Krysí ostrov a jiné povídky přehled

Krysí ostrov a jiné povídky https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/501447/krysi-ostrov-a-jine-povidkyuSv4xL-HuI-.jpg 4 406 406

Pomsta a spravedlnost, láska až za hrob a palčivá nenávist. Oko za oko, zub za zub. Vyprávění o odplatě z postpandemické Ameriky, zpověď vědce, který objevil lék proti stárnutí, střet zabijáků připomínající šachovou partii, soupeření dvou mladíků o tutéž dívku a synův boj s otcem o dědictví. Mrazivé příběhy ukazují nedalekou budoucnost, v níž se zhroutila tradiční společnost. Spolehnout se dá už jen na rodinu a blízké přátele – a někdy ani to ne.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Povídky
Vydáno: ekniha , Kniha Zlín

Rotteøya og andre fortellinger , 2021

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Krysí ostrov a jiné povídky. Přihlašte se a napište ho.

Dionýsos
15.05.2024 4 z 5

Nesbovi běžné detektivky nemusím, ale povídky mne velmi mile překvapily! Musím ale říci, že prvotní "Žárlivost" mne bavila a nadchla mnohem více. Dominantní povídka "Krysí ostrov" byla trochu zdlouhavá s poněkud monotónním motivem. Obecně mi přijde, že v knize byla snaha o velkolepou dystopii, která měla přesahovat meze běžného chápání časoprostoru a člověka (což se i trochu podařilo), avšak následné vysvětlování hlavní zápletky se ve výsledku jevilo jako krkolomné a trochu nedotažené.
Povídky jsou skvělou oddechovkou, Nesbo je skvělý vypravěč s širokým rozhledem, avšak opakované téma zrady a určitého vnitřního rozporu mne s postupem času začíná unavovat. No, uvidím, budu čekat, zdali vyjde i třetí kniha povídek. ;)

Timkim
09.05.2024 4 z 5

V podstatě nemám co vytknout. Povídky "co by, kdyby", docela mě to bavilo. Ne že by to dosahovalo kvalit HH, ale o poznání lepší než doktor Proctor. Poslouchat se to dalo a Skartovačka a Cikády mě asi zaujaly nejvíce. Solidních 80%

cukrovka
02.05.2024 5 z 5

Skvělé čtení. Výborné dystopické povídky, každá s originální zápletkou a překvapivým rozuzlením. Všechny nutí k zamyšlení, jsou plny morálních otázek, úvah o svobodné vůli a rozhodnutích.

10 nejprodávanějších knih (3. týden)

26.01.2023

10 nejprodávanějších knih (2. týden)

18.01.2023

10 nejprodávanějších knih (beletrie, 1. týden)

12.01.2023

Více souvisejících novinek je uloženo v archivu.

Kniha Krysí ostrov a jiné povídky v seznamech

v Právě čtených25x
v dalších seznamech4x