Tak jsme lajkovali

Tak jsme lajkovali

Pryč jsou časy, kdy šly všechny ty internety a počítače zakázat. Teď se s nimi musí žít! První český bedekr dobou představuje Dominik Feri, který osobitým způsobem provede soudobým životem a zákoutími sociálních sítí. Na pomoc si k tomuto zásadnímu úkolu přizval i několik desítek osobností internetu jako například Michala Horáčka, Vladimíra518 či Jiřího Ovčáčka. Tak jsme lajkovali obsahuje vše, co potřebujete znát, abyste v našem věku obstáli!...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/31_/313489/tak-jsme-lajkovali-UG2-313489.jpg 2.564
Humor, Sociologie
Vydáno:, BizBooks

Glivuska

Nadání a schopnosti Dominka Feriho nikterak nezpochybňuji - sleduji ho na instagramu a musím říct, že je neuvěřitelné, kolik toho dosáhl v tak mladém věku. Nicméně furt zvažuji, z jakého důvodu byla tato knížka vydána. Chápu ji jako kroniku dnešní doby, statusy pobavily a některé rozhovory mě upozornily na lidi, které jsem předtím neznala, a po přečtení začala sledovat.. nicméně stačilo by mi to číst jako blog.

halbi94

Některé rozhovory jsou nudné, čekal jsem od knihy víc. Myslím, že by měl víc co říct i samotný autor.

Mikka_M

Sonda do myšlenek a příběhů těch, kteří hýbou světem českých sociálních sítí. Skvělý nápad, skvělé zpracování!

madonna6956

1) Dominik má skvělý humor.
2) V knize jsou rozhovory zajímavých osobností z různých kultur, subkultur a odvětví - politici, novináři, spisovatelé, cestovatelé, herci, kuchaři, rapeři,...
3) Kniha je prostě skvělá. :)

Kniha je pro lidi, co se chtějí dozvědět něco zajímavého o sociálních sítích, o různých odvětvích a pro lidi, kteří mají rádi humor a Českou republiku.
A taky pro generaci lidí narozených v 90. letech. :P

Ricardus
21.12.2017odpad!

Můj předešlý komentář byl bez vysvětlení cenzurován, tak jej sdílím znovu, ale přidávám primárně hodnocení knihy. Než se vyjádřím k autorovi a dění kolem něj, tak pár faktů ke knize: Feri svoji knihu považuje jako způsob, jak „přiložit prst na tep doby“. Objektivitu zde ale nečekejte! Osoby a rozhovory jsou vytvořeny převážně z „proislámské, nekriticky multikulturně zaměřené“ Feriho sociální bubliny, když nepočítáme asi z nutnosti zařazeného Konvičku a Ovčáčka (tedy max. 3-4 nesluníčkové osoby z 41 osob v knize). Polovina z nich jsou publicisté, ti ostatní jsou také „publicisté“, byť se tak přímo nenazývají – např. píšící umělci, herci, spisovatelé, tu a tam politik nebo manažer/ekonom – tím výčet rozmanitosti jejich zaměření končí. Tím neříkám, že se občas v rozhovorech nenajde něco zajímavého, ale rozhodně existují knihy s 1000x koncentrovanější moudrostí než tento škvár. Feriho vážně míněné sebehodnocení na konci knihy (s252): „Podobné dílo českém prostředí zatím nikdo nenapsal. (…) Knihu jsem pojal až encyklopedicky rozmáchle (…) by tato kniha mohla představovat základní tematický výsek vědění, jakési znalostní minimum.“ Tu a tam nějaký Feriho bonmot (cca 1 z 50) také stojí za to a tím to končí – ztrátou času.
K Ferimu: Takhle asi začíná úpadek naší české společnosti z politického úhlu pohledu. Lidé si volí jako Teplického zastupitele Feriho, který sotva stihl dokončit základní vzdělání (rok 2014). Následně si jej volí znovu (rok 2017), tentokrát dokonce do parlamentu, sotva dostal maturitní vysvědčení. Ani ne 20letý mladík má, podle voličů TOP09, rozhodovat o celém městě??? Sotva 20letý mladík má v parlamentu rozhodovat o skoro 11 milionech obyvatel ČR? O rodinách, o dětech, o lidech se skutečnou láskou v životě a o jiných mnohem starších a vyzrálejších? Co o tom takový může vědět? A jaký pak má asi všeobecný rozhled a vzdělání, které za tak krátký život prostě nemohl nasbírat? A kde a kdy by asi nasbíral vědomosti pro hlubší světonázor, když je neustále na FB, kde sdílí příspěvky o tom, kde včera zase kalil a flámoval? Může to znít trochu zvláštně, když tu o něm píšu a jsem o sotva 6 let starší než on. Ale vím, jak obrovskou změnu jsem v životě zažil i za těch 6 let života, co mám navíc, a to jsem na sobě z hlediska sebevzdělávání tvrdě, vědomě a plánovitě makal. Tento chlapec, pokud bude na sobě aspoň trochu pracovat, bude už za pár let strašně litovat toho, jak moc se ztrapnil. Neboť vzhledem k jeho masově veřejnému vystupování, se budou brát jeho názory a výlevy těžko zpět. Teda pokud vůbec někdy uzná, že v něčem udělal chybu - je to přeci jen politik. :) A pro koho je vlastně takový politik dobrý? Dobrý je pro voliče zbývajících pohrobků TOP09 a také pro puberťáky a mladé dospělé do 30 let věku na FB - on je totiž "úlet a cool".

