lenkaBajza lenkaBajza komentáře u knih

Odkaz Stiega Larssona: Po stopách vraždy Olofa Palmeho Odkaz Stiega Larssona: Po stopách vraždy Olofa Palmeho Jan Stocklassa

Tsk 3,5*.
Nebylo to vůbec špatné. Hlavně mne bavily pasáže se života Stiega, mnohé sem se o něm dozvěděla.
Úvahy nad vraždou byly nečekaně k zamyšlení. Jen škoda, že jich bylo tolik a že žádná "nebyla správná".

21.10.2019 4 z 5

Mateřství jako z reklamy (na Lexaurin) Mateřství jako z reklamy (na Lexaurin) Petra Hřebíková

Nemám knize moc co vytknout. JE správně ironická a úsměvná. Jen sem na toto téma četla mnohem, mnohem zábavnější a lepší knihy.

21.10.2019 3 z 5

Jediné pravé lásky Jediné pravé lásky Taylor Jenkins Reid

Knihu hodnotím jako takový lepší průměr.
Téma originální (alespoň já se s tématem "snoubenec a zdánlivě mrtvý manžel,který se z nenadání po letech vrátí" ješte nesetkala. Kladně hodnotím i plynulost a čtivost děje.
Co mě štvalo, byl Jesse. A taky mi kniha prostě žádný silný záˇzitek nedala. A díkybohu že skončila tak,jak skončila:D

29.08.2019 3 z 5

Podivuhodná odhalení Artura Peppera Podivuhodná odhalení Artura Peppera Phaedra Patrick

Nemám slov. Protkané emocemi od začátku až do konce.
Příběh o stereotypech ve stáří, které se Arthur rozhodne zbourat. Poznává svět, který poznávala jeho žena,než se vůbec poznali. Ona v mládí,on ve stáří po její smrti. Pátrá po příbězích náramku jeho ženy, ze zatrpklho muže se stává svobodný muž.
Prostě nádherný příběh o lásce, přátelství, stáří, cestování. Je tam prostě vše a je to pecka!

22.08.2019 5 z 5

Kniha o penisu Kniha o penisu Aaron Spitz

Kniha mě moc bavila. Byla zábavně poučná.
Obrovská pochvala patří nejen autorovi, ale hlavně překladatelkám. Přeložili všechny dvojsmysly, bylo to perfektní. Kapitoly byly také vybrané dobře, čtenář se může dozvědět vše, co by o penisu potřeboval vědět:) Jeho anatomii, funkci, velikost, anomálie, léčbu... vše popsané vtipně, ale vkusně:-).
Hvězdičku ubírám za možná příliš odborností - vím, že jsou nezbytné, ale já si některé názvy nezapamatovala, a proto bylo čtení některých částí k ničemu. Také ubírám za klesající čtivost, první polovina (téma velikosti, výdrže, porna...) byla skvělá a já ji doslova zhltala, druhá polovina byla více odborná a méně záživná.
Opravdu jsem si z knihy spostu věcí a zajímavostí zapamatovala. Doporučuji, ženám i mužům:-).

16.08.2019 4 z 5

Obejmi mě, prosím Obejmi mě, prosím Przemysław Wechterowicz

Tak to byla vážně nádhera. Měl by číst každý,dítě i dospělý,aby nezapoměli,kak udělat krásný den i krásnější život. Postavy medvědů byly vybrány skvěle, prostě obrovské medvědí obejmutí????????☺️

10.08.2019 5 z 5

Vzpoura pražské kavárny Vzpoura pražské kavárny Dominik Landsman

Velká blbost s tématem české politiky. Vůbec bych se ale nedivila, kdyby se z toho nékdy stala realita☺️☺️
Až tak k pláči/smíchu celá situace je.
Fantazie autora je originální a baví, koláže celou věc skvéle doplňují☺️

10.08.2019 3 z 5

Severská mytologie Severská mytologie Neil Gaiman

Ze začátku jsem chtěla knihu odložit. Myslela jsem, že autorovy zásahy do děje prostě nedám. Naštěstí ale byly jen na prvních stranách. Pak už začaly příběhy a mýty, které jsem čekala. Ale trochu zklamaly. Nebyly vůbec propracované, jen ohromné množství jmen, které jsem si nebyla schopna zapamatovat/rozlišit.
Ale pár informací o původu hrdinů jsem se dověděla, za to jsem ráda:)

07.08.2019 2 z 5

Dej mi své jméno Dej mi své jméno André Aciman

čtu tady samé pozitivní a nadšené komentáře...ale já je bohužel nesdílím. Kniha mne absolutně neoslovila.
Myšlenky v ní sice byly hluboké, ale bylo jich tolik, jedna přes druhou nebo jedna stále dokola...prostě jsem se nedokázala začíst.

07.08.2019 2 z 5

Dokonalá Dokonalá Gilly Macmillan

Bohužel,ˇčetba pro mě byla utrpením. Neskutečně se to táhlo, nic se nedělo. Jen mnoho vzpomínek a popisných pasáží.
Napětí jsem nepocítíla vůbec žádné, závěr nebyl ani tolik překvapivý.
Prostě nic, nic mi to nedalo.
Snad jen postavy byly velmi dobře vyobrazeny.

