Údolí ztracených

Údolí ztracených https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/1514/bmid_udoli-ztracenych-7Og-1514.jpg 4 275 16

Poslední ze sedmi drahokamů Kouzelného pásu Deltory je na dosah. Získat jej však bude velmi obtížné. Na tajuplném a hrůzostrašném místě zvaném Údolí ztracených již čeká krutý Strážce diamantu, který hraje o svůj nejdražší poklad neobvyklou a záludnou hru. Údolí plné nástrah a napůl živých a napůl mrtvých obyvatel musí naši hrdinové překonat. Jaká překvapivá odhalení na ně čekají?... celý text

Romány Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

The Valley of the Lost , 2002

marketa3815
01.02.2024 4 z 5

Čte naše devítiletá dcera, a ačkoli se jí série líbí a baví ji, v Údolí ztracených má pocit, že autorce už docházejí nápady a lehce se začíná nudit. Podle ní je to jako v Harry Potterovi - nejlepší jsou první 2 díly a pak už to jde dolů.

Abukšákul
05.06.2021 5 z 5

Stejně jako ostatní díly se nám moc líbil i tento. Autorka jede stále ve stejném stylu, takže se můžeme odkázat na naše předešlé komentáře. 5*

Luigi1
04.04.2021 5 z 5

Opět jsem si pěkně početl.

ThePeace135
10.03.2019 4 z 5

Tohle bylo super, další super dobrodružství plné napětí a na vrch ještě pár hádanek a rébusů :)

Haloon
05.01.2019 4 z 5

Tento díl byl přesně to, co od Deltory očekávám, tedy dětskou fantasy plnou hádanek a rébusů, která přímo nutí čtenáře, aby je sám vyřešil.
A to se tady skutečně povedlo. Hádanky skvělé, záporák výborný a tento díl, jeden z nejlepších v sérii.

Devil-Ivet
02.08.2018 3 z 5

Slabší díl, než ty předešlé. Nejzajímavější byla ta hádanka, sama jsem hádala jméno strážce. Přesto to mohlo být více rozepsané (třeba cesta do Údolí ztracených).

Thromulus
12.11.2017 4 z 5

Oproti jiným dílům bylo fajn, že při utkání s pánem Údolí nepřišel boj ukončený náhodou, ale byly prověřeny přímo schopnosti dobrodruhů.

Lalina3
19.02.2017 5 z 5

Opět napínavý díl, krásně se četl. :)
Ty hry mě velice bavily.. :)

Doporučuji!

Michal1999
04.10.2016 5 z 5

Tenhle díl se mi líbil spolu s Městem krys snad nejvíc. Hádanky o jménu strážce byly snad nejpropracovanějšími rébusy celé série, taky je zde na místě ocenit překladatelskou činnost.

Edona
26.12.2014 3 z 5

Údolí ztracených je poměrně průměrný díl. Nicméně jsem se bavila, a to jak při hádankách, tak při kolizích s ely.

Cyanine
01.09.2013 5 z 5

Tento díl mě bavil nejvíc, hlavně díky hádanky. Na to co má v sobě Pýcha jsem přišel sám, u písmena O jsem předpokládal že tam někde bude. Další už jsem nerozluštil.

mpadysakova
08.05.2013 5 z 5

Zaujímavé ako všetky diely. Poviem to takto. Niektorí si myslia opak, ale v knihách( myslím jednotlivé diely) je uplatnená mierna gradácia. Prvé 3-4 diely sú skvelé, ale ostatné a najmä posledný je najlepší....

terca-m
05.03.2013 5 z 5

Čtivé a bez dlouhých popisů jako vždy.Zápletka byla zajímavá (možná by si opravdu zasloužila trochu více rozepsat).Tento díl bych určitě řadila k těm lepším dílům první série Deltory :-)

Issiriana
11.09.2012 5 z 5

Zatím nejlepší díl ze všech. Přečetla jsem to jedním dechem, ale souhlasím, že bych to uvítala i více rozepsané. :)

mishuge
30.11.-0001 3 z 5

četla jsem uplně všechny knihy deltory... a můžu říci že mě to nijak moc nebavilo, málo popsané detaily, ztracela sem se v ději. Mohlo by to být obsáhlejší...

Saruman
30.11.-0001 3 z 5

Zhruba na stejné úrovni jako Město krys. Myšlenka děje dobrá. ale poněkud nedotažená do konce.

zfilmováno

Emily Rodda (p)