lenkaBajza lenkaBajza komentáře u knih

Mimino: návod k obsluze Mimino: návod k obsluze Joe Borgenicht

Oblečte mimino na noc do ohnivzdorného bodýčka?!! Umývejte mu hlavu/vlasy s rozprašovačem?! Jestli to měl být vtip, tak jsem to nejspíš nepochopila.

29.12.2017 1 z 5

Báječné dny Báječné dny Raphael Montes

Opakuju již zmíněné... slibný začátek, i když "úchylný" děj od začátku do konce... a ten americký happyend aneb žili spolu šťastně až do smrti byl už važně moc.

25.12.2017 2 z 5

Tak jsme lajkovali Tak jsme lajkovali Dominik Feri

Dávám jednu hvězdu jen z toho důvodu, že knihy jako odpad neoznačuju. Ale pravdou je, že tato kniha je prostě zbytečná, o ničem. Rozhovor s různými lidmi, ale otázky pokládány stále stejné...k ničemu. Feriho glosy možná nejsou špatné, ale je jich tolik a vážně mě nebavilo je číst.
Jediné, co mě pobavilo, byl rozhovor s Ovčáčkem o tom, jak prezident čte zprávy na teletextu:D ale dvě úsměvné věty z celé knihy jsou žalostně málo!

19.12.2017 1 z 5

Jak přežít těhotenství Jak přežít těhotenství Veronika Hájek Hurdová

Není to žádné převratné a pro život užitečné dílo...ale musím hodnotit vysoko, kniha mne prostě bavila a rozesmívala. Vše bylo dle mě povedené a vykreslené realisticky, vtipně, ironicky i s nadhledem. Konečně někdo, kdo netvrdí, jak je těhotenství nejkrásnější období, ale upřímně napíše všechny neduhy - psychické i fyzické = avšak ve finále vždy úsměvné. Super:-)

17.12.2017 4 z 5

Dušemrdi Dušemrdi Natascha

Příliš krátké, vulgární, bez nějaké logické posloupnosti děje. Styl psaní a jazyk mi naprosto nevyhovoval - vím, že se jedná o deník, autor (či překladatel) se snažil vystihnout šokující autentičnost. Věty se neustále opakují, bohužel ne třeba po třech stranách, ale po 3 větách... ne, neoslovilo mě to.

16.12.2017 1 z 5

Všem klukům, které jsem milovala Všem klukům, které jsem milovala Jenny Han

Jedna z těch lepších puberťáren a prima odpočinková četba. Rychle a dobře se čte, i když tam nejsou žádné šokující zvraty, stále čtenář čeká, pro koho se hlavní hrdinka rozhodne:D
Na jednu stranu mi vyhovuje, že konec není vyobrazen jako klasický happy end, na stranu druhou je závěr dle mě nijaký, neukončený.
Ale i tak fajn četba, možná v budoucnu, až budu mít potřebu číst něco nenáročného, sáhnu po jiné knize této autorky:)

15.12.2017 3 z 5

Dívky z trajektu Dívky z trajektu Lone Theils

Neurazí, ale ani nenadchne. Myšlenka je více než dobrá, líbí se mi, že se v celém příběhu neřeší jedna vražda za druhou nebo nějaký velký krvák, jako to bylo u většiny detektivek, které jsem poslední dobou četla. Celý děj se řeší pouze několik let stará záhada.
Vyšetřování/prošetřování některých osob mi přijde pouze jako výplň příběhu. trochu negativně hodnotím i fakt, že některé situace/postupy jsou dle mého absurdní (i když je Nora novinářka, pochybuju, že by policie byla sdílná se s ní dělit o tolik informací atd.).
Závěr je ale nečekaný a plný zvratů, proto si myslím, že jako oddechovka stojí za přečtení:-)

11.12.2017 3 z 5

Do vody Do vody Paula Hawkins

Po přečtení více jak poloviny knihy jsem si připadala dost hloupě, že stále nevím, která postava je která. Komentáře níže mne ale uklidnily, že nejsem jediná:-)
Postav je skutečně mnoho, až na konci knihy jsem zjistila, kdo to je Nickie (a její sestra), i když zpětně nevím, jestli byly v příběhu tak moc podstatné. Totéž retrospektiva úmrtí v tůni staletí zpátky... zbytečné, chaotické.
Kromě mnoha postav mi také nevyhovovalo, že každá z nich měla jiný styl vyprávění. Na jednu stranu si této snahy cením, mělo to být něco jiného, nového...ale bohhužel naprosto nepovedeného.
Nevím, jestli jsem opravdu při čtení nedávala pozor či to tam opravdu nebylo zmíněno.. - ale kdo je vrahem Katie?
Děj příběhu mne taky příliš nezaujal, tím, že tam je mnoho postav, je děj natáhlý a nic moc se neděje. I když vrah byl mezi mými "favority", až do poslední chvíle jsem nevěděla, kdo to vlastně udělal = chválím.

10.12.2017 1 z 5

Kruh Kruh Dave Eggers

Mrazivá vize budoucnosti. Aneb co všechno s námi může v budoucnu udělat vyspělá a stále vyspělejší technika - nikdo nic neutají, všichni budeme sledováni.
Kniha ale pro mne bohužel postrádá příběh a zápletku. Na 400 stranách je popisu IT technologií skutečně mnoho, a to pár stran, kde by se mohla rýsovat (a nevyrýsuje) zápletka nezachrání.

