Nesmrtelná túra do Compostely

Cesta do Compostely! Pouť vyšlapaná už milióny opánků (i goretexové obuvi), opředená legendami, vedoucí úchvatnou přírodou i podél autostrád. Rufin popisuje štrapáci, kdy se jako „galejník“ Cesty utkává s břemenem a slastí samoty, potkává zbožné houfce, poutnice bažící po milostném vznětu i třeba pijany. Sám toužící po transcedenci, schvácen únavou a špínou posvátné pouti, prchá před kýčem, (kupčíky) i snoby a jen a jen v rytmu nepřestajné chůze nachází ohniska klidu, kdy se dotýká spirituality, jako nejvyššího tajemství pradávné stezky. Přičemž (autor moderního cestopisu) Jean Christophe Rufin své utkání a nakonec i splynutí s Cestou popisuje s nebývalým vtipem, švihem a elegancí …...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/238773/nesmrtelna-tura-do-compostely-238773.jpg 4.183
Literatura světová, Literatura faktu, Cestopisy a místopisy
Vydáno, Prostor

Immortelle randonnée. Compostelle malgré moi, 2013

Kniha Nesmrtelná túra do Compostely

Mufa

Musím říct, že to na mě bylo až moc filozofické. Ale číst se to dalo

Alto98

Krásné vyprávění o tom, jak si cesta podmanila poutníka. A poutník to čtivě popsal.

Baushka
31.12.2019

Nedočetla jsem. Opravdu se nejedná o cestopis, který jsem chtěla číst, ale spíše o faktický popis poutníkova tažení, jeho duševního rozpoložení a působení cesty. Dle mého se autor svými výroky často opakoval. A názor, že se sami nemůžete rozhodnout, že cesta rozhodne za vás, mi byl neskutečně protivný.

lynxir
25.11.2019

Číst se to dá, ale popis cesty je poměrně strohý a ani z toho nečiší přílišné nadšení ze zvolené cesty. Vůbec mám pocit, že pokud se v takovýchto knihách neklade velký důraz na osobní prožitky, ještě lépe nějaký zakomponovaný příběh, je to časem nuda. Bodík navíc za grafickou úpravu a krásné fotografie Martiny Rajnochové. Ovšem po přečtení knihy si říkám: proč vlastně by měl člověk jít zrovna do Compostely??? Vždyť je přece tolik krásných cest… Tak šup, šup, nazout boty a jdeme!!

bruntal
23.07.2019

Autor se s čtenáři poutavou a vtipnou formou dokáže podělit o své intimní pocity poutníka.

alv5
02.04.2019

Hezky se to čte a jsem rád, že jsem si tuto knihu mohl znovu přečíst. Cesta do Compostely mě láká už pár let, ale stále ne a ne najít čas... a možná i odvahu ????

ditta3718
24.02.2019

Ctive napsane, ale od cesty spise odrazujici nez inspirujici.

Ranuncul
06.02.2019

Čekala jsem trochu víc.Občas v knize byly docela dobré myšlenky,ale celek mi přišel docela strohý.

Ve znamení Kon-Tiki
Ve znamení Kon-Tiki