Lovec věna ekniha

Dva roky po konečné porážce Napoleona se panství Fallstone ocitne opět v krizi, a Fergusson Fleming, baron z Fallstone, hledá cestu, jak se z finančních problémů dostat. Madelyn je dívka z dobré rodiny, která si zakládá na rodinném jménu i společenských konvencích, ale rozhodne se dát lásce přednost před vším ostatním. Prchá z domu, aby se mohla vdát za tajného snoubence, ale svatba je jen začátek a před Madelyn náhle stojí otázka jak, a zda vůbec, dokáže žít s tím, koho si vzala. Více na: http://www.kknihy.cz/lovec-vena/...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/35_/351426/lovec-vena-d7z-351426.jpg 4.712
Romány, Pro ženy, Literatura česká
Vydáno: (ekniha), KKnihy.cz

Kniha Lovec věna

Arsi

Dost dobrá historická romance. Pěkně se četla, pěkná odpočinková kniha.

Etule

Velice příjemné překvapení. Na knihu jsem narazila přes jednu knižní skupinu na facebooku. Nebýt toho, že jsem věděla předem, že se jedná o českou autorku (dle jména to není tak jednoznačné), rozhodně bych nic nepoznala. Příběh byl poutavý, hlavní postavy sympatické, ačkoliv Madelyn mi občas lezla na nervy. :) Fergussona jsem si ale oblíbila téměř okamžitě. Originální nápad, co se týká svatby se mi moc líbil. Za mě skvělé, škoda, že to vyšlo pouze jako e-kniha, ráda bych měla knihu i fyzicky v knihovně, protože dobrých historických romancí není nikdy dost. :)

Narissa
02.12.2018

V rámci žánru naprostá špička. Jsem moc ráda, že jsem se ke knize dostala. A rozhodně si od autorky hodlám přečíst další.

LilianaFalcon
01.12.2018

I když děj ze začátku vypadal předvídatelně, bylo tam několik překvapivých zvratů, které příběhu dodaly šťávu a celkově ho vyzdvihly nad průměrné románky tohoto typu.
Bylo to vtipné, chytré, úsměvné a romantické, prostě přesně takové, jaké by historické romance měly být. Navíc to bylo neuvěřitelně čtivě napsané :-) Kéž by takových knížek bylo víc.
A i když je to dílo české autorky, určitě se bude líbit i fanynkám autorek jako je Lisa Kleypas, Julia Quinn, Johanna Lindsay,... prostě těm nejlepším.

zuzca.h
12.09.2018

Červená knihovna nepatří k žánrům, po kterých sahám často, ale tady jsem na doporučení udělala vyjímku. Ke knize jsem i přesto přistupovala s jistýma obavama, ale hned první kapitoly tyto obavy úspěšně rozptýlily. Knížka mě doslova vcucla a nepustila. Co jsem ocenila je , že hlavní hrdinka není úplná blbka, je roztomile naivní a člověk ji leccos odpustí a nakonec přece jen prozře, a hlavně je patrný její vývoj jako postavy, což se o řadě hrdinek z ženských románů teda rozhodně říc nedá. A Fergusson je prostě pan Božský, sakra kde o takovýho chlap zakopnout, i kdyby už nic jinýho má prostě Frísáka a tydle koně já miluju takž mega plusové body autorce.
Děj obsahuje pár neočekavých zvratů kdy Vám trochu zatrne, ale říkáte si přece jen je to romance, takže to přece musí dopadnout dobře ne...
Závěrem lze říc, že mě knížka prostě pohltila a zlepšila mi den a s radostí si přečtu další knížky od této autorky a hlavně, že dám těm románům pro ženy další šanci :)

SBH
14.01.2018

Autorka nevyzrála v obyčejné víno, nýbrž v jiskřivé šampaňské. Knihu jsem otevřela jen zkusmo, a již neodtrhla oči od stránek. Začnu dějem. U romantiky nečekám nic překvapivého, stejně jako u detektivky nepředpokládám, že případ nebude vyřešen. Spíš je důležité, jak autor zpracuje daný archetyp. V tomto směru dávám jednoznačně palec nahoru. Několik překvapivých zvratů, ten nejlepší na konci, přesně jak má být. Postavy byly vykresleny velmi věrohodně a do hloubky. Jako kdyby je popisovala sama Austenová. Padouchové byli sice snadno identifikovatelní, přesto jejich jednání nebylo úplně prvoplánové. A nakonec byli potrestáni - děkuji velmi mnoho! Hlavní hrdinové se mi rozhodně dostali pod kůži.
Text plynul hladce a příjemně. Jaká příjemná změna od odbytých překladů pop-bestsellerů s brutálním množstvím pravopisných chyb. Postavy měly každá svůj slovník a v dialogu bylo hned zřejmé, kdo právě mluví.
Po strašně dlouhé době kniha, která mě vcucla a po opuštění zanechala šťastnější. Děkuji.

tatafa
14.09.2017

Je sice pravda, že k této knize jsem se dostala díky nabídce recenzního výtisku na Facebooku, a původně jsem o knížce neměla nijak valné iluze. Spíše jsem chtěla zkusit nějakého nadějného českého spisovatele, i kdyby kvalita nebyla nikterak vysoká, protože si myslím, že každá příležitost podpořit naše autory se musí využít, zvláště dnes, kdy je česká literární tvorba čtenáři poměrně opomíjená.
A musím říci, že jsem byla velice mile překvapena. Podle autorčina popisu jsem čekala nějaký temný historický román, který se bude blížit detektivce nebo podobnému žánru, protože se kniha měla odlišovat od příběhů, které běžně naleznete na tomto blogu. Ale opak byl pravdou, z románu se vyklubal příběh, který splňuje mé požadavky na žánr historických románů pro ženy. Kniha je napsána čtivě, poutavě a napíná čtenáře do poslední chvíle. Dokonce se knize povedlo něco poměrně nečekaného - dokázala mít překvapivý a ne zcela odhadnutelný závěr, což je u romantických příběhů velice nezvyklé.
Je sice pravda, že některé pasáže mi trochu brnkali na nervy, zvláště ve chvílích, kdy je až uměle zdůrazňována dvorská etiketa a způsoby, i když hlavní postavy mluví a jednají spíše po vzoru dnešního způsobu hovoru. Ale na druhou stranu to může ke knížce přivést mladé čtenáře.
Ač mám ke knížce pár drobných výhrad, přesto ji s čistým svědomím vřele doporučuji k přečtení, protože rozhodně stojí za ten strávený čas.

Francie útěk láska

Katherine Luka