Květ Květ komentáře u knih

Bude to dobrý rok Bude to dobrý rok Lucy Diamond (p)

Mojí první letošní přečtenou knížkou je tato oddechovka pro ženy, která svůj děj startuje na Silvestra a je ideálním rozptýlením do nového roku. Tři ženy, které svede dohromady silvestrovský večírek, tři různé osudy. Každá z hlavních hrdinek stojí zrovna na životní křižovatce a my s nimi sledujeme jejich další kroky, obavy, naděje, sny i vznikající přátelství. Knížka je milá, nenáročná, a po přečtení zůstává příjemný pocit pohody a taky ženské sounáležitosti. Tato britská autorka pro mě není neznámá, vloni ze začátku roku jsem četla její knížku Tři dámy na zhubnutí, která má podobný charakter a taky jsem u ní strávila pohodovou chvilku.

01.01.2018 4 z 5

Gejša Gejša Arthur Golden

Tuto knížku jsem četla už velice dávno, ale nemůžu na ni zapomenout. Skvěle vykreslené prostředí, postavy a příběh, který mě dojal k slzám. Autor popisuje vše poutavě, s citem a grácií, dovede rozjitřit emoce. Jako jeden z mála románů se mi líbil i na filmovém plátně.

31.12.2017 5 z 5

Suvenýr Suvenýr Tess Gerritsen

Mojí letošní poslední přečtenou knížkou je tento thriller s velmi zajímavým námětem. V archivu bostonského muzea je nalezena staroegyptská mumie, při bližším ohledání soudní lékařka zjišťuje, že se ve skutečnosti jedná o podvrh a mumie je obětí nedávné vraždy. Kolotoč událostí a dalších hrůzných nálezů po pomalejším rozjezdu vtáhne do děje a knížka nabírá na napětí. Není nouze o překvapivé zvraty, i když pro vášnivé čtenáře detektivek asi nebude tak obtížné tipnout si vraha. Určitě se podívám i na další díla od této autorky, stojí za přečtení.

31.12.2017 4 z 5

Nebezpečná minulost Nebezpečná minulost David Morrell

Tomu, kdo se rád bojí, doporučuji tento thriller. Napětí zaručeno, představivost jede na plné obrátky, jako byste tam byli.... Spisovatel píše velice čtivě, dokáže hned vtáhnout do děje a pustí až na konci. Moje první knížka do Morrella a určitě ne poslední!

28.12.2017 5 z 5

Prázdné místo Prázdné místo J. K. Rowling (p)

J. K. Rowling tentokrát pro dospělé a mně se to líbilo. Harryho Pottera nemusím, ale Prázdné místo mě nezklamalo. Odpočinková, nenáročná četba, musím uznat, že autorka je skvělá vypravěčka, člověk se ani nenaděje a 500 stran je pryč.

28.12.2017

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Přečteno za neděli. Knížka vtáhne do děje, čte se výborně, jednoduché, krátké věty a kapitoly nutí číst dál a dál, protože už prostě chcete vědět, kdo to udělal! Nechybí napětí a spád, komu se líbila Dívka ve vlaku, Zmizelá apod. ten se bude bavit!

28.12.2017 5 z 5

Tajemství rána Tajemství rána Virginia Cleo Andrews

Druhý díl pentalogie o rodině Cutlerových. Příběh pokračuje nástupem Dawn na uměleckou školu, kde prožívá léta dospívání včetně zakázané lásky. Odpočinková, lehká četba, která nevyžaduje přemýšlení. Spisovatelčin styl psaní je velice podmanivý a to i přesto,že v knížce jsou pasáže hodně naivní nebo silně přitažené za vlasy.