17.07.2019 2 z 5

Terapie sdílením Terapie sdílením Ester Geislerová

Knize nelze udělit spravedlivé hodnocení, není totiž typickou knihou,která má příběh.
Ale byll to fajn. Bylo to krátké až strohé,ale výstižné i vtipné.
Z rozchodových vět mohly autorky udělat rozchodový odstaveček, malinky příběh by byl ku prospěchu:)

07.07.2019 2 z 5

Copatá máma Copatá máma Barbora Bečvářová

Jak je zde označeno v žánru: dívčí román pro ženy. To sedí. Deníček náctileté holky, která řeši problémy dospělých žen.
Nebylo tam nic zajímavého,vzrušujícího, styl psaní byl naprosto jednoduchý, ale dobře se to četlo. Za dva dny hotovo,odpočinula jdem si:)
Nemohla jsem si pomoct, ale u poslední kapitoly jsem se řehtala jako kůň. Ono na porodu není nic směšného, ale ty představy o klidném bio porodu jsou k popukániˇ, zejména když přijde skutečny porod a ejhle,ono to bolí, ono mě to roztrhne... to jsme nečekali:D celé mi to připomělo můj vlastní porod (jen sem nevymyslela ptakoviny) a pobavilo:D
Palec nahoru!

06.07.2019 3 z 5

Velké maličkosti Velké maličkosti Jodi Picoult

Už tři dny přemyýšlím nad hodnocením a stále jsem na vážkách. Kniha byla více než dobrá. První stránky příběhu mne úplně pohltily. Poté to ale šlo z kopce, dávám to za vinu příběhům z minulosti, hlavně ty od Turka o Bílé síle mne nudily!
Konec byl zase dobrý, celkově jsem v knize našla spoustu myšlenek k zamyšlení.
Oceňuji znalosti autorky, je to fascinující.
Knize prostě chyběl ten pořádný drive a pokud srovnám s ostatními knihami, které jsem od autorky četla, musím hodnotit pouze třemi hvězdami.
Ale knihu doporučuji, stojí za přečtení!

04.07.2019 3 z 5

K porodu bez obav K porodu bez obav Blanka Čermáková

Jediná kniha o těhotenství, krerá je z toho kvanta normální. A že jsem jich jako knihovnice prolistovala dost!
Źádné socialistické kecy, obrázky a rady. Tady je vše stručné,aktualní-moderní a hlavně reálné!
Bylo super číst tak tenkou knížku se všemi otázkami☺️

03.07.2019 5 z 5

Detektiv Prdelka a tajemný vzkaz madam Brambůrkové Detektiv Prdelka a tajemný vzkaz madam Brambůrkové Troll (p)

Jsem velice překvapená, že se jedná o japonskou pohádku. Ačkoliv v komentáři podemnou pisatel píše, že ilustrace jsou typické japonské, já to z toho vůbec nepoznala.
Ale je to vtipné, čtivé, napínavé. Velice se mi líbily různé hádanky a rébusy, to musí děti bavit.
Má dcera má zatím pouze rok a půl, ale pobavily jsme se, když jsme řekli: "Ukaž prdel" a ona ji hledala na obrázcích:-D

27.06.2019 4 z 5

Medvěd nechce jít spát Medvěd nechce jít spát Oksana Bula

Z knihy "Zubr si hledá hnízdo" jsem byla přímo nadšená. Bohužel tato mne zklamala. ChYbí tomu konec,zase????
Medved nechce jit spát,aby mu neutekly zimni radovanky, tak utece. Uvidí šneka ukládat se k zimnímu spánku ... a usne. Co to jeee?????
Hvězdy dávám za oblíbené tukoně s peřinama na zádech a za ilustrace:)

21.06.2019 3 z 5

O vlkovi, který moc rád mlsal sladkosti O vlkovi, který moc rád mlsal sladkosti Christine Beigel

Super. Knížka je sice velmi tenoučká, ale příběh má zápletku a navíc i vyvrcholení, ktere u vetsiny detskych knih postradám.
Navíc je to poučné a vtipné:)
Ilustrace se mi moc nelíbily, ale příběh je super, těším se na další:)

21.06.2019 5 z 5

NeMáma: Radosti a strasti mateřství NeMáma: Radosti a strasti mateřství Sarah Turner

Tak,dočteno a jdeme hodnotit☺️
Začnu s malými výtkami-uvítala bych posloupnost děje. Takto dochází k častému opakování, které nudí.
Sama autorka píše, že příliš fňuká...což je pravda, "emočních" kapitol by stačilo méně.
ALE! Autorka se věnuje talovým věcem, ve kterch se každá matka musí najít. A pokud nenajde, je kráva???? Všude hračky, drobky, neschopnost se vypracit včas, neschopost dělat dvě věci pořádně, vyprazdnovací ritualy dětí, jisté výchovné metody.
Je to čtivé, vtipné a ironické. Já se královsky bavila, bylo to super a maminkám doporučuji☺️

15.06.2019 4 z 5

Ještě nemám dočteno,jsem v půlce, ale emoce pracují. Válím se tu smíchy! Hračky! Hračky everywhere. Príma věc šlápnout bosou nohou ma ty malé špičaté kostičky! Príma věc se otočit v noci v posteli a zapíská nějaka gumová hračka!:-D
Hračky, co hrají mi nevadí, ale v některých situacích je na škodu,aby začalo řvát: bylo ze mě malé jablícko...!☺️

12.06.2019 4 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Myslím, že knize příliš velká medializace uškodila. Není špatná, je výborná, ale jen když zapomenete na to, jaký kolem toho byl cirkus.
Autorka skvěle zvládla propojit mnozštví postav, za to ji velmi tleskám. Kapitoly mají často otevřený konec (i ta poslední, ta mne vytočila, že nezjistím,co se stalo????), což velmi přidává na čtivosti.
Příběhy jsou ze života- tak obyčejné, známé a přece nevšední.
Já si u knihy skvěle odpočinula, mohu ji doporučit, i když po ní v budoucnu nejspíš už nesáhnu.

10.06.2019 3 z 5