L.Helena L.Helena komentáře u knih

Ztracené světlo Ztracené světlo Jill Santopolo

Lucy mě celou dobu neskutečně štvala. Měla krásný život, vše jí vycházelo, akorát se zamilovala do neskutečného sobce, který dal přednost své práci před ní. A navíc se od ní nedokázal odpoutat a tím pádem ani ona od něj. Vadilo mi, že vlastně celá kniha byla jen o tomto vztahu, žádné drama, žádná špatná životní událost, se kterou by se opravdu musela vyrovnávat, prostě život jako v bavlnce... Závěrečná dramatická událost jako by to pak všechno měla ospravedlnit. Pro mě kniha byla pouhá červená knihovna a znevažování všeho toho dobrého, co hlavní hrdinka od života dostala.

14.11.2018 3 z 5

Hodná dcera Hodná dcera Karin Slaughter

Kniha za přečtení stojí, ale taky mi přišla zbytečně zdlouhavá. To, co a jak se stalo ve škole, jsem odhadla již někde ve třetině knihy, rozuzlení toho, co se stalo před lety, mi přišlo dost překombinované. Ale až na některé zbytečné a dlouhé pasáže jsem si čtení celkem užila.

14.11.2018 4 z 5

Naposledy viděná Naposledy viděná Nina Laurin

Nechci spoilerovat, takže spíš obecně:
Čtenář se postupně dozví základní fakta o tom, co se stalo tehdy i teď. Ale některé skutečnosti uvedeny nejsou, nebo jsou jen v takových náznacích, že mně prostě nedošly. A vlastně i po dočtení celé knihy mi nebyly jasné některé detaily ohledně toho jak přesně se to stalo, nebo jakou roli v tom sehrála právě tato osoba.
Vidím to tak na 3,5*, vzhledem k tomu, že se jedná o prvotinu, tak dávám 4.

11.11.2018 4 z 5

Poslední nádech Poslední nádech Lucy Clarke

Mně se kniha líbila. Potřebovala jsem si odpočinout po drsných severských detektivkách, takže se mi trefila do noty. Nic brutálního, prostě příběh zahalený tajemstvími, která se postupně odkrývají. Což se mi líbilo víc než u Modré, kde veškerá odhalení jsou až na úplném závěru. Dostala jsem přesně to, co jsem od knihy očekávala.

10.11.2018 5 z 5

Angelika Pintířová - Padá mi to z nebe Angelika Pintířová - Padá mi to z nebe Jan Paulas

Prostě mi to nedá a musím srovnávat s knihou Postel, hospoda, kostel, kterou jsem četla před nedávnem. Obě dvě jsou formou rozhovoru s osobností a dotýkají se víry, křesťanství, duchovna..., ale tato je nějak víc spjatá se životem. I u Czendlika jsou otázky a odpovědi z jeho osobního života, ale také velká část je spíš filozofická. Tady, i když je otázka filozofického rázu, téměř vždy na ni sestra Angelika dokáže najít konkrétní životní příběh či vlastní zkušenost. Díky tomu se rozhovor velice dobře čte a já jsem jej přečetla prakticky na jeden zátah. Moc obdivuji sestru Angeliku, kterou jsem dříve neznala a tuto knihu jsem si v knihovně vypůjčila na základě komentářů zde na Databázi.

08.11.2018 5 z 5

Mazací tramvaj Mazací tramvaj Magda Stachula

Tak to se opravdu povedlo! To pravé napětí přijde sice až ve druhé půlce, ale i první polovina knihy je čtivá. Konec mohl být trochu obsáhlejší, ale spíš mi bylo líto, že už končí to bezva čtení.

06.11.2018 5 z 5

Musím to vědět Musím to vědět Karen Cleveland

Nejsem ani analytička CIA, ani IT specialista, takže nemohu hodnotit věrohodnost knihy po této stránce. Vzhledem k tomu, že autorka je bývalá analytička CIA a pracovala pro i pro FBI, tak bych řekla, že ví, o čem píše. Spíš bych předpokládala, že nemůže odhalit utajené postupy špionážní práce a proto to ve zjednodušeném podání vyjde poněkud naivně. Mně to ale vůbec nevadilo. Kniha je velmi čtivá, napínavá od začátku až do konce a propojení téma práce a rodiny je v tomto případě naprosto namístě.

05.11.2018 5 z 5

Banánové dítě – Vietnamka v české džungli Banánové dítě – Vietnamka v české džungli Duong Nguyen Jirásková

Příjemná knížka, dobře se četla. Osobitý náhled do vietnamské kultury. Pokud autorka vydá další knihu, určitě si přečtu.

04.11.2018 4 z 5

Věčné léto Věčné léto Jamie Brenner

Hezký příběh, dobře se mi to četlo. Za mě tak lepší 4*.

04.11.2018 4 z 5

To mi zaplatíš To mi zaplatíš Lisa Jackson

Velké zklamání!
Člověk by řekl, že když v anotaci na přebalu knihy je uvedeno, že bývalé vedoucí letního tábora obdrží vzkaz "To mi zaplatíš", tak se to stane někdy na začátku knihy a od toho se bude odvíjet děj. Ale ouha! Napřed musíte přetrpět asi čtyři sta stran příšerné nudy, kde se pořád dokola omílá jedna dvacet let stará záležitost, děj se vůbec nikam neposouvá a akorát je tam spousta nicneříkající vaty. Pak po těch čtyřech stech stranách teprve přijdou ony zmiňované vzkazy a jakš takš se na zbývajících osmdesáti stranách začne něco dít.

