lenka4434 lenka4434 komentáře u knih

Historie včel Historie včel Maja Lunde

Podle obálky jsem myslela, že uvnitř je návod na chov včel. Začátek knihy se četl velmi dobře a byl poutavý, prostřední část se trochu vlekla (obzvlášť když Tao bloudila po městě), ale závěr vzal za srdce a všechny tři části spojil dohromady. Krásná kniha, možná by tohle téma chtělo "ještě něco víc"...

05.01.2018 5 z 5

Racek Racek Richard David Bach

Zajímavé téma, ale na plné čáře knížku vyzdvihují ilustrace (vydání Argo), bravo!

16.12.2017 4 z 5

K2 - 8611 m K2 - 8611 m Josef Rakoncaj

Klobouk dolů před panem Rakoncajem! Reaguji na komentář níže.. Mně se právě ten popis rutiny moc líbil, co jedli, kolik měli na zádech, o čem přemýšleli.. Čtení knihy bylo krásně zprostředkováným zážitkem.

01.11.2017 5 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Bestseller? Neskutečně zajímavý námět, ale tak nějak nedotažený do konce. Od postavy Smrti jsem čekala mnohem více, než jen být vypravěčkou. Závěr byl strhující, ale to proto, že umírají postavy, se kterými jste se sžili a všechny byly vesměs pozitivní. Za mě tedy ne, takové téma si zaslouží víc.

11.07.2017 2 z 5

Nesmrtelná túra do Compostely Nesmrtelná túra do Compostely Jean-Christophe Rufin

Krásná čtivá kniha pro každého, kdo by se chtěl někdy na Cestu vydat. Doporučuju

07.04.2017 5 z 5

Nekonečno vítá ohleduplné řidiče Nekonečno vítá ohleduplné řidiče Rob Grant

Asi jsem čekala více. Ze seriálu jsem viděla pár dílů, ale neuchvátily mě. Kniha v prostřední třetině nebyla moc zajímavá, konec už zase měl trochu spád. Kocour je mi nesmírně protivný a nedokážu ho brát s nadsázkou tak, jak ho berou všichni ostatní. Oceňuji fantazii autora při psaní LNŽ.

07.04.2017 2 z 5

Stopařův průvodce Galaxií Stopařův průvodce Galaxií Douglas Adams

Začátek knihy je strhující, smála jsem se nahlas. Pak nevím, co se stalo - jestli jsem si zvykla na tento druh humoru, nebo kniha přestala mít spád - začala jsem se nudit.

02.03.2017 3 z 5

Peklo blízko nebe Peklo blízko nebe Jon Krakauer

Má první kniha o velkých horách. Krásně napsaná.

22.11.2016 5 z 5

Pohřbeni v oblacích Pohřbeni v oblacích Amanda Padoan

Dost připomíná Peklo blízko nebe, která se mi ale líbila více. Zde bohužel postavy a zejm. šerpové hodně splývají. Ale díky za tyto knihy, Himalaje (a všeobecně vysoké hory) se už nejeví tak romantické. Na jedné straně splněné marnotratné sny, na straně druhé čistý byznys.

22.11.2016 4 z 5

Když jsem poprvé otevřela knihu a zjistila, že tam není ani jedna fotka, byla jsem lehce naštvaná, ale nakonec mě ilustrace uchvátily jako snad ještě nikdy. Tomski&Polanski, skvělá práce! Bylo to mnohem lepší zážitek, než s originálními fotkami.
Kniha je lehká, hravá, odpočinková, často jsem se musela smát nahlas.
Plný počet nedávám jen z podvědomého strachu, že se u mě před domem objeví cizinec s prázdnou lahví na vodu a rozhodne se u mě přespat :-)

update: živá projekce je stejně skvělá, jako kniha :)

19.11.2016 4 z 5

Tanec s draky Tanec s draky George R. R. Martin

Tanec s draky je vleklý a nudný.. Jenže jako vždy Martin něco nakousne a člověk má chuť číst dál.. Ale tedy smekám, napsat 1115 stran textu, kde se toho moc nestane.. Daenerys se jen tak plácá, v Královo přístavišti je nuda.. Nejnapínavější pasáž je asi ta, kde Cersei prochází davem, jinak je to směť postranních příběhů, které ztrácí na atraktivitě díky tomu, že základní linka se pořád vleče...
Jenže díky posledním pár kapitolám si stejně Vichry přečtu.