04.12.2017 2 z 5

Dcera Dcera Kiera Cass

Přidávám se k většině komentářů, že hlavní hrdinka je velmi nesympatická, arogantní, své nápadníky bere jako "nutné zlo" i když líbá jednoho za druhým... prostě prvotřídní fracek. Těžko uvěřit, že je to dcera dvou velice sympatických postav z prvních tří dílů.
Jestli se na konci Selekce dá dohromady s Kilem - pro mne také nesympatická postava - bude to dle mého očekávání s typickým americkým happy-endem = nuda. I když je fakt, že i většina ostatních kandidátů na prince mne neoslovila (malou výjimkou je trochu Henri s Erikem).
Mezi další negace musím zařadit i to, že se mi nelíbí, co autorka udělala z oblíbených postav "první řady" - Aspen, Lucy, Marlee... chápu, že už to nemá být o nich a nemůžou všichni žít šťastně až do smrti, jejich charakter mohl být ale zpracovaný jinak a lépe.
A abych nevypisovala jen to špatné: hlavní hrdinka přeci jen ke konci knihy dostává rozum, je sympatičtější, laskavější. Velice krásně popsán vztah s bratrem-dvojčetem, jejich neviditelné pouto. Oceňuji autorčino umění závěr knihy neuvěřitelně zdramatizovat a nechat otevřený konec, což mne nutí si přečíst i další díl ze série (a to jsem si po první půlce knihy myslela, že touto končím:))

25.11.2017 3 z 5

Střevo není tabu Střevo není tabu Giulia Enders

Vyborné. Výborná odborná kniha pro ty,kteří neovládají lékařský slang. Vše je srozumitelně a "lidsky" napsáno, do toho se velmi nlade autorce podarilo vložit množství humoru. Všem doporučuju☺️
Ubírám hvězdu,některé kapitolky pro mne byly dost nezajímavé a přesločila jsem je.

12.11.2017 4 z 5

Ve službách zla Ve službách zla Robert Galbraith (p)

Velmi dobře zpracovaná a napínavá detektivka. Obsahuje prostě vše, co takový žánr má mít.
Nejsem sice odpůrce silných knih, ale myslím, že to bylo zbytečně dlouhé a příběh by se dal výrazně zkrátit, kdyby autorka vynechala některé podezřelé. Takto jsem přečetla 500 stran, kdy se pořád řešilo a prošetřovalo, který z podezřelých by mohl být vrah? a najednou, na posledních 50 stranách, příběh skončil:)
Knihu doporučuji, a i když dávám 3* (byť je kniha lepší než průměr, na čtyři * to ale také nevidím), v budoucnu si přečtu i další knihy ze série.

06.11.2017 3 z 5

Panenka Panenka Hollie Overton

Po přečtení první kapitoly jsem se zaradovala - kniha pro mě.
Jenže s dalšími kapitolami nadšení postupně opadalo. Uvítala bych, kdyby byl příběh vyprávěn jen z pohledu jedné osoby - Lily. Kapitoly očima matky Eve, popis jejich milostných pletek...zbytečné.
Hlavní hrdinka ztrácela postupem mé sympatie.
A závěr mi nějak nejde zhodnotit, to, co provedla Abby prostě také být nemuselo.
Ale kniha se dobře a rychle četla, oceňuji nápad zpracovat "staré téma" trochu jinak. Ale není to kniha, která by mne zasáhla a v budoucnu po ní sáhla znovu.

06.11.2017 3 z 5

Chvíle před koncem Chvíle před koncem Lauren Oliver

po třetí kapitole, kdy už jsem 3x přečetla obsah jednoho a toho samého dne s minimem odlišností...jsem to musela vzdát a knihu odložila.

10.10.2017 1 z 5

Všechno, úplně všechno Všechno, úplně všechno Nicola Yoon

I když nejsem cílená skupina čtenářů, kniha se mi líbila a jako příjemnou odpočinkovou četbu můžu doporučit.
Děj je sice dost předvídatelný, ale jeho zpracování je více než dobré. Také oceňuji "nové téma - nemoc" příběhu pro náctileté ( i když je možná nové jen pro mě:))

02.10.2017 4 z 5

Kulka Kulka Mary Louise Kelly

Správně komentovat a ohodnotit tuto knihu je pro mne těžké. Do 3/4 jsem byla maximálně spokojená, propracovaná zápletka, prostě příběhu nic nechybělo. Ale závěr knihy, kdy vše vyplývalo na povrch...mne trochu zklamal, skončilo to prostě "nudně".
Ale i přesto hodnotím 4* a knihu doporučuji:)

01.10.2017 4 z 5

Pod kůží Pod kůží Sabine Durrant

Ze začátku knih docela omáčka. Po pár stránkách bylo omáčky méně, přibylo napětí a zvraty. Pořád si čtenář musel klást otázku, kdo je tedy vrah? Z tohoto důvodu knihu můžu doporučit.
Po odhalení vraha jsem ale byla naštvaná, takové závěry a takové typy vrahů se mi prostě nelíbí.

21.09.2017 2 z 5

Stopařův průvodce po Galaxii Stopařův průvodce po Galaxii Douglas Adams

Jak někdo může z takových nesmyslů,nereálných věcí/situací, komických názvů atd. atd. udělat příběh? Geniální:)

04.09.2017 4 z 5

Zdravě bez hladovění Zdravě bez hladovění Joe Colella

Dle mého názoru konečně kniha o redukci váhy, která obsahuje vše co by taková kniha obsahovat měla. Od teorie včetně náhrad za některé "nezdravé" suroviny, přes ukázkový jídelníček (všude rozepsané obsahy cukru, bílkoviny apod.) až po ukázky cvičení a několik málo receptů. Super, líbí se mi:-)

28.08.2017 5 z 5

Andělé noci Andělé noci Lenka Lanczová

Příběh neurazí, ale ani nenadchne, je hodně přitažený za vlasy (jak asi mohl celý příběh skončit?:-D) Proto oceňuji krátkost knihy a v neposlední řadě také fascinující souhru náhod:-D

23.08.2017 2 z 5