lenkaBajza lenkaBajza komentáře u knih

Zeměbouře Zeměbouře Mons Kallentoft

Po dlouhe době detektivka, která se rychle a snadno čte (krátké kapitolky a jednoduchý jazyk), má nápad a hlavně napětí. Ke konci už jsem se nemohla odtrhnout.
Možná mohl být konec víc rozvinutý, ale co. Byla to pecka a ráda si přečtu i další autorovy knihy, a všem můžu doporučit☺️

23.07.2018 5 z 5

Jiná Gabriela Koukalová Jiná Gabriela Koukalová Martin Moravec

Po přečtení se ve mě mísí rozporuplné pocity.
Velký mediální humbuk... co by ale také autorka chtěla, když hazí špínu a jmenovitě ukazuje?
Autobiografie je to ale dle mého skvělá, obsahuje vše co má. Děství (i když přístup Gábininyˇch rodičů mi byl silně proti srsti), dospívání, počátky kariéry, pocity při zavodech, pikantnosti, zajímavosti ze světa sportu. Četlo se samo, parada.
Rozhodně to není tak, jak se kniha prezentuje-jen anorexie,nenavistne vztahy v tymu atd. Každý fanoušek by měl knihu přečíst, dozví se mnoho zajímavostí.
Mrzelo mne, že nejela na olympiádu. Teďˇ vím proč a věřím, že udělala správné rozhodnutí. Neskutečné,co zvládla tak dlouho prožívat. Ale dokázala velké věci, je borec.
Věřím, že se jí bude dařit i mimo sport a bude si užívat klid a pohodu☺️

20.07.2018 4 z 5

Oceán na konci uličky Oceán na konci uličky Neil Gaiman

Proč jsem tohoto autora odkládala tak dlouho? Mistrovsky zpracované, čte se samo. Autorova fantazie je obdivuhodná. Vyprávění dítětem dodává příběhu dětské kouzlo, i když to dle mě není fantasy pro děti.
Snad se brzy dostanu k dalším knihám autora.

14.07.2018 5 z 5

Poslední Poslední Alexandra Oliva

A mně se to líbilo. Knihy tohoto žánru nečtu, ale příjemna změna, bavilo mě to, námět super. Střídání děju/času příběh oživil, bez něj by to byla nuda. Zajímavé (a otázka vkusu zda i zdařilé), jak autorka dokázala skloubit misty az mrazivý příběh s ,překvapivým, koncem.

07.07.2018 4 z 5

Vůně života Vůně života Táňa Keleová-Vasilková

Kniha se mi tezko hodnoti. Ze zacatku vse pusobilo idylicky,az to bylo usmevne. Postupem pribehu se ale charaktery jednotlivych postav krasne vykreslovaly (az mi Magda nebyla moc sympaticka). Myslela jsem si,ze vim,jak pribeh dopadne, ale autorka se postarala o prekvapeni.
Knihy tohoto zanru pravidelne nectu, proto tezke hodnoceni. Proste je to sladarna☺️ Trochu jiny namet a vice nez dobre zpracovani. Zmena zanru asi prisla vhod,jsem mile prekvapena☺️

27.06.2018 4 z 5

Můj sen o zlatě a sněhu Můj sen o zlatě a sněhu Martin Fourcade

No ja nevím, asi jsem čekala něco jiného a jsem zklamaná. Martin je a zustane legenda. Není žádný spisovatel,což je na knize znát, jak již někdo psal níže,u žádného tematu se pořádně nezastaví.
Také by se mi hodil přehled jeho úspěchu v něajke tabulce.
Čekala jsem více informací o jeho dětství či dospívání. Je to sice autobiografie sportovce,ale i tyto životní etapy formují jeho profesní karieru.
Myšlenek ,jsem sám a jedu vyhrát, bylo možna víc než bylo třeba.
Ale i tak mne kniha velmi obohatila a jsem ráda,že jsem ji přečetla. Snad se Martinovi bude dařit i nadále ☺️

23.06.2018 3 z 5

Zvuk slunečních hodin Zvuk slunečních hodin Hana Andronikova

Perfektní. Dlouho jsem nečetla tak perfektně propracovań příběh. Střídání času,míst i postav mi sice z počátku dělalo problémy, ale nakonec se vše mistrovsky propletlo.
Zaujaly mne problémy Židu, kteří v´alku přežili. S takovou problematikou jsem se v knihách ještě nesetkala a je dechberoucí, že ji přinesla "současná" autorka.

