LenaWirus LenaWirus komentáře u knih

Divoká říše Divoká říše Stacey Marie Brown

Po velké propagaci a pozitivních ohlasech jsem se na tento kousek moc těšila, bohužel mě ale čekalo pouze zklamání. Ačkoliv se jedná ne sice o moc originální, ale i tak zajímavý námět, kniha se vůbec nepotkala s mým očekáváním. Celý příběh je vlastně pouze o tom, jak po sobě všichni vzdychají nebo se mlátí. A mužský aktér byl příliš nereálný i na fantasy svět. Za mě velké zklamání a další díly - pokud se u nás vydají - číst nebudu.

22.01.2023 1 z 5

Pět polibků Pět polibků Rachael Anderson

Jednoduché, čtivé, předvídatelné - u tohoto žánru to ani jinak nejde. Já jsem se moc bavila a knihu přečetla jedním dechem. Hlavní hrdinka nebyla otravná (což bývá můj problém u mnoha knih) a mužský aktér byl prostě Pan Dokonalý.

10.01.2023 4 z 5

Jana Eyrová Jana Eyrová Charlotte Brontë

Pan Rochester byl zpočátku sobecký, namyšlený a hrubý a litovala jsem Janu, že musí snášet jeho manýry. Na jeho obranu byl ale Jan Rivera ještě horší - toho jsem držela v nelibosti až do konce příběhu. Jana mě překvapila. Ačkoliv se zprvu zdála být zamlklá a poddajná, postupně si získávala sebevědomí a uměla v potřebnou chvíli vzdorovat. Příběh byl tedy velice zdlouhavý a popisný, mě to ale nepřekáželo. Nakonec jsem vzala na milost i pana Rochestera. A dočkala jsem se svého oblíbeného šťastného konce.

22.03.2022 4 z 5

Sběratel přání Sběratel přání Mia Sheridan

Nádherný příběh plný emocí, od kterého se nelze odtrhnout. Hlavní aktéři byli napsaní s péčí a věrohodností dobrého spisovatele. Příběh byl poutavý od začátku až do konce, ani v nejmenším nenudil - naopak. Samozřejmě je zde několik klišé, které se tomuto typu knihy nevyhnou, což mě ale ani v nejmenším neobtěžovalo. Jedná se o vyprávění plné tajemství, lásky, zrady a vykoupení. Knihu vřele doporučuji.

12.09.2021 5 z 5

Touha Touha Tracy Wolff

Omlouvám se, ale tento brak se nedá ani dočíst. To je tak hloupé a přehnané od první stránky, že jsem to nezvládla. A to většinou nemám problém s touto literaturou - stmívání jsem měla ráda i navzdory tomu, že je to blbost. Tohle je ale pouze trapnost a ukázka absolutního autorského netalentu.

19.06.2023 odpad!

Modrá jako safír Modrá jako safír Kerstin Gier

Druhý díl byl ještě lepší než ten první. Dočkali jsme se dalších romantických chvilek mezi Gwendolyn a Gideonem a ten konec mezi nimi? Už se těším na třetí knihu a jak to spolu vyřeší. Stále bohužel nevíme, proč Paul a Lucy ukradli chronograf, dle epilogu se to ale určitě dozvíme. Je to samozřejmě jednoduché psaní pro mládež, i mě to ale jako dospělou ženu baví - možná právě proto, že hlavní hrdinka konečně není paní dokonalá (jak bývá v knihách zvykem).

09.02.2023 4 z 5

Kufr z nebe Kufr z nebe Lin Rina

Kroniky prachu jsem si zamilovala, Kufr z nebe jsem si tedy nemohla nechat ujít, ačkoliv jsem si Elisu dříve nijak neoblíbila. Zprvu to začalo vlažně - sice se pořád něco dělo, ale vlastně mě to nebavilo. Byla jsem i zmatená z toho, jaký vztah se buduje mezi Elisou a Jamiem, než se objevila zmínka o Benjaminovi. Po první třetině knihy se pro mě všechno zlomilo a nemohla jsem se odtrhnout. Možná to bylo romantickou linkou, která je možná klišé, ale pro mě v knihách nepostradatelná. A pan Green - páni. Jevil se mi trochu jako kopie pana Reeda, ale vzhledem k tomu, že pana Reeda jsem zbožňovala, ani v nejmenším mi to nevadilo. Zápletka byla ve výsledku jednoduchá, ale mě to neobtěžovalo, nejsem fanoušek detektivek. Více mě zajímají interakce mezi postavami. Kufr z nebe pro mě nebyl tak perfektní jako Kroniky prachu, jelikož Elisa není Animant a vyšetřování vraždy není tak kouzelné jako prostředí knihovny, i tak jsem si knihu ale moc užila a nejsem vůbec zklamaná.

