LadyKet LadyKet komentáře u knih

Příběh služebnice Příběh služebnice Margaret Atwood

Skvělé, úžasné, čtivé! Krásná utopistická představa budoucí světa... No, kdo ví, třeba to až tak nereálné není... Při čtení mě dost často mrazilo a bylo mi zle při představě, že by k něčemu takovému opravdu mohlo dojít. Autorka má navíc skvělý styl psaní. A poslední věta tohoto díla je opravdu úžasná! Ráda si přečtu další knihy od této autorky.

16.04.2018 5 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Po přečtení mi ještě týden bylo psychicky špatně. Když jsem jí četla podruhé, efekt byl naprosto stejný... Autor dokázal neskutečně skvěle popsat beznadějnou atmosféru příběhu a za to klobouk dolů. Skvělé kniha, ale doporučuji jen pro silné nátury.

05.03.2016 5 z 5

Narrenturm Narrenturm Andrzej Sapkowski

Trochu jsem se bála toho, že to oproti Zaklínači nebude ono, ale zmýlila jsem se! Je to opět velmi působivé a moc se mi líbilo zasazení do historických událostí. Těším se na další díl!

04.05.2018 5 z 5

Dobytí severního pólu Dobytí severního pólu Zdeněk Svěrák

"Sníme psy!"
Jen přemýšlím, že nám nějak Cimrmanovci pomalu odcházejí... Už nejsou nejmladší, no. Těžko říct, jestli se najde někdo další, kdo bude mít tak skvělý humor.

Hudba ticha Hudba ticha Patrick Rothfuss

Nádherně "divný" příběh. Úžasná atmosféra, která vás vtáhne hladce do příběhu, že máte pocit, že Auri znáte odjakživa a je vám s ní moc dobře. Moc pěkné. Dokonce si troufám říct, že se mi to líbilo více než knihy o Kvothem... Asi mám v sobě taky nějaký kousek Auri...

23.02.2018 5 z 5

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Chápu, proč to získalo Pulitzerovu cenu. Opravdu moc krásný příběh, skvěle napsáno a úžasně vyprávěno. Občas mi bylo do breku ze smutných a beznadějných situací.
Knihu jsem si užila a je opravdu strhující.

17.08.2017 5 z 5

Tichá hrůza Tichá hrůza Tomáš Korbař

Po přečtení některých povídek, jsem se bála usnout... Asi nejvíc mě dostal Malý vrah. Ale člověk se bojí rád, takže jsem knihu přečetla asi už 3x :).

03.05.2016 5 z 5

Další úžasný humor a hraní si s češtinou.

07.03.2016 5 z 5

Besídka bývalých žáků zvláštní školy Besídka bývalých žáků zvláštní školy Miloslav Šimek

Prostě se smějete nahlas, i když tu knihu čtete v přeplněném kupé.

Pelyněk. Díl 1 Pelyněk. Díl 1 Daniel Tučka

Tak bohužel, musím dát dvě hvězdičky. Nezachrání to ani hezká obálka. Styl, jakým je tato knížka napsaná, je až moc jednoduchý a takový divný... Jako kdyby se malý dítě snažilo psát na úrovni dospělých ale bohužel mu to nejde. Děj byl na mě místy moc utahaný a nezáživný. Některé nápady byly zajímavé, ale nedotažené do konce. Knížka mě prostě nenadchla a celkem mě i nudila. Obávám se, že si ani další díly nepůjčím, jelikož mi nepřijde, že bych potřebovala vědět, co bude dál... Prostě mě autor nedokázal dostatečně zaujmout, abych si půjčila další díly a to je hodně špatně.

07.04.2018 2 z 5

Mít nebo být? Mít nebo být? Erich Fromm

Úžasné! Srozumitelně napsané, takže snadno pochopitelné i pro běžného čtenáře. Jen jsem pak po přečtení měla lehkou depresi z toho stavu naší společnosti a jak všichni jen chtějí mít a tím pádem nejsou/nežijí... Tato kniha mě přinutila se dívat na svět trochu jinak a snažím se více být a méně mít (postupně se zbavuji mnoha zbytečných věcí). Doufám, že mi to vydrží! A když ne, tak si to přečtu ještě jednou.

