsem se do ní. Ale že bych jí třeba někomu doporučila, to ani ne. Chyběl mi tam asi nějaký zásadnější děj. No, uvidíme co přinese další díl, třeba hvězdu navíc?

11.06.2021 3 z 5

Spi sladce Spi sladce Rachel Abbott

První stránky knihy mě hodně navnadily, ale nadšení rychle opadlo. Nic moc překvapivého se nekonalo, celou dobu víte kam kniha spěje a jen čekáte, az do toho bodu dospějete.
Pasáže o osobním životě detektivů mi zde přišly zcela zbytečné a vedlejší. A přišlo mi, že některé části příběhu se zbytečně opakují.
Téma zajímavé, jako oddychovější četba, proč ne..

03.02.2021 3 z 5