KudrlinkaM KudrlinkaM komentáře u knih

Tři Sekery Tři Sekery Kateřina Surmanová

Za mě bohužel nejslabší kniha autorky.
Knize neprospělo, že vyšla současně s žánrově obdobnou, leč vynikající knihou P.Klabouchové, protože slabší Sekery nemohou ustát takovéto porovnání.
Jako první jsem si totiž přečetl IGNIS FATUUS, které totálně převálcovalo tuto knihu K. Surmanové, takže pak Tři Sekery na mě působily jako totální slátanina.
To už ale sestupná tendence trilogie dávala jaksi tušit předem.
Je to škoda. Od marketingem tak bombasticky podpořené knihy jsem tedy upřímně očekával mnohem víc.

20.06.2024 1 z 5

Poslední hřebík Poslední hřebík Stefan Ahnhem

Jak jinak - než na plný počet hvězd.
Výborý díl. Výborná série. Výborný autor.
Rozhodně stojí za přečtení.

15.06.2024 5 z 5

Počkej na moře Počkej na moře Veronika Opatřilová

O knize se hodně mluvilo, ale až teď jsem se k ní dostal a nelituji.
Je totiž dobře napsaná, autorka vypráví klidným tempem příběh, který pojednává o závažných tématech.
Autorce se povedlo vytvořit postavy z masa a kostí a vyvolat ve čtenáři celou škálu emocí. Věřil jsem jí každé slovo.

05.06.2024 4 z 5

Ukrytá Ukrytá Gytha Lodge

Nově objevená britská autorka a ano, líbilo se mi to.
Bylo to čtivé, napínavé a se zajímavou zápletkou. Britský setting je vždy bonus.
Od autorky si přečtu i další knihu.

31.05.2024 4 z 5

Když jsi odešel Když jsi odešel John Marrs

Výborný psychologický thriller.
Zajímavý příběh, skvěle odvyprávěný z obou stran. A ten závěr? Musíte si to přečíst.

31.05.2024 5 z 5

Slyšet jeleny zpívat Slyšet jeleny zpívat František Šmehlík

Moc dobrá česka detektivka.
Autorova detektivní prvotina se povedla. Líbilo se mi to a autora si dávám mezi své oblíbené autory a půjdu si přečíst Šelmu, oceněnou Magnesii Litera.

26.05.2024 4 z 5

Krysí ostrov a jiné povídky Krysí ostrov a jiné povídky Jo Nesbø

Nesbø je mistr pera. Ať napíše cokoliv, je to bomba.
Jeho bravurně vypointované povídky byly moc fajn, zajímavé zápletky a skvělé, nečekané twisty
Všem doporučuji.

26.05.2024 4 z 5

Bez duše Bez duše Martin Stručovský

Překvapilo mě, že tuto výbornou detektivku napsal český autor.

A je to teprve první díl série, takže se mám ještě na co těšit.
Matěj Mynář je sympatický hrdina z masa a kostí, a příběh z českého prostředí je napsaný uvěřitelně.
Tady se mi líbilo i to, že na rozdíl od detektivek skvělé autorky M. Klevisové nebylo v ději moc psychologie, popisů a úvah postav.

Když tuto knihu naopak porovnám s detektivní prvotinou Kristýny Trpkové, tak ani další knihy této autorky nesahají této knize pana Stručovského ani po kotníky.
Moc doporučuji.

24.05.2024 4 z 5

Nejšťastnější muž na Zemi Nejšťastnější muž na Zemi Eddie Jaku (p)

Hezka, podnetna kniha.
Doporucuji k precteni vsem.

22.05.2024 5 z 5

Svědectví kostí Svědectví kostí Kathy Reichs

Ještěže existují secondhandy s knihami. Díky tomu jsem se dostal ke všem dílům této série od skvěle píšící autorky.
Je to napínavé, výborné, s překvapivým zvratem.
Neodložitelné, až do konce.
Doporučuji cokoliv do Kathy Reichs.

Očistec Očistec Tina Frennstedt

Moc dobře napsaná série.
Poslední díl opět výborný, zajímavá zápletka, podle skutečných případů, s fiktivním dějem. Stejná parta vyšetřovatelů, živoucí a uvěřitelně napsaná, jako kdyby vystoupili z televizní obrazovky se Specialisty.
5 hvězdiček.

Jak se do lesa volá Jak se do lesa volá Marie Horová

Dočten i poslední díl v sérii nově objevené autorky a musím říct, že se mi líbil ze všech nejvíc.
Výborná detektivka.
Autorka se zlepšuje s každou knihou a doufám, že se brzy dočkáme dalšího dílu.
Je škoda, že takto skvělá česká autorka není tolik vidět.

Vražedná temnota Vražedná temnota Lisa Regan

Serie autorky se mi libi a je velmi ctiva.
Jen se mi uz zda, ze se vse toci az prilis kolem Josie a autorka jede podle jednoho osvedceneho mustru jako pres kopii.
I presto jde o velice dobre, 5-ti hvezdickove cteni.

19.05.2024 5 z 5

Se džbánem pro vodu Se džbánem pro vodu Marie Horová

Překvapivě docela hezké čtení české autorky. Nominace na Magnesii za detektivku je plně zasloužena.

Hra na schovávanou Hra na schovávanou Jan-Erik Fjell

Vynikající, 5ti hvězdičková série.
Když hledáte dobrou detektivku, thriller, co má šťávu a říz, je chytře vymyšlený a neodložíte ho až do konce, sáhněte po knihách tohoto autora. Doporučuji.

Nenapravený omyl Nenapravený omyl Václav Neuer

Detektivní série slovenského autora je můj další objev. A že se povedl.
Vedle Dominika Dána je to další, skvěle píšící policista.
Škoda jen, že na naší detektivní scéně nemáme podobné autory.

Nevítaný host Nevítaný host Shari Lapena

Domácí thrillery autorky jsem přečetl postupně všechny, jak vycházeli.

Nebylo to nijak převratné čtení, mělo jednoduchou zápletku a nekomplikovaný, přímočarý děj, ale vždy se to četlo dobře, děj lehce plynul a vyústil do logického, byť pokaždé překvapivého závěru.
Takže na oddechovku vlastně dobrý. A přečtu si i poslední novou knihu autorky. Vím, že nezklame.

13.05.2024 4 z 5

První krev První krev Angela Marsons

Skvěle napsaná série.
V každém díle zajímavá zápletka, děj odsýpal zběsilou rychlostí, tým Kim vyšetřoval obvykle vždy dva případy souběžně, a to, včetně skvěle popsaných vztahů mezi členy vyšetřovacího týmu dodávalo ději na velké dynamice.
Doporučuji a těším se na další přeložené díly.

09.05.2024 5 z 5

Smrt v zádech Smrt v zádech Harlan Coben

Tak tato kniha od Harlana Cobena byla vynikající čtení. Mnohem napínavější a lépe popsanými zvraty, než vyznělo v minisérii Netflixu.
Jedna z nejlepších knih autora, pětihvězdičkové čtení.

09.05.2024 5 z 5

Pár trotlů Pár trotlů Jonathan Coe

Hezká Odeonka. Výborná kniha.
Trochu jiný zážitek.
Doporučuji k přečtení