06.12.2022 4 z 5

Ozvěny run Ozvěny run Christina Courtenay

Zaujala mě Vikingská tématika, kterou mám obecně v oblibě, ačkoliv jsem moc takových knih nečetla. Bez romantické linky není pro mě kniha knihou, proto jsem byla potěšená, že jsou zde vztahy v popředí. Trochu jsem čekala, že bude děj složitější vzhledem k archeologickým nálezům, ale jednalo se o jednoduchou linku, mě to vůbec nevadilo. Původně jsem se domnívala, že bude na konci trochu rozvedená reinkarnace, nicméně hrdinům v současnosti ani nedošlo, že Ceri a Haukr byli oni v minulém životě, tak to mě trochu zklamalo. Jinak jsem ale spokojená.

05.05.2023 4 z 5

Skandál na spadnutí Skandál na spadnutí Julia Quinn

Tento díl byl z prequelové série ten nejslabší - upřímně mě ani moc nebavil. Na Nicholasovi a Georgianě nebylo vlastně nic zajímavého a v knize se ani nic moc nedělo. Za mě spíše zklamání.

20.08.2022 2 z 5

Za vším hledej Bridgertonovy Za vším hledej Bridgertonovy Julia Quinn

Autorčino klasické psaní - nezklamalo. Samozřejmě se stále jedná o jednoduché vyprávění s důrazem na romantiku, u čehož si ale vždy odočinu. Jediná věc, která mi vadila, byl způsob,jakým byla prezentována Billie - "jiná než ostatní dívky". Tento fenomén nemám ráda, jelikož je mnoho typů žen a dívek a žádná není jediná, která má ráda to a ono.

14.08.2022 4 z 5

Vězňova žena Vězňova žena Maggie Brookes

Zase ten useknutý konec - nedozvíme se nic o osudu lidí, se kterými se Izzy a Bill spřátelili, nic o jejich dalším životě po válce Shledala se Izzy znovu s matkou, otcem nebo bratrem? Vrátil se Bill do Anglie za rodiči nebo zůstal s Izzy v Československu? Viděli znovu Ralpha? Předala Izzy vzkaz jeho rodičům? Nic z toho se nedozvíme a tento nový trend (ne)psaní mě opravdu štve. Jinak se jedná o povedené psaní (samozřejmě s ohledem na válečné téma). Ze začátku to vypadalo, že se bude jednat pouze o lásku dvou hlavních aktérů, což se po první třetině knihy překlopí na hrůzy tehdejší doby. Kniha je to povedená, samozřejmě místy smutná a krutá. Znovu bych se do jejího čtení ale nepustila

11.05.2022 3 z 5

Zimní zámek Zimní zámek Alexander Stainforth (p)

Tato kniha se mi přesně trefila do vkusu i do nálady. Miluji obsáhlé knihy, takže takovýhle dlouhý historický román jsem si nemohla nechat ujít. Ačkoliv moc nefandím českým autorům - jejich čtení mě nebaví - zde není vůbec poznat, že je příběh z pera krajana. Nechyběla akce, zápletka, drama, hodně lásky a sympatické i dobře vykreslené záporné postavy. Nejedná se ovšem vzhledem k žánru o složité čtení. Jediné, co bych dílu vytkla, byl uspěchaný konec. Zdá se mi, že toto je v poslední době trend autorů - pro mě velice nepříjemný. Chybělo mi dokončení příběhů některých vedlejších postav a něco málo i u těch hlavních. I tak dávám plný počet hvězd.

10.03.2022 5 z 5

Runy osudu Runy osudu Christina Courtenay

Tak zde se mi autorka přímo trefila do vkusu. Už z prvního dílu jsem měla radost, u druhého jsem byla nadšená. Tématiku romantického cestování v čase mám obzvlášť ráda. V Runách osudu se vypráví příběh o Linnee, dceři Haakona z první knihy. Mužský protagonista byl zde naprosto dokonalý (pokud přivřeme oči nad tím, že Linneu uvěznil, udělal z ní otrokyni a pak ji chtěl prodat za vysoký zisk). Nefandím příliš hrdinkám, které jsou vykreslené jako krasavice, po kterých všichni touží a převyšují svou krásou všechny ostatní, ale dokážu toto vzhledem k celkovému dojmu z knihy odpustit. Konečné cestování tam a zpátky a znovu tam a zpátky už bylo trochu moc přitažené za vlasy, ale jinak jsem si užila oddychovou romanci s nebezpečným pohledným vikingem, který se do blonďaté krasavice z budoucnosti samozřejmě nemohl nezamilovat. Nemám ráda série, ale vzhledem k tomu, že se zde jednalo o volné pokračování se zaměřením na jiné postavy než v minulém díle, doufám, že se dočkáme i další knihy s vikingskou tématikou.