15.11.2017 5 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Zajímavý příběh. Dobře napsáno. Jsem zvědavá, jak to celý příběh bude pokračovat.

31.07.2017 4 z 5

Kouzelné přání Kouzelné přání Chris Colfer

Musím ohodnotit pouze 3 hvězdičkami z mnoha důvodů... Prvním důvodem je to, že si myslím, že autor podceňuje inteligenci malých dětí. Kniha je určená pro náctileté, ale na to je až moc předvídatelná a zápletka až moc jednoduchá. Řekla bych, že věkově by seděla tak na 12 let... Jenže to by tam zas nesměly být určité vtipné narážky, které jsou zas pro straší děti. Shrnuto: Moc předvídatelné i pro malé děti.
Zachytila jsem několik zásadních nesmyslů, které knížce ubírají. Rozepisovat je by bylo na dlouho, aspoň to může být taková malá hádanka pro budoucí čtenáře :).
Dále je tam množství tiskových chyb (chybějící slova, písmena...), což je samozřejmě chyba tisku a ne autora a ale ve chvíli, kdy kniha je průměrná a ještě se přidají tiskové chyby, tak to k pozitivního hodnocení nepřidá.
Nápad celé knihy je milý a dobrý, ale zpracování bohužel pokulhává... Ale jako oddechové čtení se to dá :).

08.02.2017 3 z 5

Strach moudrého muže Strach moudrého muže Patrick Rothfuss

Druhý díl nás posune zas o kus dál v příběhu a rozhodně mu to neubírá na zajímavosti a napětí. Těším se, co bude dál.
PS: I když je občas až neskutečné, co všechno Kvothe zažívá a jak mu některé věci procházejí. Ale proč ne :).

05.12.2016 5 z 5

451 stupňů Fahrenheita 451 stupňů Fahrenheita Ray Bradbury (p)

Trochu jsem trpěla při představě, že by se tohle někdy mohlo stát... Pálit knížky?! Ne, díky!

03.05.2016 5 z 5

Marťanská kronika Marťanská kronika Ray Bradbury (p)

Naprosto úžasné. Narazila jsem na ní v knihovně rodičů, když mi bylo tak 16 let a tehdy mě hodně dostala.

Vyšetřování ztráty třídní knihy Vyšetřování ztráty třídní knihy Zdeněk Svěrák

"Jenom támhle vzadu, to je jediná vyjímka. Tam sedí dva blbečci vedle sebe!" Prostě božské!

Boží bojovníci Boží bojovníci Andrzej Sapkowski

Opět velmi skvělé propletení skutečných historických událostí s fantasy prvky. I když hlavní postavě dost věcí stále celkem snadno prochází :).

30.07.2018 5 z 5

Pán věže Pán věže Anthony Ryan

Opět hodnotím tak nějak průměrně. I když se mi zde celkem líbilo, že každou kapitolu vyprávěla jiná postava... Což sice není nic zas tak originálního, ale časté to taky není. Opět tedy nepřekvapí a neurazí.

30.07.2018 3 z 5

Skleněný trůn Skleněný trůn Sarah J. Maas

Docela mě mile překvapila... Není to tak špatné, jak jsem se domnívala, že by to mohlo být. Samozřejmě, že je tu pár takových zvláštních věcí ("tisíce" tajných chodeb na hradě, které nikdo jiný než hlavní hrdinka neobjeví, nikomu nepřijde až moc divné, že něco vraždí lidi na hradě a podobně...), ale jinak to bylo vcelku dobře napsané, mělo to spád a celkem jsem i zvědavá, co bude dál.
Přijde mi, že je to spíše kniha určená dívkám, jelikož jsou tam i dost popsané pocity, emoce okolo vztahů hlavních postav atd. Ale zas na druhé straně to vyvažuje celková míra drsnosti a surovosti, takže každý by si v tom mohl najít to svoje :). Nebuďme genderově stereotypní, že.

14.03.2018 4 z 5