lenkaBajza lenkaBajza komentáře u knih

Perníková chaloupka Perníková chaloupka Carin Gerhardsen

Přidávám se ke kladně hodnoceným komentářům. Kniha se mi líbila, dobře a svižně se četla. Postavy vyšetřovatelů sympatické- po dlouhé době žádní alkoholici nebo jinak narušení detektivové, ale normální lidé od rodiny. Hurá!
Chválím i opravdu psychologické a stále aktualní téma šikany.
Ano, zápletka je trochu jednoduchá, ale i tak můžu doporučit:)
Musím se pustit i do další knihy ze série,strašne mě zajímá to druhe DNA,snad nebude objevení až v poslední knize:)

17.02.2019 4 z 5

Vždycky je to manžel Vždycky je to manžel Michele Campbell

S mírnými rozpaky uděluji čtyři hvězdičky. Z počátku jsem byla nadšená z nevšedního tématu, přirovnala bych to k "vyspělé" detektivní young adult pro ženy:).
Četlo se dobře, hlavně první polovina knihy, kdy se děj odehrával před 20 lety. Autorka se mohla více věnovat současnosti, kdy ještě nikdo neumřel, ale to je pouze můj subjektivní názor. Druhá polovina knihy-vyšetřování, už tak svižná nebyla. Mrzelo mne, že jsem hned odhalila pachatele (alespoň spolupachatelé byli překvapením). I tak sem ale musela dočíst až do poslední kapitoly, abych se o všem ujistila/odhalila. Některé otázky zůstaly nezodpovězeny.
Ale nevšední odpočinkové čtení, doporučuji.

14.02.2019 4 z 5

Jeden kopeček šmoulový Jeden kopeček šmoulový Marie Doležalová

Achjo, jsem na rozpacích. Nevím,jak knihu hodnotit. Graficky je udělaná super. Obsahově není špatná, ale čekala jsem vice toho retra a vzpominek na to, co bylo in, s čím jsme si hráli apod. Našla jsem ale pár pkných myšlenek k zamyšlení. Autorka to pojala jinak, vzpomínala zejména na své blízké. Má krásnou vzpomínku pro své děti, mně bohužel tato kniha moc nedala.

09.02.2019 3 z 5

Naposledy viděná Naposledy viděná Nina Laurin

Bohužel se mi kniha nelíbila. Zajímavé téma, které se dalo dle mě zpracovat mnohem lépe. Ale děj se točí pouze kolem hlavní hrdinky (její pocity, divoké myšlenky, absťáky..), ta detektivní část je taková hodně v pozadí, o průběhu vyšetřování jako čtenáři nic nevíme. Navíc hlavní hrdinka mi byla strašně nesympatická. A detektiv mě svým chováním také nepřesvědčil, že patří do dobré detektivky.
Můžu vyzdvihnout jen to, že hlavní postava je vykreslena více než dobře a že kniha drží nějaký stupeň napětí - až do konce nevíte, kdo to udělal.

07.02.2019 2 z 5

Továrna na debilno Továrna na debilno Dominik Landsman

Rozporuplné pocity. Ze začátku mne to celkem dost bavilo, autoři parodovali dost známé kauzy, které jsem si pamatovala. Bohužel druhá poloviny knihy stála za nic, nebyla to parodie, ale pouze směšné a smyšlené absurdity.
Koláže ale musím pochválit, ty bavily po celou dobu čtení:-)

31.01.2019 2 z 5

Ten, kdo tě miloval Ten, kdo tě miloval Marie Poledňáková

No musím se přiznat, že jsem knihu nejspíš nepochopila. Nevtáhla mne do děje,postav bylo příliš (zbytečně,některé nijak do děje pořádně nezasáhli)...
Z počátku mne kniha bavila, byla to příjemná změna od všech těch syrových severských detektivek. Politickou zápletku také vítám. Vše to ale upadlo. Mnoho popisů,zápletka vůbec negradovala. Ani vám nedokážu říct, jak to dopadlo.
Za mne nepovedené!

28.01.2019 2 z 5

Včelka Meduška - Pohádky z včelího úlu Včelka Meduška - Pohádky z včelího úlu Zdeňka Šiborová

Krásně ilustrovaná kniha, ale víc mne těší to, že autorka velice milým a krásným způsobem děti učí, jak to chodí ve včelím úlu:-)

25.01.2019 5 z 5

Chlapec mezi dveřmi Chlapec mezi dveřmi Alex Dahl

Dost povedený debut,to jsem nečekala.
Kompozici neni co vytknout, obsahově téměř také ne. Studené, mrazivé, smutné. Happy-end byl na místě:) Jen mi postupem čtení začaly vadit neustálé lźi hlavní hrdinky, ztrácela jsem se v nich. Tím se mi CEcilie i protivila. Ale doporučuji☺️

22.01.2019 4 z 5

Někdo blízký Někdo blízký Cara Hunter

Nevím, jak knihu hodnotit. Mansonovi byli proste divní, nesympatičtí, u postavy otce mi celkem vadily vulgarismy. Oceňuji, že každých 20 stran máte nového podezřelého, s tím si autorka poradila dobře.
Konec je sice překvapující, já mám ale spoustu otázek bez odpovědí. Jak se to pachateli povedlo? Co ho k tomu vedlo?
Nemám ani chuť čiśt další díly série, když hlavní hrdina inspektor není hrdina a na nic nepřijde:D
Možná, že kdyby příběh měl ke konci pořádné vysvětlení, posune hodnocení výš.