21.06.2018 5 z 5

Prvootec Prvootec David Vais

Čtivé,krátké,výstižné,vtipné. Kniha mne bavila☺️

28.05.2018 3 z 5

Nejšťastnější miminko v okolí Nejšťastnější miminko v okolí Harvey Karp

Kniha mi byla doporučena a ačkoliv jsem přemýšlela mezi dvěma a třema *, knihu bych doporučila i dalším maminkám.
Ze začátku však čtete jednu informaci furt tu samou dokola. děs. Naštěstí je to proloženo informacemi z historie, evoluce atd., které mě přišly velmi zajímavé. Postupem čtení se mi však i informace o pramatce a pramiminku začaly přejídat.
Myslím taky, že si autor z počátku knihy protiřečí. Vysvětluje druhy dětského pláče - jednou je to bolest bříška, po druhý je to prostě vášnivé miminko?!
Co se týče 5 zásad - nemáme doma zas až takového křiklounka, abych se jich musela striktně držet. Dělám je jen "polovičatě" od narození miminka, aniž bych potřebovala knížku. Ale ... zásady fungují.
oceňuji také krátké příběhy autorových pacientů a jejich rodičů. Povzbuzení, že v tom prostě nejste sami:)

16.04.2018 3 z 5

Podobně jako deniček moderního fotra. Perfektni začátek,královsky jsem se bavila. Později děj upadal,demtsm úsměvné momenty.
Na muj vkus to bylo misty hodně přitažené za vlasy.

06.04.2018 3 z 5

Oko za oko Oko za oko Jenny Han

Členění knihy a styl vypravění mi sedl,příjemně se kniha četla.
Z jej´iho zavěru sem však na rozpacích, nevadí,že byl konec jiný,než jaký "byl v plánu",ale mohl být více propracovaný a hlavní hrdinky se mohly více poučit.
Ale fajn nenáročné počtení.☺️☺️

27.03.2018 3 z 5

Ohrožená Ohrožená Rachel Abbott

Naprosto se ztotožňuji s názorem Artep25 o pár komentářů níže.
Příliš mnoho postav, které se mi trochu motaly ještě ke konci knihy, jedna z hlavních hrdinek - Ellie, mi přišla vážně strašně hloupá (naopak postava Leo byla sympatická).
Postava policajta Toma...také sympatická, ale zbytečná, chudák "pracoval" až na posledních 50 stranách:-D (ano, vím, že prvních 100 stran byl večírek s popisem 10 osob a jejich vztahů).
Myslím, že by bylo lepší, kdyby bylo méně postav a také méně dějových linek. Řešit a dumat nad tím, kdo unesl Abbie, co se stalo z otcem hlavních hrdinek, kdo vydírá Ellie, co má za problém Fiona nebo Gary... všeho bylo moc.
Také mi přijde divné, že taková osoba Abbie zvládla unést?! Vždyť z příběhu vyplynulo, že se "znaly", tak proč si přisedla do auta? A kam ji odvezla a kde ji věznila?!

12.03.2018 2 z 5

Moje mateřství Moje mateřství Meghann Foye

No...dočteno, hurá. Zážitek žádný, chvílemi sem se přistihla, že nevím, o čem čtu.
Námět podobný americkým filmům, závěr - vyřešení "problému" mě příjemně překvapil.

