Nesmrtelná túra do Compostely

Cesta do Compostely! Pouť vyšlapaná už milióny opánků (i goretexové obuvi), opředená legendami, vedoucí úchvatnou přírodou i podél autostrád. Rufin popisuje štrapáci, kdy se jako „galejník“ Cesty utkává s břemenem a slastí samoty, potkává zbožné houfce, poutnice bažící po milostném vznětu i třeba pijany. Sám toužící po transcedenci, schvácen únavou a špínou posvátné pouti, prchá před kýčem, (kupčíky) i snoby a jen a jen v rytmu nepřestajné chůze nachází ohniska klidu, kdy se dotýká spirituality, jako nejvyššího tajemství pradávné stezky. Přičemž (autor moderního cestopisu) Jean Christophe Rufin své utkání a nakonec i splynutí s Cestou popisuje s nebývalým vtipem, švihem a elegancí …...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/238773/big_nesmrtelna-tura-do-compostely-NIs-238773.jpg 4.192
Literatura světová, Literatura faktu, Cestopisy a místopisy

Vydáno: , Prostor

Immortelle randonnée. Compostelle malgré moi, 2013

Kniha Nesmrtelná túra do Compostely

Martinique

Knihu jsem četla jako odlehčující po jedné náročnější klasice. A splnila to, co jsem očekávala. Do Compostely se nechystám, už pro to, jak je to profláklé. Ale těším se na jaro a na jakoukoliv jinou túru.

Mufa
15.09.2020

Musím říct, že to na mě bylo až moc filozofické. Ale číst se to dalo

Alto98
22.05.2020

Krásné vyprávění o tom, jak si cesta podmanila poutníka. A poutník to čtivě popsal.

Baushka
31.12.2019

Nedočetla jsem. Opravdu se nejedná o cestopis, který jsem chtěla číst, ale spíše o faktický popis poutníkova tažení, jeho duševního rozpoložení a působení cesty. Dle mého se autor svými výroky často opakoval. A názor, že se sami nemůžete rozhodnout, že cesta rozhodne za vás, mi byl neskutečně protivný.

lynxir
25.11.2019

Číst se to dá, ale popis cesty je poměrně strohý a ani z toho nečiší přílišné nadšení ze zvolené cesty. Vůbec mám pocit, že pokud se v takovýchto knihách neklade velký důraz na osobní prožitky, ještě lépe nějaký zakomponovaný příběh, je to časem nuda. Bodík navíc za grafickou úpravu a krásné fotografie Martiny Rajnochové. Ovšem po přečtení knihy si říkám: proč vlastně by měl člověk jít zrovna do Compostely??? Vždyť je přece tolik krásných cest… Tak šup, šup, nazout boty a jdeme!!

bruntal
23.07.2019

Autor se s čtenáři poutavou a vtipnou formou dokáže podělit o své intimní pocity poutníka.

alv5
02.04.2019

Hezky se to čte a jsem rád, že jsem si tuto knihu mohl znovu přečíst. Cesta do Compostely mě láká už pár let, ale stále ne a ne najít čas... a možná i odvahu ????

ditta3718
24.02.2019

Ctive napsane, ale od cesty spise odrazujici nez inspirujici.