Kukicka Kukicka komentáře u knih

Kroniky prachu Kroniky prachu Lin Rina

(SPOILER) Spoiler
Marne tu premyslim, jestli jsem nekdy cetla skoro 600 strankovou romantickou knihu, kde jsem na prvni polibek cekala do posledni stranky :-D Kniha byla pekne napsana a popsana, vlastne ani chvilku jsem se nenudila. Bylo to oddechove, mile, bez dramat. Jen me dusicce asi chybel alespon nejaky epilog. Ten konec byl strasne urychleny.

25.03.2020 4 z 5

Hrej hráčem Hrej hráčem Emma Hart

Na tohle uz jsem zrejme moc stara. Pubertarna neskutecna. Chovani hlavnich protagonistu mi spise pripominalo stredni a nekdy i zakladni skolu. Nemam nic proti tematum z VS, naopak. E. Kennedy je moje oblibena autorka a jeji serie Off-Campus je moje srdcovka, takze tam bych problem nevidela. Jeji knihy ale maji styl a uroven, takze oslovi i starsi ctenare. Tady to vidim max. do 18 let :-D. Jeste, ze to bylo tak kratke... Autorka je ale rocnik 1993, takze se to da pochopit

07.03.2020 1 z 5

Pán stínů Pán stínů Cassandra Clare (p)

Kniha si urcite vysoke hodnoceni zaslouzi. Vse je promyslene, libi se mi vypravecsky styl, prijde Vam, jak kdyz jste v knize s hlavnimi hrdiny. Nektere ctenare muze odradit, ze vsechny dily maji pomerne dost stran a jak je vse propracovane do detailu, rozhovory, popisy, postavy a pribeh vidite z pohledu velkeho mnozstvi postav, tak se kniha muze zdat vlekla, ale za me to za to stoji. Co mi ale prislo az trapne bylo tajemstvi Diany. Je fajn, ze autorka mysli i na mensiny spolecnosti, ale nemusi preci davat do knih vse a jeste v takovem mnozstvi. Pokud knihu cte dospivajici, ktery teprve ziskava hodnoty a utvari si obraz spolecnosti, tak muze ziskat dosti zkreslenou predstavu, co je normalni. Kdyby vsude kolem bylo tolik homosexuality, bisexuality, transexuality, tak lidstvo vymre

22.02.2020 4 z 5

Mechanická princezna Mechanická princezna Cassandra Clare (p)

Zhodnotila bych celou serii. Prvni dil me do pulky moc nebavil a rikala jsem si do ceho jsem se to zase pustila, ale pak se zacal pribeh rozvijet a krasne postupovat a ja si najednou uvedomila, ze jsem v nem uplne ponorena. Je to krasny, propracovany svet kouzel a magie. Je to pribeh dobra a zla, kde nechybi laska, cest, sila pratelstvi, ztrata milovanych. Posledni dil uz byl hodne emotivni a vic holcici a me se libil strasne moc. To jak to bylo nakonec ukonceno a ten epilog!! Dokonaly zaver. Kdyz jsem asi pred 5 lety zacala vice cist, tak jsem zacinala se serii Nastroje smrti a predposledni dil jsem odlozila asi v pulce, zacala cist neco jineho a uz se k nemu, ani poslednimu dilu nevratila a ted si rikam jestli jsem se nepripravila o to nejlepsi...

09.02.2020 5 z 5

Neprofesionál Neprofesionál J. D. Hawkins

Co o knize napsat... Autor vymysli hezky pribeh, hlavni postavy jsou sympaticke, vse odsypa, cte se to dobre, ale chybi tam neco, co odlisuje dobrou knihu od skvele nebo wau knihy. Vse klouze nejak po povrchu a nic to ve vas nevyvola ani nezanecha

01.02.2020 3 z 5

Krvavý lístek Krvavý lístek Crystal Smith

Bylo to pěkné počteníčko, v rámci svého žánru. V poděkování jsem se dozvěděla, že kniha měla 6 verzí a autorce to trvalo roky a roky, než kniha vyšla. Jsem ráda, že konec je celkem uzavřený, jelikož pokud bude autorka postupovat stejně, tak bych mohla být i v důchodu, než uvidí světlo světa všechny díly :-D

