Klíč

Stará hrací skříňka – s pevnými pravidly, jak ji používat – byla v Leově rodině předávána z generace na generaci. Její stěny jsou pomalované, zdobí je vesničky, tajemné lesy, hrad na kopci i královna v dlouhých modrých šatech. Pod lesklým černým víkem se skrývá úžasné tajemství. Ta hrací skříňka teď patří Leovi. On sice pravidla respektuje, ale jeho nejméně oblíbená sestřenice Mimi Langlanderová ne. Když jednou pravidla poruší, Leův život se nadobro změní. On i Mimi se ocitnou na dobrodružné a nebezpečné výpravě ve fantastickém světě zvaném Rondo....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/31_/31864/tajemna-zeme-rondo-klic-31864.jpg 3.8101

Tajemná země Rondo (1.)

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Fragment (ČR)

The Key to Rondo (2007)

Kniha Klíč

Jirulka
07.11.2018

Mně se to líbilo, těším se na další díl. Jen nechápu jednu věc.
SPOILER

Když Hal zakopal klíč v našem světě, tak jak se dostal zpátky do Ronda?!

any333
08.02.2017

Uznávám, že tahle kniha nějaký veliký nápad na zápletku neměla, ale mě se líbil autorčin styl psaní a všechny zajímavosti té tajemné země Ronda skrytého v Langlandu v barevné hrací skříňce. U některých postav, jako byl například Kazisvět, jsem si byla jistá, kdo doopravdy jsou. Ale Hal mě překvapil, na takovou osobu bych ho netypovala.
Nevím, jak jiní, ale já chování Mimi naprosto chápala, i když ji Leo obviňoval, že se chová naprosto nezodpovědně. Neměla prostě přátele, přála si poznat cizí země a byla jí dána roztodivná fantazie.
Co se týče konce, Mimi byla dokonale nepřůstřelná a Klíč výborně uhájila. Přeji si vědět, jak bude Modrá královna dál usilovat o návrat Temné doby, takže se chystám na další díl.
Mimochodem, nerodí se v Rondu pohádkové postavy typu Sněhurka nebo Karkulka?

Sophika
27.12.2015

Tato kniha se mi neuvěřitelně líbila, ale pořád to bylo spíše pohádkové, čekala jsem více akce. Zvířecí hrdinové byli úžasní, dala bych jim větší prostor v knize :D

Marthas
26.06.2014

Ano, něco bylo až překvapivě průhledné, jiné věci mě zmátly. Jinak se jedná o hezky a pečlivě vylíčený svět...
Knížka si vás ale nepřipoutá a ano, i postavy - nedá se říct, že bych si někoho oblíbila, snad jen, ty vedlejší postavy byly sympatičtější, a ano konec, až ten měl spád, jaký jsem nečekala!!

Ano, všimli jste si správně, žádná originální myšlenka ze mě dneska nevypadne, v podstatě bych se podepsala pod většinu komentářů pod knihou!! Alespoň že jsem se vyhnula spoilerům!:)

Lika
15.02.2014

Hezká knížka,doporučuju přečíst :3

spencer
16.10.2013

Nerada jsem četla před touhle knížkou, ale jakmile jsem tuhle knížku přečetla TAK čtu STRAŠNĚ RÁDA. Všem doporučuju :)

Anett 26
15.08.2013

V této knížce je velice zajímavé, jak dokázala autorka propojit náš svět s Rondem díky pohádkám a obráceně, že oni si mysleli, že my jsme pohádka.

Kariol
09.08.2013

Na prvním díle téhle trilogie se mi líbí především to, že autorka přišla s originálním nápadem. Vymyslela nový svět a to je velké plus! :) Ale k samotnému příběhu zas tolik co říct nemám...

Emily Rodda (p)
australská, 1948