10.08.2016 3 z 5

Záhir Záhir Paulo Coelho

Mám někoho, kdo je mi Záhirem, čekala jsem odpovědi na své otázky a nedozvěděla jsem se nic. Nedokázala jsem se do knihy "ponořit", necítím se obohacena. Tedy snad až na pojem Protekční banka, který vlastně ani není od Coelha..

31.03.2015 3 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Přečetla jsem prvních 40stran a, dámy nezlobte se, tohle je z mého pohledu pod moji úroveň. Každému podle chuti, občas je třeba vypnout a třeba číst něco naivního, ale tohle je úspěšná komerční past bez hodnoty.

28.02.2015 odpad!

Nevěra Nevěra Paulo Coelho

Nevím, v jaké náladě bych měla být, aby mi tato kniha sedla - číst o bohaté nádherné fifleně s dokonalou rodinou... Nepochopila jsem ji, což neznamená, že je to vína autora, a ani jsem si neužívala čtení

26.02.2015 2 z 5

Tichý dech Tichý dech Jan Trachta

Úchvatná kniha, jedna z mála, u kterých jsem si přála, aby nikdy neskončila. Obdivuji autora, jeho nadhled a pokoru. Sama jsem lékař (ale ne bez hranic) a snad proto mě kniha strhla dvojnásob. Užívala jsem si každý odstavec, pro možnost vidět situaci autorovo subjektivním pohledem, nikoliv jen číst strohý popis událostí. Děkuji

22.02.2015 5 z 5

Himmlerova kuchařka Himmlerova kuchařka Franz-Olivier Giesbert

Nemastný eintopf. Jako bych tam cítíla prvky Staříka, 50 odstínů (sice jsem nečetla, ale napadlo mě při čtění lehce nadbytečných erotických pasáží), +pár receptů na konec, když teď tak frčí pořady o vaření. Chyběly mi tam snad jen prvky severské detektivky a soudobý bestseller šitý horkou jehlou je na světě. . Róza emočně plochá a Himmlera a Hitlera by mi snad mohlo být i líto - jistě, psáno s nadsázkou, ale nesedlo mi to, o takových věcech je umění dobře žertovat. Poslední kapitola palec nahoru.

10.09.2014 2 z 5

1Q84: Kniha 3 1Q84: Kniha 3 Haruki Murakami

Tohle není čtení pro mě. V té knize se vlastně nic nestalo, spousta rozehraných postav se prostě ztratila bez vysvětlení. Asi je to moje chyba, ale já tuhle knihu absolutně nepochopila... Přečetla jsem ji jen proto, že jsem ji dostala jako dárek. Sama bych ji nikomu nedala. Kdyby se našel zkušenější čtenář, co mi vysvětlí "o co vlastně šlo", byla bych ráda. Z téhle knihy jsem si neodnesla vůbec nic

03.09.2014 2 z 5

Prevít na vysoké Prevít na vysoké Jan Jícha

Jedna z mála knih, u kterých jsem se smála nahlas :)

13.08.2014 5 z 5

Muž, který chtěl být šťastný Muž, který chtěl být šťastný Laurent Gounelle

Žádná převratná kniha, ale byla milá :)

13.08.2014 4 z 5

Kmotr Kmotr Mario Puzo

Nevím, jestli bych zvládla pochopit takové množství postav, kdybych před tím neviděla film, ale narozdíl od ostatních dvojic film-kniha - nedokážu říct, co je lepší, obojí je perfektní. Dvojku už jsem nepřelouskala ..

13.08.2014 5 z 5