20.01.2020 4 z 5

Poslední Vánoce v Paříži Poslední Vánoce v Paříži Hazel Gaynor

Tohle bylo tak jine od knih, ktere normalne ctu a tak krasne. Trochu jsem se bala, zda kniha nebude ve forme dopisu nudna a jednotvarna, ale nebyla ani jedno

19.01.2020 5 z 5

Pirátova milenka Pirátova milenka Shannon Drake (p)

Vubec mi nejde do hlavy zdejsi vysoke hodnoceni. Me to pripadalo jako amaterstina. Sice je to starsi kniha ale napsala pred ni desitky jinych. Byla to moje prvotina od autorky, ale obavam se, ze i posledni

03.01.2020 2 z 5

To nejlepší v nás To nejlepší v nás Colleen Hoover

Colleen, Colleen, co mi to delas. V prvni rade musim rict, ze tohle neni odpocinkova kniha. Je to tak realne, pravdive a tak ze zivota. Ta kniha me uplne rozebrala. Ve chvili, kdy Graham rekl slovo "Andrea" mi bylo uplne zle od zaludku. Manzela bych nemenila, ale kdybych musela, tak by to bylo za Grahama, protoze ten dopis, to bylo tedy neco a vypotrebovala jsem balicek kapesniku. Konec uz je takovy pohadkovy, ale kdyby mi autorka alespon tohle nedoprala, tak bych ji to mela asi malinko za zle.

12.12.2019 5 z 5

Nesnáším tě Nesnáším tě Vi Keeland

Nekdy si rikam, ze jsem v hodnoceni moc prisna, kdyz dobrym kniham davam 3 hvezdy a pak si prectu knihu jako tato a vim, ze to delam proto, ze ty ostatni jsou jen dobre. V tomto zanru uz me pribeh tezko prekvapi, ne vzdy jde ale jen o pribeh, ale take o dar pribeh podat a zprostredkovat. 70% knihy bylo neuveritelne vtipne. Moc jsem se bavila. Jejich slovni prestrelky a potouchlost hlavni hrdinky me, ne jedenkrat, donutilo smat se nahlas. Ke konci uz prislo i na tezsi temata, ale bez toho by byl konec asi klasicky fadni. Za me tento duet autorek je jistota skveleho cteni

28.11.2019 5 z 5

PS: Chybíš mi PS: Chybíš mi Winter Renshaw

Oddechovka, kterou prectete za 4 hodiny. Cte se to samo, ale nenajdete tam nic noveho. Vse krasne plyne, ale kniha ve vas nevyvola zadne extra emoce. Splni ucel odpocinku, ale pribeh se Vam brzy vykouri z hlavy

27.11.2019 3 z 5

Draculova žena Draculova žena Michaela Ella Hajduková

Zajimavy, zamotany, propleteny fantasy pribeh vecne lasky

27.11.2019 4 z 5

Lovec věna Lovec věna Kateřina Loučková

Na knihu jsem narazila nahodou a jsem mile prekvapena. Az po precteni jsem zjistila, ze se jedna o ceskou autorku a o to je me prekvapeni milejsi. Vecer jsem knihu zacala cist a nepustila ji dokud nebyl pribehu konec, takze rano se mi nevstavalo zrovna zvesela, ale nelituji. Nejdrive jsem dala hvezdy 3, ale pak jsem si uvedomila, ze autorka nemuze za to, ze jsem mela naladu na historickou romanci s plesy, gentlemany a ukradnutymi polibky v zahrade :-D. Pribeh byl jiny, ale ctivy, mel hlavu a patu, hlavni hrdinove byly sympaticti a i kdyz to nemelo klasicky koncept, pusobilo to realneji nez vetsina podobnych del