05.03.2018 2 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Jak již zmíněno v ostatních komentářích, kniha se velmi rychle a dobře čte. Střídání přítomnosti s minulostí je skvěle zvládnuté, vše dává smysl.
Děj je zajímavý, napínavý, ale bohužel tomu chybí ten pořádný "wow-efekt", konec by mohl gradovat více, ne jen tak přirozeně vyplynout.
Líbilo se mi, že autorka dokázala využít obě postavy Ester a Millie pro závěr:-)
Doporučuji:)

02.03.2018 4 z 5

Temná hmota Temná hmota Blake Crouch

Jako scifi žánr s detektivní zápletkou naprosto super. Také se to velice rychle a dobře četlo.
Líbila se mi postava Amandy, jenže jak rychle přišla, tak rychle zmizela - čekala jsem, že se v závěru knihy ještě objeví a sehraje nějakou roli:-) (nejedná se o výtku, jen nenaplněný odhad:D).
Bohužel celkový dojem kazí to, že jsem nejspíš nepochopila počátek toho všeho, kdy a proč to vzniklo.
Ale pokud toužíte po změně žánru, doporučuji:-)

27.02.2018 3 z 5

Tajný život stromů Tajný život stromů Peter Wohlleben

"příjemně teplý pozdně letní vzduch" a podobné slovní obraty .... autorův styl psaní (či nepovedený překlad knihy) mi vůbec nevyhovoval, textu jsem dost často nerozuměla.
Na druhou stranu, pasáže, kterým jsem rozuměla, mě donutí při procházce lesem si více všímat okolní krajiny a ověřovat si poznatky z knihy:-).

10.02.2018 3 z 5

Naprosto se ztotožňuju s komentářem Ali_xy. Ze začátku jsme i s partnerem přes salvy smíchu sotva zvládali dýchat, postupně děj upadal a pak už jsem to chtěla mít jen dočteno.
Ale ta první třetina knihy prostě za přečtení stojí, doporučuji i mužům (nemusí být ani vášnivý čtenáři, tomu mému stačily vždy 4 strany před spaním:D).
Knih na toto téma je napsaných spousta (a musím říct, že i lepších), je ale zajímavé na danou "problematiku" nahlídnout z pohledu muže:)

27.01.2018 2 z 5

Ke dnu Ke dnu Anna Bolavá (p)

Z počátku jsem myslela, že knihu odložím - asi u mě nebyl ten správný čas na tak chmurný děj. Poté jsem se lépe zorientovala v postavách a jejich vzájemných vztazích/příbězích a kniha mne vtáhla do děje, musela jsem znát konec, vysvětlení.
Ponuré až mrazivé, ale přitom tak obyčejné, nijaké. Autorka mne mile překvapila:-)

25.01.2018 3 z 5

Znásilněná Znásilněná Joanna Connors

První kapitoly byly pro mne odrazující - popis toho, jak se autorka/oběť vypořádává se situací po více než dvaceti letech, jak se mají její děti, manžel atd. ...prostě jsem si představovala něco jiného.
Po pár kapitolách přišla změna, autorka popisovala svůj ošklivý zážitek, děj nabral rychlejsí a zajímavější spád.
Poté nastal zase útlum, pátrání po násilníkovi a jeho životě sice bylo zajímavé, ale někdy až příliš protkané mnoha historickými událostmi.

17.01.2018 2 z 5

Její život v očích panenky Její život v očích panenky Ingrid Desjours

Marc je nesympatický vůl, který si nevidí do huby. Barbara je zvláštní druh nesympatického chudáka, která si s láskou tiskne rodinné fotografie otce, který ji zneužíval. Její matka ji obviňuje ze všeho. Do toho popis znásilnění a jiných zvráceností.
Ale jak je napsané hodnocení na přebalu knihy - mistrovský psychologický triller, postavy jsou zrůdné, ale připoutá vás to k nim. Není tam nic, ale vzbuzuje to hrůzu.
I když je to zvrácený příběh, bavil mě a mohu jej doporučit.

07.01.2018 3 z 5