Před lety jsem od autorky četla Nechtěj nic vědět a celkem se mi to líbilo. Proto jsem si nyní půjčila v knihovně tuto novinku a musím říct, že je mi doslova líto těch pěti korun za rezervaci. I ta jedna hvězdička, co nyní dávám, je až až.

02.11.2018 1 z 5

Dítě ohně Dítě ohně S.K. Tremayne (p)

Napínavé, tajemné... Pořád jsem Rachel nabádala, ať proboha uteče z toho hrůzostrašného místa dřív než se zblázní... Při čtení jsem zažívala opravdovou hrůzu. A ten konec? Proč ne, ke knihám prostě překvapivé a málo pravděpodobné konce patří.

02.11.2018 5 z 5

Únos do světa stínů Únos do světa stínů Kateřina Janouchová

Čtu postupně celou sérii už nějak ze setrvačnosti. U této knihy jsem se do první části vůbec nedokázala začíst. Bylo to jen takové přeskakování od jedné postavy ke druhé. Druhá část již lepší, i když od začátku mi bylo jasné, kdo onu ztracenou holčičku určitě najde.

29.10.2018 3 z 5

Pád do tmy Pád do tmy Klára Janečková

Knížka si plně zaslouží pět hvězdiček. Je úžasně čtivá, naplněná dějem, žádná nezáživná vata a prázdná místa. Ale:

trestuhodně nedbale odvedená práce zodpovědných redaktorů. Už mě téměř nepřekvapují tiskové a gramatické chyby, které se poslední dobou objevují v snad každé vydané knize, ale tolik chyb faktických jako v této... Úplně kardinální chyba je nesprávné přechýlení příjmení Brašov na Brašová (správně má být Brašovová). Dále bych k výčtu chyb, které ve svém příspěvku zde níže již uvedla racuba, doplnila, že Postojenske jeskyně jsou delší než 20 kilometrů a ne 20 metrů, jak je chybně uvedeno na str.18.

Ještě bych ráda upozornila ty, kteří se teprve na knihu chystají: Nečtěte anotaci na přebalu knihy! Je zde vyzrazen celý děj, včetně skutečností, které kniha obsahuje až téměř v samém závěru, resp. 35 stran před koncem!

28.10.2018 5 z 5

Víkend s Miriam Víkend s Miriam Marta Davouze

Knížka útlá, ale nabitá trpkými osudy Rostislava, Miriam a vlastně taky samotné paní Marty.

26.10.2018 5 z 5

Rozbití andělé Rozbití andělé Graham Masterton

Napínavá a čtivá kniha, která stejně jako první díl obsahovala drsné a brutální popisy mučících procesů. Budu to teď muset proložit nějakou romantikou, než se vrhnu na další pokračování -:).

23.10.2018 4 z 5

Blackout – Zítra bude pozdě Blackout – Zítra bude pozdě Marc Elsberg (p)

Člověk si ani neuvědomuje, že vědecké vymoženosti, které by nám život měly usnadňovat, vlastně způsobují, že bychom bez nich nedokázali přežít.

21.10.2018 4 z 5

Teď mlč Teď mlč Emily Elgar

Srovnání s Dívkou ve vlaku? Ano, obě dvě stejný průměr ve svém žánru. S tím rozdílem, že DVV má větší mediální kampaň. U obou se tři čtvrtiny knihy prakticky nic neděje. Seznamujete se s postavami a jejich osudy, sem tam nějaký střípek a náznak, že není vše, jak se zdá. Ale žádné napětí a drama. Teprve poslední cca čtvrtina knihy nabere na dramatičnosti a snaží se zachránit celkový dojem.
Jako oddychovka za přečtení stojí. Ale nějaké mrazení a husí kůži neočekávejte.

20.10.2018 3 z 5

Provazochodkyně Provazochodkyně Simon Mawer

Stejně jako první díl jsem poslouchala ve formě audio knihy a oba díly jsem si moc užila. Doporučuji!

18.10.2018 5 z 5

Dívka, která spadla z nebe Dívka, která spadla z nebe Simon Mawer

Knížku jsem nečetla, ale poslouchala. Je možné, že pokud bych ji četla, některé pasáže by asi byly zdlouhavé, avšak v audio podání je celá kniha naprosto skvělá, zajímavá a napínavá. Lepší než sledovat 007 v TV!

16.10.2018 5 z 5

DNA DNA Yrsa Sigurðardóttir

Dokonale promyšlený příběh. Také se mi líbilo, že ačkoliv způsob provedení vražd byl dost brutální, autorka si nelibuje v přehnaném líčení nechutných detailů. Na druhou stranu některé jiné pasáže v knize byly zbytečně popisné a zdlouhavé, což snižovalo celkové napětí při čtení. Proto ubírám jednu hvězdičku.
Moje první kniha od Yrsi a určitě ne poslední.

14.10.2018 4 z 5