Čaroděj

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Kdyby vám patřila kouzelná hrací skříňka, která by vás přenesla do jiného světa, určitě byste neváhali. Leo takovou skříňku vlastní, ale uvědomuje si všechna nebezpečí, která na něho v Rondu číhají. Mimi tak bojácná není. „Neboj se, Leo, budeme v bezpečí," říká mu. Ale Leo ví, že v Rondu není bezpečné ani předvídatelné vůbec nic… Fantastický svět Ronda je možná hrozivý, ale Leo s Mimi vědí, že se tam vydat musí. Musí dál hrát svoje role v nekončící bitvě se zlou a krutou Modrou královnou. Znovu se vydávají do světa starožitné hrací skříňky a jsou rozhodnuti se tentokrát do ničeho vážného nezaplést. Ale brzy je kouzelné Rondo zcela pohltí. Jejich výprava na záchranu zmizeného čaroděje se stane ještě nebezpečnější, když jim cestu zkříží slouha Modré královny, Kazisvět, a přiblíží se mračná hrozba, číhající na severní obloze....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/31_/31863/tajemna-zeme-rondo-carodej-31863.jpg 3.769
Série:

Tajemná země Rondo (2.)

Žánr:
Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Fragment (ČR)
Orig. název:

The Wizard of Rondo (2008)

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (7)

Kniha Čaroděj

Přidat komentář
Jirulka
10.11.2018

Asi jsem od toho čekala více a přišlo mírné zklamání. První díl mě bavil vic

any333
22.05.2017

Tenhle díl mi narozdíl od prvního, kde nás autorka seznamovala s Rondem, přišel víc takový detektivní. Takže ano, je možné, že se tam zase tolik akčníh chvilek neodehrálo, ale mě stačilo kousek po kousku odkrývat záhadu ztraceného čaroděje a poté vlastně i Strixova mračného paláce. A celou knihu jsem si říkala, kdy už se objeví Modrá královna, a ona přijde v nejméně nečekanou chvíli a ještě se Leovi vysměje do tváře. Tohle odhalení mě na konci hodně překvapilo.
Tenhle díl byl napsán krásným stylem, dobře se četl a hlavně mě bavily hlášky postav. Protože, když někde slepice mluví a někde ne, může z toho vzejít spousta nedorozumění. A úplně to vždycky zabil kotlík, když se zrovna objevil. Stačilo přečíst ,,Kašťo" a už jsem se smíchem hádala, co kotlík zase provede.
A konec byl velmi dojemný. Moc se mi líbí, když někdo vzpomíná na staré časy, a tady to taky nezklamalo. Nejsmutnější to bylo asi pro Taju, když uviděla své druhy tarlamíny.
A teď jsem velmi zvědavá, co přinese poslední díl. Na obálce byl vyobrazen drak, ale já naprosto netuším, o co tam půjde. Tyhle dva díly moc závratných otázek nezanechaly, takže to bude překvapení.

Pepa0216
17.03.2017odpad!

Knihu jsem nedokázal ani dočíst, skončil jsem ve asi zhruba po 200 stranách.První díl ještě ušel, ale tady je děj poněkud zmatený a hlavně nudný.

Marthas
26.05.2015

Platí to, co jsem napsala i k prvnímu dílu, je tu udivující fantazie autorky, to vše, jak to popíše, je věc jiná, až do poslední třetiny knihy všechno ubíhá jakoby pomalu až nudně, což ale autorce nebrání mít o to víc strhující konec...
Přestože mi trvalo dlouho knihu přečíst, rozhodně si přečtu i poslední díl...
Sice ne hned a budu se muset lehce nutit ale velmi mě zajímá, jak bude vypadat třetí díl, všimla jsem si, že má i lepší hodnocení...

Lika
15.02.2014

Tento díl mě bavil asi jenom na konci ale jinak je celá série pěkná :3

Kariol
09.08.2013

Tenhle díl je oproti prvnímu a třetímu hodně slabý, nebavil mě díky prázdnému textu a chování postav. Ale konec, kdy se přivalí vlna událostí a nečekaných závěrů, to trochu vynahradil! :)

valča marsi
29.03.2012

podle mě nejhorší díl


Autor a jeho další knihy

Emily Rodda (p)
australská, 1948

všechny knihy autora

Kniha Čaroděj je:

v Právě čtených2x
v Přečtených122x
v Doporučených4x
v Knihotéce36x
v Chystám se číst19x
v Chci si koupit2x