lenkaBajza
19.12.2017

Dávám jednu hvězdu jen z toho důvodu, že knihy jako odpad neoznačuju. Ale pravdou je, že tato kniha je prostě zbytečná, o ničem. Rozhovor s různými lidmi, ale otázky pokládány stále stejné...k ničemu. Feriho glosy možná nejsou špatné, ale je jich tolik a vážně mě nebavilo je číst.
Jediné, co mě pobavilo, byl rozhovor s Ovčáčkem o tom, jak prezident čte zprávy na teletextu:D ale dvě úsměvné věty z celé knihy jsou žalostně málo!

Armin1984
19.11.2017odpad!

Úprava žánru z politologie na sociologii? Koukám, že tato komedie nemá konce...

jiri2737
02.10.2017odpad!

Dokonale prázdný Feri. Pochopil jsem jeho účes a 40 sak. Opravdovou osobnost zdobí její myšlenky.

OndřejMergl
14.09.2017

Knihu bych rozdělil na dvě části. Jednak rozhovory s vybranými osobnostmi, z nichž mě výběr řady z nich zaujal, ale jejich plky o sítích už mi přišly povětšinou nudné.

Naopak mě bavily Feriho statusy. Ačkoliv ho aktivně nesleduji, sem tam mě nějaký dostihne, a tak jsem ocenil sbírku těch životních mouder na jednom místě.

Ohledně přínosu knihy - asi světový mír nezajistí, ale sem tam ji otevřít a pousmát se nad nějakou hláškou neuškodí.

HoneyBunny
09.08.2017

Opravdu oceňuju, že někdo sestavil knihu kam narval Drahomíru Jůzovou, Michala Horáčka a Vladimíra518. A Feriho statusy mě velmi pobavily, hlavně srovnávání Prahy a jejích částí třeba s Brnem nebo Ostravou.... Njn, Modřany........:DD

Gooverka
15.07.2017

Dominika sleduju na Facebooku a proto pro mě bylo skvělé, že se celou knihou táhly jeho statusy, které mě stále moc baví. Mnoho z rozhovorů bylo zajímavých a hlavně ve většině případů oslovoval takové lidi, které sleduji znám nebo se s jejich názory ztotožňuji.

Chika
10.05.2017

Za mě zajímavá kniha. Dobře se četla a bavila. Díky ní jsem začala sledovat další osobnosti českého internetu, jejichž příspěvky jsou zajímavé, přínosné a nebo prostě jen baví.