18.01.2019 3 z 5

Dopis Dopis Kathryn Hughes

Do knihy jsem se pustila jako do odpočinkové romantické četby. Nepřečetla jsem si jedinou recenzi.
A nestačila zírat. Ano, je to romantika, za mne i happy-end, otřepané téma, dá se předvídat, jak vše skončí. Průběh příběhu ale předvídat nelze. Bylo mi z jistých situací až špatně, jiné mne dohnaly k slzám.
Autorka nádherně smísila a propojila dva příběhy, nakonec mne velmi-snad i více, bavila ta historická část. Smísila klasický romantický příběh s příběhem ze života. Paráda, krásně se četlo, tolik emocí v jednom příběhu,zážitek. Doporučuji:-)

14.01.2019 5 z 5

Otrokyně sadistů: Marně jsem volala o pomoc - nikdo mi nevěřil Otrokyně sadistů: Marně jsem volala o pomoc - nikdo mi nevěřil Silvia K.

První polovinu kniha bych označila jako zajímavou. Stručně popsán život hlavní hrdinky až do oné situace, kterou už dle názvu každý očekává. Tyto informace nejsou přebytečné. Docela mne zarazilo, že prožité peklo je popsáno také krátce, sotva pár kapitol . Chápu, není lehké se k takovým zážitkům vracet.
Jelikož sem byla sotva v polovině četby a hlavní hrdinka už byla i na svobodě, byla jsem zvědavá, jak se děj bude dál vyvíjet. Info o zatčení, rozsudku apod....fajn.
Ale závěrečné stránky knihy mne prostě přesvědčily o tom, že je hlavní hrdinka úúúplně hloupá. Nepochopitelné, jak se dostala k drogové závislosti.

14.01.2019 2 z 5

Z deníku kočičky Ťapičky Z deníku kočičky Ťapičky Markéta Harasimová

Naprosto souhlasím s komentářem níže. Velikost písma pro první čtení ideální, možnost zapojení dětí v podobě omalovánek apod. super. Velmi oceňuji, že celá kniha má příběh, je krásný.
Co bych možná malinko vytkla, bylo příliš mnoho zdrobnělin (i když počítat se s tím dá, je to kniha o koťátku:-))

14.01.2019 5 z 5

Světluška Glorie Světluška Glorie Susanne Weber

Krásně napsáno, ještě krásněji ilustrováno:-)

07.01.2019 5 z 5

Sousedé z čísla 9 Sousedé z čísla 9 Felicity Everett

Jedním slovem NUDA!
Přečetla jsem sto stran,pak jich nekolik desítek přeskočila. A ono to vůbec nevadilo, nic se totiž nestalo.
Přečteno do konce, ale dost mizerné dílo.

03.01.2019 1 z 5

Kuchařka pro teenagery Kuchařka pro teenagery Julie Kučerovská

Super kuchařka pro cílenou věkovou skupinu. Kromě receptu na chleba ve vajíčku lze najít i pár zajímavých (a jednoduchých) receptů:-)

30.12.2018 4 z 5

Vánoce z celého světa Vánoce z celého světa Mária Nerádová

Achjo, to je tak nepovedené grafické zpracování...:(
Obsahově to vůbec není špatné. Hezké a věcné ilustrace, možnost pro děti zasahovat do knížky (vybarvi, spoj apod.) je taky super. Vždy malý odstaveček s těmi nejpodstatnějšími informacemi o vánočních zvyklostech jiné země - ale až na posledních dvou stranách, což absolutně kazí celou knížku.
Autorky měly dát text k obrázkům, text není tak velký, aby se tam nevešel! Jestli to, že si první prohlížíte ilustrace, hledáte vánoční zvyky a až na poslední stránce si o nich přečtete, měl být záměr, tak mě se nelíbí! Velká škoda

18.12.2018 2 z 5

Nejbarevnější kuchařka Nejbarevnější kuchařka Kamu (p)

Kuchařka je opravdu ta nejbarevnější - což ji dělá nepřehlednou, na škodu je i ohromné množství fontů. To se prostě nepovedlo.
Tak ráda bych všechna ta jídla ochutnala, ale kuchařka je pro mne spíše inspirací na cesty (kde převážně ochutnáváme místní jídla), než abych si podle ní doma vařila. Jsou to pro mne cizí, neznámé chutě, které musím první vyzkoušet "originál", a až potom se je učit připravit doma.

09.12.2018 3 z 5

Hádej, jak moc tě mám rád! Hádej, jak moc tě mám rád! Sam McBratney

Vrchol příběhu mohl být víc propracovaný, ale i tak kouzelný příběh☺️

02.12.2018 4 z 5

Bíle. Knížka o zimě a sněhu Bíle. Knížka o zimě a sněhu Hynek Vilém

Velmi chválím básničky i ilustrace☺️

02.12.2018 4 z 5

Je čas jít spát Je čas jít spát Anita Bijsterbosch

No...nemuzeme hodnotit textovou cast knihy- zadna temer neni!
Pokud se ale zamerime na ilustrace knihy, jsou fajn,a dceru moc zaujaly. Hlavne ´zívací´ okynka:)

01.12.2018 4 z 5