24.11.2019 4 z 5

Malum – část druhá Malum – část druhá Amo Jones

Nevim, jestli jsem si na jeji styl psani uz zvykla nebo se neco malinko zmenilo. Za me jeji nejlepsi kniha. Nemuzu tomu uverit, ale byla tam i romantika!! Ne jen posahane hry spojene se sexem, ale vazne emoce a cista pravda, do niceho nezaobalena. To jak to bylo s Daemonem melo male trhliny, ale jinak parada. Poprve jsem odlozila jeji knihu s tim, ze je mi vse jasne, jsem spokojena a ne se slovy do pr.... co to zase bylo a v hlave maglajs :-D

21.11.2019 4 z 5

Soudný den Soudný den Adriana Michálková

Za me Inferno prekonano nebylo, ale serie byla zakoncena jak se patri. Na prvni pohled se serie jevi jako fantasy pro mladez, ale ja zde vidim hlubsi vyznam v tom, ze by se mel clovek zamyslet nad tim, co je v zivote opravdu dulezite. Jen by me osobne zajimalo jak moc se do knihy vtiskla autorcina osobnost a zda moje postrehy jako ze je autorka vegetarianka, ktera sice veri ve vyssi moc, ale neuznava nabozenstvi jsou smyslene nebo pravdive :-D. To jak to nakonec bylo s Adamovym jmenem me dojetim dohnalo k slzam. Komplexne to byl krasny pribeh a rada si prectu dalsi autorciny pociny

10.11.2019 4 z 5

Spasitel Spasitel J. R. Ward (p)

Bratrstvo je moje srdcovka a ani se mi nechce verit, ze uz je to 17. hniha. Minuly dil byl preslap, ale u tolika knih je to i omluvitelne. Zde uz vse bylo pri starem. Hrozne rada se do toho sveta vracim a hlavne ke starym znamym. Za me tentokrat 3,5*. Zapletka mezi hlavnimi hrdiny byla na me moc hrr hrr

04.11.2019 3 z 5

My My Elle Kennedy

Tato dvojice spisovatelek je zarukou, ze Vas kniha nezklame. Je tam pribeh, je to neuveritelne ctive, nic tam nedrhne, ma to jiskru i vtip a v tomto pripade i presah. Pro me hlavne v tom, ze jsem si plne uvedomila, ze to neni vubec jednoduche. Bojite se jak Vas prijme rodina, pratele, resite problemy v praci a pritom i heterosexualni vztah ma nekdy problemy, natoz abych musela resit i hlouposti kolem, jestli musim tajit vztah nebo jestli muzu toho koho miluju chytit treba na verejnosti za ruku. Necetla jsem mnoho knih s touto tematikou ani v beznem zivote to nejak neresim, ale vse bylo podano tak prirozene. Prvni dil me dejove bavil ale malinko vic

01.11.2019 4 z 5

Calendar Girl 4 - Říjen, Listopad, Prosinec Calendar Girl 4 - Říjen, Listopad, Prosinec Audrey Carlan

Jako celek to vubec nebylo spatne a proto take 4*. Bylo tam klise a posledni dil byl uz takovy sladky, ale v konecnem dusledku kvuli tomu to vlastne cteme ne :-D . Prvni dil jsem cetla asi pred mesicem, prokladala to ctenim jinych knih a presto si dil pamatuji i dily nasledujici, coz vubec neni samozrejmost a to je dalsi duvod vyssiho hodnoceni. Namet byl zajimavy, pribeh pekne plynul a i presto, ze vlatne uz od prvniho dilu tusite, jak to skonci, tak precteni nelituji a jako relax dobry.

30.10.2019 4 z 5

Ukradnutý bozk Ukradnutý bozk L. J. Shen

Ja jsem mile prekvapena. Tohle jsem od L. J. Shen necekala. Bylo to neco jineho, nez jeji predchozi knihy a to vazne ocenuji.

28.10.2019 4 z 5

Mister Mister E. L. James (p)

Byla jsem na novy pocin autorky docela zvedava. Jeji styl psani je takovy jednoduchy az strohy. Hodne mi to pripomina styl ceske autorky Michaeli Schmiedlove. Knihu ctete a rikate si, to urcite bude brak, ale 500 stran smlsnete jako malinu, je konec a Vy zjistite, ze jste si pribeh vlastne celkem uzili. Bylo to oddechove. Zadne Wow necekejte, ale zklamani take ne

27.10.2019 3 z 5