Lalina3 Lalina3 komentáře u knih

Gallant Gallant V. E. Schwab (p)

Myslím, že na jedenkrát nejsem schopna pojmout všechno info v knize, všechen popis a skryté významy. To čtu asi moc rychle na to :D
Ale kniha toho skrývá hodně, mně se dost líbila. Nechává prostor fantazii. Konec chválím a grafická úprava je perfektní.
Přesto hodnotím o hvězdičku méně, myslím, že ten potenciál se mohl využít malinko víc :)

01.04.2023 4 z 5

Skleněný trůn Skleněný trůn Sarah J. Maas

Velmi pěkné, čtivé, ale nemůžu říct, že bych z toho byla úplně odvařená, proto dávám o hvězdičku méně. Ale věřím, že některý z příštích dílů bude větší bomba, že tohle byl pomalejší rozjezd... Těším se!

21.09.2022 4 z 5

Zvon Zvon Neal Shusterman

Fantasy kniha mě překvapila stokrát víc než leckterý thriller :D klobouk dolů! Celou sérii jsem si moc a moc užila a jen tak na ni nezapomenu. Moc doporučuji.
Někteří píši, že kniha byla moc dlouhá, nesouhlasím! I kdyby bylo dalších 200 stran, nezlobila bych se :D

12.02.2022 5 z 5

Město přeživších Město přeživších Thomas Thiemeyer

Sama bych se do knihy asi v životě nepustila, ale maminka mě přesvědčila a jsem za to moc ráda!
Kniha byla čtivá, napínavá a překvapivě ani nebyla typickou naivní fantasy pro mládež. Byly tu krutější scény, za což jsem ráda, parádně to doplnilo celý děj.
Jediné, co bych trochu vytkla, jsou občasné nejasnosti - autorka si mohla trošku víc pohrát s detaily, ale i tak - za mě podařená fantasy.
Taky chválím obálku!

11.02.2020 4 z 5

Kameník Kameník Camilla Läckberg

Velice zajímavá kniha. Určitě si přečtu další, autorka píše velmi poutavě.

04.06.2019 4 z 5

Krvavý slib Krvavý slib Richelle Mead

Jak píše DannyLady pode mnou, něco mi tu nesedělo... :/ Asi to, že se tak rychle smířila s vývojem situace, mně by to trvalo mnohem, mnohem déle.
Ale i tak kniha byla zajímavá, u zápletky s otcem jsem odpadla, protože mě to ale VŮBEC nenapadlo :D
Takhle ale zničit Dimitrije, to autorka trošku přehnala... Do čtení jsem se občas musela i nutit, byly tu nazáživné pasáže.

29.05.2019 4 z 5

Kazatel Kazatel Camilla Läckberg

Dobrá detektivka, ale čekala jsem maličko víc.
Prostředí i postavy jsou krásně vykreslené, líbí se mi nahlédnutí do soukromí všech postav v knize - i když to třeba s případem nemá co dělat. Čtení jsem si užila, autorka prostě umí psát. Ale jak říkám, čekala jsem podle hodnocení víc.
A není nad to, udělat si na papír rodokmen... Bez něj bych v knize byla úplně ztracená :D

13.05.2019 4 z 5

Calendar Girl 4 - Říjen, Listopad, Prosinec Calendar Girl 4 - Říjen, Listopad, Prosinec Audrey Carlan

Naivní a hloupoučké, ale velice čtivé. Splnilo to očekávání čtivé a jednoduché knihy :)) Občas mě už vytáčely sexuální scény, ale tak je to erotický román, že :))
Jsem ráda, že Wes konečně poodhalil, co se v Asii dělo a taky se podle toho choval.
Jsem spokojená, na konci jsem si i pobrečela.

14.04.2019 4 z 5

Šest vran Šest vran Leigh Bardugo

Jsem z knihy docela rozpačitá.
Vzhledem k vysokému hodnocení jsem čekala nějakou bombu, nějaké šílené rozuzlení, překvápko a ono nic.

11.04.2019 3 z 5

Láska podle Shakespeara: Sen noci univerzitní Láska podle Shakespeara: Sen noci univerzitní Georgina Guthrie

+ velmi čtivé
+ pohodové, nenáročné
+ vtipy Patty
+ ukázky z Shakespearových děl
+ krásný závěr
+ dokonalá obálka

- kostrbaté překlady
- prakticky o ničem, zápletka na dvě až tři kapitoly
- hodně (zbytečného) sexu, ne každá hádka se přece musí řešit v posteli
- slovo kurva se tu objevovalo až moc často, navíc mi sem vůbec nesedělo

Celkově si myslím, že tato kniha mohla být mnohem tenčí, klidně se dala vmáčknout do epilogu v druhé knize. Ale čtivost to všechno zachránila. Na čtení jsem se těšila, jelikož jsem si u knihy odpočinula. Proto 5*.

19.10.2018 5 z 5

Jsem citlivá bytost aneb Srdce nezná mapu Jsem citlivá bytost aneb Srdce nezná mapu Eve Ensler

Očekávala jsem od knihy asi trošku něco jiného.
Autorka nakousla nespočet vážných témat, ale ani jedno žádným způsobem vlastně nezačala ani ho neukončila. Prostě jen přeskakovala z anorexie na dětskou práci atd. Většina z ,,básniček'' neměla logiku, nijak nezačínala ani nekončila, na mě až moc velký zmatek.
Autorka mohla vytěžit mnohem, mnohem víc.