Pistácie
04.04.2017

Nečetla jsem všechny rozhovory, což jsem ani neměla v plánu. Pouze jsem si "vyzobala" pro mě ty nejzajímavější osoby, které mě nějakým způsobem zaujaly. Celkově jsem mohla přečíst třeba maximálně deset rozhovorů, víc mě opravdu neoslovilo. Opravdu mě ale překvapilo, že některým lidem bylo věnováno x stran, a jiným třeba jen jedna, či dvě. A zrovna od některých bych čekala delší povídání, nebo i odpovědi, zkrátka, že se sami více rozmluví. Asi jsem si sama nastavila nějakou laťku a čekala od toho daleko více. Není to špatné čtení, protože jsem se o někom dozvěděla další celkem zajímavé věcí, o kterých jsem netušila, ale jako celek mě to spíše zklamalo.

Andrys
23.03.2017

Na žánry moc nehraji. Kniha se mi líbila, je zajímavá a pestrá (krom pohledu na youtubery, ti nemají šanci). Jasně že se tam neřeší problémy nějakého Joudy z Horní dolní, ten sotva bude význačnou osobností internetu a něco dokázal, když se rýpal jen ve svých problémech (i když i to je možné v dnešní době). Krom pár výjimek jsou otázky mířeny na využití sociálních sítí a na to, jak propojují zajímavé osobnosti z různých oborů. Navíc, jaký je Dominik na internetu tak takový bude i v knize, komu se líbí jeho komentáře, bude se mu zřejmě líbit i kniha.

JEDUS1A6
19.03.2017

Jedna věc je na týhle knížce zajímavá. Mluví tam lidi plus mínus mýho věku, maj ale úplně jiný starosti a problémy než já.

Miliarda
17.03.2017

Bohužel kvantita převyšuje kvalitu. Řada rozhovorů je více než zajímavá, avšak značná část je již poněkud nudnějšího ražení. Knize by prospělo značné zkrácení tak na polovinu, čímž by tolik nevynikla hluchá místa. Na druhou stranu se jedná o autorovu prvotinu a je třeba k ní tak přistupovat. Pevně věřím, že případné další literární dílo autora se vytýkaným nedostatkům vyhne a budu moci udělit více než průměrné 3 hvězdy.

Koudy
26.01.2017

Pár rozhovorů je zajímavých; ty lidi jsem třeba i pak začal sledovat. Ale jinak...

mamadli1922
10.01.2017

Docela by mě zajímalo, jaký je záměr pana Feriho v politice. Zatím na mě působí jako pseudokomik, který si hraje na novodobého myslitele. Kniha je trochu nešťastně zařazená do kategorie politologie, ačkoli konstruktivní politické názory autora zde najdete jen těžko (pokud vůbec existují). Pokud šlo o snahu vytvořit dílo, které si budeme jednou nostalgicky číst a vzpomínat na dnešní dobu, já si tedy raději pustím nějaký díl Ulice (nikdy jsem žádný nedokoukal). Jedna hvězda za občasné výroky, které smrdí humorem a originalitou.

foxienicky
30.12.2016

Glosy vtipné, ale při čtení rozhovorů jsem si připadala jako při pročítání rozhovorů z MF Dnes za posledních 12 let.. na knihu jsem se těšila, ale je mi líto :/

anna8636
19.12.2016

Knihu jsem koupila s domnenim, ze podporim nadejneho, celkem vtipneho, politicky aktivniho mladika. Po procteni jsem trochu predeslou vetu prehodnotila. Jsem trochu znechucena a malicko nastvana ze jsem za to vubec nejake penize dala. (Trochu a malicko chapej jako tezky sarkasmus). Skoda.

Armin1984
06.12.2016odpad!

Politologie? To je vtip? Obecně jsem proti pálení knih, ale s touto snad ani nic jiného udělat nelze...