26.12.2017 3 z 5

Tři dámy na zhubnutí Tři dámy na zhubnutí Lucy Diamond (p)

Milá, pohodová knížka, která pohladí, pobaví, povzbudí. Tři ženy, tři osudy, jeden společný jmenovatel :)

25.12.2017 5 z 5

Černooké Zuzany Černooké Zuzany Julia Heaberlin

Podle anotace jsem čekala něco úplně jiného.... Bohužel za mě zklamání

25.12.2017 1 z 5

Píseň o Bernadettě Píseň o Bernadettě Franz Werfel

Starší knížka vypravující o ještě starších událostech. I pro mě jako pro ateistu byl tento dokumentární román o počátku zázraků v Lurdech velice zajímavý. Knížka, ač napsaná před více než sedmdesáti lety stále dokáže vtáhnout do děje. Reálně vykreslený, poutavý příběh chudé rodiny Soubirousových a především Bernadetty, které zjevení "Dámy" změní celý život. Nuznému děvčátku nejprve nikdo jeho vidění nevěří, ale postupně se roztočí kolotoč událostí, ze kterého už sama Bernadetta nikdy nemůže vystoupit, ač by možná sama chtěla. Sledujeme boj monarchistických i církevních tradic stejně tak, jako počátky dobrého byznysu, který se z mariánských zjevení stal.

25.12.2017 4 z 5

Noční lov Noční lov Robert Bryndza

Další Bryndzova knížka, která se čte sama. Poutavé, napínavé, výborně napsané.

20.12.2017 4 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Skvělá detektivka, napínavá, lapne a nepustí, od čtení jsem se prakticky nemohla odtrhnout!

20.12.2017 5 z 5

Dům na prahu noci Dům na prahu noci Catherine Banner

Příjemné, odpočinkové čtení, ze kterého dýchá vůně moře, květin a italského espressa, trochu lásky, rodinných sporů i zázraků.

20.12.2017 4 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Nejprve jsem se nemohla začíst, knížka sleduje několik dějových liníí současně, ale od určité chvíle už to jelo samospádem. Silný příběh s otevřeně popsanými hrůzami války nemůže nechat nikoho chladným. Konec jde na posledních sto stranách tak trochu odtušit, ale to Vypravěčce na kvalitě neubírá. Jsem ráda, že ji mám doma :)

19.12.2017 5 z 5

Záhada na zámku Styles Záhada na zámku Styles Agatha Christie

Detektivka jak má být, krásně zašmodrchaná, pro procvičení šedé kůry mozkové :)

19.12.2017 4 z 5

Rosiin sladký krámek snů Rosiin sladký krámek snů Jenny Colgan

Sladké, odpočinkové čtení na léto. Lehká beletrie, která nevyžaduje přemýšlení a můžete si u ní vydechnout. Vlonijsem četla svoji první knížku od této autorky Báječný krámek s čokoládou, která se mi líbila víc. Kdo hledá něco na pláž k vychlazené Margaritě, ideální.

19.12.2017 3 z 5

Palác zářícího měsíce Palác zářícího měsíce Dai Weina Randel

Ač by se mohlo zdát, podle obálky a názvu, že se jedná o romantický slaďák, opak je pravdou. Děj se odehrává ve starověké Číně na císařském dvoře a knížka občas až překvapí brutálními scénami. Nechybí intriky, zrady a nenaplněné očekávání. Dle mého názoru průměr.

19.12.2017 3 z 5

Ostrov Sukkwan Ostrov Sukkwan David Vann

Tenounká knížka, která ale překvapí svým drsným obsahem. V polovině jsem nemohla uvěřit a musela číst opakovaně stránku. Komplikovaný vztah otce a pubertálního syna na pozadí aljašského ostrova, překvapivý děj, trochu depresivní, ale o to více reálný, když autor nachází inspiraci ve vlastním životě.

13.12.2017 4 z 5

Růže pro Algernon Růže pro Algernon Daniel Keyes

Tohle mě dostalo a na konci jsem musela brečet. Málokdy sáhnu po scifi a nikdy bych neřekla, že mě může takhle zasáhnout. Román psaný deníkovou formou, kdy s hrdinou vše prožíváte tak, jak zrovna vypráví, soucítíte s ním, litujete ho, držíte mu pěsti a zároveň se bojíte toho, co ještě nevíte.... I když už je to čtvrt roku, co jsem knížku četla, pořád na ni musím myslet. Vynikající!!

13.12.2017 5 z 5

Rybí krev Rybí krev Jiří Hájíček

Nalákalo mě vysoké hodnocení, nicméně vesnická próza zřejmě nebude můj šálek čaje. Napsáno kvalitně, krásným jazykem, čte se dobře, ale do děje jsem se nějak nemohla ponořit, vtáhl mě až na konci knížky. Spíše mě bavily části z přítomnosti, než návrat do socialismu, což bylo gró této knížky...

13.12.2017 2 z 5