kytarka kytarka komentáře u knih

Velká samota Velká samota Kristin Hannah

Wow... já jsem nadšená. Tohle byla naprosto skvělá kniha, nemám vůbec slov. Pomalejší rozjezd, ale potom co se děje?! Uf... Tohle si proste musíte přečíst.
Rodina se v sedmdesátých letech rozhodne jet žít na Aljašku. Otec je bývalý voják, který byl v zajetí ve Vietnamu, prošel si tam kruté chvíle, které se mu prolínají do současného života. Leni si najde v drsné divočině životní lásku. Události, které se jim stanou jsou kruté jako Aljaška sama...

13.01.2021 5 z 5

Dilema Dilema B. A. Paris (p)

Za mě je to rozhodně nejslabší kniha spisovatelky. Livi neměla svou vysněnou svatbu a tak se jednou rozhodla, že ve čtyřiceti si udělá pořádnou oslavu. Když nastane den D tak se udá spoustu událostí a jak Livi tak Adam nechtějí nic tomu druhému říct aby se oslava nepokazila.

03.01.2021 3 z 5

Jako hvězdy v temné noci Jako hvězdy v temné noci Jojo Moyes

Není to taková pecka jako Než jsem tě poznala nebo Dívka již jsi tu zanechal. Nicméně knihu hodnotím vysoko, protože jsem byla začtená a byla zvědavá co se stane a jak dané postavy dopadnou.
Bavilo mě prostředí Ameriky - stát Kentucky ve čtyřicátých letech 20. století. Zajímavé vykreslení doby kdy ženy mohly tak akorát starat se o domácnost, slovo sex bylo sprosté slovo... No vůbec to neměly jednoduché a já osobně bych v takové době nechtěla žít. I přesto to byly však ženy statečné a odvážné. Ženy tady rozjely pro chudé lidi pojízdnou knihovnu, rozvážely knihy na koních, mnohdy po velmi náročných stezkách po horách.
Zajímavý příběh v zajímavé době a na zajímavém místě. Mě se moc líbilo.

28.12.2020 5 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Tak tohle je opravdu literární skvost. Knihu jsem četla delší dobu, protože nemám moc času na čtení. U tohoto příběhu mi to nevadilo, každé slovo, každá věta se do mě vepsala. Spisovatelka má perfektní vypravěčský talent. Nádherný příběh, i když tady dojde ke vraždě. Několikrát jsem měla během čtení slzy na krajíčku.

22.11.2020 5 z 5

Na pokraji sil Na pokraji sil Samantha M. Bailey

Velmi poutavě napsaná kniha. Začátek byl skvělý, konec už tak moc ne. Moc akce nasměrované do závěru knihy. Příjemně se četla, teď po delší době si ale ani nevzpomenu o čem přesně byla.

21.11.2020 3 z 5

Temný vzorec Temný vzorec Andrew Mayne

Tahle kniha mi přijde jako jediná od autora nejvíce reálná. Ze začátku knihy se Theo dost vrací k předchozím případům, je tedy lepší když si je přečtěte všechny pěkně popořadě. Já je četla před delší dobou a tak by mi opakování prospělo, vždy zapomenu detaily knihy. Tohle bylo fajn a určitě stojí kniha za přečtení.

01.11.2020 5 z 5

Pustina Pustina Stina Jackson

Kniha je velmi dobře jazykově napsaná. Musím uznat, že z mého pohledu byla naprosto lepší stříbrná cesta ta byla bomba. Tohle bylo za mě slabší. I tak se mi kniha líbila. Celou dobu mě spisovatelka tahala za nos a já si myslela, že vše je jinak. Na mě dost pomalý rozjezd a celkem mi trvalo než jsem se začetla.

18.10.2020 4 z 5

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

Tak trochu jiný příběh o lásce. Hodně drsný a mrazivý, který se odehrál v těch nejhorších dobách lidstva. Příběh Zuzany, Jana a Hanuše. Třech kamarádů, kteří se spolu přátelí od dětství. Zažijí spolu krásné bezstarostné léto, které bohužel netrvá věčně. Jediné co mi na knize vadilo, tak to že nemá dialogy a je psaná v přítomném čase. Nicméně co se týká příběhu samotného, tak to bylo wow. Moc doporučuji.

12.10.2020 5 z 5

Na smrt Na smrt Jozef Karika

Hodně drsný příběh jednoho přátelství, které se změnilo v nenávist. Velmi syrové popisy nelidských činů. Za mě skvělý námět zasažený do brutální doby naší historie.

25.09.2020 5 z 5

Říše divů Říše divů Jennifer Cody Epstein

Příběh o přátelství, které díky době a nastupující druhé světové války nebylo možné. Příběh o dvou kamarádkách. Skutky a činy té doby byly tak hrozné, že si je lidé nesli cely život. Ava, znala pouze svou matku, otce nikdy nepoznala. Matka k ni nebyla zrovna moc přátelská a o jejím otci se nikdy moc nezmínila. Příběh matky a otce se dozví až po její smrti.
Kniha se rozjíždí velmi pomalu, doporučuji vydržet. Nicméně spisovatel má perfektní vypravěčské schopnosti. Velmi zajímavý příběh o přátelství.