29.03.2018 4 z 5

Na co Alice zapomněla Na co Alice zapomněla Liane Moriarty

Snažím se nesrovnávat s Sedmilhářkami a Manželovým tajemstvím, ale nějak mi to nejde. Prostě tohle bylo oproti těm dvěma knihám jen oddechovka.
Dá se říct, že se tu v podstatě vůbec nic nedělo. Kromě malých dramatů opravdu nic. Jen vzpomínání na to, co se stalo. To mi tak úplně nevyhovovalo.
To ale nic nemění na tom, že kniha byla opravdu hodně čtivá, autorka umí psát. Jen jsem čekala mnohem víc, a to jsem nedostala.
Konec? Proč tak rychle proboha? To opravdu nešlo dát tu miliardu nových informací na třeba o trošku víc stránek? Moc rychlé zvraty na mě...
Pečení dortu se mi moc líbilo...úplně cítím vůni citrónu...Mňam!

Takže když bych to měla shrnout, autorka rozvíjela situace, které být rozvinuté nemusely. A ty, co to potřebovaly, stály chudé a nerozvinuté. Taky vlastně žádná zápletka, a po Sedmilhářkách jsem nějakou čekala.

Od teď už se do knih od Moriarty pouštím jen, pokud budu chtít nějakou oddychovku. Což mě mrzí, měla jsem ji zařazenou výš.

06.10.2017 3 z 5

Princezna Sultana - Život pod závojem Princezna Sultana - Život pod závojem Jean Sasson

Smutné, reálné, šokující, čtivé...
Měl by si přečíst každý.

Opravdu nevím, co ke knize říct, Sultana mě někdy dost štvala a mrzelo mě, že nedokázala zabránit zbytečnému utrpení. A že ho tam bylo dost.
Taky mě mrzí, že nikdo nezabrání utrpení žen... Je to hodně emotivní kniha, vzala mě dost za srdce.
Je velmi čtivě napsána, jen některé věci mi přišly nejasné a nevysvětlené. Další díly si určitě přečtu, ale až za nějakou dobu, potřebuji teď vstřebat tuhle knihu a změnit žánr... :)

02.09.2017 5 z 5

Dívka z 6E Dívka z 6E Alessandra R. Torre (p)

Z knihy mám různé pocity... Celkově se mi líbila zápletka, ale upřímně jsem asi čekala od thrilleru nějaké ,wow!', které tady nepřišlo. Kroky byly předvídatelné, nakonec vše dobře dopadlo, ani jsme se ale nedozvěděli, jestli její ,oběť' opravdu zemřela, nebo ne, což mě poměrně štve.
Takže to více rozepíšu.
Kniha byla hodně čtivá, krátké kapitoly mi vyhovovaly, protože když jsem měla třeba tři minuty čas, mohla jsem stihnout celou kapitolu. Takže kniha se četla svižně, ke konci jsem se nemohla odtrhnout, ale jak už jsem napsala, nic ,na vyrazení dechu' se nedělo. Teda aspoň podle mě. Ale i tak byla kniha napínavá, erotická a nápad? Ten je dost zajímavý a myslím, že je i hodně dobře zpracovaný.
Co se mi ale úplně nezdálo, byl Jeremy. To byl asi úplný šílenec, nebo já nevím. :D Připadalo mi nepřirozené, že by se začal dvořit ženské, která ho chtěla zabít. A celkově mi tam nějak vadil, víceméně z předchozího důvodu.
A ty vražedné představy... To je asi fakt ztělesnění všech špatností, které autorku kdy napadly. :D
Knihu jsem si užila a opravdu ráda bych si přečetla další díly, bohužel nejsou přeloženy, zkusím se informovat o možnosti přeložení, i když to nevidím kladně...
Obálka je fakt zajímavá, líbí se mi. :)

Autorka mě opět nezklamala, ale mrazivý thriller od toho nečekejte. Spíš takovou oddechovou morbidní šílenost. :D

24.08.2017 5 z 5

Jsem rozohněná Jsem rozohněná Tahereh Mafi

Bomba.
Možné spoilery..
První jsem Juliette neměla ráda za to, že podvádí Adama, ale pak jsem si hodně oblíbila Aarona a Adam mi začal vadit.
Dopadlo to dokonale, poslední kapitoly, kde autorka odhalila trochu více ze soukromí vztahu Juliette a Aarona to hezky oživily.

Moc doporučuji celou sérii!

04.05.2017 5 z 5

Země stínů Země stínů Emily Rodda (p)

Super zakončení série. :-)

04.03.2017 5 z 5

Ostrov přeludů Ostrov přeludů Emily Rodda (p)

Zase se to perfektně rozjelo! Opět super díl. ;)

25.02.2017 5 z 5

Jeskyně strachu Jeskyně strachu Emily Rodda (p)

Začátek byl nudný, už jsem se začala obávat, že autorka už vážně nemá o čem psát, ale pak se to opět rozjelo. :)

25.02.2017 4 z 5

Návrat do Del Návrat do Del Emily Rodda (p)

Tento díl mi přišel o malinko slabší a méně zábavnější, než předchozí díly, ale i tak doporučuji. :)

23.02.2017 4 z 5

Údolí ztracených Údolí ztracených Emily Rodda (p)

Opět napínavý díl, krásně se četl. :)
Ty hry mě velice bavily.. :)

Doporučuji!

19.02.2017 5 z 5