24.08.2023 5 z 5

Kouzla rodu Thornů Kouzla rodu Thornů Margaret Rogerson

Tato kniha mě mile překvapila, jednalo se o zajímavě pojmutý příběh z prostředí knihoven, kde knihy ožívají a můžou způsobit spoustu problémů. Také mě pozitivně překvapil systém čarodějnictví - tedy že každý čaroděj potřebuje ke své magii démona, kterému ze sebe musí něco obětovat. Za dlouhou dobu jsem narazila na ženskou hrdinku, která nebyla otravná a naprosto neracionální. Vzhledem k epilogu se bude zřejmě jednat o sérii, což mi přijde zbytečné. Hodnotím kladně.

30.06.2023 4 z 5

Twisted Games: Hry na ostří nože Twisted Games: Hry na ostří nože Ana Huang

Byla jsem přesvědčená, že příběh Rhyse a Bridget se mi bude líbit více než první díl, překvapivě to tak ale nebylo. Ačkoliv mám ráda obsáhlé zdlouhavé slowburn romance, tohle bylo zdlouhavé i na mě. A oba hrdinové byli vlastně úplně stejní jako Alex s Avou z předchozí knihy. Dokonce i erotické hlášky byly na chlup stejné. Škoda. Uvidíme, zda další kniha bude obsahovat příběh Jules a Joshe nebo Christiana se Stellou (tyto dvojice předpokládám dle epilogu).

09.04.2023 3 z 5

Čarodějův synovec Čarodějův synovec C. S. Lewis (p)

Je vidět, že se jedná o starý text, i tak se mi to líbilo, četla jsem jako první díl a jsem ráda, že hned na začátku vím, jak Narnie vznikla a mám podklad pro další díly.

27.11.2022 3 z 5

Milostný dopis Milostný dopis Tracy Rees

Kniha se četla velmi pomalu navzdoru tomu, že mě vlastně moc bavila. Je zde několik dějových linií postav, z nichž každá řeší jiná životní trable, a všechny jsou vlastně provázané. Máme zde otázku domácího násilí, nedostatku sebelásky či hledání životní lásky, které se stále nedaří. Kniha je napsaná jednoduše, ale ne hloupě. Vše samozřejmě nakonec dobře dopadne, což mám ráda.

13.08.2022 4 z 5

Naše zakázané vášně Naše zakázané vášně Chloe Gong

Dlouho jsem z knihy nebyla takhle zklamaná. Těšila jsem se na ní a koupila ji ještě v předobjednávce. Očekávala jsem rozsáhlý retteling s propracovanou romancí, tvrdými boji mezi gangy, barvitými popisy Šanghaje a sympatickými postavami. Hlavní hrdinka Juliette byla snad tou nejhorší hlavní postavou, s jakou jsem se v poslední době setkala - od první stránky nesympatická, protivná, rozmazlená, sobecká. Ostatní postavy kromě Romy příliš prostoru nedostaly. Děj byl velmi kýčovitý - pardon, ale nestvůra, co vypouští brouky. Nevím, zda se to zdá tak příšerně hloupé jenom mě. A opět otevřený konec, aby se mohlo rýžovat z dalších dílů. To musí být dnes opravdu všechno několikadílná série? Nemůže nic zůstat u jednoho pořádného románu. Rozhodně si další díly kupovat nebudu.

08.07.2022 2 z 5

Ryanova pomoc Ryanova pomoc Leila Meacham

Jedná se o krátkou romantickou jednohubku na dva dny. Nic složitého, ale moc pěkného k uvolnění, když zrovna nechcete číst nic, u čeho musíte přemýšlet. Jeth byl samozřejmě v mnoha ohledech přehnaný a nereálný, i tak je to ale typický mužský nabručený hrdina, po kterém většina žen touží. Zklamal mě ale strohý konec.

27.05.2022 4 z 5

Dům U Tří borovic Dům U Tří borovic Hana Marie Körnerová (p)

Moc pěkný román. Někdy jsem si přála, aby byly události a postavy více vykreslené, myšlenky více rozepsané, ale s tím mám problém u většiny dnešních knih. Jinak se jedná o čtivý román se zajímavou zápletkou, povedenými hlavními postavami a naštěstí i se šťastným (ačkoliv strohým) koncem.

25.05.2022 4 z 5