Nesmrtelná túra do Compostely

Cesta do Compostely! Pouť vyšlapaná už milióny opánků (i goretexové obuvi), opředená legendami, vedoucí úchvatnou přírodou i podél autostrád. Rufin popisuje štrapáci, kdy se jako „galejník“ Cesty utkává s břemenem a slastí samoty, potkává zbožné houfce, poutnice bažící po milostném vznětu i třeba pijany. Sám toužící po transcedenci, schvácen únavou a špínou posvátné pouti, prchá před kýčem, (kupčíky) i snoby a jen a jen v rytmu nepřestajné chůze nachází ohniska klidu, kdy se dotýká spirituality, jako nejvyššího tajemství pradávné stezky. Přičemž (autor moderního cestopisu) Jean Christophe Rufin své utkání a nakonec i splynutí s Cestou popisuje s nebývalým vtipem, švihem a elegancí …...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/23_/238773/nesmrtelna-tura-do-compostely-238773.jpg 4.277
Literatura světová, Literatura faktu, Cestopisy a místopisy
Vydáno · Prostor

Immortelle randonnée. Compostelle malgré moi · 2013

Kniha Nesmrtelná túra do Compostely

bruntal

Autor se s čtenáři poutavou a vtipnou formou dokáže podělit o své intimní pocity poutníka.

alv5

Hezky se to čte a jsem rád, že jsem si tuto knihu mohl znovu přečíst. Cesta do Compostely mě láká už pár let, ale stále ne a ne najít čas... a možná i odvahu ????

ditta3718

Ctive napsane, ale od cesty spise odrazujici nez inspirujici.

Ranuncul

Čekala jsem trochu víc.Občas v knize byly docela dobré myšlenky,ale celek mi přišel docela strohý.

DádazPrahy
13.03.2018

Knížka mne zaujala na první pohled - hnědá barva stránek jako symbolika cesty a krásné barevné fotografie oddělujicí jednotlivé kapitoly. Velmi zajímavé povídání o tom, jaké radosti a starosti mohou poutníka čekat. Autor odkrývá čtenáři své pocity, vše popisuje s otevřeností a upřímností a nabízí i hlubší zamyšlení. Určitě doporučuji, atˇ se na pouť do Compostely chystáte nebo spíše obrazně "cestujete po světě" v teple domova.

medvedice3
04.03.2018

Skvěle popsaná autorova osmi set kilometrová pouť, skvělé převážně "velkoformátové" - dvoustránkové fotky české poutnice Martiny Rajnochové (2014).

Bomartina
05.01.2018

Moc hezká knížka o svatojakubské cestě; potěšilo mě, že na rozdíl od většiny autorů popisuje Severní cestu a ne tu profláklou Francouzskou a nešetří humorem a sebeironií. Navíc je přeložená tak dobře, že se čte jedním dechem.

Vlk.kh
31.12.2017

Mám duši tuláka a rád se courám krajem s báglem na zádech, takže tahle knížka se mi velmi líbila. Na stejnou Cestu, jako autor ale asi nevyrazím, protože mi to přijde v dnešní době takové moc profláknuté a populární a to nemám rád. Ale čte se to hezky :-)

TIP: Máte rádi Databázi knih?

cestopisné příběhy Santiago de Compostela poutní místa

Jean-Christophe Rufin