25.08.2020 5 z 5

Bál šílených žen Bál šílených žen Victoria Mas

Příběh o ženách, které měly nějaké duševní, psychické ale taky žádné problémy. Příběh o tom jak se před 130 lety léčila histerie, jak se muži necitelně chovali k ženám a když se jim nehodili jednoduše je odložili a zapomněli na ně. Příběh, který se postaven na faktech, příběh který bude zfilmován. Jo tohle stálo za přečtení.

19.08.2020 5 z 5

Jeden z nás je na řadě Jeden z nás je na řadě Karen M. McManus

Jsem ráda, že jsem si dala druhý díl hned po tom prvním. Takhle jsem si příběh vychutnala krásně v jednom. Spisovatelka má skvělý dar v podobě vyprávění. Při čtení se mi v hlavě odehrával seriál, který by byl teda skvělý. Dozvíme se něco nového o postavách z prvního dílu a více se nám ukážou jiné postavy. Zase nás čeká záludná středoškolská hra na pravdu. Za mě prostě super!

17.08.2020 5 z 5

Jeden z nás lže Jeden z nás lže Karen M. McManus

Vůbec nejsem cílová skupina, nicméně tohle se mi fakt líbilo, vůbec bych to nečekala.
Když jsou žáci po škole a jeden z nich náhodně zemře, strhne se vyšetřování co se stalo. Hlavními podezřelými jsou žáci co tam se Simonem byli, jen že nikdo z nich to neudělal. Následuje vyšetřování a pomalé odhalení toho co se opravdu stalo.
Za mě super a jdu se hned pustit do druhého dílu.

16.08.2020 5 z 5

Sestra a sestřička Sestra a sestřička Magda Váňová

Knihu jsem četla několikrát před lety. Teď jsem si ji přečetla znovu, z nostalgii. Vyšlo nové vydání, které mi chybělo k doplnění sbírky. Teď mám od spisovatelky vše co napsala. Příběh života dvou sester, které svůj vztah k sobě nemají moc kladný, je mezi nimi celkem velký věkový rozdíl. Pokud jste četli některou knihu p. Váňové víte, že vás čeká zapeklitým životní příběh. Ti co jste nečetli, přečtěte si třeba tuto nebo jinou, chybu neuděláte.

13.08.2020

Zmizela v mlze Zmizela v mlze Michaela Klevisová

Český vyšetřovatel Bergman zavítá do Norska na rybářskou dovolenou. V městečku kde se nachází se najde oběť násilného činu. On shodou okolností objeví mrtvolu. Z počátku se nechce míchat norským kolegům do práce, čin ho nenechává však chladným a začne na vlastní pěst pátrat co se stalo.
Má druhá kniha spisovatelky a opět mě příběh a pojetí zpracování bavilo. Velmi dobrá detektivka.

10.08.2020 5 z 5

Ani muk Ani muk David Jackson

K téhle knize jsem se odhodlávala dlouho a té toho lituji, protože tohle bylo fakt hustý! Velice čtivá kniha, nechtěla jsem ji vůbec odložit a tak to mám ráda. Tohle si musíte přečíst.

03.08.2020 5 z 5

Osvobození Osvobození Imogen Kealey

Parádní kniha o velmi odvážné ženě, která ve druhé světové válce bojovala za svobodnou Francii. Kniha je podložena skutečnou událostí a hlavní hrdinka Nancy skutečně existovala. Velmi čtivě napsáno.

01.08.2020 5 z 5

Plachetnice na vinětách Plachetnice na vinětách Jiří Hájíček

Od pana Hájíčka je to má první kniha. Příběh čerstvě rozvedené ženy. Kniha se mi dobře četla, zajímavý námět, ale jaksi nic se mě kniha nezanechala. Nic se po dočtení neodehrálo. Uvidíme jestli dám spisovateli ještě šanci. Na mě byla kniha taková nemastná neslaná.

24.07.2020 3 z 5

Pravda, nebo lež Pravda, nebo lež Colleen Hoover

Tak tohle se hodně povedlo. Pokud si chcete přečíst něco moc čtivého, máte rádi napětí a trochu erotična, tohle by se vám mohlo líbilo. Mě se líbilo moc, knihu jsem nechtěla odložit. A po přečtení nebudete vědět co je pravda a lež... no pustě se do knihy sami ať můžete posoudit.

17.07.2020 5 z 5

Nová doba Nová doba Marie Lamballe (p)

Velmi příjemný román o době, která byla těsně po válce. O osudech lidí z jednoho domu. Moc krásně napsáno, až mě mrzí, že mám již přečteno. Jsem zvědavá na další díl.

10.07.2020 5 z 5